Britští členové dešifrovacího týmu v Bletchley Parku („Station X“) stojí v březnu roku 1943 tváří v tvář nejhorší noční můře: nacistické ponorky náhle změnily kód a bitva o Atlantik dostává nové rozměry. Ve snaze zachránit situaci požádají o pomoc matematického génia Toma Jericha (Dougray Scott). Jericho však řeší i svou soukromou záhadu: Claire (Saffron Burrows), zmizela právě v okamžiku, kdy vládní orgány pojaly podezření, že v Parku je špión. Aby se dostal věci na kloub, požádá o pomoc Hester (Kate Winslet), její nejlepší přítelkyni. O krok před zpravodajskou službou oba zkoumají záhadný život dívky... (Bontonfilm)

Kenty

Zdlouhavý, táhlý film, který je nezajímavý pro ty diváky, kteří se opravdu hodně nezajímají o poklady 2.WW. Výkon Kate Winslet je opravdu skvělý a nebýt jí, film by měl mnohem nižší hodnocení. Hudba je nevtírající a dobová. Pro člověka je film zajímavý jen z důvodů poznání geniálního přístroje - Enigma. ()

Brinkley

Enigma je hodně nenápadná filmová lahůdka (přirovnání nemusím hledat daleko - Kate Winslet nastrojená v neforemném kabátě). Nebudu tu dále rozvádět časté tvrzení uživatelů týkající se zdlouhavého začátku, absolutní souhlas. Divák je však postupně odměněn košatým, propracovaným, nepatetickým dějem a příjemně civilním herectvím všech zúčastněných (pro mě navíc třešnička na dortu v podobě Matthewa MacFadyena, byť v Twoface podobě). ()

bearmeedek

V době svého vzniku slušný film na téma špionážní války mezi Anglií a Německem, přibarvený lehce romantikou. Nyní po novém pohledu v Kódu Enigmy vyznívá Enigma trochu "nadýchaně" pro diváky, ale nic to nemění na původním ohodnocení filmu. ()

mira.l

Za mě průměr, nebylo to špatné, koukat se na to dalo, ale ty vojenské operace, souřadnice a šifry jsem nějak nepobíral. A krom toho, nebyl klíčovou postavou kolem Enigmy Alan Turing?? Víckrát to asi vidět nemusím. ()

havran

Trošku jiný pohled na válku, kdy se bojuje hlavou a nechrastí se flintama. Já byl ochuzen o překvapení, protože jsem Harrisou knihu četl. Herecký výkon Dougraye Scotta stál za to - to balancování na pokraji zhroucení jsem mu věřil. Kdyby tam bylo víc o rozluštění kódu Enigmy a míň romantiky, bylo by i hvězd více. ()

Rodin

Vcelku mě překvapuje dost nízké hodnocení tohoto filmu. Možná to bylo dáno i značnou Kateinou oplácaností, tady tedy skutečně měla kvality budovatelek z padesátých let (nohy jako pilíře socialismu), ale s ohledem na to, že historicky doložená událost byla zasazena do kontextu romanticky dobrodružného příběhu, dost na mě celá záležitost zapůsobla. Nicméně jsem rád, že Kate od té doby zhubla nějakých dvacet - třicet kilo a dnes už zase vypadá jako poměrně žádoucí žena. Tedy hlavně jako žena. Zde mírně suplovala mastodonta. ()

JohnyJD

Zpracování hluboko mezi průměrnými válečnými filmy, nicméně historická fakta a souvislosti z tohoto snímku dělají pozoruhodnný zážitek zejména pro ty, kterým Enigma a šifrování něco říká. ()

sWONDER

Pre mňa skutočne zaujimavá téma. Škoda ze film nejde viac do hĺbky, ale spokojnost. Začiatok sa naťahuje, no potom sa z toho vykluje slušná detektívka, na škodu dosť prekombinovaná. Ešte by som pochválil výbornú dobovú atmosféru a hercov. ()

Verunka84

Celkem koukatelný film na nedělní odpoledne, ve kterém jsou hlavními tahouny herci v čele s Kate Winslet a Dougrayem Smithem, kterým zdatně sekunduje Jeremy Northam jako slizký tajný agent. ()

Pavel_Pan

Ten film je místy vynikající, starosvětsky detektivní ráz, s brilantními psychologickými kresbami a místy jakoby psal někdo jiný. Někdo s mírně s laciným a propagandistickým límečkem. Kate Winslet a její postava na tyto veletoče doplatila nejvíce. ()

JajinkaBec

Možná za to mohly mizerné titulky nebo moje snad ještě horší znalost dějepisu, ale některé věci mi prostě neseděly. Ze snahy nacpat toho do filmu co možná nejvíc pro mě ve finále vyplynulo cosi neurčitého. Nebyl to ani thriller, nebylo to ani válečné a nebylo to ani romantické. Nicméně Scott a Winslet působili mile a mně osobně se jako pár (byť tak trochu křečovitý) líbili. PS: Polovinu filmu jsem přemýšlela, odkud znám "toho chlápka s páskou přes oko"! Chudák pan Darcy to teda schytal :)) ()

hackstolle

Musim se znovu a znovu omluvit Kate za to, jake jsem mel o ni mineni. Kazdym filmem me presvedcuje o svem talentu. Jako male deti, Predcitac, ... . Proste parada. ()

Hawaj

I když z homosexuála Turinga udělali děvkaře a z celého příběhu Bondovku, stejně to fajn film s dobrým scénářem. Kostýmově velmi autentické, skoro reálná atmosféra své doby. To se nám ti Angličani zase jednou vyřádili. Skvělá a přitom velmi úsporná kamera. Akorát hudba občas nemusela bejt až zas tak úsporná. Dokonce mě to bavilo víc než novější varianta Benedictem Cumberbatchem. Kate Winsletová si tedy fest zamatlala ty svoje brejle, navíc jí vůbec neslušeli. ()

seba

Zdařilá adaptace přece jenom průměrné knihy. Slušně objasněno fungování šifrovacího stroje Enigma a hůře fungování britské protimašiny ULTRA. PS. Film je pro mně spíše zajímavý srovnáním dvou uvažovaných adeptů na příštího Jamese Bonda. Dougray Scott v roli toma Jericha a Jeremy Northam v roli Wigrama. U mně by vyhrál Northam. ()

Kubík

Téma 2.sv.v. mám moc rád, tak jsem s očekáváním čekal co se z tohoto flmu vyklube. Na to jaká hrozba a postrach byla tahle mašinka pro spojenecké výzvědné služby, tak se film spíše zabývá mezilidskýmy vstahy, což je pro mě, jako fanouška válečných filmu trochu škoda, ale rozhodně kvalitní scénář dělá z tohoto filmu nadprůměrný kousek. ()

kolacky

Nebyl to až tak špatný film. Saffron byla krásná jako vždycky, Kate Winslet mě přesvědčila, že není jenom roztomilá slepice... Všimli jste si, jak byli všichni ti kluci mladí? Zkušenost šla do bitvy a tihle museli ukázat, co v nich je. Intriky a pokus o vysokou hru, to tady bylo vždycky, stejně jako pacholci, kteří chtějí být za každou cenu ti nejlepší. Katyň, no, to je jiná záležitost, tristní a ostudná. Ale co naděláme. A mimochodem, četli jste knihu Konvoj do Murmanska... ? ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted