Voda pro slony

• Austrálie

Water for Elephants

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

Cirkus si konečně zasloužil povedený film. Witherspoon si u mě tímto vysloužila místo v TOP10 nejoblíbenějších hereček. Spojení Reese a Pattinsona byla opravdu dobrá volba. Bála jsem se, že film bude "moc těžký". Nakonec jsem jsem neměla žádný problém strávit ho, protože je natočen s obrovskou lehkostí. Mimořádně povedené jsou i kostýmy a účesy. Scénář také krásný, takže jsou tam.(16.7.2011)

Romantické drama z cirkusového prostředí. Vizuál samozřejmě povedený, hudba sympatická a příběh měl něco do sebe. Přesto pár věcí mohlo být jinak. Děj mě chytl od samého začátku, což beru jako obrovský klad. Robert Pattison, ačkoli ho jako herce nemusím, tady mu role seděla a nebyl mi tolik protivný. Oproti jiným filmům měl dobrou roli a zvládl jí dobře, pokud by měl příjemnější role, bude z něj jednou dobrý herec a za mě k Water for Elephants říkám ano. O krásné Reese Withersoon ani nemluvě, poněvadž jí vidět v kvalitní roli je také zázrak.. 8/10 = 80%(25.11.2011)

Velmi civilní a překvapivě neurážející romance, která uteče jako voda a ještě dlouho po projekci nutí myslet na znovu skvělého Christopha Waltze. Samozřejmě, že jde o typicky líbivý snímek, který se mnohokrát tváří, že se tu a tam chce pořádně ušpinit, ale nikdy to neudělá ani z padesáti procent (nelítostná sociální situace je vždycky jen načrtnutá, ale ne dotažená). Jakmile ale začne vyprávění směřovat k červené knihovně, vše skvěle vyrovnává démonický sadista Waltz. Mnohými za upíří sérii proklínaný Robert Pattinson není vůbec špatný, to možná víc zklamává Reese Witherspoon, od které by divák přeci jen čekal víc hereckých highlightů. Na Vodu pro slony určitě lehce zapomenu, ale pro tentokrát jsem si ji vlastně i docela užil!! Proto za 4*..(25.12.2011)

Možná jsem od tohoto snímku zpočátku čekala trochu víc, ale později jsem si uvědomila, že vlastně víc z toho snad ani nejde vymáčknout.. V některých scénách toho bylo však možná až přehnaně moc. To se ale dá při pohledu na film jako celek prominout. Děj byl samozřejmě dle očekávání celkem čitelný a konec jasný, očekávaný, ale popravdě jsem byla ráda, že se opravdu vše vyvíjelo tak, jak jsem čekala. Celkově ode mě 4 a půl hvězdičky a pochvala pro Roberta Pattinsona, který se, jak se zdá, konečně naučil hrát.(2.6.2011)

Francis Lawrence vizuelně umí, což potvrdil v předchozích filmech. Přesně na to sází i v tomto příběhu, byť poněkud scénáristicky prázdnějším. Jednoduchá zakázaná lovestory situovaná do doby prohibice odehrávající se v cirkusovém prostředí přesto má něco do sebe. Rozhodně mě neuchvátil svět šapitó nebo přestárlá slonice, která je nevinnou hrdinkou vyprávění, ale režisérovo charisma poctivě odvyprávět sebebanálnější story. A stejně tak potěšil trojlístek Pattinson/Witherspoon/Waltz.(1.5.2012)

• - V jedné z vystřižených scén filmu Jarmark marnosti (2004) hraje Reese Witherspoon matku Roberta Pattinsona, ve filmu Voda pro slony hrají milence. Dělí je věkový rozdíl 10 let. (Greg)

• - Reese Witherspoon v rozhovoru prozradila, že milostné scény s Robertem Pattinsonem byly nechutné. Pattinson byl tou dobou nachlazený a pořád potahoval, nebo si nos při taneční scéně "utíral" do jejího příčesu. (megan017)

• - Spoiler: Když Jacob poprvé krmí lva a ten po něm chňapne, August se pobaveně směje a vysvětluje, že zvířeti vytrhali všechny zuby, takže je neškodný. Lev následně zařve a lze vidět, že August říká pravdu. Jenže v dalších záběrech před a po této scéně můžete zuby ve lví tlamě zřetelně vidět. (LoLaa)