• Superpero

Rozpočet to mělo asi veliký, páč to všechno vypadá moc hezky a barvičkami cirkus jen hýří. Ale to je tak všechno. Je to celé totiž naprosto o hovně a dramatická zápletka zoufale nefunguje. Přitom úplně vidím ten potenciál. Kdyby to točil Cameron a hlavní roli hrál mladý DiCaprio, šlo by o geniální film. Takhle bohužel musíme přetrpět nevýrazné postavy, jejichž osud mi byl super u prdele. A nešlo jen o ty hlavní postavy. Práce s vedlejšími byla ještě více tristní a ději naprosto nepomohly. Prostě červená knihovna s áčkovými ambicemi, ale veskrze béčkovým výsledkem.(7.9.2015)

Pattinson se bolavého stigma trapného upíra bude jen těžko zbavovat, nicméně, pokud mu scenáristická látka dovolí, tak umí i seriozně zahrát. Filmů z cirkusového prostředí je jako šafránu, takže tady bodík navíc, ale na rozdíl od ostatních bych tak nepřechvaloval výkon Christopha Waltze – pokud hraje cholerického žárlivého manžela, či lehce sadistického týpka (bodání slonice), tak je vše v pořádku, ale jeho pláč (starost o živobytí) jsem mu nežral ani omylem.(27.7.2011)

Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie.(4.6.2011)

Na to, jak je Patizón mizerný herec, tak si kupodivu vybírá v celku zajímavé filmy. Od tohohle filmu jsem nečekala moc, už jen protože cirkus jako takový opravdu nemusim a název filmu mi připadá dost divný. Ale když jsem viděla to obsazení (Christoph Waltz a Reese Witherspoon), rozhodla jsem se znovu překonat svou nechuť k Patizonovi a podívat se. A kupodivu, poprvé v životě, jsem měla pocit, že i občas hrál! Co se týče příběhu, byl rozhodně zajímavý, neokoukaný a mělo to poměrně nepředvídaný konec, protože jsem vážně nečekala, že by to dopadlo tak jak to dopadlo. Herecké výkony, hlavně u Christopha a Reese, byly dobré, ale ze všeho nejlepší byla ta slonice :) Rozhodně dávám 4*(26.8.2011)

Podiv(uhod)ná romance, kterou žádné jiné šapitó široko daleko nenabídne. Lawrence přichází s dech beroucím potulováním se po cirkusovém zákulisí a ukazuje kousky, o jakých se samotným cirkusákům může pouze zdát, ale i tak téhle atmosférické pohádce místy chybí správná jiskra, kterou mělo Moulin Rouge a nakonec i ta Australie. (Něco, co dokáže pozvednout kýč ve famózní spektakulární spektákl.) Tu se nakonec daří vykřesat, ale až v závěrečné černobílé koláži. Pro někoho málo, pro mě příjemné cosi.(1.9.2011)