poster

Enigma

 • Velká Británie

  Enigma

 • Německo

  Enigma - Das Geheimnis

 • Slovensko

  Enigma

Romantický / Thriller

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2001, 119 min

 • andio
  ****

  Film mi trochu připomíná Beautiful Mind s Russellem Crowem v hlavní roli. Scénář musím pochválit, ke konci jsem fakt napjatě čekal, co se z toho vyklube. Scott skvěle ztvárnil introvertního matematika s notnou dávkou sociopatie a ani ostatní herci nebyli špatní. Abych to shrnul: Viděl jsem i lepší filmy, ale Enigma rozhodně není špatná a myslím si, že by si červené hodnocení zasloužila. Za mě to je 8/10.(18.12.2012)

 • kowalski
  ***

  Zajímavá látka ale moc z toho autor nevyždímal. Ze začátku je to docela nuda a poté se děj střídavě zrychluje a zpomaluje. Moc lovestory na film se špionážní tématikou. Vtipné je, že Winsletka si brýle sundá až v poslední scéně a na obrázku k filmu vypadá neskutečně sexy tak jak ve filmu nikdy nevypadala :) a toho Micka Jaggera jsem tam nikde neviděl...(12.1.2008)

 • Ydrosten

  Viděl jsem film, pojednávající o tom jak byl přístroj ENIGMA získán ( Ponorka U-571 ) takže jsem čekal nervydrásající špionský film. Bohužel jsem byl více než zklamán. Hodina nudy, půl hodiny romantických scén, a půl hodiny dramatických dialogů = 2 hodiny o ničem. Už už jsem si myslel že se film kamsi rozjede když začala scéna o sledování depeší a luštění kódu kvůli ochraně konvoje lodí - a zase nic. ( Z mého osobního hlediska jsem hodně zaujatá osoba, protože je to film, který se líbí mé partnerce a už jsem film viděl asi 178x Po pár shlédnutích jsem začal film upřímně nenávidět ) Neuděluji žádnou hvězdu - musel bych dát z osobních důvodů odpad. A to se mi moc nechce.(31.8.2014)

 • Brinkley
  ****

  Enigma je hodně nenápadná filmová lahůdka (přirovnání nemusím hledat daleko - Kate Winslet nastrojená v neforemném kabátě). Nebudu tu dále rozvádět časté tvrzení uživatelů týkající se zdlouhavého začátku, absolutní souhlas. Divák je však postupně odměněn košatým, propracovaným, nepatetickým dějem a příjemně civilním herectvím všech zúčastněných (pro mě navíc třešnička na dortu v podobě Matthewa MacFadyena, byť v Twoface podobě).(31.8.2014)

 • Radyo
  ****

  Velmi zajímavý snímek, který asi ze začátku příliš nezaujme, ale pak si postupně diváka začne získávat a na konci už jej má takřka zcela v hrsti. Vše se to odvíjí od scénáře, jenž svou zdánlivě složitou zápletku odkrývá postupně a pomalu, jako by si chtěl autor vychutnat divákovy reakce na jednotlivé situace a nová zjištění. Velmi dobré je herecké obsazení. Dougray Scott sice nepůsobí jako výrazná osobnost, ale dokázal svou roli ztvárnit věrohodně a spolu s Kate Winslettovou vytvořili sympatický pár, jenž na plátně působí zcela přirozeně.(14.7.2003)

 • - Film bol mnohokrát kritizovaný britsko-poľskými strediskami "Zjednoczenie Polskie" a historickou komisiou, ako aj riaditeľom katedry Východnej Európy na Oxfordskej univerzite vzhľadom na falšovanie historických faktov a chýbajúce informácie o nezanedbateľnom podiele Poliakov na rozšifrovaní kódu Enigmy. (kacer4)

 • - Kate Winslet byla během natáčení těhotná, kvůli čemuž došlo k zásahu do scénáře a otěhotněla také její postava Hester Wallace. (ImNotThere)

 • - Hester Wallace (Kate Winslet) si počas filmu celkovo 16-krát napraví okuliare. (U_S_O)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace