Agu je malý chlapec žijící v blíže neurčené západoafrické zemi. Jeho šťastné dětství naruší válka, během které je za tragických okolností nucen připojit se ke skupině vojáků. Brzy se z něj stává jeden z nejschopnějších dětských vojáků této skupiny. (Phill67)

M.i.k.e

vezhledem k tématu,které je hodně nepříjemné bych čekal mnohem větší depresi a mnohem silnější film.Ve výsledku je tady nejzajímavější prvních cca 30 minut.Zbytek není nijak šoukující a vlastně není nic víc než standardním,byť dobře zahraným a vypadajícím dramatem....60% ()

Lischai

Syrové, kruté a nechutně mrazivé obrazy ze života dětského vojáka jsou bohužel rozmělňované otravným voiceoverem, který šustí papírem a nepřináší žádnou novou informaci. Sílu má ten film samozřejmě i tak, ale celou dobu si myslím budete říkat, že byste tu zobrazovanou hrůzu procítili líp, kdyby vám do toho pořád někdo nežvanil. ()

Streeper

Film si ode mne rozhodně zaslouží daleko vyšší hodnocení, moje fyzická stránka s tím nemá vůbec žádný problém, ta psychická už má problém o něco větší. Když jsem sledovala příběh malého chlapce, který se stal součástí války, aby přežil vůbec mi nebylo příjemně, cítila jsem se depresivně, smutně a co je na tom to nejhorší, tohle je realita, které některé děti opravdu musí čelit. Rozhodně to není film určený pro mě a vím, že už se na něj nikdy znovu nepodívám. ()

joker.george

Většinu času se ve mně mísila lítost s vděkem, který jsem cítil díky tomu, že se mě nastalá situace bezprostředně netýká. Na druhou stranu jsem si při sledování nepřipadal ani jako pozorovatel, kterému film předá informace o závažných problémech, aby se o ně následně začal sám zajímat. Přitom jsem si všímal zlomových situací, ze kterých jsem neměl lehkou hlavu, ale skutečnou reakci ze mě nevydolovali. Větším dojmem na mě tedy zapůsobil Idris Elba, který si z filmu udělal one man show. (Netflix) ()

Lanark

Překvapivě mnohem více filmové a mnohem méně syrové a dokumentární než jsem čekal. To není povzdech, ale konstatování. Po shlédnutí Bestíí mám mnohem více chuť se podívat na Sin Nombre, kterého jsem se také kvůli surovosti bál. Vnitřní monology byly trochu zbytečné, ale daly se po Temném případu čekat. Veskrz anonymní umístění konfliktu nabízí člověku jistý odstup, bez kterého by Bestie bez vlasti směřovaly blíže k hranici únosného ždímání emocí. Kupodivu jsem po konci i přes veškeré hrůzy, které si Agu musel projít, měl pocit, že naděje neumírá a že vše není úplně ztraceno. ()

C0r0ner

Ke konci se to bohužel začalo celkem táhnout, což film u mě nakonec stálo tu pátou hvězdičku. Do nějaké půlky to ale byla kurevská řež, která nás ze střední Evropy sice nechytne tolik jako třeba Volyň, ale pořád ještě zahraje na strunu humanity. Hrůza je, že tohle se v Africe pravděpodobně děje na denním pořádku. 85% ()

fugazi

Cary Fukunaga nenatočil film, ale přenes emocionální prožitky na filmový plátno! Hned od první minuty se člověk omámenej nejlepším hypno soundtrackem roku chvěje a nestíhá se divit, co se to před ním odehrává. Všechno to graduje v takový kadenci, že není možný ubránit se pláči, který se po chvíli změní v regulérní ubrečenej záchvat, kdy nevíte, jestli smrkat, uhýbat kulkám nebo se snažit tuhle infarktovou situaci prostě ustát a s hlavním dětským hrdinou doběhnout až do konce. Filmařina je to neskutečná, herecký výkony musí už teď být v nominacích na Oscara a scéna s bojovým tancem před útokem na vesnici vstupuju do filmový historie! 10/10 ()

sulimo

Fukunaga je cvok. Jeho záběr filmových žánrů je neskutečnej a ještě neskutečnější je to, že mu všechno funguje výborně. Tahle záležitost pak není výjimkou. Celkem by mě zajímalo, co k takovému příběhu Fukunagau vedlo, podobných odvážlivců je totiž sakra málo, ale jak jsem psala, je to cvok. 130 minut o válce kdesi v Africe, kde už jich je tolik, že netřeba specifikovat, jaké země se vlastně týkají, pro běžného diváka jsou všechny stejné. Taková generalizace mě na filmu trochu mrzí, jelikož vykresluje Afriku jako jedno velké bojiště. Nicméně se domnívám, že Fukunagovi tady hlavně šlo o tu osobní rovinu Agua, jeho transformaci ze šťastného dítěte ve vraždící stroj pod vlivem událostí a pod vedením šíleného fanatického velitele. Právě ten přerod je tu zásadní, ten zásah do dětství jehoho obyčejného kluka, kterému jsou v jeho věku nějaká země, národ, politika i konflikt ukradený, dokud mu brutálně nevstoupí do života. Fukunaga navíc tuhle změnu servíruje dlouhými záběry do tváří jednotlivců snažící se postihnout asi zbytky dětství, lidství nebo aspoň naděje na něj (trochu mi to v tomhle směru připomínalo sovětské Idi i smotri). V kontrastu s brutalitou obou stran je divákovi, asi na uklidnění, dopřáváno dlouhých záběrů do nádherné přírody, které se konflikt netýká, která dále existuje a střelba tak zde probíhá za zpěvu fauny pralesa a do očí bijící nekonečné zeleně plné života. Přesto mám k lokaci natáčení malou a velmi osobní výtku, neboť je dle mého názoru příliš znát, že se natáčelo v Ghaně, a to ať již kresbami v pozadí odkazující na "slavnou" otrokářskou minulost země, tak proto, že se nemálo scén točí v samotné Elmíně, v Ghaně by se přitom dozajista našla řada jiných lokací, které nejsou tak turisticky profláklé. Na mě tato skutečnost působí rušivým dojmem i proto, že podobný konflikt jako tento v zemi nikdy neprobíhal. Ale to už je asi jen můj problém, který celkové kvality filmu rozhodně nesnižuje, kort pro jedince, který si takových blbostí nevšimne. Závěrem snad jen dodám to, že po shlédnutí si na nějakýho Elbu ani nevzpomenete, byť bez pochyb hraje brilantně. Největší hereckou hvězdou je Abraham Attah, jehož jméno si musim zapamatovat, jakožto asi nejlepšího dětského herce všech dob, fakt si nedokážu vzpomenout na někoho takhle dobrýho. ()

zette

Ac se nejedna o zadnou konkretni zemi, tak si myslim, ze atmosfera a podstata filmu je vystizena velmi verohodne a pasuje do vetsiny statu subsaharske Afriky. Dobre se zde poukazuje na beznadejnou situaci bez vychodiska a detske osudy, ktere jen sotva ceka lepsi budoucnost. Slusne herecke vykony, dobra hudba. Skoda zbytecne dlouhe stopaze. ()

laik_60

smutný presmutný príbeh chlapca, ktorý sa stal vojakom v africkej džungli (buši). Nebyť jeho "vnútorného hlasu" - myšlienkových pochodov, spomienok na mamu asi by som to ani nedopozeral. ()

Juto

Režisér Cary Joji Fukunaga nám podáva drsný príbeh chlapca , ktorý stratí svoju rodinu a násilne ho zoberú do vojska. Vnútorné monológy chlapca sú bravúrne napísané. Herecké výkony sú skvelé . Úžasný film. 8/10 ()

campix

Cary Fukunaga opět trošku jinak a opět téměř výborně. Velký režisérský talent se opět vydává naprosto rozdílným směrem nežli tomu tak bylo v jeho předchozích počinech. Servíruje drsné drama, ve kterém zvýrazňuje bolavá místa afrického kontinentu. Hlavními hrdiny jsou především mladí bojovníci naverbovaní charizmatickými lídry oddílů. Přesně z pozice jednoho z těchto velitelů si pro sebe snímek krade Idris Elba, který je naprosto úžasný. Škoda, že děj není nikterak převratný a více méně chybí nějaké zařazení. Spíše je to takový random příběh jehož konec mohl být rozhodně lepší. ()

BoXBe

Co do kvality filmu, tak Netflix defiinitivně smazal rozdíl mezi kvalitou filmu pro kina a pro televizi, v tomto případě pro internet. Co se týče filmu, čekal jsem ještě více syrovosti a krutosti a nelze říct, že by nebyla přítomna, ale naštěstí je to o kapku více film, než snaha o syrové přenesení nepříjemného faktu, že někde mají děti po stromečkem playstation a někde nejsou děti ani dětmi, ale válkou posedlými bestiemi. Strašně moc potřebný film, a velká prosba, ať to za koncesionářské poplatky naše televize pouští, když jsou ještě lidi s očima, ušima a mozkem vzhůru a duchem přítomni, namísto nesmyslů o osmé a o deváté. ()

Radiq

Naprosto úchvatní dětští herci v rolích hochů, co si hrajou na vojáky s ostrejma (na to by byl krátkej i Tomáš Holý). Idrísek v roli záporáka s africkým akcentem taky exceloval a dějově to poukázalo na všechny možné hnusy při válce v africkejch zemích. Jediny, v čem jsem měl zmatek (a možná i samotní vojáci), bylo to množství zkratek - dal bych i nějakej příklad, ale bohužel mi žádná z těch zkratek neulpěla v paměti. No prostě, bylo to skoro jak v té písničce od Ivana Mládka - Zkratky. Ale holt Cary Joji Fukunaga je jedním z těch lepších jmen, která se motají na poli filmu. Umí si vybírat témata, která jsou drsná a taky je tak umí zpracovat (realisticky). Tady se mu to neméně povedlo a dá se to doporučit všem, co mají rádi děti a válku... ()

Remivsremi

Precizně odvyprávěný film o malém chlapci, který je chycený ve spárech občanské války. Postupně projde vývojem z obyčejného, nevinného kluka, po elitního a nemilosrdného zabijáka. Je unášen událostmi okolo sebe a nemůžeme tomu nijak zabránit. Ví, že se z něho stává mostrum, mašina na zabíjení, ale nedělá mu to radost. Přesto vykonává své povinnosti naplno. Je příkladný mladý voják, zmanipulovaný narcistickým a všehoschopným velitelem. Je jen otázkou, zda to všechno dokáže přežít, a pokud ano, co se z něj stane, po hrůzách této války? Fukunaga znovu dokazuje svůj mnohovrstevný talent. Jako jeden z mála současných tvůrců, dokáže připravit film či seriál na perfektní vizuální úrovni spolu s příběhem, který ve vás bude nějakou dobu rezonovat. Rozhodně se vyplatí sledovat i jeho další projekty. 80%. ()

Qitek

Film který se velmi brzy bude rozebírat. Jak na řemeslnou stránku filmu, tak její obsah. A když píšu obsah, nemyslím tím jen téma chlapce, procházejíce peklem učíc se zabíjet. To co se Fukunagovi opravdu povedlo bravurně vykřesat z filmu a vůbec v globále filmu za poslední dobu všeobecně, jsou silné emoce. Herecké výkony dětských zabijáků i Elby jsou úchvatně reálné, kamera je dokonalá a režisér Fukunaga je mistr s velkým M. Zážitek. ()

Tosi

Znepokojující film, to rozhodně ano. Středoevropan holt nevidí zabijáckou dětskou armádu každý den, takže znepokojení je namístě, a i když to byla díky zručné kameře pastva pro oči, jednoduše to i přes charismaticky zahranou postavu Idrise Elby nemělo jiskru a film se mi nekonečně táhl. ()

Lachtaan

Válku tvoří člověk, ta mu na oplátku ubírá lidskost. A přesně o ztrátě té nejdůležitější vlastnosti se rejža poslední Bondovky vydal před pár lety do Ghany stvořit krutý předobraz toho, jak to bohužel téměř totožně vypadá ve všech válkou zmítaných afrických zemích. Jelikož právě píšu bakalářku o proměně Afriky v 21. století, tohle téma mnou hodně hýbe. A pro další vhled do nejdynamičtějšího kontinentu světa si musím co nejdřív dát Idrisovu verzi Nelsona Mandely. [viděno na Netflixu 6.10.2022] ()

Netflix mění filmovou strategii

30.12.2015

Další krok pro Netflix

Další krok pro Netflix

08.03.2015

Stále populárnější americký poskytovatel „video on demand" (VOD) streamovaných médií v současnosti zažívá svůj vrchol. Po celém světě má Netflix více než 50 milionů předplatitelů a možná již koncem… (více)

Režisérský chameleon opět v akci

Režisérský chameleon opět v akci

08.06.2014

Cary Fukunaga, přední představitel nastupující režisérské generace nepřestává překvapovat svým nevyzpytatelným výběrem témat. Po dramatu ze současného Mexika, kostýmní historické romantice a… (více)