• Superpero

Rozpočet to mělo asi veliký, páč to všechno vypadá moc hezky a barvičkami cirkus jen hýří. Ale to je tak všechno. Je to celé totiž naprosto o hovně a dramatická zápletka zoufale nefunguje. Přitom úplně vidím ten potenciál. Kdyby to točil Cameron a hlavní roli hrál mladý DiCaprio, šlo by o geniální film. Takhle bohužel musíme přetrpět nevýrazné postavy, jejichž osud mi byl super u prdele. A nešlo jen o ty hlavní postavy. Práce s vedlejšími byla ještě více tristní a ději naprosto nepomohly. Prostě červená knihovna s áčkovými ambicemi, ale veskrze béčkovým výsledkem.(7.9.2015)

Tak nám Titanic vplul do cirkusového stanu. Hrdou loď představuje zakázaná láska, chladný oceán je hospodářská krize, ledovec násilnický principál Waltz a záchranný člun má podobu varšavské slonice se sklony k alkoholismu. Karty charakterů jsou rozdány, příběh nalinkován, limonáda natlačena do láhví - vše je krásně natočeno, prostředí originální, ale na druhý den si nejspíše na tohle romantické varietní číslo ani nevzpomenete. Byla tu ještě možnost alternativního konce, kde starý veterinář dovykládá svou milostnou historku a pak zabere kamera jejího posluchače z cirkusové kanceláře, jak visí oběšen na stropním ventilátoru, nicméně chápu, že tohle by asi u většiny publika neprošlo.. A Pattinson, kterému se vrátila barva? Tak moc se snaží hrát, až to místy působí nepřirozeně a při jeho Mozartovském chichotání jsem si tajně přál, aby se objevilo slůně Dumbo, vyneslo ho vysoko nad šapitó a poté zjistilo, jestli novodobí upíří umějí létat. Nepřikládejte ovšem mému hodnocení váhu - už jen proto, že nepatřím do skupiny, které se při pohledu na něj podlamují kolenní klouby..(9.12.2011)

Cirkusové prostředí není pro mě atraktivní, tudíž jedna hvězda hned dole. Příběh nebyl ucelený, žánrově balancoval a v celku se nikam pořádně nezařadil, čímž vytvořil chaos, který odpustím jedině zvířatům. Pořadí výkonu herců od nejlepšího Waltz→Pattinson→Witherspoon. Paradoxně mě víc než linie cirkus a láska zaujala hospodářská krize a její vrtochy. Např. způsob vypořádání se s malou tržbou. Žádné postupné propouštění, výpovědní doba, odstupné, aj. sociální ústupky. Pěkně natvrdo vyhazov z vlaku. V případě potřeby i celou noc. ;-)(9.10.2012)

Rakusky reziser Francis Lawrence, ktory natocil temne fantasy thrillery CONSTANTINE (2005) s Keanu Reevesom alebo o dva roky neskor JA, LEGENDA (2007) s Willom Smithom sa rozhodol pre uplne iny zaner, akym bol tento film a celkom sa mu vydaril. Pribeh mi trosku pripomenul TITANIC (1997), kde sa mladik zalubil do zeny, ktora ale patrila niekomu inemu, avsak v inom prostreti a za inych okolnosti. O inteligencii slonov nemozem pochybovat, pretoze len den po filme som v spravach videl, ako si nejaky slon zobral stetec a maloval kvet :-) No v kazdom pripade si myslim, ze herci boli skveli, obzvlast moj oblubeny herec Christoph Waltz. __________ Robert Pattinson - (Jacob) +++ Reese Witherspoon - (Marlena) +++ Christoph Waltz - (August) +++ Paul Schneider - (Charlie) +++ Jim Norton - (Camel) +++ Hal Holbrook - (Starý Jacob) +++ Mark Povinelli - (Kinko / Walter) +++ Richard Brake - (Grady) +++ Produkcia: Gil Netter, Erwin Stoff +++(3.11.2013)

Jedna žena a dva muži. Jeden ji miluje, druhý ji vlastní a o tom, jak to dopadne patrně nepochybuje nikdo, kdo viděl nejméně 999 z 1001 filmů, které musíte vidět než umřete. Ač proti romantice obvykle nic nemám, tak pro mne byly zamilované pohledy příliš zoufalé, cirkusové prostředí nedokázalo zcela využít svůj potenciál a ani tradičně skvělý Herr Walz mne tentokrát nedokázal odtrhnout od zaujetí myšlenkou, že jsem si stačil najít dost prostoru pro nudu.(6.7.2012)

• - Názov filmu sa objaví až v samom závere. (Johnny.ARN)

• - Ve scénách, kdy Marlena kouří, nedá Reese Witherspoon cigaretu ani jednou do pusy. Je totiž nekuřačka. (Greg)

• - Z blíže nespecifikovaných důvodů byla v traileru digitálně odstraněna cigareta, kterou Marlena (Reese Witherspoon) drží v ruce v restauraci. Podobně skončila i cigareta v ruce Augusta (Christoph Waltz), která byla vymazána z fotografií k filmu. (Pavlínka9)