1) Něco málo o té zlomové éře v dějinách Divokého západu, kdy TĚŽBA započala své vítězné tažení proti PŮDĚ a VODĚ, v němž - jen tak mimochodem - úspěšně pokračuje dodnes ... pouze s drobnými a víceméně pokryteckými a klamavými ústupky. 2) Něco málo o rodičích a dětech - vlastních i nevlastních, což je poměrně vděčné téma, které nabízí bezpočet proměnných. 3) Něco málo o světském právu, které - jak známo - nemusí vždycky znamenat i spravedlnost. 4) A něco málo O LÁSCE - v různých podobách, která vás může spasit stejně jako zahubit. ----- Možná je trochu naivní ... spíš klasické drama nežli klasický western - když vám se srdcem na dlani předkládá svůj světonázor, ale nemůžete mu upřít poctivou snahu obsáhnout různé odstíny tmy i světla, nejenom černou ... a bílou.(23.5.2016)

Podceňované westernové drama řešící problémy vztahů otce a synů, nástupnictví, i rasismu. Kdyby nebylo několika přece jen přeslazených míst poplatných době vzniku filmu a několika drobných lapsů ve scénáři, kdy postavy mění své motivace rychleji, než by bylo přirozené, byl bych schopen jít v hodnocení ještě výš. S. Tracy v pro mne netypickém prostředí je aboslutně výtečný, K. Jurado zorvna tak.(30.6.2010)

Zlomené kopí není v žádném případě klasickým westernem, proto může lecjakého pravověrného žánrového fanouška zklamat. Jedná se o téměř Shakespearovské drama, hodně mi to připomnělo Krále Leara (s tím rozdílem, že namísto třech dcer, zde jsou čtyři synové). Edward Dmytryk natočil poměrně dost westernů (Warlock, Alvarez Kelly, Shalako), které jsou nad žánrový rámec. Navíc většina příběhu je vyprávěna retrospektivně, což jistě v době natočení nebylo častým úkazem. Rovněž postavy nejsou černobílé a ani horší skutky nejdou na sto procent odsoudit. Dojem z tohoto westernu zejména podtrhují vynikající herci. Žádný není ani trochu toporný, nepřehrávají a jsou přesně typově obsazení. Spencer Tracy byl prostě vynikající, role Matta Deverouxe mu byla napsána přímo na tělo. Jeho mužně drsná výpověď před soudem je nezapomenutelná. Robert Wagner není žádný naivní mladíček, ale na svůj věk velice prozíravý a seběvědomý muž. A jako vždy skvělý Richard Widmark, tentokrát v úloze arogantního a podrazáckého Bena. Jednou z mála výhrad je pro mne malé využití ostatních dvou bratrů, k patřičnému rozřešení film klidně mohl trvat o čtvrt hodiny déle a rovněž nepříliš zdařilý dabing (jediný, kdo se plně ztotožnil s postavou byl Svatopluk Skopal, namlouvající Richarda Widmarka - ovšem film za dabing nemůže). Ale přesto se jedná o velice zdařilé a nadprůměrné westernové drama, které by si zasloužilo mnohem větší uznání a ohlas. 75%.(4.11.2007)

Je to starej film a má trochu pomalejší start, člověk musí mít trochu trpělivosti. Ale jinak má přesně to, co mi chybí u nových filmů. Žádné "Me Too", žádná "politická korektnost". Otec rodiny, pan vrchní kovboj a po většinu filmu hlavní postava je muž jaksepatří, drží otěže ve vlastních rukách, neztrácí čas, řeší problémy přímo. A taky ženy jsou v tomhle filmu ženštější a věrnější, než bych věřil - tak je to tím pádem asi pohádka pro muže.(22.4.2019)

Remake "House of Srangers", aj keď v zmenených kulisách - bankára E.G. Robinsona vystriedal veľkostatkár S.Tracy. Ak mám porovnávať oba filmy, v mnohom má navrch originál. Rodinné vzťahy boli viac prepracované, súdny proces viac uveriteľnejší a záver napínavejší. V úlohách otcov sa predstavili dvaja úžasní herci a obaja boli aj v tejto úlohe skvelí a výrazne tiahli jeden či druhý film, no kým Tracy bol na synov len drsný, Robinson bol miestami fakt hajzel (tých on vedel vždy zahrať úžasne), takže tam sa tá vzbura synov dala viac chápať. Ak by som nevidel originál, dostal by tento film odo mňa o jednu hviezdu viac, no takto je to len mierny nadpriemer.(14.11.2018)

• - Katy Jurado hrála matku Roberta Wagnera, přestože je ve skutečnosti starší jen o 6 let. (Mol)