Jedna žena a dva muži. Jeden ji miluje, druhý ji vlastní a o tom, jak to dopadne patrně nepochybuje nikdo, kdo viděl nejméně 999 z 1001 filmů, které musíte vidět než umřete. Ač proti romantice obvykle nic nemám, tak pro mne byly zamilované pohledy příliš zoufalé, cirkusové prostředí nedokázalo zcela využít svůj potenciál a ani tradičně skvělý Herr Walz mne tentokrát nedokázal odtrhnout od zaujetí myšlenkou, že jsem si stačil najít dost prostoru pro nudu.(6.7.2012)

Příběh Titanicu aplikovaný na prostředí cirkusu. Titanic nijak v lásce nemám, cirkus také ne a 'inteligentní' dialogy ala "I don't know if I picked that circus. But something told me that circus picked me," už vůbec. Pro sledování 'Water for Elephants' jsem tak měla asi ty nejhorší divácké předpoklady, ale kupodivu to z mého pohledu tak strašně zdaleka nedopadlo. Ten, kdo na tom nese zásluhu, však není ani scénárista, ani režisér, dokonce ani žádný z hlavní herecké trojice. Veškeré moje sympatie totiž tentokrát připadly jedné starší slonici, která mi dokázala, že násilí páchané na zvířatech snáším (minimálně ve filmech) mnohem hůře než násilí páchané na lidech.(19.5.2011)

Cirkus si konečně zasloužil povedený film. Witherspoon si u mě tímto vysloužila místo v TOP10 nejoblíbenějších hereček. Spojení Reese a Pattinsona byla opravdu dobrá volba. Bála jsem se, že film bude "moc těžký". Nakonec jsem jsem neměla žádný problém strávit ho, protože je natočen s obrovskou lehkostí. Mimořádně povedené jsou i kostýmy a účesy. Scénář také krásný, takže jsou tam.(16.7.2011)

To si zase jednou hollywoodští producenti řekli, že by měli zadaptovat nějakou úspěšnou knihu a volba padla na Water for Elelphants. "Je tam pořádná love story, cirkus a slon, to bude na plátně vypadat skvěle." A ten příběh je pro velké plátno opravdu jako dělaný, ale to by nesměl ještě během výroby přijít o svou osudovost a tu cirkusáckou duši a atmosféru. Nevím, jestli je to tím, že jsem knihu dočetla jen pár hodin před viděním filmu, ale připadalo mi, jakoby ji scénárista jednoduše vykastroval a hrozně si zjednodušil práci. Ve skutečnosti je celý příběh mnohem košatější a hlubší. Ústřední herecká dvojice je pak z celého castu asi nejméně výrazná, zatímco Waltz a Holbrook zanechali tradičně největší dojem. Newton-Howard složil opět vynikající soundtrack, ale skoro mi až přišlo, že je ho tu škoda. Pro mě je to i přes některé hezké scény jen slabý odvar mnohem lepší předlohy.(23.5.2011)

Pattinson v akejsi znesiteľnej úlohe, ehm. Bez nadmerných očakávani a s mierným odporom musím konštatovať celkovo priemerný dojem. Autobiografia prostredníctvom senilného deda, ktorý prezentuje svôj príbeh nadmieru optimistickým štylom a vervou mladého junáka. Príjemné vďaka Whiterspoon a Waltz-ovi. 6/10(28.8.2011)

• - Režisér Francis Lawrence strávil spoustu času s trenérem slonů a učil se, čeho je slon schopný a čeho ne. (AngelusCZ)

• - O roli Jacoba se ucházeli také Andrew Garfield, Emile Hirsch, Channing Tatum, Kyle Gallner a Anthony Fitzgerald. (Greg)

• - Spoiler: Když Jacob poprvé krmí lva a ten po něm chňapne, August se pobaveně směje a vysvětluje, že zvířeti vytrhali všechny zuby, takže je neškodný. Lev následně zařve a lze vidět, že August říká pravdu. Jenže v dalších záběrech před a po této scéně můžete zuby ve lví tlamě zřetelně vidět. (LoLaa)