Agu je malý chlapec žijící v blíže neurčené západoafrické zemi. Jeho šťastné dětství naruší válka, během které je za tragických okolností nucen připojit se ke skupině vojáků. Brzy se z něj stává jeden z nejschopnějších dětských vojáků této skupiny. (Phill67)

boo-boo

Fukanaga je skvelý tým, ako dokáže pracovať s obrazom a zvukom aj v tých najnapínavejších a najšpinavších scénach (ružová scéna vládne), nezávisle na ladení či príbehu. Zároveň treba zdôrazniť, že sa v prípade Beasts sústredil viac na rozprávanie než prežitok z deja, takže divák dostáva až reportážny pohľad na nepredstaviteľné zverstvá, ktoré ho naplno nezasiahnu až kým mladý Agu svoj život nezosumarizuje vlastnými slovami. Jednoducho, absencia prehnaného patosu či emocionálnych extrémov ide látke k duhu. A mladý Abraham Attah, ten je neskutočný. ()

MarkysDeSade

Myslel jsem, ze detska pornografie je nelegalni ( ne ze by se za meho zivota tohle tema nejak moc resilo, my jsme si proste na ulici bez vahani vypujcili kdejakeho haranta a pak ho nechli jednoduse skloznout na meandrech Seiny). Tohle byla nadherna mrskacska prace, sadismus v mire vrchovate a masochismus realisticky implantovany do hlav malych deti. No proste NADHERA K POKOUKANI! ()

Shitonit

Dobrý bude, až tyhle malý vypatlaný černý zmrdi budou pobíhat se samopalem u nás. Společně to zvládnem :-) Hnusnej příběh, s hnusným černouškem v H.R. ( v Hlavní Roli..pro tupany.) ()

papadoce

Toto je asi najlepšie spracovaný vojnový film z prostredia africkej občianskej vojny aký som videl. Miestami to pripomínalo až dokument. Či už úvodná dvadsať minútovka počas ktorej vidíme ten absolútne najchudobnejší možný život africkej rodiny, tak aj samotný príchod malého Agua do tábora rebelov a jeho následný výcvik a boj. A to ako zahral Idris veliteľa rebelov, no absolútne nepôsobil medzi tými opičiakmi ako Hollywoodska Star. A pozor, opičiakmi som ich nenazval kvôli rase, to by som si ani nedovolil, ale to správanie mentálov, ktorí si myslia akí sú oni tvrdí vojaci, bolo jak zo stáda mandrilov. Nečudo, že sa Afrika zmieta v chudobe a v nekonečných vojnách, keď vidíte tú úroveň tzv. bojovníkov za slobodu. Toto môže naozaj zvrátiť iba vzdelanie. Vziať tie deti od mala do školy a učiť ich civilizovanému spôsobu života. Ale ono sa to o dosť ľahšie vraví mne na gauči, než fyzicky vykonáva priamo na mieste. “Bojujte a zabite každého, kto ničí mier”. Stačí vám? S výnimkou zopár vtipných momentov zo začiatku (imaginárna telka) tu nič pozitívneho nenájdete. A niektoré scény sú úplný brutal. Prvá Aguova poprava dospelého chlapa mačetou bola totálka. Bojové sekvencie boli mrazivé a celkovo natočiť to takto autenticky muselo byť s nehercami nesmierne náročné. No a chlapcove zneužitie, či udupanie dievčatka bolo naozaj čisté ľudské dno. Toto je hnusný, surový, do detailov dokonale natočený film o čistom zle, zneužívaní slabých a prasprostom násilí. Dá sa vôbec niečo také v reále zastaviť, či dokonca ukončiť? Neváhal by som s piatimi hviezdami, nebyť trochu zbytočne prepálenej minutáže a slabšieho záveru, ale je to ťažký film. ()

MyrnaAlec

Těžko natočit něco objevného na téma dětských vojáků. Občas byla kamera i vyznění hypnotické, ale moc dlouhou stopáž nezachránil ani Idris Elba ve své první záporné roli. ()

shade000

Cary Joji Fukunaga je skutočne skvelý režisér a tentokrát to obohatil o skvelý scenár a kameru. Hudba od Romera veľmi prekvapila a do filmu sa veľmi hodila. Surový film, no neskutočne dobrý, zo štyroch musím dať päť... Agu: "I saw terrible things... and I did terrible things. So if I'm talking to you, it will make me sad and it will make you too sad. In this life... I just want to be happy in this life. If I'm telling this to you... you will think that... I am some sort of beast... or devil. I am all of these things... but I also having mother... father... brother and sister once. They loved me." ()

yatan

Fukunaga sa objavil minuly rok pred sirsim publikom majstrovsky natocecnou 4.epizodou True Detective, ktora mi vyslovene vyrazila dych na 13min. Fukunaga po nej dostal sosku a 6mil na Beasts of No Nation. Radikalny svojou formou, mocny svojim obsahom. Ohavne, no pri tom stale humanne. Temne a brutalne ano, ale stale hladajuce empatiu. Mozno sa len staci v zavere zapozerat do Agovych oci a je to tam vsetko. "I am not like baby. I am like old man" Tu moc, ktoru kedysi mali pohlady 90 rocnych vojnovych veteranov, dnes maju 12 rocne africke deti, ktore zabijaju, zomieraju, fetuju a znasilnuju kazdy den. Osobity dotyk vojny cez oci dietata, ktore vyhodene na Omahu beach bez toho aby sa malo kam vratit, kam utiect, kde ukryt. Nahy a bezbranny, jedinu moznost ktoru Agu vidi je zobrat do ruky AK47 a bojovat. Film otvara mnozstvo otazok, na ktore zamerne nedostavame odpovede podobne ako Agu, ktory vidi veci velmi jednotvarne no zato vnima vsetko. Tu mozno chcene nechcene vznika potencial na hlbsie rozpracovanie postavy Commandanta (priam magicky Idris Elba). Paradoxne najsilnejsie momenty filmu su dotyky hlasov, ktore Agu obcas citi niekde vnutri hlboko v sebe. Dodavaju nadej? Alebo uz je neskoro?! Fukunaga je green talent, ktory sa s Beasts of No Nation oddelil od radovych zanrovych reziserov a vytvara si svoj osobity zaner, svoj styl svoj rukopis nie len v zobrazeni akcnych scen s poetickym pridychom a vsade pritomnym citom pre tempo, ale aj velmi silnym psychologickym podtonom. Clovek ma pri jeho kamere pocit, ze ju citi aj nosom. A prave onen cit film a Fukunagu oddeluje od konkurencie, ktora casto zobrazuje nasilie cisto ucelovo a chce sokovat. Fukunaga nechce sokovat, ma rozpravacsky dar, ktory sam o sebe prirodzene sokuje podobne ako kedysi Kubrick. Aj tu sa dockame par dlhych scen bez strihu, ktore divaka beru priam dovnutra obrazovky, ako maly chlapec na zaciatku s 3D imagination TV. Myslim, ze Fukunaga zacina nieco velke. A nie je to len Netflix. Zatial film roka, a najlepsi film tohto zanru za poslednych 10 rokov. (Treba vidiet v kine) ()

shaacul

Jeden z důvodů proč si pořídit NETFLIX, snad jich bude přibývat víc. Fukunaga je geniální tvůrce a těším se na jeho další počin. Beasts of No Nation zrežíroval, napsal scénář a nakonec byl i kameramanem. Točilo se v Ghaně, kde budou jiné ceny než jaké jsme zvyklí, ale přesto film vypadá jako by stál násobně víc než byl rozpočet. Fukunaga se nesnaží ukázat černobílí svět ale postavy mají více vrstev i úhlů pohledu. Nenabízí ani jednoduchá řešení, ale i tak nutí k zamyšlení. Začátek hodně pomalý a dlouho trvalo než jsem byl vtažený do děje ale jakmile se začal Aguovi hroutit jeho dětský svět tak film nabral na obrátkách a vtáhl mě do děje. Dětští herci a především představitel Agua, Abraham Attah, předvedli výkon který jim mohou mnozí dospělí a mnohem slavnější kolegové závidět. Fukunaga ve filmu použil několik hodně dlouhých akčních záběrů na kterých je Attah po celou dobu a působí zcela přirozeně. Klíčová scéna přerodu v vojáka/vraha mě připomněla film Anglický pacient. Prostě čekáte kdy kamera uhne nebo bude střih jako pokaždé v podobné scéně, ale místo toho se dočkáte sekání do "melounu". Za **** ()

pafka

Je to silnejsi kafe. Neni to super lomcovak. Ale dostane to do vas tuhle problematiku dostatecne, muzete si uz dost veci predstavit. Film nenudi, drzi vas v pozornost, predvidat temer nelze. Cekal jsem uplne jiny konec.... Uplne ziram, jak hraji detsti herci. To nema chybu. Zadny zavahani, vse uveritelne. A krome toho tomu vevodi naprosto dokonaly Idris Alba. Klobouk! ()

K1NGSLAYER

Wow! Takový film mi tu opravdu hodně dlouho chyběl. Celé je to pěkně zpracované, režisér se tu nebál ukázat pořádnou brutalitu války a to musím velmi ocenit! Nemám moc rád takové filmy, kde někomu střelí do hlavy a místo aby vystříkla krev dají nenápadný záběr, jak jenom spadne. Tady to je ale úplně naopak a cením to. Nespočet zajímavých a napínavých scén tomu dodává energii, např. když armáda vystřílí civilisty a Agu je pak na všechno sám. Možná by ale bylo lepší, kdyby se tu vyskytlo více akčnějších scén. I tak hodně dobrý. ()

deizolator

Jeden pěkný kousek pro kinematografické masochisty. Rád sledováním filmů dosahuju pocitu zhnusení, které mi pak pomáhá veseleji vnímat šedou blahobytnou středoevropskou realitu. Myslím si ale, že takový Agu se nemůže vráit k životu normálního chlapce a ani by neměl. Řešením je jedině nechat Afriku vlastnímu osudu, aby dohnala chybějící historii, kterou jí vzal kolonialismus. ()

BoKo_CzT

Ale toto sa v skutočnosti nedeje, že? Veď tam kde je utrpenie predsa USA vyvážajú demokraciu. Alebo sa export demokracie do Afriky nevyplatí? Diamanty sú už vyťažené? Atmosféru filmu výborne dotváral soundtrack. ()

Saxos

Vůbec ničím měl to neupoutalo. Samozřejmě jsem očekával, že v rámci součastné uprchlické vlny řítící se Evropou, se objeví podobné dílo k vyvolání zamyšlení. Zde vše velmi slabé. ()

CYP3A4

Kupodivu hodně nesentimentální a suché vyprávění o jednom dětském vojákovi bez nějakých větších celý svět obímajících prupovídek. Dále bych ocenil, že se film nevyžíval nijak extra v násilných scénách. ()

kokofek

Překvapivě vynikající výkon v dětské roli.Přirozený a uvěřitelný přerod emocí ve tváři dítěte.Celý příběh proto vyznívá jako dokument viděný očima malého chlapce, který nechápe důvody bojů(to nechápe asi nikdo) a každé jeho jednání je jen následkem událostí kolem něj.Na konci je vám jasné, že jeho vážná a dospělá tvář se už těžko někdy změní. ()

Netflix mění filmovou strategii

30.12.2015

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Režisérský chameleon opět v akci

Režisérský chameleon opět v akci

08.06.2014

Cary Fukunaga, přední představitel nastupující režisérské generace nepřestává překvapovat svým nevyzpytatelným výběrem témat. Po dramatu ze současného Mexika, kostýmní historické romantice a… (více)