Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

zigíš

Nevadí mi ultra hloupoučká blbinka, ve které je všechno myslitelné žánrové (a všeho dosti). Takový Marshallův Doomsday jen namátkou, kde se vykrádá okatě a bez servítků, ale s nadhledem a vtipem. Vadí mi absence jakékoli zapamatování hodné hlášky -od zapamatování hodné postavy- nebo scény co by nebyla umělecky rozostřená. Tu neopodstatněně nesmyslnou stopáž škoda zmiňovat. No nebavendo Zacku, už u třetího filmu v řadě ! ()

drackula

Chcelo to byť žánrový "game changer", ale nakoniec je to len ďalšia zbytočne dlhá Snyderova exibícia. 😕 60% NETFLIX ()

Sayge

Dle mého názoru, Zack natočil svůj opus magnum. Brutality je zde požehnaně v nejšťavnatější kvalitě. Team je sestaven ve slušné sestavě, která není žádná dramatická sláva, ale upřímně, kvůli tomu tu nejsme. Akčních scén by mohlo být více, ale to platí u každého filmu, řekl bych, zde je, alespoň topová kvalita. Spousta cool nápadů, svižné tempo, parádní vizuální stránka a vytříbený soundtrack z Army of the dead dělá skvělou, akční a zábavnou zombie podívanou. Jistě, dalo by se zde vytknout pár výtek, ale kde ne. Pokud máte rádi zombie, akci, gore a neřešíte detaily a nepodstatné hovadiny, pak mám pro vás dobrou zprávu, je to Pecka! Přijde mi, že polovina komentů, film ani neviděla a plácla na internet první, náhodnou urážku ze svého seznamu stížností, na vše co je nové, nebo akční a druhá polovina si moc neváží parádních, akčních, novinek v době dramat a thrillerů, zaměřených na příběh a herecký výkon, jako by to bylo umělecky pozdvižené téma. ()

blackkocour

Vytvořte si armádu z Bagisty, klukem s kamením, neposlušnou dcerkou, německých idiotů, a pošahaných fašistických mariňáků, které doslova vzrušuje, když je někdo naplácá bičíkem do prdele, no a dejte je do zamořenýho Las Pegas, do ruk srandovní plastový pistolky, stříkajíc bublifuk, a nechte je volně procházet, s žádným cílem a nutkáním se zachránit. A kdyby k tomu došlo dost dobrých vtípků? Nevadí. Necháme to nepřirozeně, a znetvořeně roztáhnout na celovečerák, nejlépe tak na první třetinu Ligy Spravedlnosti, no a určitě Bagista hodí nějaký ten slušný sentimentální vtípeček o tom, jak je jeho dospělá dcera, hodně malá na to, aby mohla s tatínkem šimrat bledé zombíky, kteří je chcou taky hodně polechtat na bláně mozkový. Dejv na cestu sbalí nějaké ty tofu burgery, a pro jistotu, i nějaké pštrosí omelety. ** Když se Zakovi, někdy zachce, že si zkurví superhrdinský eposy, musí mi šáhnout i na zombíky! Já jen doufám, že svým přemastným CGI, udělá i lowcost verzi Šmoulů a Gumídků, a vytvoří nějaký pořádný modrý blivajz, nejlépe barevný gangbang, kde by si Šmoulinku napíchnul Gargamel, a Taťku Šmoulu v latexovým obleku. Zack nikdy nenabije soudnosti. Zlatý Zacker Punch! ()

spikey1

popkulturní odkazy propojené do série špatně natočených klipů a nápadů na “komando žoldáků, čelících zombie apokalypse. Ne, Snyder se nevrací do formy. Ne, není genius. Kdyby to byl formát seriálu, dalo by se pracovat s roztahováním děje a sekáním v rámci házení nápadů bez rámcování. ()

kenkaku

Film jsem moc chtěl mít rád a těšil se na něj. Úspěšné seriály TWD a FTWD pochopily. Drží se jasných pravidel a vypadá to fajn. Zak Snyder, ale bohužel měl hrozně pocit, že musí zombie žánr nějak inovovat. Takže krom zombie tygra (celkem luxusní), máme “hibernující” zombie, pak nějaké zmutované (asi díky tomu vojenskému experimentu) a princip jak vznikají které a proč vůbec jsou dvoje (a ne jen ty vojenské), to se nedozvíme. A stejné je to s dějem. Chvilku se díváme na děsně kůl sestřihané a zhudebněné klipy nacpané hláškami a jakože humorem a pak střih a vše se neskutečně vleče (dlouhé scény o ničem, dlouhá konverzační cvičení, atd.). Jako celek příliš otravné, dlouhé a s retardovaným koncem. Dávám tedy dvě hvězdičky za prostředí/vizuál + druhou za Bautistu. Dvakrát ale opravdu nemusím. ()

sedm.1

Přestože hodnotím vysoko, nemohu se zbavit určitého zklamání. Zack Snyder totiž nedokázal navázat na svou dokonalou prvotinu Dawn of the Dead, a to hned z několika důvodů. Samozřejmě jako první musím zmínit každopádně ústup od zobrazení otevřeného násilí, brutality a upozadění gore efektů, což právě Úsvit mrtvých tolik zdobilo, zde se tvůrce omezil ale prakticky jen na střílení do hlavy, ale opravdu vychytaných masakrů je tu minimu, co si vlastně tak vybavuji, tak zhruba dva, což jako sorry, ale to jako vážně? S tím je pak trochu spojen i dojem, že žánrově se nejedná ani tak o hororový nářez, jako spíš o nářez akční, jelikož když to třeba porovnám například s Johnem Wickem, či hlavně Extraction, tak oba tyto filmy si dovolím říct, že jsou i možná násilnější, brutálnější a explicitnější, a jde přitom o ryzí akci. Já ale nechtěl akční podívanou, já chtěl ryzí horor, nekompromisní zombie řezničinu. Co se dále negativních pocitů týče, musím určitě jednoznačně zkritizovat postavy a jejich herecké představitele. Dcera hlavního hrdiny je naprostý peklo, iritující blbka, hnusná a nesympatická držka, pilotka vrtulníku otravná babizna, o otřesně průhledným a přehrávajícím Dillahuntovi ani nemluvě, no a zbytek týmu nevýrazný figurky, bez šance komukoli z nich fandit, a to včetně Bautisty, který místo aby to tam sekal hlava, nehlava, tak tam jen kňourá a kňourá, což vážně není disciplína, ve které by zrovna on se svou vizáží vyčníval. Výjimku tedy snad v tomto ohledu tvoří jen dvojice Matthias Schweighöfer a Nora Arnezeder, ale jinak fakt bída. Zápletka pak není úplně marná, vyždímat z ní šlo ale také určitě mnohem, mnohem víc, a to ať už se několikrát zmiňované brutality týče, tak i napětí, či syrovější atmosféry, a opomenout v souvislosti se zápletkou nemohu ani opravdu dost podivných nelogičností a nesmyslů, které v hororech rozhodně neřeším, ale zde se odehrávaly vážně takové šaškárny, že to prostě nemohu nechat být jen tak bez povšimnutí. Dále pak řeším tu zombie „myslící“ komunitu, se svým vůdcem, láskou!!! mezi zombíky, atd., posunout Nemrtvý totiž zrovna tímto směrem mě ani trochu nejde pod nos, prostě takhle mě nebaví. Aby to ale nevypadalo, že jsem si ten film vůbec neužil, tak to samozřejmě popírám, má spád, velice působivý vizuál, efekty na vysoké úrovni též nelze ignorovat, samozřejmě zombie kůň a především tygr jsou nezapomenutelní, a celkově lze tak v podstatě Armádu mrtvých považovat za skutečně zábavnou jízdu, která ovšem nenaplnila má očekávání v tom směru, kvůli kterému jsem se právě na ní tolik těšil. ()

Soweek

Snydera vlastně respektuji jen kvůli Dawn of the Dead, takže tak nějak jsem doufal, že návrat k žánru přece nemůže dopadnout špatně. Myslím, že mé hodnocení mluví za vše. ()

Maynard.

Tak asi takle. Po všech těch sračkách, co má za sebou kdysi unikátní režisér Zack Snyder je tohle ještě docela v pohodě. Vydržel sem celej dlouhej film a příjemně sem se pobavil. ALE celý sem to bral jako komedii a né jako vostrej film o zobíkách. Na Úsvit mrtvých to samosebou nemá ani náhodou, ale voproti upgrejdovaný Lize spravedlnosti je tohle lepší. Snad ho to nakopne a začně zase točit filmy, který budou o něčem. Rozhodně by se měl vykašlat na veškerý DV slátaniny. V tomhle kousku mi přišlo akorát zbytečný ty rozhovory otce s dcerou, to jako byla snaha o zvážnění filmu, ale nezabírala. Akční kousky vymazlený a hlavně hudba, která je z coverzí známech oldchůlek, ta se povedla vůbec pěkně .o)) ()

DavidS.

Proč to muselo mít dvě a půl hodiny, proč musela kamera neustále přeostřovat a existoval scénář? Současné novinky jsou zklamáním za zklamáním a plné idiocie... ()

Wotan

Je to taková blbá jednohubka. Hlavně nepřemýšlet nad dějem a koukat jenom na pohyblivé obrázky. Pak by vás mohly napadat takové otázky jako třeba, proč se vůbec otravovat s nějakým trezorem, když vlastně to co zadavatel mise chtěl, tak získal ve dvou lidech. Ale nakonec to uteklo docela svižně. ()

iXtr3m3

Chápem, že niektorým nevonia, že trailery klamali telom a namiesto vtipnej ála Zombieland heist akcie sme dostali v podstate takú epickú drámu ála World War Z, len v menšom časovom úseku, ale myslím si, že bolo dosť času (podľa niekoho prepálená stopáž), aby každý pristúpil na dané pravidlá, alebo ustúpil a nedopozeral to. Film ma bravúrne technické spracovanie, prvý vstup do nemŕtvej zóny s celou skupinkou a krásny kamerový nájazd spoza ich chrbtov na zničenú pýchu USA, to bola čistá fantázia, jedna z najlepších postapo scenérii, akú som kedy videl. To, čo niekomu nevoňalo, ja som privítal na maximum, t.j. maximálna neoriginalita v podobe pomalých zombie (hibernácia ála Silent Hill), maximálna originalita v podobe komunikujúcich a rýchlych zombie (ála Dying Light - moja asi najviac obľúbená openworld gamesa), zombie tiger (WTF? wau), zombie kôň (WTF2? Wau), zombie fighteri, pasce pred trezorom, zombie embryo, luxusné gore scény, skvelé fighty, jednoducho parádička. O chĺpok to uniklo vyššiemu hodnoteniu a to z dvoch dôvodov. Za prvé, ako to skončí, bolo jasné (aspoň teda mne) od samého začiatku. Za druhé, keďže to skončilo, ako to skončilo, na prípadné pokračovanie sa vôbec "zatiaľ" neteším, ale nechám sa prekvapiť a preto hviezdu šetrím. Všetci, ktorí tu plačú, že čo dostali a čo čakali. Choďte sa sťažovať inému. Už v Dawn of the Dead sme dostali iné žánrové spracovanie, ako človek čakal a teraz znovu. Ja som neurobil tú chybu, ako väčšina ostatných, nepozrel som si úvodné zverejnené minúty na webe, pekne som odolal až do premiéry. Dave Bautista je kus chlapa, ide z neho rešpekt, rovnako ako zo zbytku jeho "prďáckej" party. Potešili aj úlohy starých známych Theo Rossi. A najviac potešila úloha a zároveň aj scéna niekdajšieho seriálového Terminátora vs. zombie Tiger. Pre mňa osobne lepšie ako Revenant s medveďom. Jasné, nie je to absolutórium ani zďaleka. Ale každá ďalšia projekcia určite čo to ešte upraví a nebyť Snydera, tak tento typ filmu s toľkými luxusnými scénami ako napr. ďalšia (posledná pasca pred trezorom vs. zombie), to nikto iný na to nenabere odvahu a zároveň nedostane k tomu priestor. Hlavnú chybu, ktorú musím Snyderovi žiaľ priznať, je tá, že naozaj "klamal telom", pretože si takto podkopal pôdu medzi fanúšikmi mimo DC, keďže väčšina čakala, ako som napísal v úvode, epickú, akčnú, odľahčenú, krvavú heist verziu Zombielandu, ktorý je však tomuto tak vzdialený, ako nič iné. Ja by som si to vedel predstaviť tiež, ale beriem aj túto ponuku, veď takú sme tu dlho nemali, seriály nepočítam. TWD klopýta už príliš dlho, Train to Busan v druhej časti oproti tej prvej mega sklamal a WWZ je jednak už dosť ďaleko a jednak tiež nabral na váhe až pri opakovaných projekciách. ()

Michelle75

Těšila jsem se na pořádný nářez a místo toho dostala výplach mozku s nespočtem postpubertálních dialogů, které  v podání čerstvých čtyřicátníků a padesátníků+ vyznívají opravdu komicky a trapně. Přitom ten začátel vypadal tak nadějně. Ani sedmička vína to nezachrání, bohužel. ()

borec999

Milujem horory, zombie filmy a ešte k tomu mám celkom rád Dava Bautistu. No aj tak mi Armáda mŕtvych príde len ako priemerný film a vidím v nej veľa nedostatkov. 1.Očakávala sa štýlová hororová komédia. Snyder to naopak poňal ako akčný výplach a o horor alebo komédiu(2-3 momenty za celý film je veľmi málo) ani nezavadil-veľká škoda. Za druhé, dĺžka 155min. je úplne mimo a film mal mať o 30-40 minút menej. Tento fakt samozrejme vyplýva zo scenáru, ktorý je príliš jednoduchý a všedný. 3.Bautista mal mať viac priestoru. Či už v akcii, v ktorej mal mimo streľby azda iba 2 výraznejšie sekvencie, alebo i v komediálnej rovine. Taktiež by k sebe potreboval z 10 členného tímu viac ako len 1 zaujímavú postavu (Vlčica) alebo aspoň známejších/výraznejších hercov. Aby som však len nenadával, tak prostredie zdevastovaného Vegas je fajn a akčné sekvencie sú patrične krvavé a štýlovo natočené (vedú úvodné titulky a záver, kedy príde k stretu s Alfa zombies)- aspoň toto si Snyder postrážil. No aj tak mi z toho záverom vychádza film, od ktorého zrejme všetci pri výške rozpočtu a minulosti Zacka Snydera čakali viac. A myslím, že oprávnene, pretože mimo výbornej akcie tu naozaj nebolo moc o čo stáť.55% ()

Kienast

Akční hloupé zombie béčko s přepálenou stopáží a divnou rozmazanou kamerou. Pár momentů je sice fajn, ale od frajera co natočil Úsvit mrtvých jsem čekal něco o level jinde. 5/10 ()

Wally

Velké těšení se a velké zklamání na konci... Z té příšerně dlouhé a zbytečné stopáže bylo fajn asi 40 minut čistého času, kdy byla akce a jeden headshot střídal druhý. Neříkám, že tam nebylo pár fajn nápadů a momentů, ale negativa převládají... Nesedí mi ani herci...nejak k sobě nepasovali a nebyli to sympaťáci, kterým by člověk fandil...snad s výjimkou N. Arnezedzer. To, že pan Vanderohe nevytáhne pořádně ani jednou tu svou kotoučovou pilu beru skoro až za hřích... Velký potenciál, ale nelíbilo se mi to... ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (více)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (více)