Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Martinko991

Fajn inšpirujúci filmík o mladej surferke ktorá nepozná slovo prehra, ale stále sa postaví a ide si za svojim cieľom. Aj ľutujem, že som si ho nepozrel tak mesiac pred návštevou Hawaiia možno by som dal tomu surfovaniu na Hawaii predsa viacej ;) ()

babuška

je to podle skutečnosti a vůle přežít zde vítězí, ale bohužel nadevším tím se vznáší až moc vtíravej scénář, vyloženě pro milovníky serfu ()

JIRKKA

Tohle je pro mně překvapení roku. Zvláštní herecké obsazení, režisér, obehrané téma, čekal jsem, že to půjde rovnou na dvd, nebo do limitovaného počtu kin. Nakonec to dostalo v USA docela dost kin, slušně vydělalo, dokonce čtyřnásobek ůvodního víkendu. A já ať se na to dívám, jak chci, nemůžu dát méně, než pět hvězdiček, to je neuvěřitelné. Výborní herci, všichni, hudba, vizuální stránka, scénář. Teď přemýšlím, proč film nedorazil do českých kin. Velké plátno by mu slušelo. ()

jobina

Je mi zle z těchto agitačních filmů. A umocněno "rodinným" soukolím a láskou k Bohu se stávám agresivní. Naprosto nepřirozená oddanost a vůle, podpora rodiny a přátel překoná všechny překážky....Uah. Bezva film pro děti z ghetta, kde máma je narkomanka a otec v márnici. Jedna * je za film, druhá * pro Zrzku. ()

Mr. No one

Citová ždímačka po americku aneb další úžasné vítězství vůle nad nepříznivým osudem á la BASED ON A TRUE STORY. Upřímně nechápu to vysoké hodnocení (77%). Ano příběh je to silný, ale pojetí mi prostě nesedí. Čekal jsem, že na konci filmu zapěje Israel nějakou svou srdcervoucí píseň („neotřelé“ Somewhere over the Rainbow by mi do tohoto „neotřelého“ filmu sedlo jako hrnec na prdel) a já se rozteču úplně. K mání je tak aspoň životy vždy zachraňující Herkules a culící se Bobby Sixkiller. ()

gazima

Tento film som si zamiloval hneď ako som si ho pozrel. Krásny príbeh o tom, že v živote sa nemožno vzdať, ale treba kráčať ďalej. Všetko čo sa v živote stane má dve strany, rovnako ako to, že film je podľa skutočne udalosti, preto že je ťažké si predstaviť čo musela Bethany (hlavná hrdinka, ktorá mala počas útoku 13 rokov) prežívať, na druhú stranu, čo je pozitívne je, že na našej planéte sú ľudia, ktorý sa dokážu fantasticky zmieriť so svojim osudom a dať ostatným príklad. A práve to film nádherne zachytáva. Vynikajúca hudba, krásne prostredie, niečo na zamyslenie a v neposlednej rade famózne herecké výkony. Najväčší dojem na mňa urobila AnnaSophia Robb, ktorá stvárnila hlavnú hrdinku, ktorej herecké výkony sú vynikajúce, čo ešte podčiarkuje jej vek, necelých 18 rokov. Určite tento film skvele obdarila a on obdaril ju. Vrelo odporúčam pozrieť. Jeden z najlepších filmov roku 2011. Moje hodnotenie 9,5/10. ()

LukasLongr

Film se odehrává v nádherné havajské přírodě, uprostřed nezkrotných vln. V hlavní roli AnnaSophia Robb, která už od mala surfuje se svou kamarádkou Lorraine Nicholson. Ale jednoho dne Annu při surfování kousne žralok a na zbytek života ztratí ruku. Po delší době se ale zvedne z úplného spodku a začne zase surfovat s přesvědčením, že může vyhrát soutěž, do které se přihlásila. Celí film je natočen podle skutečné události Bethany Hamilton, kterou hraje Anna. Můj názor je ten, že je to pěkně povedený film na večery u televize s rodinou. ()

Sodan Molotov

Výborný snímek s vkusnou hudbou, okouzlijícím prostředím z Hawaie a hlavně skoro až neuvěřitelným příběhem podle skutečný událostí. To potvrzují i reálné záběry během závěrečných titulků, podle kterých byly natočeny i důležité záběry ve filmu. Výborná AnnaSophia dle mého zahrála nejlépe od snímku Most do země Terabithia. ()

lenulapenula

Nepamätám si, kedy naposledy sa mi teoreticky celý film tlačili slzy do očí. Velmi silný príbeh. Páčilo sa mi že pri konečných titulkoch išli pravé zábery Hamiltonovej, dotvorilo to celkový obraz, a dodalo autentickosť filmu. Jedine ma rozčulovala tá "čierna", keby tam nebola, tak si to ani nevšimnem. Myslím, že tento film ju tam vôbec nepotreboval. Pre Bethany bolo víťazstvo už to, že dokázala znova surfovať. A takéto teenagerské súperenie iba ubralo na kvalite filmu. To sa hodí tak do filmu o roztlieskavačkách. Na napätí to nepridalo, iba ma to rozladilo. 4* je málo -5* je vela... dávam 8/10 ()

Kyberswat

několikrát jsem měl slzy v očích, a nejvíc na konci při autentických záběrech na tu osobnost, podle které je natočen film. je neuvěřitelné, jakou má sílu a jak dokáže inspirovat lidi. tohle bych chtěl vidět každý den ve zprávách, lidi kteří stojí za to. pozitivní příklady. o nich ať se mluví. film jako takový mi přišel slabší, než bych očekával. Hawai krásná, surfaři krásní, nikde žádná práce, ráj :) ()

Unn

Určitě zajímavý a ne zrovna lehký životní příběh. Bethany Hemilton má můj respekt. Škoda jen toho přecukrovanýho americkýho zpracování. Tohle je pohádka pro děti vic než životopisné drama. ()

djpilgrim

Bez herečky AnnaSophia Robb by tento film asi nebyl tak vysoko hodnocený a to i mnou. Právě tato herečka mě už u několika filmů donutila na film dokoukat až do konce a stálo to za to. ()

k.rakonos

Nádherný film, nabitý emocemi, krásných surfařských záběrů, moře, přírody. A velmi silný lidský příběh. Není moc co dodat. Akorát, že si pak člověk přečte komentář "Verbala" a nestačí se divit, co je mezi námi za neskutečné hňupy, asi mindrák... ()

CarlaBrunn

Standardne hodnotenie sa sem skvelo hodi. Prva polhodina nezazivna, neustale cakanie na nejaky dejovy zvrat vsak vystrieda nahla, 180 stupnova premena, ale vysoko predvidatelna. Skor nez priatelia stihli zakrocit uz Bethany lezala v kaluzi krvi bez ruky na surfe. Vcelku emotivny, dojimavy pribeh o dospievajucej slecne inspirovany skutocnou udalostou. Dojalo ma ako si dievca plne zivota aj napriek tragedii kraca dalej za svojim snom, lamajuc rekordy. Akou oporou dokazala byt nielen pre svoju rodinu, ale aj pre deti s podobnym osudom. S vecnym usmevom na perach, ktory vypoveda o sile jej osobnosti, s dobrym naladenim sa snazi sportovat a zit naplno dalej. ()

vixina

AnnaSophie Robb je proste anjelik, rovnako ako Saoirse Ronan - napriek podobnosti každá jedinečná herečka(: Ale späť k Soul Surfer... Protagonistke to sadlo ako asi zatiaľ nič a napriek tomu, že to celkovo chcelo veľmi hrať na city, v čerstvom záplave havajských morských vĺn mi to ani tak neprekážalo a užila som si to. Rozhodne to stálo za to, snímky zo života skutočnej Bethany pri záverečných titulkoch potešili. ()

JARDAHONDA

Soul Surfer předčilo mé očekávání. Mladé úspěšné surfařce amputuje žralok ruku, život hlavní hrdinky se během pár okamžiků mění vzhůru nohama.. Její rodina je s této události v šoku avšak nepřestanou podporovat mladou Ann. Její víra a odhodlání žít jí znovu posataví na soutěžní surf.. Emotivní a motivující snímek podle skutečné události nemohu hodnotit, jinak než plným počtem. ()

a_hofferson

V prvom rade, je to film natočený podla skutočnej udalosti, a o to hlbšie môže človek vnímať celý príbeh. AnnaSophia Robb bola skvelou voľnou pre hlavnú rolu. Páčila sa mi aj úloha Carrie Underwood, ktorá je jednou z najdôležitejších postáv filmu. A dôležitá je hlavná myšlienka .. teda aj keď Bethany prišla o ruku, a musela sa vysporiadať s týmto ťažkým údelom, so svojou vierou sa vedela prispôsobiť životu a uvedomila si, že súľudia, ktorí majú oveľa ťažšie podmienky na život. A pomocou im a svojou odvahou sa stala inšpiráciou pre mnohých. ()

JerryPilsen

Kdyby to nesklouzávalo do sraček dam 4*.Je tam pořád cejtit pachuť náboženství a plno neupřímnejch objetí.Záběry z moře jsou ovšem vysoce profi. ()

01.01.2012

01.01.2011