Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

bif

Každý národ rád vzpomíná na doby svých největších sportovních úspěchů, ale Nagano bylo víc. Byl to turnaj, kde byli všichni nejlepší hokejisté světa a všichni na vrcholu sil. Každý toužil vyhrát a dal by za to možná i život. To, že jsme tento turnaj vyhráli my, se nedá zapomenout. Dodnes si vzpomínám na mini-knížečky o jednotlivých hráčích, které jsme četli ve druhé nebo třetí třídě, i když jsme ještě skoro neuměli číst. Nádherné časy. ()

dessa

Tohle hodnotit nejde, z hlediska dokumentární filmařiny průměr, z hlediska scénáře psaného českým hokejovým týmem a z hlediska vzpomínek nabitých všemožnými emocemi bych tu zase vypálil pár superlativů... Každopádně má tenhle úspěch českého hokeje místo v mém srdci, stejně jako titul mistrů světa z roku 1985, což, když tak nad tím přemýšlím, jsou moje nejranější sportovně-fanouškovské vzpomínky. ()

FireTight

Legendární dokument o dnes již legendárním hokejovém turnaji... Co chtít víc?! :) Teda já osobně si na Nagano už moc nepamatuju, bylo mi tehdy skoro osm let, ale z vyprávění vím, jakej to byl po celé republice hukot. Škoda, mohli bychom si to někdy zopakovat! ()

neo93

Výborně podaný dokument o našem největším hokejovém úspěchu všech dob. I když je na něm patrné, že byl vytvořen v tentýž roce, co jsme přepisovaly dějiny. je velmi kvalitně natočen. Ukazuje nejen naši zlatou cestu turnajem, ale podrobně líčí i ostatní zápasy, či týmy, jako např. našeho souseda Slovensko, které se neprobojovalo z kvalifikace do hlavní fáze turnaje. Jednotlivé sestřihy ze zápasů, jsou doplněny také o rozhovory nejen z českými hráči a trenéry. Ačkoli film v zásadě neodhaluje nic nového nebo až tak zajímavého z pohledu dneška, stále nabízí jedinečný záznam událostí z nezapomenutelného turnaje století. ()

Ceberus

Tohle je standardní sestřih všech utkání prolnutých pozápasovými rozhovory. Mnohem pestřejší jsou Pásky z Nagana, kde jsou podrobné rozhovory i se zahraničními hráči a popis celého pozadí turnaje a historie několika klíčových hráčů. ()

sornilka

...vždy si ráda připomenu "NAŠE" úspěchy...měly by se co nejčastěji připomínat, protože se na ně nějak rychle zapomíná! ()

CaladanChmur odpad!

Buďme fér,kdyby vyhrál kdokoliv jiný... tenhle dokument by měl tak tři hvězdičky maximálně.Každý se tu rozplývá na OH hokejem...a nějak moc nehodnotí kvalitu dokumentu....podle mě klasický průměr. Je k smíchu jak tu v 90% nezní jiné zdůvodnění maximálního počtu hvězd než velebení úspěchu Nagana....takže z mého pohledu.....je celkových 95% hodně brutální FAKE.... ()

Belsazar

Znáte heslo kdo neskáče, není Čech? Zažili jste zblblý dav vyřvávající různá jednoduchá hesla a mající pocit největších frajerů? Chápu, že jsem se svým názorem velmi osamocený, ale to mě - upřímně - nezajímá. Jako kluk jsem si sedl k televizi zády, když jsem byl nucen dívat se na institucionalizovaný sport v televizi. Tak činím i v dospělosti. Protože se prostě nehodlám smířit s tím, že by úspěch party čutálistů (či jiných hráčů) jakkoliv souvisel s vlastenectvím. Ne, prostě ne. Tohle beru jako dokument ukazující určitou událost, mně však tak cizí, že mi nic neříká. Výpovědní hodnotu beru, ale rád to nemám. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Bohužel jsem čekal "DOKUMENT" plný záběrů ze zákulisí, herních rozborů, nebo s "příběhem". Výkon hokejistů 110%, forma dokumentu mizerná. Zdejší hodnocení - neadekvátní. ()

L3nour

V roce 1998 mi byly teprve 2 roky, ale vzhledem k mojí velký lásce k hokeji vím o tomhle turnaji skoro všechno. Nagano byl úžasnej zážitek a dokonce se něco podobného (i když ve značně menší míře) opakovalo i v roce 2010, kdy celá "věc" měla hodně podobný průběh: tým, kterému nikdo nevěřil, opovrhovanej soupeřema ale dokonce i lidma z vlastního národa, se vypravil (v tomhle případě) na MS. Nevěřili si dokonce ani samotní hráči. Ale díky jednotě, soudržnosti, naději, víře a lásce jsme to nakonec dotáhli do konce. Nádhera, jak pouhej sport dokáže po celou dobu mistrovství sjednotit celý národ. A Robert Záruba tomu dodal ještě tu nejlepší možnou atmosféru. Nezapomenutelné výroky a hlášky.: "Obrovská šance, obrovská šance." (což používá dodnes :D) / "Je to tam, je to tam. Tak přece jen existuje spravedlnost! " / "Petr Svoboda, jedenatřicetiletý VETERÁN (:D)...už dvaatřicetiletý, abych mu neubíral." / "Tak takhle pálí guma." / "Jsi pašák, Albi." / "Teď nám spadl obrovský puk ze srdce." / "Ruský trenér opět předvádí své čmáranice, kterým rozumí jenom on... no a jeho tým." / A to nej nakonec: "Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje. Jsme olympijští vítězové! Přepište dějiny, Česká republika vyhrává zimní olympijské hry v ledním hokeji!" ()

Guran

Nemám slova pro tento šampionát, díky němuž je český hokej jeden z nejlepších na světě! Hoši, děkujeme! ()