Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

Liqid

Ačkoliv nemám rád protředí cirkusu, tak tehle film mě zaujal. Film nejdřív jakoby chce hrát na city a potom se do toho opře a jede. Občas nastane zvrat a divák moc nechápe, ale netrvá dlouho a pochopí. Líbilo se mi herecké obsazení i zpracováná, ale měl bych výhrady na poněkud pohádkový závěr. ()

jefff

Sice trošku klasicky, leč překrásně natočené romantické drama podle svých představ. Nádherné prostředí, krásná kamera, silné scény (hlavně ty ve kterých je Waltz). Dokonce i toho Pattinsona jsem ve zdraví přežil. Voda pro slony mě velmi mile překvapila a potěšila, zanechala ve mě silný zážitek. Jinak Ch.Waltz je herecký génius, právě jeho role zvedá film do nejvyšší kategorie a jeho postava je tím na co si při vyřknutí názvu filmu vzpomenu. Další jeho herecký koncert. ()

jenik71

Příběh není nijak náročný, avšak je hodně dobře natočený. Naskočil jsem do něj stejně jako Jacob do cirkusového vlaku a vezl jsem se spokojeně až do konce. Pochvalu zaslouží hlavně kamera a výprava. Z herců mě jednoznačně nejvíc zaujal Christoph Waltz, který perfektně ztvárnil psychicky nevyrovnaného cirkusového principála. K mému hodnocení nakonec přispěla i roztomilá slonice Rosie, takže tento film považuji za opravdu zdařilý. ()

tommmy89

Veľmi pekný film, ktorý má aj knižnú podobu. Mal som ho dlhšie odložený v talóne, no konečne uzrel svetlo sveta a veľmi sa mi páčil :) Film, ktorý sa odohráva v staršej dobe a hrajú vňom cirkusanti (to ma veľmi zaujalo). Cirkusové šapitó a herci, veľmi dobrá a zaujímavá kombinácia, doladená o "týrané zvieratá", principála bez charakteru a krásnu "lady Marlen" s hlavným hrdinom Jackobom Jankowskim. Pútavý príbeh, nielen pre citlivé povahy, ale aj pre drsňákov :D 4* ()

Pecival

Po všech stránkách průměrná romance - nedojme, nanadchne, ale vysloveně nebolí. Jenom snad macho Pattinsonova formátu by k sobě potřebovalo šťabajznu jinčích kvalit než je už poněkuď omšlá Reese. Tedy ona nikdy nebyla žádný extra eso. Waltz je super, ale čekal jsem že to bude větší křivák, jenže vedle takového Mirka Dušína se srdcem na pravém místě by každý vypadal jako pojídač dětí :) Zdá se že jako Gyllenhaal má patent na psí pohled, Pattinson se zdokonaluje ve svém "teď se nejspíš rozbrečím" pohledu. Což je bolest, ale jinak je docela sympaťák. ()

Lenka_J

Ačkoli nejsem fanda cirkusů, tak mě tento film dostal. Možná to nebyl až tak nápaditý příběh, ale kvalitně zpracovaný. Herci jak v hlavních tak ve vedlejších rolích byli perfektní. A k tomu všemu krásná hudba Jamese Howarda. Pro mě měla Voda pro slony neopakovatelnou atmosféru a proto si zaslouží pět hvězdiček. ()

skinny

Překvapilo mě to už jen díky R.Pattinsonovi, protože ten když vypadá normálně a nehraje depresivního upíra:D tak i umí hrát a věřím mu to, jinak to je klasický romanťák s dobrým koncem, kdy zamilovaná dvojice porazí všechny překážky a zůstanou spolu. PS. nejlepší byla stejně Rosie:) ()

Cejny

Voda pro slony je určitě líbivý film, který těží z dojemného příběhu a dobrého obsazení. Nejvíc se mi líbil ten třetí vzadu, Christoph Waltz, který se opět své role záporáka chopil po svém a vůči jeho hereckému výkonu nemám sebemenší námitku. Naopak duo Pattinson a Witherspoon je trochu něco jiného, tak trochu to odflákli. Jinak námět filmu, doba a prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je vybrán solidně, díky čemuž se mi tento snímek líbil na 60 % ()

Ferinka

Nemám ráda cirkus, celé to prostředí mi přijde trapné, hloupé a jednoduché, až hrůzu nahánějící. I přes tento odpor jsem film rozkoukala a nenudila se. Jak už tu bylo řečeno - je to líbivé, melodické, hrají tam samí krásní lidé.. Jenže jediným překvapením celého filmu je polština, která je klíčem k úspěchu, a závěrečná scéna v šapitó. Jinak mi to taky trochu připomíná Titanic - starý člověk začíná vyprávět své lásce, jen tady se konal happyend. ()

ZkuKol

Klasické nostalgická retro romance odehrávající se v manéži hospodářské krize. Lawrence má nádherný vizuál, dokonalé technické provedení, Waltz i Witherspoon jsou perfektní a Hal Holbrookje jeden z nejpoutavějších vypravěčů, které jsem za poslední dobu slyšel. Film má příjemné tempo a hezky se na něj kouká, jen ten scénář je takový okoukaný, z části asi i úmyslně, ale ten film prostě moc nepřekvapí a Pattison ho prostě neumí táhnout, tak aby divák všechno sežral bez poznámek. Bohužel film nebyl žádná hitovka, ale naštěstí ho Francis natočil za pár kaček, takže se zaplatil a my se můžeme těšit na jeho další díla a na to, že Roberta už nikdo v hlavní roli riskovat nebude :-) Utíkat před životem do cirkusu znamená najít další život, jiný, ale stejně reálný, tvrdý a magický... 70% ()

Michelle8

Hodně jsem váhala jestli nedát hvězdičky spíš tři (ty čtyři nakonec nejsou stoprocentní). Řekla jsem si ale, že nebudu hodnotit na pozadí knihy, která je zkrátka o třídu lepší. Líbivé to sice je, ale působilo to na mě nakonec příjěmně. (v roli Jacoba jsem si představovala Ewana McGregora, ale ani Pattison mě nezklamal) ()

fox171cz

Nenáročný a přesto tak krásný film, že nevidět jej by byl hřích. Některé záběry jsou opravdu úžasné a celkově je období hodně reálně zachyceno. Jde vidět, že si tvůrci opravdu s filmem pohráli a mi nezbývá než je za to odměnit. ()

LuciusWlk

Tento snímek ve mě vyvolal sentimentální vzpomínky, kdy jsem dokázal i hodiny poslouchat příběhy svého dědečka. Jako film a příběh to bylo pěkné, kapku neslané a trochu bez zásadní invence. Ale jinak samozřejmě hodnotím kladně, už i díky vyvolaným vzpomínkám. :( ()

Maynard.

Dlouho sem měl tenhle kousek v hledáčku a to díky Waltzovi, jehož herecký umění je prostě fantastický. I tady hraje perfektně a jeho postavu šíleného principála si asi nikdo jen tak nezamiluje. U ostatních se to bohužel říct nedá. Reese je herečka, kterou nebudu mít nikdy rád, prostě od přírody ve mě vzbuzuje odpor no a Edvard Pattison, který neumí o moc více grimas a tváří než Segal, taky nikdy nebude mým miláčkem. Děj se mi od začátku celkem líbil, docela mě to chytlo, no ale počáteční nadšení opadlo a dopadlo to tak, že sem si dal tak 30 minutovou chrupku. Blbý bylo, že když sem se probral, tak film pořád běžel a taky to, že mi dějově nic neuteklo. Z čehož vyplývá, že kdybych viděl prvních a posledních 10 minut, bylo by to bohužel stejný. Tohle všecko jen potvrzuje jak sem na tom s romantickejma filmama :o) ()

tempus

Věřil jsem, že to bude film stejně dojemný a silný jako videoklip Hurt od Chrtistiny Aguilery. Začátek i takový je, ale celkem záhy se z toho stane jakýsi odvar toho, co jsem očekával a na co jsem se těšil. Vlastně to vypadá, že to je zdařile odfláklá kopie Velké ryby.Škoda ()

sedm.1

Tento snímek přesně ukazuje důvody, proč nesnáším cirkusy, chování těch zasraných lidských primitivů vůči zvířatům je zde totiž vylíčeno natolik dostatečně, abych se v tomto svém názoru jen utvrdil, to ale jen tak na okraj, důležité je, že film samotný dosahuje poměrně slušné kvality. Zápletka, přestože nemá nikterak strhující tempo a dějový vývoj není příliš originální, či nápaditý, tak rozhodně nenudí, neboť disponuje vážně přesvědčivými dramatickými momenty a působivými emocemi, a ke konci docela i poutavě graduje, atmosféra cirkusového prostředí si myslím, že se zde pak povedla tvůrcům zachytit odpovídajícím a tudíž fungujícím způsobem, ovšem i přesto všechno je Voda pro slony ale především o postavách a hereckých výkonech jejich představitelů, a v tomto ohledu působí tato podívaná opravdu výrazným dojmem, hlavně tedy pánské osazenstvo Robert Pattinson a Christoph Waltz tu odvádí vážně výtečné výkony. Voda pro slony je zkrátka docela kvalitní podívaná, která sice neohromí a asi jen málokterý divák si jí dá do Topky, na druhou stranu, hodnotit jí jakkoliv méně, než průměrně, by bylo jistě nezasloužené. ()

DavidS.

Titanic s Moulin Rouge potkávají cirkus Humberto...Dobová i manéžová atmosféra magická a podmanivá...Stavba chapito nejsilnější scénou filmu...Lawrence však selhává jako vypravěč velkého milostného příběhu... Witherspoon a Pattison nejsou extra herci a navíc mezi nimi nefunguje ani primární chemie...Nechat se dojmout a pohltit jejich vztahem brání i prostinký scénář, který pokus o epickou romanci pak definitivně sráží na kolena...Waltz opět brilantní ve střídání jednotlivých poloh a tváří... ()

Mistickzz

Pekne natočený a vyčačkaný film plný zvierat, lásky a šialenstva. Mne osobne nejak Pattison nevadí a podľa môjho názoru dokáže aj zahrať ako to dokázal v tomto filme. Witherspoon bola očarujúca a Waltz zahral skvelého záporného cholerika a jeho osud ma na konci potešil. Voda pre slony je vskutku a prekvapujúco solídny film. ktorý si ma proste získal. Lawrence vôbec nie je zlý režisér a Howard tomu dodal kúzelnú a krásnu hudbu. 77% ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)