Agu je malý chlapec žijící v blíže neurčené západoafrické zemi. Jeho šťastné dětství naruší válka, během které je za tragických okolností nucen připojit se ke skupině vojáků. Brzy se z něj stává jeden z nejschopnějších dětských vojáků této skupiny. (Phill67)

elanius

(11/2016) / Idris Elba v nezvyčajnej roli bol asi to najlepšie na celom filme. Málo zaujímavý scenár a vyslovene šablónovitý dej sa snaží prekryť naturalistické spracovanie, ktoré ale neprináša filmu žiadnu pridanú hodnotu. Aj tak treba pozitívne ohodnotiť snahu priniesť na plátno stále neopozerané africké prostredie a zložité spoločenské témy. (6/10) ()

hroubek

Před pár lety byl Cary Fukunaga známí jako dobrý režisér a řemeslník, který umí pracovat s atmosférou, scénářem a dobrými herci. Pak přišla první řada Temného případu(True Detective) a Fukunagavi se všichni klaněli a vyzdvihovali ho do nebes. A místo toho, aby vzal nějaký studiový projekt a vydělal velké prachy, se rozhodl natočit hodně drsný a nekompromisní film z Afriky. A povedlo se mu to hodně dobře. Knihu neznám a a v životě jsem o ní neslyšel, ale i tak si dovedu představit, že to není žádné pozitivní čtení před spaním. Fukunaga film natočil bez příkras a to co v něm vidíte se pravděpodobně stále někde děje. Film je rozdělen na určité části podle vývoje hlavního hrdiny. Ze začátku je film plný optimismu a dětské radosti. V následujících částí se hlavní hrdina snaží přežít a stává se z něho bestie, jak sám nakonec přiznává. Ta proměna je přirozená a daří se jí vyvolat soucit jak s dětmi, tak s jejich obětmi. Fukunaga naschvál neukazuje jiné postavy, které by se snažili obrátit hrdiny na správnou cestu, jelikož žádná prakticky není. Idris Elba je jako vůdce parádní a jde z něj strach, respekt a otcovská autorita. Abraham Attah podává skvělý výkon a perfektně prodává dané utrpení. Emmanuel Nii Adom Quaye je jako nemluvný kamarád hlavního hrdiny parádní a krásně dokresluje celkovou atmosféru filmu. Jelikož je film dost drsný, tak i nejsilnější momenty nejsou zrovna podívanou pro slabší povahy(ne kvůli tomu jak vypadají, ale co představují), smrt rodiny, první zabití, služba vůdci, smrt kamaráda atd. Film je na mě dost rozpolcený a místy nepřehledný, ale asi to byl účel. Beasts of No Nation je hodně zajímavý film, který nabízí dost drsný pohled na to co se v Africe děje. ()

VanTom

Už jenom svým tématem bezesporu silný válečný snímek sleduje osud malého Agua, kterého v občanské válce západoafrického státečku naverbují jako dětského vojáka do povstalecké armády, kde je svědkem (zároveň účastníkem) brutálních zvěrstev jí páchaných. Účelové „vymytí mozku“ a věrné následování jejich otcovského, pedofilního komandanta (manipulativní Idris Elba) opravdu zneklidňuje, zároveň však málokdy chytne za srdce. V zdlouhavém závěrečném dějství mísí „Apokalypsa za Tenkou červenou linií“ šílenství s poetičností, přitom dějově zahýbá do slepé uličky. 7/10 ()

zigíš

emotivně skvěle vybalancovaný, s názorem, lidský, aktuální, syrový, voice overy až malickovsky poetické ..a i když by si řada scén velké plátno zasloužila, při vší tý tvůrčí svobodě se ani nedivím, že se fukunagovi z bedýnky nechce (100%) ()

vyfuk

Netflix a jeho prvotina. Filmový epos. A to je asi ten problém. Africké problémy jsou jedny z nejvážnějších a také nejzanedbávanějších. Už jenom to tak nějak celé toto omlouvá, ale není to nejsilnější materiál. Je to podáno po svém, ale ani ne tak záživnou formou. Vy tak nějak sledujete ty hrůzy, co hlavní postava zažívá, ale ač jsou sebevíc hrozné, tak se nedokážete na přímo s tím vším smířit. Hlavně se spíše vžít do hlavy hlavní postavy a nějak s ní více soucítit a porozumět tomu všemu humbuku okolo. Škoda nevyužitého potenciálu. Asi tolik. ()

Jaro.Krafcik

Další film od produkcie netflix, a keď slovenská ponuka je taká bohatá že ponuká až tri filmy s titulkami tak ich mám už za sebou. Film sa mi zdal trochu prdlhý a miestami prázdný. Vyobrazil ale deti a taký ich boj v afrike, bolo to pravdivé, drsné ale pre mňa nepostačujúce. Jasný priemer, pre občanov afrických krajín ale určite skvost. Netflix sa snažil myslieť aj na inú rasu ľudí, možno nabudúce. 3* ()

Georgex

Velmi rozporuplný film, přestože se jedná o silné téma a první polovina mě fantasticky vtáhla do děle a hltal jsem každý výraz skvěle hrajícího Idrise Elby, tak v druhé půli to absolutně ztratilo tempo a stalo se z toho tuctové válečné drama, které jednak není ničím originální a na toto téma existují lepší filmy, ale hlavně vůbec nefunguje po dramatické stránce a celý příběh zazdí konec filmu, který očividně chtěl v divákovi probudit nějaké emoce, ale vůbec to nezafungovalo a spíše to znehodnotilo jinak velmi slušnou práci režiséra. Moje hodnocení 60%. ()

ZkuKol

Je to takové plakátové nahlédnutí. Musím říct, že jsem fakt čekal mrazení, emoční spirálu a odstrašující epizody. Ale je to takové neosobní, nedotkne se to diváka a hlavně schematické. Prostě to vypadá jak by každý čekal a lehce se to dá odvyprávět, ale na to jak silné je to téma, to sakra brzo zapomenete... 60% ()

sedm.1

Můj nejzásadnější problém s tímto filmem spočívá v tom, že jak vzhledem k působivému tématu, tak k vývoji děje, se mělo jednat v první řadě především o velice silné emoční drama, jenže mě nikdo nepřesvědčí o tom, že právě ty emoce zde fungují. Nefungují, a to ani trochu, což v souvislosti právě s tématem zneužívání dětských vojáků v mocenských válkách, kteří již od útlého dětství neznají v podstatě nic jiného, než zbraně, násilí a krev, a své zážitky tlumí jen všemi možnými dostupnými opiáty, není zrovna nejlepší vizitka, neboť bez nich se pak jedná jen o nepůsobivé líčení lidské bestiálnosti, která se neštítí ničeho. Bestie bez vlasti každopádně ale není film o akci, ale skutečně především o reálném popsání situace a života v afrických končinách, což je pro většinu zbytku světa jen těžko pochopitelné, všechny ty jejich rituály, ale i myšlení a přístup k životu, to je vážně čirý a nekompromisní peklo, ze kterého je pak člověku až smutno, a musím zopakovat, že je velká škoda, že se zde tvůrcům to vše nepodařilo zpracovat daleko přesvědčivěji, silněji a výrazněji, o čemž svědčí třeba i v podstatě úplná absence atmosféry a napětí, což lze též považovat za hodně podstatný nedostatek, neboť pak by to byl fakt mazec. Každopádně, co se určitě ale povedlo, je casting, v čele s robustním Idrisem Elbou, ovšem i veškeré obsazení dětských rolí je výtečné a v tomto směru film jednoznačně vyhrává. Celkově se ale zkrátka jedná určitě o film s nevyužitým potenciálem, na druhou stranu ho zcela ignorovat by byla ale asi také škoda, neboť o nudnou, či vyloženě nevýraznou podívanou též ani trochu nejde. ()

Maynard.

Strašně dlouhý a málo se tam střílí... A navíc to není až tak drsnej film, jak se na první pohled zdá být. Ano, všecky občanský války v Africe jsou brutální. Je to díky tomu, že tam všichni navíc maj i hlad a občas mají jen ty mačety. No, tohle je zpověď jednoho klučiny, kterej o všechny přišel a osud mu přihrál do rukou kulomet a on začal střílet. Jak už sem napsal, tak se tady celkem dost kecá, což mě 2x uspalo, což je docela dost. Na Krvavý diamant nebo Hotel Rwanda tohle zdaleka nedosahuje... ()

klukluka

Tahle planeta je prokletá. To fakt neexistuje síla, která by těm nekonečným svárům učinila přítrž? Někde se dojímáme nad “předčasnými” odchody sedmdesátníků a v jiné části světa umírají lidé po tisících. Ty takzvané ideály, které k tomu vedou, jsou falešné, umírat pro ně je zbytečnost. Beasts to ukazují naprosto jasně. Zasáhlo mě to, nenechalo mě to chladným. ()

Michelle75

Bestie bez vlasti  byla kvalitně natočená, měla hodně silné okamžiky, hlavně začátek byl pro mě povedený, krásně bezstarostný, dokud nepřišel nečekaný spád a zlom, od kterého se  odvíjí zbytek filmu.  Jenomže na mě to působilo tak zváštně, že se mě to téměř nedotklo, film plný emocí a vlastně bez emocí. ()

SpaceOdyseus

Fukunaga se pomeril s opravdu tezkym tematem a dokazal obstat bez ztraty kyticky. Podarilo se mu zachytit hodne drsny a hlavne strasidelne uveritelny pohled ocima maleho chlapce na africka zverstva. Uzasne herecke vykony vsech zucastnenych, zajimava a nerusiva rezie a scenar bez zbytecnych zvratu pomahaji pribehu pusobit i dlouho po projekci. Dlouhe kamerove jizdy bez strihu jsou uz jen tresnickou na odpudivem a nevabnem dortu, z ktereho ale nejde odtrhnout zrak. ()

F.W.Colqhoun

Na skutečnosti filmů jako Beast Of No Nation existuje jen málo adekvátních reakcí. Jednou z nich je neprodleně odeslat úspory na konta neziskových organizací a prvním ranním vlakem se přesunout na dobrovolnický nábor. Druhým je nahlédnout pravdu vlastní bezcitné existence a pochopit, že tohe svinstvo, aby důkazů o nevalné hodnotě lidství nebylo málo, sledujeme pro zábavu. To, že Fukunaga natočil film pro Netflix jako mainstream sice jakoby situaci podtrhuje, alespoň ale nezneužívá výjevů tristních poměrů, aby leštil artové šidítko, přestože by na to býval možná i měl. Film je vyroben tak srozumitelně a krystalicky, že mu nelze upřít alespoň ten jakoby osvětový rozměr. Určitý občanský obrázek o tom, co je, no offence, černou skvrnou na civilizaci může na jeho základě udělat každý. Reakce nejen na IMDb dávají vědět, že je to celé vlastně úplně jedno. God (or no matter who) save Africa. ()

HonzysKISS

V životě bych nevěřil, že se někdy podívám na film, kde se nevyskytuje téměř žádný běloch. Je to pěkná podívaná, ale má zbytečně pomalé tempo. Normálně mi to moc nevadí, ale když už se něco děje, tak stejně toho nejde moc vidět. Všude samá střelba, ale mrtvoly nebo krev skoro žádná. V pohodě bych tomu dal známku 13+. Což mě mrzí nejvíc. Mohl bych pochválit velmi pěkné prostředí a zbraně. Pak se jim ještě hodně povedla kamera. Ta to zachraňuje asi nejvíc. Protože tím, jak je to natočené, toho hodně zachraňuje. Čistý průměr. ()

Netflix mění filmovou strategii

30.12.2015

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Režisérský chameleon opět v akci

Režisérský chameleon opět v akci

08.06.2014

Cary Fukunaga, přední představitel nastupující režisérské generace nepřestává překvapovat svým nevyzpytatelným výběrem témat. Po dramatu ze současného Mexika, kostýmní historické romantice a… (více)