Reklama

Reklama

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (724)

Lima 

všechny recenze uživatele

Pattinson se bolavého stigma trapného upíra bude jen těžko zbavovat, nicméně, pokud mu scenáristická látka dovolí, tak umí i seriozně zahrát. Filmů z cirkusového prostředí je jako šafránu, takže tady bodík navíc, ale na rozdíl od ostatních bych tak nepřechvaloval výkon Christopha Waltze – pokud hraje cholerického žárlivého manžela, či lehce sadistického týpka (bodání slonice), tak je vše v pořádku, ale jeho pláč (starost o živobytí) jsem mu nežral ani omylem. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že žádnou úpírskou sérii jsem neviděl a jméno Robert Pattinson mně až do včerejška míjelo a asi vědělo proč, protože jediný na čem tohle člověk staví svou kairéru je "jsem hezkej a umím jeden výraz..hezkej", jenže milej Robertku tohle ti mladé slečny budou baštit zhruba tak do tý doby, než rozkvete jiná hezká tvářička z jedným tupým výrazem a ty budeš odpískanej někde v cirkusu dávat slonům vodu. Pravý opak pana dřevěně krásnýho je Christoph a Reese, byly to především jejich herecké výkony, které udělaly z filmu koukatelný zážitek a jinak v mdlém příběhu dokázali jiskřit emocema co to jen šlo. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak tu sedím a přemýšlím, jestli více nesnáším cirkus nebo Patyzóna, ze kterého se neustále někdo snaží udělat herce, protože se pár šestnáctek vyprstilo u Tvajlajtu. Každopádně jsem po přečtení obsahu a obsazení věděl, že tohle bude film přesně pro mě, protože jsem ten večer nemohl najít špendlíky, které si běžně píchám pod nehty a jezdecký bičík, kterým se obvykle švihám po koulích se mi zlomil už u Nezapomeň na mě. A věru nebyl jsem zklamán! Dostal jsem přesně to, co jsem očekával! Močopudnou červenou knihovnu, která donutí nejednu starou pannu pročistit si slzné kanálky a pořádně se vysmrkat, v níž ten hoch s Brežnevovským obočím a profilem rozšlápnuté tykve svádí svádí nerovný "herecký" souboj se slonem indickým uprostřed bandy muklů, alkoholiků, cigošů a jiných podivných zkrachovalých existencí, týrajících zvířata. Dle předpokladů je to už v šedesáté minutě 10:0 pro slona, který mě ohromil především pestrou škálou mimiky a neuvěřitelnou schopností vyjádřit tu sílu romantiky okamžiku pouhým zvednutím chobotu. Doufám, že jej uvidím v příštím Stmívání! On takový zamilovaný slonodlak určitě bude mezi fanynkami paní Majerové nesmírně oblíben. A tak mu Patyzón jen nosí vodu, sleduje jeho herecký koncert a prožívá (možná trochu nadnesený výraz) onu tolik romantickou zakázanou lásku, která spočívá v tom, že se ve chvílích volna snaží ošukat paní Bělolžičkovou, toho času manželku sadistického principála. Dojetím močím. Samozřejmě kapesník nad troufalostí tvůrců, navléci Rís, která je již nepatrně za zenitem do bílých pitkáčů a elastického trikotu, jež tolik zdůrazňují její celutické půlky a vykojené poprsí. Kamera naštěstí milosrdně uhýbá před detaily a při drezůře zabírá dablérku, a tak z toho Rís vyvázla jen s cejchem opravdové, odpudivé blondýny. No řeknu vám, doják!!! Nebýt opět dokonalého Herr Waltze a na takovou sračku pompézní výpravy, zabouchnu nad tímto dvouhodinovým, kýčovitým krocením slona víko žumpy dřív, než by jste řekli "Drahý Džone". Ale co, dobře jsem si ráno zapíchal, a tak budu dnes milosrdný. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Takový ten typ krásného filmu. Všecko je v něm totiž hrozně hezké a na první pohled kvalitní. Hudbou počínaje, příběhem konče. Životní příběh plný osudu, nádherný prostor pro cirkus, orchestrální hudba, která zní hrozně hezky, ale druhý den si na ní nevzpomenete. Stejně tak i samotný film, který se jeví neuvěřitelně výpravně a mile a druhý den ho budu brát jako něco, co bylo hezký, ale nemělo to v sobě to něco, čím by mě ten film dokázal dostat. Trošku jako Austrálie. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (25)

  • Pri natáčaní zebry prerazili svoju ohradu a boli na celom pľace. (ash99)
  • Natáčelo se především v jižní Kalifornii. Místo bylo zvoleno s ohledem na dostupnost k exotickým zvířatům. Vlakové scény se natočily v okolí města Chattanooga v Tennessee. (Taninaca)
  • Teriér Uggie je vítězem prvního ročníku Zlatého obojku, udělovaného v Los Angeles pod záštitou časopisu Dog News Daily. Soutěž vznikla právě kvůli výkonům Uggieho ve filmech Voda pro slony a The Artist. (Pepinec)

Související novinky

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných…

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru…

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.…

Reklama

Reklama