Las Vegas zaplaví nemrtví a parta žoldáků vsadí všechno na jednu kartu, když se odhodlá k největší loupeži v dějinách uprostřed karanténní zóny. (Netflix)

PROCESOR

Tak co od toho čekat, že? Už jenom podle toho názvu. Takže nebudu dlouho dělat chytrého. Já se u toho bavil a to mě úplně stačí. ()

LasT_Olt

Původně, jsem zde chtěl sepsat všechny plusy a mínusy tohohle filmu, ale jsem na to moc línej. Kdo očekává Úsvit 2 nebo Sebevražedný oddíl, bude zklamaný. Je to film, přesně uprostřed. Rozhodně to není stoprocentní, má to dost kazů, ale já čekal na tenhle film až příliš dlouho a bavil jsem se příliš dobře na to abych tomu dal jen čtyři hvězdy. Aspoň pro mě, je to tedy pecka. (asi ze mě i mluví moje velká slabost pro zombíky). EDIT: Podíval jsem se na to znova a už ze mně opadl ten obří hype, nakonec tedy tři hvězdy ()

BoXBe

Těžko tomuhle rukopisu něco vyčítat. Ale taky možná by šlo vyčítat každou vteřinu z těch 148 minut. Nač se však unavovat připomínáním, že Snyder už je takový se vším, co k němu patří. Film se vlastně po celou stopáž tváří, že se děje něco originálního a měl jsem chuť tomu přijít i na chuť. Po úvodní scéně a titulkách by se člověk na ten  film i těšil. I to sestavování týmu mělo světlé chvilky, ale jak se to pak táhne ty dvě hodiny a na konci se z toho vyklube absolutně průměrný scénář s absolutně průměrnými postavami s absolutně průměrnými zápletkami, ani se nedá hovořit o zklamání. Rovnou nasr... za zabité dvě hodiny. Všechno, co mělo potenciál být zajímavé se někde po cestě utopí v nudě a průměrném vyvanutí scén do nikam. Nevytrhne ani tygr, ani štědrá produkce, ani opečovaná hudba, ani potenciální dobrá zápletka zombie páru. A tak určitých chvílích bylo velké plus Netflixovské tlačítko +10sec. Vedle hektolitrů krve a vnitřností totiž nenabídl film nic, co by vybočilo z řady a nadchlo dobrým nápadem nebo zpracováním. Přežila nejméně sympatická postava po dvou hodinách nulových akčních nápadů. Opravdu pamětihodných scén je ve filmu fakt v řádu minut. Průměr, průměr, průměr. Asi bych neřekl, že jsem se vizuálně nudil, ale přiznám se, že jsem se trápil - pohyby paní zombie, naleštěnými zářivými střevy, dialogy nevím už o čem, klišé kam se podíváš. Kdyby někdo Snyderovi film stříhal, více mu tlačil na pilu kvality dialogů, scénáře a kdyby měl parťáka, co ho přitlačí do něčeho zajímavějšího, než skok překvapivě (sic!) se zjevivšího zombíka na vrtulník (kolikrát jsme to už viděli?), byl by Snyder natočil možná i nezapomenutelnou pecku a la Predátor nebo Vetřelci. Nevyužil ten námět, natočil obyčejnou kaši. Mozek se snažil zabírat a byl by to schopen převyprávět, ale hanbil bych se u toho. Je to průměr jak vrata a možná i dost podprůměr. P.S.: Tig Notaro - ta má na hodně velkou, třeba i vedlejší, roli, osvěžením byla už v Netflixovském Star Treku, ale nemá co hrát, scénáře na prd. Na tu se těším jinde, jindy. ()

campix

Názorná ukázka toho, že se Zack Snyder už totálně zbláznil a nedokáže už natočit ani efektní a nenáročnou zombie zábavu. Armáda mrtvých postrádá naprosto esenciální věci k tomu, aby mohla být alespoň v rámci žánru částečně úspěšná. Vizuálně to není níjak zajímavé, akční scény nejsou vůbec kulervoucí, chemie mezi hlavními hrdiny vůbec nefunguje a charaktery jsou natolik nezajímavé, že vůbec nezáleží kdy a v jakém pořadí umřou. Úvodné premisa sice mnohé slibovala, ale pak už to je jenom nudná rutina roztažený do dvou a půl hodin. Takhle se to nedělá. ()

alchac

Kroutě hlavou jsem se cca první půlku tázal, co že to mou topku tentokrát postihlo za krutou zácpu, neb nesnášenlivost vůči tomuto počinu mi přišla přece jen až příliš silná. Noa paxem pochopil... Zejména kvůlivá tomu septickému závěru jsem měl nutkavou chuť propláchnout si oči koncentrovaným peroxidem vodíku, obávaje se mozkocidní infekce. Brrr... ()

Sabrewulf odpad!

Bez nějaké ironie nebo vtipkování - film Uweho Bolla. Ani nevím, kde začít, protože je tam zle úplně všechno. Nejbolestivější je asi všudypřítomný idiotismus scénáře. Vážně na každém kroku. Hodně lidí píše, že to mělo nadějný úvod a pak už to šlo do kytek, ale už z toho úvodu brutálně odumírají mozkové buňky. U áčkových i povedených béčkových filmů když vám do parádní scény mrsknou jeden/dva nelogické kiksy, dá se nad tím mávnout rukou, ale kiksy ve filmech Uweho Bolla (i např. Paula Andersona) se vyznačují výrazem, který jsem skromně nazval: Korálky hlouposti. Prostě ne jeden kiks a konec, ale místo toho máte nějakou volovinu a v návaznosti na "šňůrku" navlékáte další a další voloviny. Jeden příklad za všechny. Armáda veze velmi důležitý náklad, ale vůbec neví co, dokonce ani typově (jakože jsetli jde alespoň o biologickou zbraň, historický artefakt, cenné papíry atd.) - když už nevědí, co je uvnitř, proč po nehodě míří voják do otevřeného kontejneru zbraní? - když už do něj míří jakožto očekávání hrozby, proč nestojí v bezpečnější vzdálenosti a jde až k otvoru? - když už jde až k otvoru, proč je to bez nějaké jistící formace ostatních? Že už stačilo? Ale jistěže ne: když operátorka hlásí veliteli, že se mají všichni okamžitě zdekovat (!!), nejen, že to už dávno ostatní taktéž neslyší v headsetech, je totiž 21. století, rok 2022, takže je tato informace předána jen veliteli do CIHLOVÉ vysílačky. Pořád málo? Velitel tento DŮLEŽITÝ PŘÍKAZ předá tak, že na ostatní zavolá a to ještě ledabylým způsobem ala "no tak, chlapi, dopijte to pivo, ať můžeme jet domů". Z kontejneru vyskočí očividně nebezpečné monstrum s nadlidskou silou, které zuřivě zabíjí všechny kolem sebe, dva vojáci utíkají a po 100 metrech:"Zpomal, už jsme od toho daleko". Ty vole, 10tiletá děcka by se chovala profesionálněji!!! A to nemluvím o tom, že celá ta apokalypsa začala kvůli tomu, že dva zdegenerovaní řidiči v noci na rovné silnici NEVIDÍ dálkáče, které si navzájem perou rovnou do ksichtu!!! Jak moc musí být Snyder dobrý v kouření čuráků, že takovému scénáři dají lídři zelenou? Samozřejmě vypsat všechny kiksy z filmu by vydalo za celou knihu a mě by se fakt nechtělo prodírat hovnama typu - voják s padákem padá mezi tisícovku zombíků na jistou smrt a stejně po nich střílí flusbrokem (čeho přesně chtěl dosáhnout?), nebo zombík který se ze střechy jedné výškové budovy dostane do vysokých pater druhé výškové budovy vzdálené tak půl kiláku dřív než helikoptéra. Ufff. Takže další zápory. Ta prokletá kamera. I když ten degen vůbec neumí pracovat s hloubkou ostrosti a nechává často jen jeden objekt v popředí ostrý, přičemž úplně komplet pozadí je extrémně rozostřené, pořád by se to mohlo s nadsázkou brát jako nějaký art. Ale to, že i ty ostré postavy v popředí mají rozostřená ramena, uši a já nevím co ještě, z toho dělá patlalství a vizuální hnus. Casting je naprosto příšerný, jedna nesympatická postava vedle druhé, Bautista nemá na to, aby utáhnul hlavní roli a třeba ta bloncka je vzhledově, rádobydrsňáctvím, herectvím, hláškama, prostě vším úplně typická postava z Uweho filmů. Potěšilo mě v komentářích, že nejsem jediný, komu vadily ty zkurveně teatrální pohyby zombíků. Co to jako mělo být ty jejich pózy? Když ten hlavní alfa zombík koumal své děcko a kolem něj se všichni ostatní zombíci kolébali jak nějací teplí baleti, tak jsme s kámošema vybuchli smíchy. Potom vždy, když nějaký zombík v průběhu filmu udělal nějakou další novou trapnou pózu, tak jsme to před ostatníma imitovali. Nutno dodat, že to bylo na celém filmu to nejzábavnější. Aby taky ne, když máte skoro 2 a půl hodiny zombíkárnu, kde se převážnou část stopáže prostě jen kecá morálních kydů, až by se z toho jeden zeblil. Prostředí Vegas nevyužité, většina se odehrává v interiérech, stejně tak bylo naprosto zbytečné vymýšlet jakousi hyrearchii zombií, jelikož to ve filmu nemělo žádný vliv na cokoliv a smysl už vůbec ne. Zombie tygr se nepovedl vůbec, kdyby jen tak "bez duše" stále bloudil okolo, zaútočíc na všechno, co se pohne, šel by z něj mnohem větší strach, než když si odfrkne a lehne jak nějaký prašivý domácí čokl. Odkdy zombie odpočívají tvl? Div světa, že stejný člověk natočil skvělý Úsvit mrtvých. Buď mu s tím tehdy někdo hodně pomáhal, nebo už je v současnosti obětí mimozemských lupičů těl. Tak či onak - tenhle film je prací naprostého BŘÍDILA. P.S: Otázka za milion: Proč Sanada neposlal pro hlavu rovnou celý tým bez těch šaškáren okolo? Nezvýšila by se šance úspěchu asi tak... já nevím... o 200%? () (méně) (více)

Script

Převázně nudné a nezáživné Zombie béčko, které má sem tam uprostřed děje zajímavé akční pasáže, ale logičnost mise, postav a celého dějového konceptu předvídatelný a nezajímavý. Na tenhle film jsem byl zvědavý, ale nic jsem od něho nečekal. Vůbec jsem se ani nevžil do hlavních protagonistů. ()

Remivsremi

White Walkers ve Vegas. Film ve vás toho příliš nezanechá. Všechno tak nějak plyne, občas to vypadá solidně, občas jak další momenty z Walking Dead. Vyskytne se pár gore záběrů a vše se odehraje asi tak, jak by každý čekal. Snímek je zbytečně dlouhý a rozhodně by tempu pomohlo prostříhání. S Bautistou nemám problém, ostatní tam prostě jsou jen proto, aby byl tým co nejrůznorodější. Jednohubka, na kterou rychle zapomenete. ()

UhLee

(5,5/10). Upřímně jsem nečekal, že zombie výplach s poměrně nízkým hodnocením mě bude po celou dobu bavit. Snyder tu stopáž jako přepálil jako kráva, protože v první půlce by to šlo podle mě ještě o tu půlhodinku smrsknout a bylo by to tak akorát. I přes tento fakt, se jedná o další z filmů u kterých netřeba přemýšlet a můžete jednoduše vypnout. Mi to vyhovovalo. Taky cením skutečnost, že to vlastně moc happyendem neskončilo a přišli jsme o pár fakt dobrých postav. Já osobně jsem byl obrovským fanouškem Matthiase Schweighöfera. jeho ladnost a interakce s herci byla naprosto skvělá a každou scénu s ním jsem hltal. Ostatní hráli takový průměr až dřevo. Spokojenost u mě teda převládá a docela se divím tomu nízkému hodnocení. ()

Triple H

Aj tu sa potvrdzuje, že voľné ruky, ktoré etablovaným a známym režisérom poskytuje Netflix, im možno viac škodia než pomáhajú. Snyder bol vždy skôr expert na pekné obrázky a atmosféru než na postavy a gradáciu, ale keď ho škrtil budget (Úsvit mŕtvych), nutnosť vydať zo seba maximum (300), silná predloha (Watchmen), alebo rozumný producent (Man of Steel), dokázal vyprodukovať filmy čo šlapú a fungujú. Tu mu chýbalo všetko z uvedeného, mal peniaze a mohol si robiť čo chcel a tak natočil nehorázne natiahnutý zombie heist film, ktorý nemá ťah na bránku, jasný cieľ, dobré postavy a ani tie obrázky nie sú kvôli zvolenému matnému a rozostrenému vizuálu práve pekné. Nie je to ani odľahčená cool zábava, horor ani náhodou, ani epická prestrelka, je to len rozplizlé čosi čo sa dá pozrieť, ale nikdy sa nezaradí vyšší rýchlostný stupeň a zaujímavé nápady sú roztrúsené a je ich málo, alebo sú natoľko zanedbateľné že výsledný dojem neovplyvňujú. Keby to malo tak o polhodinu menej a rýchlejšie tempo, viac akcie, jasnejšie definované postavy a ich vzťahy, mohlo to byť fajn. ()

Qitek

Zack Snyder je takovej Benjamin Button mezi režiséry. Namísto růstu, poučení se z vlastních chyb i vyloženě infantilních debilit, čím dál víc mládne a momentálně to působí, jakoby jeho nový počin natočilo 8/10tileté dítě po ráně rezavým hřebem trčícího z baseballové pálky do hlavy. Bejt to o hodinu kratší a netvářit se to tak (trapně) melodramaticky, tak to bude možná snesitelná píčovina. Ani těch pár (víceméně) trapných vtípků to nezachrání. Zpětně si říkám, že Watchmen byla náhoda, nebo díky bohu, že na Snyderova záda dohlíželo studio. A ty úvodní titulky ani zdaleka nečuchaj ke kotníkům Watchmen, ani o několik tříd lepší Dawn of the dead.  Zack kdysi uměl bavit. Ty dny jsou pryč. Začíná být prostě jen babralem. Dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

Mrkvič

Po prvních třiceti minutách jsem byl nadšený a tetelil jsem se blahem. Při náboru masa na porážku jsem vzpomínal na Vetřelci (1986) nebo Blade 2 (2002). Prostě pestré a svými vlastnosti netradičně zábavné postavičky. Zack Snyder měl nejspíš hodně volné ruce a mohl si dovolit udělat film tak, jak se jen jemu chtělo. A jako perla na závěr, pocta Dolores ze skupiny Cranberries, když zazněla tématická písnička Zombie. Film samozřejmě nemá moc čím překvapovat, ale děj samotný, kdy pro jednou nejde o zombie apokalypsu napříč celou planetou, je sám o sobě předznamenáním toho, že si Zack Snyder s nápadem náležitě pohrál. Hybernující nebo těhotní zombíci, Dave Buatista nebo zombí tygr jsou pak třešničkami na dortu. Snad jen nějaká kost jako spolubojovnice a výraznější záporák by film mohly ještě pozvednout. ()

Johnny.ARN

Celý čas to balancovalo medzi trojkou a odpadom. Akcia? Dobrá. Scenár? Super dementný. Prevedenie? Snyderovské. Je to ultra dlhé, prepchaté snáď všetkým, čo sa tam napchať dalo. Od zberačov, cez šikmých, mechaničku, kokotov, starú lásku a mrdateľnú dcéru. Všetky možné zvraty, rodinné klišé, jednotky na zombie hlavy, neobmedzené zásobníky a hlavne divne sa chovajúce závery na pištoliach. Do toho občas nejaký tiger alebo iný digitálny smog. Úplne to postrádalo ten jeho nadhľad, hravosť, pútavosť. Len tupá akcia s hordou mrtvých. Hovorím si, dobre. Zack si tu vybral oddychový čas, Netflix pravidelne preráža dno aj takými to kokotinami, snáď sa na tom aspoň nabalil. Potom však došiel záver. Nie ten s tou raketou a nerozbitným vrtuľníkom. Nie, ten druhý záver. Vtedy som si až povedal, že toto bola číra kokotina, čo mi zobrala veľmi veľa času zo života a môžem vyhlásiť, že najhorší Snyder. Toto skutočne nemuselo vzniknúť. 2 z 5 ()

Jizni Tlapa

Neprávem podhodnocená zombie nálož se skvělou akcí, strašně hnusným zápor zombiem hnusem, Bautistou v duchodu, se sem tam vtipnou hláškou a pravda, přepálenou stopáží! Geniálni soundtrack!! Kompletni vymíračka je v závěru třešnička ()

oveckaoa

Aktuálně nejlepší film co zatím na Netflixu byl což, ale není známka výrazné kvality jelikož Netflixu se letos nedaří. Snyder se vyšťavil na začátku a pak už se to jen a jen vleče z cca 10 postav si zapamatuji tak možná 3 (Bautista ten youtuber a ten sejfař Bautistu kvůli tomu , že je hlavní postava a v podstatě jediný známý herec toho youtubera jelikož tam jako jeden z mála předvádí akci a toho sejfaře kvůli jeho debilním fórům ). Je pěkné, že si na konci hrajeme na romantiku, ale pokud tu ženskou uvidíme jen na začátku a na konci tak z toho moc nevytáhnete to samé s tou dcerou.  Potěší vysoký bodycount a obstojné gore naopak zamrzí to, že ten černoch tu pilu nepoužije (kromě začátku) a u těch chytrých zombie je to tak 50 na 50. Potěšil zombie kůň a zombie tygr i závěrečný zombie boss. 80 procent ()

Playman

Zack Snyder dřív točil docela hodně cool filmy. Jenže pak dostal neomezenou tvůrčí svobodu... :D Army of the Dead vypadá jako kdyby jeden z filmů společnosti Asylum dostal budget 70 mega, ale scénář a herecký výkony zůstaly stejný. :D Proč to má 2,5 hodiny netušim a svym způsobem to podivně kopíruje Aliens. ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (více)

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

Snyder chystá Sedm statečných ve vesmíru

06.07.2021

Tak se zdá, že si Zack Snyder (Muž z oceli, 300) přece jen splní další svůj sen. Tedy alespoň částečně. Známý režisér totiž předělal svůj starý koncept na Sedm statečných ve Star Wars univerzu, který… (více)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (více)

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

Anime seriál Zacka Snydera nabírá obsazení

13.06.2021

Režisér Zack Snyder má za sebou čerstvě zombie akční thriller Armáda mrtvých pro Netflix, se na streamovací službě alespoň coby v počtu zhlédnutí zaznamenal obří úspěch. Tím ovšem jeho spolupráce s… (více)