Čistá romantika bez pokusů, aby to bylo aspoň trochu "ze života". Ale ty mají taky svoje místo. Cirkusová atmosféra v sobě prostě něco má a tady se podaří do ní vtáhnout. Asi je to ta exotika nebo vzrušení cirkusového světa a života, co je na tom tak přitažlivého. Příběh je prostinký, ale postačí. Pattinson hraje naprosto přirozeně (stejně stojí za úvahu, o kolik míň odporu by si vysloužil, kdyby nenatočil Twilight a prosadil se v něčem míň hrozným). Reeska - a jako že jí vážně nemusím - tu sladkou cirkusovou krásku vystihla, aniž by to přeháněla s roztomilostí. Christoph Waltz hraje zase "svůj" typ postavy, nutno ale dodat, že tenhle charakter charming/raging dokonale ovládá. Ubíhá to ve fajn tempu a moc hezká práce kamery a světla. 70%(21.9.2012)

Musím se přiznat, že žádnou úpírskou sérii jsem neviděl a jméno Robert Pattinson mně až do včerejška míjelo a asi vědělo proč, protože jediný na čem tohle člověk staví svou kairéru je "jsem hezkej a umím jeden výraz..hezkej", jenže milej Robertku tohle ti mladé slečny budou baštit zhruba tak do tý doby, než rozkvete jiná hezká tvářička z jedným tupým výrazem a ty budeš odpískanej někde v cirkusu dávat slonům vodu. Pravý opak pana dřevěně krásnýho je Christoph a Reese, byly to především jejich herecké výkony, které udělaly z filmu koukatelný zážitek a jinak v mdlém příběhu dokázali jiskřit emocema co to jen šlo.(23.8.2012)

Cirkus si konečně zasloužil povedený film. Witherspoon si u mě tímto vysloužila místo v TOP10 nejoblíbenějších hereček. Spojení Reese a Pattinsona byla opravdu dobrá volba. Bála jsem se, že film bude "moc těžký". Nakonec jsem jsem neměla žádný problém strávit ho, protože je natočen s obrovskou lehkostí. Mimořádně povedené jsou i kostýmy a účesy. Scénář také krásný, takže jsou tam.(16.7.2011)

R.Pattinson mi veľmi nesedí, ale musím uznať, že tu bol celkom prijateľný. Tento romantický film mi dal takmer všetko, čo od tohto typu filmov očakávam. Odohráva sa v neopozeranom prostredí cirkusu plnom zvierat a skvelých vystúpení, má výborného záporáka, ktorého opäť bezchybne stvárnil Ch. Waltz a samozrejme dvojicu zaľúbených, bez ktorých to jednoducho nejde. Príbehy ako chudobný chlapec k šťastiu prišiel mi vždy sedeli, navyše nie je to typický romantický film určený výhradne pre ženy, skôr naopak. Práca v cirkuse je ťažká, smradľavá a pri vyšinutom šéfovi aj nebezpečná. Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu staršieho pána, ktorý spomína na staré dobré časy Je vyrozprávaný v pokľudnom tempe a takto to mám rád. Film síce nedosahuje silu snímkov ako Anglický pacient, Návrat do Could Moutain či Titanic, ale inak je presne z tohto súdka. 80%.(14.11.2011)

Snímek dvou rozličných polovin, kdy se mi více líbila ta první, uvolněnější, kdy se seznamuje s prostředím cirkusu. Druhá vážnější polovina na mě působila již trochu utahaným dojmem, ale vše zachránila grandiózním finále. Nikdy bych nečekal, že toto napíšu, takže pozor je to tady: Robert "Jsem bledý outsider, miláček všech dívek" Pattinson mi tady nijak nevadil, role mu seděla a navíc se s ní dobře popasoval. Uf. Reese Witherspoon je jistota, ale tím, kdo si krade film pro sebe je úžasný Christoph Waltz, který tak po nevýrazném záporákovi v Zeleném sršni konečně dostal další zajímavou roli a jeho věčně opilý principál dává skoro zapomenout i na plukovníka Hanze Landu. Scéna, kdy si jde rozzuřený Waltz vyřídit účty se slonicí, která mu chvíli před tím vzala dráhu, patří k těm nejhnusnějším scénám, které jsem za poslední dobu viděl. Kromě dobrých herců disponuje Voda pro slony pěknou atmosférou (v první polovině mi připomínala Velkou rybu), zajímavou hudbou a skvělým vizuálem. Z Francise Lawrence nám roste obrovská naděje.(29.4.2011)

• - Režisér Francis Lawrence strávil spoustu času s trenérem slonů a učil se, čeho je slon schopný a čeho ne. (AngelusCZ)

• - Pro roli Marleny se uvažovalo o Scarlet Johansson, ta se ale nakonec role vzdala. (Greg)

• - Kniha Voda pro slony se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times. (POMO)