Romantické drama z cirkusového prostředí. Vizuál samozřejmě povedený, hudba sympatická a příběh měl něco do sebe. Přesto pár věcí mohlo být jinak. Děj mě chytl od samého začátku, což beru jako obrovský klad. Robert Pattison, ačkoli ho jako herce nemusím, tady mu role seděla a nebyl mi tolik protivný. Oproti jiným filmům měl dobrou roli a zvládl jí dobře, pokud by měl příjemnější role, bude z něj jednou dobrý herec a za mě k Water for Elephants říkám ano. O krásné Reese Withersoon ani nemluvě, poněvadž jí vidět v kvalitní roli je také zázrak.. 8/10 = 80%(25.11.2011)

Učebnicová ukázka moderního rutinérství: Dokonalá kamera + atraktivní prostředí + triky a střih na úrovni + herecká profesionalita.... avšak hlavně také: Odfláknutý scénář + tradiční banální dialogy + pokrytecká snaha neukázat víc, než dovolí MPAA rating + nulová invence ve struktuře vyprávění. Už v prvních pěti minutách mě vyloženě rozhodila směšnost nastupující retrospekce. To opravdu hollywoodští scénáristi nedokáží vymyslet nic jiného než dnes už trapné schéma "stařec začíná vyprávět --> vlastní příběh --> stařec končí vyprávění" doplněné ještě trapnějším overvoicem starého a mladého herce v časových přechodech...? Na filmu není v podstatě nic pozoruhodného, a přestože to není nuda (pořád se něco děje), měl jsem stále neodbytný dojem slepence špatně navazujících scén. Snaha o "velký" příběh troskotá na absenci romantičnosti (pokud jde o lásku) a napětí (pokud jde o drama). Jediný významnější dopad na mě jako diváka tak mohlo mít pouze vykreslení vztahu mezi sadisticko-análním principálem a jeho zvířaty - zejména slonicí Rosie, ale to je tak všechno... Slabší 3*(19.5.2011)

Vynikající a nádherně smutný film. Není lásky bez nenávisti a koho nenávidíme, pro toho máme místo v srdci i pro lásku. Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. Roberta Pattisona osobně moc nemusím, ale jeho obsazení v roli Jacoba na mě udělal velký dojem. Reese Witherspoon mám moc rád a byla naprosto ohromující, ostatně tak jako vždy. Příběh byl dechberoucí, nejen díky hereckému obsazení, ale i díky tomu, že mají diváci možnost podívat se do skutečného života cirkusáků a na smutný osud zvířat, který jej obývají spolu s nimi. Vynikající film - Bravo.(5.7.2015)

Příběh Titanicu aplikovaný na prostředí cirkusu. Titanic nijak v lásce nemám, cirkus také ne a 'inteligentní' dialogy ala "I don't know if I picked that circus. But something told me that circus picked me," už vůbec. Pro sledování 'Water for Elephants' jsem tak měla asi ty nejhorší divácké předpoklady, ale kupodivu to z mého pohledu tak strašně zdaleka nedopadlo. Ten, kdo na tom nese zásluhu, však není ani scénárista, ani režisér, dokonce ani žádný z hlavní herecké trojice. Veškeré moje sympatie totiž tentokrát připadly jedné starší slonici, která mi dokázala, že násilí páchané na zvířatech snáším (minimálně ve filmech) mnohem hůře než násilí páchané na lidech.(19.5.2011)

Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie.(4.6.2011)

• - Robert Pattinson se během natáčení potýkal s panickou hrůzou z cirkusového prostředí, ve kterém se děj snímku odehrává. Důvodem je vracející se vzpomínka na muže, který uhořel v převleku klauna během představení, které jako malý chlapec navštívil. (Timak)

• - Teriér Uggie je vítězem prvního ročníku Zlatého obojku, udělovaného v Los Angeles pod záštitou časopisu Dog News Daily. Soutěž vznikla právě kvůli výkonům Uggieho ve filmech Voda pro slony a The Artist. (Pepinec)

• - Robert Pattinson se nechal slyšet, že mu slonice během natáčení přirostla k srdci. (Gyorgy)