Britští členové dešifrovacího týmu v Bletchley Parku („Station X“) stojí v březnu roku 1943 tváří v tvář nejhorší noční můře: nacistické ponorky náhle změnily kód a bitva o Atlantik dostává nové rozměry. Ve snaze zachránit situaci požádají o pomoc matematického génia Toma Jericha (Dougray Scott). Jericho však řeší i svou soukromou záhadu: Claire (Saffron Burrows), zmizela právě v okamžiku, kdy vládní orgány pojaly podezření, že v Parku je špión. Aby se dostal věci na kloub, požádá o pomoc Hester (Kate Winslet), její nejlepší přítelkyni. O krok před zpravodajskou službou oba zkoumají záhadný život dívky... (Bontonfilm)

Gemini

Druhá světová válka, Bletchley Park, chlap co režíroval World Is Not Enough, kvalitní herci, starý hudební harcovník John Barry - z toho logicky plynou vysoká očekávání. Pomyslná laťka ovšem byla překonána směrem dolů, a to z důvodu vypravěčského a žánrového nezvládnutí. Bletchley Park, boha jeho, to je místo jako stvořené pro mrazivý špionážní thriller; a i pro nějakou femme fatale by se prostor našel. Ale oni jsou všichni tak nějak nevýrazní a Saffron Burrows nehezky vyhublá. A to to ze začátku vypadalo tak slibně...zmizelý Luger a šifrantská katastrofa, hlavní hrdina na rozsypání, radost pohledět. Pak se to ale všechno tak nějak víc a víc sterilizuje a konec vás už opravdu příliš nezaujme - a to nemluvím o poslední scéně (poválečné), která je vyloženě trapná. Dost často jsem si vzpomněl na podobně zasazený (a podobně zapadlý) snímek jménem Charlotte Gray, v hlavní roli s Cate Blanchett. Ten ale lépe věděl, o čem chce být, a tak si ode mě odnesl o něco víc než 50%, které dávám Enigmě. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,301,582Tržby Celosvetovo $15,705,007║ Kódovací systém Enigma bol jeden z najznámejších strojov na šifrovanie cez 2.svetovú vojnu, a práve v tomto príbehu sa rozvinú konšpirácie okolo agendy, zamerané na získavanie vtedajších tajných informácii. /70%/ ()

Radyo

Velmi zajímavý snímek, který asi ze začátku příliš nezaujme, ale pak si postupně diváka začne získávat a na konci už jej má takřka zcela v hrsti. Vše se to odvíjí od scénáře, jenž svou zdánlivě složitou zápletku odkrývá postupně a pomalu, jako by si chtěl autor vychutnat divákovy reakce na jednotlivé situace a nová zjištění. Velmi dobré je herecké obsazení. Dougray Scott sice nepůsobí jako výrazná osobnost, ale dokázal svou roli ztvárnit věrohodně a spolu s Kate Winslettovou vytvořili sympatický pár, jenž na plátně působí zcela přirozeně. ()

Anthony

Průměrný film, který neví jestli chce být romantickým nebo špionážním dramatem. Osobně mě více zajímaly ty šifry a tak mě moc nebavila ta milostná zápletka a hlavně ty retrospektivy. Na druhou stranu ta špionážní linie se mi docela líbila, vše bylo pořádně zamotané, jak to má být (a ne tak, aby divák nevěděl, o čem je řeč. Nejlépe hraje Jeremy Northam. ()

Renton

Scénář: Tom Stoppard .. Bletchley Park - nejutajovanější místo během druhé světové války i dlouze po ní. Místo, které významně ovlivnilo chod války. Místo, kde se mimo první hackerské práce odehrávají i drama zrad, intrik, lásek.. Slabší rozjezd a celkové poklidné tempo je kompenzováno napínavou druhou polovinou snímku, přesto konec nenaplňuje mnohé očekávání. Přes slibné téma - kódovací stroj Enigma a producentské ambice Micka Jaggera - snímek nedostál svým možným ambicím. ()

• V jedné scéně Tom ťuká tužkou na desce stolu. Nejde o bezmyšlenkovité jednání, morseovkou vyťukává jméno ''Claire''. (ImNotThere)
  • Hester Wallace (Kate Winslet) si počas filmu celkovo 16-krát napraví okuliare. (U_S_O)
  • Film bol mnohokrát kritizovaný britsko-poľskými strediskami "Zjednoczenie Polskie" a historickou komisiou, ako aj riaditeľom katedry Východnej Európy na Oxfordskej univerzite vzhľadom na falšovanie historických faktov a chýbajúce informácie o nezanedbateľnom podiele Poliakov na rozšifrovaní kódu Enigmy. (kacer4)