Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

xSxEx

Danny Boyle je proste BUH - jak dokaze divaky dostat do deje... hlavne pasaz z nervem v ruce u toho sem se dobre xichtil! ()

megajalec

Pred filmom zásadne nepozerám jeho obsah a pri tomto filme som to ocenil. Nevedel som, ako to skončí, napätie mnou lomcovalo počas celého filmu. Po pravde, ak by mi niekto povie, že to je o chlapíkovi, ktorý sa zasekne s kameňom na ruke, tak by ma to trošku od pozretia odstrašilo. Takto som sa nenudil, vďaka dobrej réžii, páčil sa mi aj strih, hudba. Pútavo podaný príbeh, skvelá scéna najmä tá reality show. Podané tak, že sa človek nudiť nebude. Film za 4*, SPOILER po tom, ako sa Aron oslobodí a hľadá ľudí + ako podmaz skvelá hudba, to vo mne vzbudilo toľké emócie, že s plným počtom neváham ()

Z0MBi

Super úvod a bomba konec. Ovšem ta hodinová výplň mezi úvodními a závěrečnými titulky byla taková nuda, že nad hodnocením opravdu váhám. Ono sedět u filmu a doufat, že už začne konečně to, co je od začátku nevyhnutelné, moc nezabaví… Pln dojmů z emotivního konce podmalovaného naprosto sednoucí hudbou a s vědomím, že jde o skutečný příběh, nakonec ANO - 80%! ()

kaziKV

My, kteří jsme absolvovali operace předloktí, jež nebyly bezbolestné, prožíváme tento film o něco víc než ostatní. ()

yatan

Mam zmiesane pocity. 127 hodin je velkolepejsie, a technicky tri krat lepsie zvladnute ako Buried, no ja som sa ludia nudil. Je tazke zabavat sa na pribehu, kde mlady clovek pomaly caka na svoju smrt. Preto Buried, ktory je emocne aj dejovo plochejsi, ma drzal fantastickym napatim cely film. Pri 127 hodinach mi Boyle ukazal svoje karty v prvej tretine a uz nebolo cim prekvapovat, pretoze divak si velmi rychlo zrata vsetky moznosti, ktore Ralston ma..Kamera spickova, no som velmi sklamany z hudby, ktora ma nijak neoslovila, Franco je vyborny herec ale na Oskara to u mna prosto nebolo. Necitil som ziadne emocie z mojej strany v momentoch, kedy som sa mal zlomit spolu s hl. hrdinom, a tak ma zaujimal skor osud skutocneho Ralstona, ako osud hlavnej postavy filmu a to je pre herca vazny problem. Sentimentalne chladne flash-backy k rodine a priatelom, mi boli uplne ukradnute, lebo som k nim nic necitil..Tento rok sa mi s Dannym cesty rozchadzaju aj v rezijnom podani, ktore bolo pre mna bez napadov Boylovho kalibru rezisera. Podobne ako pri Shutter Island, tyto pani reziseri uz davnejsie nastavili latku tak vysoko, ze je tazke hodnotit ich priemernu a niekedy challanging pracu kladne, len preto ze citime ze 98% ostatnych reziserov by zlyhalo. Pre mna neprijemny film, ktory uz nikdy nepotrebujem vidiet, splhajuci sa po ramenach uzasneho skutocneho pribehu, ktory napisal najlepsi scenarista - zivot. A sentimentalni americania su zas na vetvy..ja ne..Ups. 7/10 ()

melis.cuga

Musím sa k niečomu priznať. Aj napriek tomu, že mi Boylove filmy chutia a považujem ich za veľmi kvalitný prínos do sveta kinematografie, nikdy som ho nepovažoval za vysloveného génia. Z celej jeho filmografie mi je srdcu najbližšie paradoxne zrejme Sunshine, s ostatnými kúskami nie veľmi pozadu. Problémom u mňa totiž je, že nech je už témou jeho filmov čokoľvek, jeho rýchla a chaotická réžia ma nedokáže vtiahnuť do udalostí nech sa už snažím ako viem. Presne takýto prístup som mal aj k 127 Hours. Od prvej minúty sledovania som začal rozmýšľať ako roznesiem v zuboch zbytočnosť flashbackov ktoré postrádajú akýkoľvek plynulý príbeh, ako sa posťažujem na prílišnú dávku humoru a dôraz na bizarnosť akou je jeho tragická situácia prednesená. To všetko sa ma držalo asi 70 minút stopáže. Ak sa k tomu pridá vyslovene nepríjemný pocit zo sledovania kvôli mojej miernej klaustrofóbii, tak sa musím priznať, bol som sklamaný. A potom nastúpi finále. Boylov, pre mňa nečitateľný, rukopis sa zmení na naturalistické zobrazenie toho čo si nikto z nás nevie ani len predstaviť. A v momente keď Vám už aj tá posledná bunka v tele dýcha strachom a triaškou sa za hudby géniov z kapely Sigur Ros atmosféra vygraduje na nestráviteľné maximum. So slzami v očiach a zaťatou päsťou som sledoval záverečné titulky a prial si možnosť vychutnať si tento koniec ešte raz. Za ten záver dávam čistých 5, ale bohužiaľ zvyšok je len omáčka tak trochu málo slaná na to aby ste si ju dokonale vychutnali. Čiže 4... ()

diwoshka

Uplně super film, perfektní kamera, dobrej hereckej výkon Jamese Franca, ale teda ty husťárny s tou rukou byly dost maso... ()

rawboy

S několikadenním odstupem zvyšuji hodnocení a jsem rád, že Boyle použil pro představy a vzpomínky hlavního hrdiny podobnou formu, která mě tak zaujala v Trainspottingu. ()

m.a.s.

Velmi pěkný film, který se mi líbil. Hodně jsem se bál, že film bude zdlouhavý a nudný, ale naštěstí jsem se mýlil. Danny Boyle jsi u mě získal veliký obdiv. 127 hodin na točil s velikou profesionalitou. Líbilo se mi obvzlášt, jak do filmu zakomponoval silně humor. Samozřejmě velikánskou pochvalu a uznání jsi zaslouží také James Franco. Tuto roli zahrál velmi dobře, jeho humor byl velikánskou zásluhou pro úspěch tohoto filmu. Když jsem šel do kina tak už jsem věděl, že si nakonec uřízne ruku. Ale když jsem se na to díval, do poslední chvíle jsem v hloubi myslel, že si ruku neuřízne. Což bylo super. Bohužel mám jednu výtku. A to když jsi na konci řeže tu ruku tak to bylo na mě až moc drastické, a proto jsem ho ohodnotil za 4 hvězdičky. Na mě to bylo až moc autentické. Jinak super film. ()

erapo

Motto filmu: "Shit happens". Osobne som čakal od tohto filmu viac. Ani to psycho vyvolané "krvou všade" ma nejak nechytilo. Bude to asi tým, že Boyle pre mňa nebude nikdy správnou voľbou a jediný jeho filmový počin, ktorý mal aspoň aký-taký úspech zostáva Pláž. PS: Kate Mara je skvelá! ()

HrrrOch

Už od prvních záběrů jsem měl neodbytný pocit, že vlastně hledím na reklamu na Old Spice se vší tou trendy akcí na kole a příšerně vlezlou muzikou. Pak se to sice zklidnilo, ale stejně musím říct, že tohle je jeden velký reklamní klip. Co jiného můžete čekat od Boyle, že ano. Samozřejmě je to řemeslně skvěle provedené a kdo jiný by dokázal natočit dvouhodinovku o chlápkovi se zavalenou rukou v jedné úzké díře. Boyle je invenční, ale člověk se nemůže zbavit všech těch vlezlých cukrkandlových záběrů a momentů, kdy brečí smíchy. Franco hraje skvěle a člověk je rád za těch pár sebeparodujících chvilek - hlavně za tu imitovanou televizní show nebo za scénu s reklamami na různé nápoje, ale stejně mi celý film připadá příšerně vlezlý a moc hraje na city. Asi ne tolik jako Slumdog, ale i tak to pro mě bylo spíš k zasmání, než že bych u toho přemítal nad lidským bojem o přežití. ()

Fiijay

Danny Boyle,jakoby se narodil pro zpracování tohoto žánru.Povedený kousek,aspon vím jak si uříznout do budoucna ruku děkuji. ()

matixa

Pokud hledáte něco emocionálního, tak zvolte tenhle film. Ano, sice je to snímek o jednom herci (James Franco), ale jeho výkon je tak impozantní, že z toho nebudete moci spát. Bolest a zoufalství je v některých momentech tak skvěle zahrána, že vás možná začne bolet ruka. V závěru filmu, kdy si hlavní hrdina "krouhá" ruku a následně hledá pomoc, už jsem téměř nedýchala a hrdinu nahlas popoháněla. A když už se dostane na nudnější momenty, rádi je přehlédnete pro ohromující kameru a skvěle zvolenou hudbu. Ano, příběh je dobrý, ale realizace je skvělá. ()

Lord_Helma

Příliš nerozumím zdejšímu hodnocení tohoto filmu. Až na hezkou přírodu zbytečné dílo. Od zbytečně dlouhé nechutné scény až po zmatené halucinace z minulosti. To už vůbec nezmiňuji hrdinovu dokonalost a nepochopitelný výstup z nejmenované jeskyně. Zkrátka pro mě a také přítelkyni zklamání na celé čáře. ()

Toumyk

J.Franco a jeho monolog...a zahrál jej naprosto skvěle. Suprový audiovizuál - kvalitní filmařina. I když "příběh" je poměrně přímočarý a předvídatelný, výsledek je velmi kvalitní. 75% ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání