Voda pro slony

• Austrálie

Water for Elephants

Drama / Romantický / Dobrodružný

USA, 2011, 115 min

,,DÁMY, PÁNOVÉ A DĚTI JAKKOLIV STARÉ. VÍTEJTE NA NEJÚŽASNĚJŠÍ ŠOU, KTEROU KDY LIDSKÉ OKO SPATŘILO. PŘIVÍTEJTE HVĚZDY CIRKUSU BENZINI BROTHERS, NEJÚŽASNĚJŠÍ PODÍVANÉ NA SVĚTĚ“..... /// Svět cirkusu je plný zábavy, dramatických a romantických okamžiků – prostě v něm není prostor pro nudu. Stejně tak se i příběh neustále zajímavě vyvíjí a každý zde pracuje do posledního dechu (Ch. Waltz rozhodně!). R.Witherspoon je milá dívenka se ztraceným pohledem a Robert není upír. Romantika v jejich podání je plná touhy (s příchutí zrady) a určitě prodává lístky nejen do cirkusu. Tahle story o jednom (dvou, třech....) neobyčejným životě je možná lehce vykalkulovaná a já zas (téměř) stařec (zřejmě) s komediálními předky, ale ono tu všechno klapalo a já se příjemně bavil. Tak NA TALENT A NA ILUZI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve 30tých letech jsem nestihl zajít do cirkusu. 2.) Jsem zakladatel hnutí ,,Eutanisie pro koně“ a ,,R.Pattinson v každém normálním filmu“. 3.) Viděl jsem každej film, kde trpí zvířata. 4.) Jsem slon a mají mě prodat do cirkusu. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(29.5.2011)

Vyčačkaná hollywoodska rozprávočka, ako to máme radi. Prekvapilo ma, že celkom funguje tá ustredná romanca. Pattinson je totiž bez tých debilných šminiek a účesu veľký sympaťák. Naopak Waltzovi som to príliš neveril - démonickú polohu áno, ufňukanú ani náhodou. Reese do počtu. Najlepší herecký výkon samozrejme podala Rosie.(4.6.2011)

• Beastmaster4

Průměrná romantická limonáda o osudové lásce, která musí nejdřív projít ohněm, aby rozkvetla ve voňavou růži. Witherspoon jako představitelku podobných slaďáren bez vkusu nemusím už dlouho a Pattinsona, co jsem viděl Stmívání taky ne. Takže vlastně ani nechápu, proč jsem si Vodu pro slony pustil. Možná z nouze, že nebylo po ruce nic jiného a možná proto, abych si zas udělal radost dalším nízkým hodnocením podobných srágovin....No a jak to nakonec dopadlo? Musím přiznat, že zas tak špatné to nebylo. Prostor cirkusu pro mě není nic lákavého, a to pro mojí agresi vůči lidem, se kolem toho všeho trápení zvířat motajících. Ale možná proto dávám aspoň ty 2 hvězdy. Film totiž ukazuje jak se zvířatům v podobných stáncích zábavy "daří" a tím se velké množství filmů nezabývá. I když nerad, tak musím přiznat, že Pattinson mile překvapil a zahrál velmi slušně, což ale nemohu říci o Reese Witherspoon, která opět nezklamala a předvedla své maximum, což znamená, opět nic. Režie a scénář jsou taky trošku pod laťkou únosnosti a tak není vlastně co kladně ocenit. Za dojemný příběh o týrání, lásce a poraženém zlu tedy dvě hvězdy.(6.7.2011)

Nenápadný malý film s krásne načinčanou hollywoodskou výzdobou. Hlavní protagonisti sa mi do filmu vynikajúco hodili a na čele hviezdneho osadenstva stojí jednoznačne prchký Christoph Waltz, ktorému jednoducho sedí hrať zloduchov. Nechala som sa v prvom rade uniesť rozprávkovou atmosférou a vizuálnou paletou farebných obrázkov, hoci príbeh ako taký nemá čím ohromiť a iskrenie medzi Reese a Pattinsonom tiež nie je svetoborné. Na 4 hviezdy to u mňa dokázal vytiahnuť slon, ktorý prekvapivo dodáva slabšiemu deju hlbší emocionálny rozmer. Také milé americké pozlátko, ktoré mohlo byť ešte niečím viac.(20.6.2011)

Jacobova oslava rozpravania a dolezitosti pribehu nema sikovnost rozvrstvenia strategickych momentov v deji a emocnu silu pribehu Rose z prvej a jedinej plavby Titanicu. Rovnako ani chemia medzi Robertom a Reese nema to spravne iskrivo-osudove skupenstvo kvality, akou disponoval zivelny vztah postav Lea a Kate. Napriek tomu, film ponuka zopar lepsich momentov, v ktorych onu nehmatatelne pritazlivu magickost "klasickeho pristupu" mozno aspon na chvilu vycitit, hoc sa nemozem zbavit pocitu ze vysledny film je len torzo zo sirsie koncipovaneho rozpravania.(10.5.2011)

• - Film je natočen podle stejnojmenného románu Sáry Gruenové z roku 2007. (zajda404)

• - Do role Augusta Rosenblutha byl původně obsazen Sean Penn, ale nakonec ho nahradil Christoph Waltz. (Greg)

• - Pro roli Marleny se uvažovalo o Scarlet Johansson, ta se ale nakonec role vzdala. (Greg)