Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  ***

  Čistá romantika bez pokusů, aby to bylo aspoň trochu "ze života". Ale ty mají taky svoje místo. Cirkusová atmosféra v sobě prostě něco má a tady se podaří do ní vtáhnout. Asi je to ta exotika nebo vzrušení cirkusového světa a života, co je na tom tak přitažlivého. Příběh je prostinký, ale postačí. Pattinson hraje naprosto přirozeně (stejně stojí za úvahu, o kolik míň odporu by si vysloužil, kdyby nenatočil Twilight a prosadil se v něčem míň hrozným). Reeska - a jako že jí vážně nemusím - tu sladkou cirkusovou krásku vystihla, aniž by to přeháněla s roztomilostí. Christoph Waltz hraje zase "svůj" typ postavy, nutno ale dodat, že tenhle charakter charming/raging dokonale ovládá. Ubíhá to ve fajn tempu a moc hezká práce kamery a světla. 70%(21.9.2012)

 • Madison
  ****

  Nenápadný malý film s krásne načinčanou hollywoodskou výzdobou. Hlavní protagonisti sa mi do filmu vynikajúco hodili a na čele hviezdneho osadenstva stojí jednoznačne prchký Christoph Waltz, ktorému jednoducho sedí hrať zloduchov. Nechala som sa v prvom rade uniesť rozprávkovou atmosférou a vizuálnou paletou farebných obrázkov, hoci príbeh ako taký nemá čím ohromiť a iskrenie medzi Reese a Pattinsonom tiež nie je svetoborné. Na 4 hviezdy to u mňa dokázal vytiahnuť slon, ktorý prekvapivo dodáva slabšiemu deju hlbší emocionálny rozmer. Také milé americké pozlátko, ktoré mohlo byť ešte niečím viac.(20.6.2011)

 • Lima
  ***

  Pattinson se bolavého stigma trapného upíra bude jen těžko zbavovat, nicméně, pokud mu scenáristická látka dovolí, tak umí i seriozně zahrát. Filmů z cirkusového prostředí je jako šafránu, takže tady bodík navíc, ale na rozdíl od ostatních bych tak nepřechvaloval výkon Christopha Waltze – pokud hraje cholerického žárlivého manžela, či lehce sadistického týpka (bodání slonice), tak je vše v pořádku, ale jeho pláč (starost o živobytí) jsem mu nežral ani omylem.(27.7.2011)

 • liborek_
  ***

  Učebnicová ukázka moderního rutinérství: Dokonalá kamera + atraktivní prostředí + triky a střih na úrovni + herecká profesionalita.... avšak hlavně také: Odfláknutý scénář + tradiční banální dialogy + pokrytecká snaha neukázat víc, než dovolí MPAA rating + nulová invence ve struktuře vyprávění. Už v prvních pěti minutách mě vyloženě rozhodila směšnost nastupující retrospekce. To opravdu hollywoodští scénáristi nedokáží vymyslet nic jiného než dnes už trapné schéma "stařec začíná vyprávět --> vlastní příběh --> stařec končí vyprávění" doplněné ještě trapnějším overvoicem starého a mladého herce v časových přechodech...? Na filmu není v podstatě nic pozoruhodného, a přestože to není nuda (pořád se něco děje), měl jsem stále neodbytný dojem slepence špatně navazujících scén. Snaha o "velký" příběh troskotá na absenci romantičnosti (pokud jde o lásku) a napětí (pokud jde o drama). Jediný významnější dopad na mě jako diváka tak mohlo mít pouze vykreslení vztahu mezi sadisticko-análním principálem a jeho zvířaty - zejména slonicí Rosie, ale to je tak všechno... Slabší 3*(19.5.2011)

 • Rosaviva
  ****

  Na to, jak je Patizón mizerný herec, tak si kupodivu vybírá v celku zajímavé filmy. Od tohohle filmu jsem nečekala moc, už jen protože cirkus jako takový opravdu nemusim a název filmu mi připadá dost divný. Ale když jsem viděla to obsazení (Christoph Waltz a Reese Witherspoon), rozhodla jsem se znovu překonat svou nechuť k Patizonovi a podívat se. A kupodivu, poprvé v životě, jsem měla pocit, že i občas hrál! Co se týče příběhu, byl rozhodně zajímavý, neokoukaný a mělo to poměrně nepředvídaný konec, protože jsem vážně nečekala, že by to dopadlo tak jak to dopadlo. Herecké výkony, hlavně u Christopha a Reese, byly dobré, ale ze všeho nejlepší byla ta slonice :) Rozhodně dávám 4*(26.8.2011)

 • - Spoiler: Když Jacob poprvé krmí lva a ten po něm chňapne, August se pobaveně směje a vysvětluje, že zvířeti vytrhali všechny zuby, takže je neškodný. Lev následně zařve a lze vidět, že August říká pravdu. Jenže v dalších záběrech před a po této scéně můžete zuby ve lví tlamě zřetelně vidět. (LoLaa)

 • - Reese Witherspoon začala so 42-ročnou slonicou Tai trénovať tri mesiace pred prvou klapkou. (ash99)

 • - Robert Pattinson se během natáčení potýkal s panickou hrůzou z cirkusového prostředí, ve kterém se děj snímku odehrává. Důvodem je vracející se vzpomínka na muže, který uhořel v převleku klauna během představení, které jako malý chlapec navštívil. (Timak)