Snímek dvou rozličných polovin, kdy se mi více líbila ta první, uvolněnější, kdy se seznamuje s prostředím cirkusu. Druhá vážnější polovina na mě působila již trochu utahaným dojmem, ale vše zachránila grandiózním finále. Nikdy bych nečekal, že toto napíšu, takže pozor je to tady: Robert "Jsem bledý outsider, miláček všech dívek" Pattinson mi tady nijak nevadil, role mu seděla a navíc se s ní dobře popasoval. Uf. Reese Witherspoon je jistota, ale tím, kdo si krade film pro sebe je úžasný Christoph Waltz, který tak po nevýrazném záporákovi v Zeleném sršni konečně dostal další zajímavou roli a jeho věčně opilý principál dává skoro zapomenout i na plukovníka Hanze Landu. Scéna, kdy si jde rozzuřený Waltz vyřídit účty se slonicí, která mu chvíli před tím vzala dráhu, patří k těm nejhnusnějším scénám, které jsem za poslední dobu viděl. Kromě dobrých herců disponuje Voda pro slony pěknou atmosférou (v první polovině mi připomínala Velkou rybu), zajímavou hudbou a skvělým vizuálem. Z Francise Lawrence nám roste obrovská naděje.(29.4.2011)

Jedna žena a dva muži. Jeden ji miluje, druhý ji vlastní a o tom, jak to dopadne patrně nepochybuje nikdo, kdo viděl nejméně 999 z 1001 filmů, které musíte vidět než umřete. Ač proti romantice obvykle nic nemám, tak pro mne byly zamilované pohledy příliš zoufalé, cirkusové prostředí nedokázalo zcela využít svůj potenciál a ani tradičně skvělý Herr Walz mne tentokrát nedokázal odtrhnout od zaujetí myšlenkou, že jsem si stačil najít dost prostoru pro nudu.(6.7.2012)

Atraktivní prostředí nepřekryje fádnost příběhu, stejně jako jména hlavních protagonistů nezakryjí nefungující chemii mezi nimi. Co zbývá? Pohled do světa cirkusu, který může například Carnivalu závidět prakticky všechno. Francisi, tady si mrhal talentem asi jako Christopher Waltz šampaňským v závěru filmu. PS: ten řetězec náhod se těžko odpouští...(18.12.2011)

• Beastmaster4

Průměrná romantická limonáda o osudové lásce, která musí nejdřív projít ohněm, aby rozkvetla ve voňavou růži. Witherspoon jako představitelku podobných slaďáren bez vkusu nemusím už dlouho a Pattinsona, co jsem viděl Stmívání taky ne. Takže vlastně ani nechápu, proč jsem si Vodu pro slony pustil. Možná z nouze, že nebylo po ruce nic jiného a možná proto, abych si zas udělal radost dalším nízkým hodnocením podobných srágovin....No a jak to nakonec dopadlo? Musím přiznat, že zas tak špatné to nebylo. Prostor cirkusu pro mě není nic lákavého, a to pro mojí agresi vůči lidem, se kolem toho všeho trápení zvířat motajících. Ale možná proto dávám aspoň ty 2 hvězdy. Film totiž ukazuje jak se zvířatům v podobných stáncích zábavy "daří" a tím se velké množství filmů nezabývá. I když nerad, tak musím přiznat, že Pattinson mile překvapil a zahrál velmi slušně, což ale nemohu říci o Reese Witherspoon, která opět nezklamala a předvedla své maximum, což znamená, opět nic. Režie a scénář jsou taky trošku pod laťkou únosnosti a tak není vlastně co kladně ocenit. Za dojemný příběh o týrání, lásce a poraženém zlu tedy dvě hvězdy.(6.7.2011)

Pattinson se bolavého stigma trapného upíra bude jen těžko zbavovat, nicméně, pokud mu scenáristická látka dovolí, tak umí i seriozně zahrát. Filmů z cirkusového prostředí je jako šafránu, takže tady bodík navíc, ale na rozdíl od ostatních bych tak nepřechvaloval výkon Christopha Waltze – pokud hraje cholerického žárlivého manžela, či lehce sadistického týpka (bodání slonice), tak je vše v pořádku, ale jeho pláč (starost o živobytí) jsem mu nežral ani omylem.(27.7.2011)