Cirkusové prostředí není pro mě atraktivní, tudíž jedna hvězda hned dole. Příběh nebyl ucelený, žánrově balancoval a v celku se nikam pořádně nezařadil, čímž vytvořil chaos, který odpustím jedině zvířatům. Pořadí výkonu herců od nejlepšího Waltz→Pattinson→Witherspoon. Paradoxně mě víc než linie cirkus a láska zaujala hospodářská krize a její vrtochy. Např. způsob vypořádání se s malou tržbou. Žádné postupné propouštění, výpovědní doba, odstupné, aj. sociální ústupky. Pěkně natvrdo vyhazov z vlaku. V případě potřeby i celou noc. ;-)(9.10.2012)

Od tvůrce Constantina a I Am Legend bych podobný příspěvek moc nečekal. Ale Francis Lawrence potvrdil že je dobrým vypravěčem a že se s ním musí počítat. Voda pro slony je určitě fajn romantika, kdy čekáte až to všechno praskne a něco se stane. Christoph Waltz je definitivně odsouzen k záporným rolím. Jeho August je postava stejně hnusná jako perfektní. A vážení Robert Pattinson není rozhodně tragický herec. Mou nejoblíbenější postavou byla i přesto slonice Rosie. PS:Nečekal bych že mě cirkusová atmosféra natolik zasáhne.(11.11.2011)

S vodou pro slony jsem měl dost velké problémy. Na jednu stranu je zde určitá velkolepost (dobové kostýmy, zvířata, stavění cirkusu) na tu druhou tuctový příběh zakázané lásky s jasným koncem, který je však roztažený na zbytečné dvě hodiny. Pak je tu skvělý Christoph Waltz (který dává vzpomenout na proslulého Hanse Landu) kombinující hodného strýčka s cholerickým bastardem, kterému bohužel sekunduje Parkinson tedy Pattinson. "Bohužel" je tu hodně na místě, protože mi zde byl stejně nepříjemný jako v roli vybledlého upíra a svým výkonem i zjevem absolutně zabíjí myšlenku, že by se do něj mohla zamilovat starší ale stále skvěle vypadají žena, tudíž tím zabíjí hlavní premisu celého snímku. "Voda pro slony" tedy mohla být minimálně velice dobrá "velkolepá" romantika ale chtělo by to lepší scénář a jiné herce. Režie byla na úrovni, ačkoliv mi od Lawrence více seděly jeho předchozí snímky.(22.6.2011)

Zatímco Varieté jen opatrně zužitkovalo syžet jakoby vystřižený ze 30. let, ale vsadilo ho do současnosti, Voda pro slony se rokem 1931 doslova opájí v každém záběru. Cirkusové prostředí, nadoblačná Reese, naprosto přesný Christoph a předsudky kořící Robert (už nemám strach z jeho kreace v Bel Ami), to je, co na velkém plátně potřebuju zdaleka nejvíc. Velkolepý melodram, který si je vědom svého poslání.(24.5.2011)

Prvni pulka skvela, Robert se s ni popasoval vyborne, pak prisla bohuzel faze bezduse splacanych scen a nulove romantiky mezi nim a Reese. Zachranuje to vsak velke finale, ktere prekvapilo, ackoli jsem cekala tragictejsi konec (kterym navnadili v uvodu). V podstate je to na tri, ale ctvrta hvezda je za slonici Rosie, ktera rozumi jen polsky (a ta polstina me tam fakt bavila!).(28.5.2011)

• - Do role Augusta Rosenblutha byl původně obsazen Sean Penn, ale nakonec ho nahradil Christoph Waltz. (Greg)

• - Robert Pattinson se během natáčení potýkal s panickou hrůzou z cirkusového prostředí, ve kterém se děj snímku odehrává. Důvodem je vracející se vzpomínka na muže, který uhořel v převleku klauna během představení, které jako malý chlapec navštívil. (Timak)

• - Kniha Voda pro slony se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times. (POMO)