Agu je malý chlapec žijící v blíže neurčené západoafrické zemi. Jeho šťastné dětství naruší válka, během které je za tragických okolností nucen připojit se ke skupině vojáků. Brzy se z něj stává jeden z nejschopnějších dětských vojáků této skupiny. (Phill67)

Lacike

Jedna banda opic zdruzena v organizacii s trojpismenkovym nazvom bojuje proti druhej bande opic zdruzenej v organizacii s trojpismenkovym nazvom. A cele to sledujeme z pohladu malej opice a teraz pozor, s menom, ktore tvoria tri pismena. Snad to mala byt nejaka sonda do zivota detskych vojakov v Afrike, ale do hlbky to prilis nejde a cely ten vyvoj hlavneho hrdinu je tak nemastny neslany, ze na mna v ziadnom ohlade nezapôsobil. Ani ma nesokoval a ani nedojal. Vlastne mi bol dost ukradnuty. Cely film nakoniec pôsobi dost stereotypne. Neustale sa striedaju epizodky v ktorych banda opic vystriela nejaku ubohu bandu civilistov bez poriadneho a napinaveho smerovania niekam az nasho hrdinu konecne oslobodia kladne opice a je koniec. Mohlo to byt nieco ako filmy z prostredia brazilskym slumov akym je napriklad film City of God. Napriek pôsobivej teme je bohuzial vysledok sterilna nuda. Takze som si znova potvrdl, ze Netflix produkuje filmy so sice netradicnou zaujmavou temou, ale potom co daju tvorcom peniaze, tak sa o filmy nestaraju a vysledok vyzera ako zlatanina, ktorej chybal poriadny dramaturg. 4/10. ()

maseer2

rozhodně zajímavá podívaná, která ale není schopna vyvolat absolutně žádné emoce, což je vzhledem k problematice, kterou se zabývá, z mého pohledu vcelku zásadní problém.. závěr navíc vyzní tak nějak do ztracena, což do určité míry celý zážitek z filmu tak trochu degraduje.. od Fukunagy jsem po skvělé první sérii True Detective čekal trochu víc.. ()

JohnCZ

Čekal jsem na jednu stranu větší drasťák, ale zároveň jsem to neočekával tak luxusně zahrané. Abraham Attah v roli malého Agu naprosto válí, působí bezprostředně, civilně a maximálně uvěřitelně. Oproti tomu Idris Elba trochu přehrává, ale to je nejspíše záměr jeho trochu vyšinuté postavy. Dobře natočené, v neokoukaném prostředí jakési středoafrické země, i když místy, zejména ke konci, mi to přišlo krapet nedořečené. ()

ledzepfan

No slušné peklo.. Cynik snažící se o neotřelý vtip by asi řekl, že je to taková africká Apocalypse Now pro děcka... a vlastně by měl pravdu. Tady se taky hraje především na studii vnitřního pološílenství vojáka naladěného na halucinační, apatický a absurdní rytmus války.. Osobně mi to sedlo asi trochu více než poněkud odtažitý Shake hand with the dewil a rozhodně mnohem více než patetický Hotel Rwanda. ()

maddy

Snímok Beasts of No Nation pravdepodobne sklame všetkých tých ktorí od filmu očakávajú napätý thriller. Je totiž skôr temnou vojnovou drámou, v ktorej sa Fukunaga tradične nestačí zapáčiť divákovi a točí podobne odťažíte ako v prvej sezóne True Detective. Nie vyslovene adrenalínovo, ale za to surovo, bez prikrášlenia a zbytočného pátosu ako je v Hollywoode zvykom. V Beasts of No Nation tak bez príkras, nekompromisne, ale komplexne zobrazuje občiansku vojnu v Afrike očami dieťaťa, z ktorého sa postupne stáva „maloletý vojak“. Nepotrebuje na diváka sršať príval prvoplánových emócií, ale celú beštiálnosť diania je cítiť akoby pod povrchom. S postavami tu nie je vyslovene možné sympatizovať (aj keď sú stvárnené skvelými hercami, kde hlavne černošský chlapec podáva snáď ten najlepší detský herecký výkon posledných rokov), veľkolepým scénam sa film vyhýba a o to je celá táto vojnová výpoveď osobnejšia. Práve táto Fukunagova réžia, ktorá za pomoci pár záberov dokáže podať veľmi nepokojnú atmosféru robí z Beasts of No Nation film ktorý skutočne nie je vhodný na strávenie príjemného večera a väčšina bude možno držkovať nad nudou. Uznávam, že tých 130 minút je občas mierne naťahovaných, no nevynechal by som z nich ani minútu. Práve vďaka nim ten záver vyznieva tak ako vyznieva. Ťažký film zachycujúci krutosť občianskej vojny silne ukotvený v realite. A Netfilx dokazuje, že nekope už iba prvú seriálovú ligu, ale aj tú filmovú! CELKOVO: 4* (8/10) ()

agentmiky

Tak tady jsem si pošmákl neskutečným způsobem. Film jsem měl na svém radaru již hodně dlouho, ale pořád mi nějak unikal. Nyní už jsem si tento rest splnil. Fukunaga patří mezi nejlepší režiséry současnosti, o tom není sporu (doufám, že nový Bond nezklame). Jeho práce s kamerou, nápaditý scénář, pevná řežisérská ruka, tyto všechny aspekty tvoří nezapomenutelné jádro jeho filmů. Bestie bez vlasti je příběhově zasazena do nejmenované africké země zmítající se v občanské válce. Celý příběh je vyprávěn z pozice osmiletého kluka, kterému osud fakticky nepřeje, jednoduše mu život háže fůru klacků pod nohy. Musím podotknout, že ten malý klučina to zahrál naprosto s bravurou, nejvíce mi utknul jeho dialog na konci, kdy hrál zejména svýma očima. Jinak vedlejší herecké pozice obsazené neznámými jmény, samozřejmě kromě Idrise Elby, který se velitele jedné z mnoha frakcí zhostil taktéž na jedničku (nechápu, že mu utekla nominace na nějaké vyznamnější ocenění). Konec ve vás zanechá dost pocitů, donutí vás to se zamyslet. Jedno z nejlepších dramat na Netflixu, velice kladně mě to překvapilo. Za mě dávám 85 % ()

katasta

Bohužel, mě Beasts of No Nation až tolik neoslovilo. Nebudu dávat hvězdičky pouze za téma, které na tom bylo jediné to zajímavé. Do nikoho jsem se tam pořádně nevžila, nic to ve mně nezanechalo a už vůbec mi to neřeklo nic o prostředí z filmu. Mnohem radši bych v povídání ve filmu slyšela o co vlastně jde a která skupina je která, místo toho abych poslouchala pořád dokola ty samé city dítěte. ()

Alementina

Caryho camera, ta dlouhá scéna tocena na jeden záběr... Ty detaily, co připomínají Malička... Tohle je ten Cary, kterýho máma ráda.... ()

kaylin

Tohle opravdu není látka, která by zajímala každého, na druhou stranu je vždycky zajímavé se podívat do jiných částí světa a zjistit, jak to tam vlastně funguje/nefunguje. "Beasts of No Nation" jsou však mimoto také ukázkou mistrovského herectví, a to jak v případě dětských, tak i dospělých rolí. No, Afriku opravdu moc neznáme. ()

vorheese

Jste-li slepí, je tu brail. Jste-li hluší, je tu znaková řeč. Jste-li emocionální roboti, je tu Beasts of No Nation...film, který vám neustále sděluje, jak se máte cítit. A navíc vás na rozdíl od normálního diváka nebude rozčilovat fakt, že všechna ta hluboká moudra padají z klučiny, co se sotva naučil mluvit. ()

Rakosnicek77

V okamžiku kdy jsem dokooukal tenhle film, jsem se až otřepal momentální zimou, při představě, že by nám podobná dětská armáda brázdila ulice s kalašnikovi v rukou. Snadno ovlivnitelná, stejně efektivně a maximálně nemilosrdná. Děti co dospěli už v 8 letech :-( ()

JohnMiller

Filmový tvorca Cary Fukunaga, v dnešných časoch jeden z najlepších novodobých režisérov, a hoci som videl od neho zatiaľ iba tento jeden film, nebojím sa to tvrdiť už teraz, sa po neúspechu natočiť remake nepodarenej adaptácie Stevena Kinga. IT, vrátil k práci na tomto scenári, podľa knihy, na ktorom pracoval sedem rokov. Je to dosť dlhá doba, uznávam, ale čakanie sa vyplatilo, pretože Beasts of no Nation je veľmi originálny, osobitý a skvelý film. Vojnová dráma z prostredia Afriky nám predstavuje krajinu sužovanú občianskou vojnou. Hlavnou postavu je chlapec Agu, ktorého rodina sa usídlila v bezpečnej utečeneckej zóne. Netrvá dlho a vojna sa dostane až sem, zo dňa na deň sa musia ľudia, ktorý nechcú bojovať, odsťahovať, aby aby neskončili v epicentre krvavých bojov. Aguov otec, a nakoniec aj chlapec samotný, tu zostanú, ale netrvá dlho a sami sa ocitnú v nebezpečí. Vojaci ich pochytajú a aby s nimi nemali veľa práce, obvinia ich z vlastizrady a rovno popravia. Chlapcovi sa podarí nejakým zázrakom ujsť do džungle.Tam sa chvíľku fláka, ale opäť netrvá dlho a natrafí na ďalšiu ozbrojenú silu, tentoraz na povstalcov. Aby Agu prežil a vykonal svoju pomstu za rodinu, pridá sa k povstalcom a po boku svojho veliteľa, perfektného motivačného rozprávača a tak trochu pedofila, bojuje v prvých líniách proti nepriateľom a vyslobodzuje okolité dediny. Ako to v kvalitných vojnových filmoch býva, realistické násilie, strach, trápenie a psychické, už nikdy nevyliečiteľné problémy, sú tu znázornené, takmer dokonale. Tieto následky pod vplyvom vojny, na malom chlapcovi zanechávajú hrozné následky. K tomu sa pridajú ešte drogy (heroín) a máme výsledok, ktorý nieje na konci znázornený, tak hrôzostrašne deštruktívne ako by sa to popri čítaní týchto riadkov mohlo zdať, ale svojim spôsobom to úplne stačí a divákom vkladá, nie vtieravým spôsobom, na pery otázku..." Ako je vôbec možné, že sa v tomto civilizovanom svete môžu diať ešte stále takéto ohavnosti.?" Tvorca má odo mňa veľkú poklonu,preto, že si scenár sám napísal, sám si to zrežíroval a dokonca sám stál na poste kamery. Na jeden projekt je to dosť veľké bremeno, ktoré nie každý dokáže zvládnuť. Myslím, že aj nejakého Oscara by som daroval. Aspoň za výpravu. ()

salalala

Extrémně drsné drama, na němž je vidět, že Cary Joji Fukunaga nad ním měl plnou kontrolu. Na jednu stranu je to dobře, protože nemusel šetřit krutými záběry na každodenní zabíjení, mohl vytvořit těžce depresivní a nepříjemnou atmosféru beznaděje a vyprávět hodně silný příběh o tom, že v Africe zkrátka dětství asi neexistuje. Fascinující je kontrast neprostupné a svým způsobem krásné africké krajiny a brutalit, které se v ní dějí. Děti jsou nuceny zabíjet zdánlivé nepřátelé a něco jako soud a adekvátní tresty tu neexistují. Kamera, kterou vedl sám Fukunaga, je naprosto skvělá a nebojí se střídat momenty klidné a statické s těmi akčními a "rozklepanými" ručními a vždy to dokonale funguje. Vrcholem pak je výkon malého Abrahama Attaha, který je vynikající a naprosto přirozený a z jeho přeměny z bezstarostného kluka ve vraždící a bezcitné monstrum běhá mráz po zádech. Potěší i jako vždy výborný Idris Elba ve své snad jediné záporné roli kariéry. Na druhou stranu je ale vidět, že by snímek přece jen dramaturga potřeboval, protože tempo je někdy pomalé až moc a stopáž je nesmyslně přetažená a dvě hodiny by bohatě stačily. Beasts of No Nation je skoro autentická záležitost, kterou asi divák nebude chtít vidět vícekrát, ale svůj účel bohatě splní a možná si někdo začne vážit života, který vede tzv. západní svět. 80 % ()

Trevor

Film som videl ešte predtým, ako som sa začal zaujímať o streamovaciu službu Netflix. Je to jeden z mála filmov, ktorý nevykresľuje afričanv ako obete, ale ako krvilačné tvory, ktoré sa vraždia navzájom medzi sebou. Dosť realistická sonda do mysle zmäteného dieťaťa, ktoré sa stane vojnovým strojom a aj veľmi intímnym priateľom vodcu, ktorý zvrhne zlú skorumpovanú vládu a v krajine rozpúta ešte väčšie peklo, aké tam bolo. Porovnajte si to s knihou/filmom Pomaľované vtáča a zistíte, že vnímanie hrôz vojny z pohľadu dieťaťa sa dá ponúknuť oveľa lepším spôsobom. Na druhej strane v nasledujúcich rokoch priniesol Netflix podstatne horšie filmy či seriály. ()

radektejkal

F.W.Colqhoun**** soudí, že druhou reakcí na tento film (první vidím jako problematickou) je nahlédnout pravdu vlastní bezcitné existence a pochopit, že tohe svinstvo, aby důkazů o nevalné hodnotě lidství nebylo málo, sledujeme pro zábavu. Tím je řečeno skoro všechno, zbývá jen doříct, kdo je oním "dětským vojákem", jak se rodí, jak povstává jeho vědomí, čeho všeho je schopen a jakým způsobem nás (ano, myslím sebe a tebe) ohrožuje a co se stane, až mu budeme stát tváří v tvář - a kde to bude? TADY nebo v SRDCI TEMNOTY. ... Tohle byla recenze, ještě jedna osobní vzpomínka: Kdysi, už po "sametu" jsem byl požádán, zda bych nevzal do obchodního úseku Míšu (tak se tu říkalo každému černochovi, protože měl kudrnaté vlasy a jeho skutečné jméno nedovedl nikdo vyslovit, nebo se to nikomu nechtělo). Mohl by zpracovávat frankofonní země. Přímo do obchodu jsem ho nevzal, ale zůstal a zpracovával zde náhradní díly. Později, když jsme (jako fabrika) dosáhli ročního obratu přes miliardu korun, jsem mu mavrhnul misijní cestu do rovníkové Afriky; založíme tu tiskárnu a vybavíme ji našimi stroji. Jeho odpovědí bylo něco jako "všechno ale tohle ne". Vždyť tam ještě máš rodiče, sourozence, kamarády z dětství, namítnul jsem, nechceš je vidět? Jo, to bychom ale museli mít s sebou pěknou spoustu dárků! Máme plný sklad propagačních předmětů! Pak už jen smích a kroucení hlavou. Myslím, že se neobával ze setkání s příbuznými a známými, ale ze setkání s dětskými vojáky. ()

stuntmanMIKE

Tak som sa zase tešil zbytočne. Čakal som riadny náhul násilia a zverstiev od ozbrojených čokolád, a pritom som dostal rektálnu sondu do života osirelého mláďaťa, ktorý vo svojom vnútri bojuje s prehnanou inteligenciou na africkeho primáta. A pritom to začínalo tak sľubne... Všetko šlo krásne až kým sa zase raz neprejavili nejaké tie Oscarové ambície a teda bolo nutné zakombinovať do deja filozofické kokotiny. Plusom filmu však je, že pôsobí realisticky a drsne. Problémom je, že táto surovosť a reálnosť je prevažovaná už spomínanou nudou. No jo...v súčasnej liberálnej dobe nás treba presvedčiť, že vlastne aj ten 12 ročný pologramotný primitív s 30timi zárezmi na pažbe, má vlastne výčitky svedomia a zaslúži si druhú šancu na šťastný život. Čo sa stalo v poslednej dobe s filmami, ktoré sú dobré a pritom sa nesnažia o nejaké morálne poučenie ? ()

berusche

Přesně takhle jsem si to nepředstavovala. Bohužel tomu zas tvůrci dodali patosu tolik, až ubíjel. Téhle pohádce schází čistá syrovost, na kterou jsem se tak těšila. Navíc, člověk má pocit celou dobu projekce, že už to krucinál všechno někde viděl. Průměrem ale neurazíš a je pravdou, že v tomhle případě scénář určitě špatný nebyl, herecké výkony také překvapily a herci se zhostili svých rolí s velkou grácií. Možná jen to pojetí těch klišé už začíná být na škodu. ()

Aljak

Jediný spôsob ako nebojovať je byť mŕtvy... Autentický príbeh, ktorý má však obrovskú chybu, že nie je zasadený do žiadneho konkrétneho reálneho prostredia. Tá neurčitosť bola určite cielená, ale keď ide o takýto typ vojnových filmov, tak oceňujem, keď sa to celé odohráva v nejakom určitom priestore a čas (alebo aspoň približnom). Čo sa týka filmu, očakával som od toho o kus viac (hlavne kvôli premrštenému hodnoteniu). Ale v konečnom dôsledku to bolo v niektorých fázach naozaj zbytočne naťahované a vyplnené zbytočnými scénami dlhých prestreliek a pochodovaním džunglou. Príbeh o osude malého Aguho mal na môj vkus až príliš málo zlomov (vlastne len dva), a tak mi to prišiel napokon celý film relatívne jednotvárny - aj keď mal aj svoje silnejšie fázy, no tých bolo žiaľ na tú dĺžku filmu dosť málo. 3* sú tak akurát. ()

Wiikii

Jako ukázka co se děje ve světě, tak je to výborná podívaná, ale zpracování celého příběhu je dost nucené a pokoušejíc hrát na emoce a to Vás nakonec bude při sledování otravovat. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Netflix mění filmovou strategii

30.12.2015

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Režisérský chameleon opět v akci

Režisérský chameleon opět v akci

08.06.2014

Cary Fukunaga, přední představitel nastupující režisérské generace nepřestává překvapovat svým nevyzpytatelným výběrem témat. Po dramatu ze současného Mexika, kostýmní historické romantice a… (více)