Bonin: Dálniční vrah

April Glover

Kostýmy:

Erin Tanaka
  • Vyrida

Na tomto filmu jde krásně vidět, jak moc už jsem oblbnutý z jiných podobných většinou tedy brutálněji krví zabarvených filmů. Freeway Killer je opravdu v porovnání s nimi přímo procházkou růžovou zahrádkou, protože vražd je ukázano minimum a navíc jsou všechny natočené úplně stejně nudně. On ten celý scénář je takový mdlý bez nápadu a proto si myslím, že těžko může někoho nějak více zaujmout, což platí i o velmi průměrném hereckém obsazení. Aspoň jsem se, ale dozvěděl kdo a proč byl vlastně poprvé v USA popraven injekční stříkačkou.(18.3.2011)

Máte dobrou náladu, chcete si jí zkazit a nevíte jak? Jak prosté - pusťte si tenhle film! Freeway Killer pojednává o jednom z nejznámějších sériových vrahů v USA, vyšinutém homosexuálním sadistovi Williamu Boninovi a jeho vyšinutých kumpánech. Homosexuality ani sadismu tedy ve filmu mnoho není, ale zato je dosyta nasáklý bezvýchodnou, klaustrofobickou a depresivní atmosférou. Jedná se sice o povrchní, ale vcelku působivou sondu do hlavy i do života vraždícího psychopata, který postupně začíná víc a víc cvokatět a jednat nepředloženě, na což také dojede. Nejšílenější jsou asi scény rozhovorů Bonina s matkou jedné z obětí, která z touhy dozvědět se pravdu o posledních okamžicích života svého syna je nucena mluvit tváří v tvář s jeho vrahem, který si s ní ale přitom jen cynicky pohrává. Po takovémhle filmu i otrlé prase s hroší kůží jako jsem já dostane chuť pustit si nějakou neškodnou komedii...(1.9.2013)

• Morholt

Bonin sám byl obsazen celkem dobře a kdyby měli tvůrci trošku větší koule a nechali ho dělat trochu větší brajgl, mohlo to být snesitelné béčko. Jenže to se nestalo. Vše se omezilo jen na ježdění dodávkou a nudné mordování, což občas přítomní prokládali tupými dialogy a z opravdických herců tu vedle Leeta byl jen Rooker a ten dostal jen pár minut. 10%(6.4.2018)

• BOURQUE

Film o sériovom vrahovi s menom William Bonin. Už dopredu upozorňujem filmových divákov, že film je náročný na psychiku a obsahuje ťažko spracovávateľné scény. Film je inak (z hľadiska režírovania) podpriemerný. To už nedá povedať o hercovi, ktorý stvárnil spomínaného psychopata. Na tom človekovi som videl, že sa snažil čo najpresnejšie napodobniť sériového vraha. Osobné hodnotenie: 54% (*)(28.9.2011)

• DevilXXL

Ak by som mal hodnotiť film tým, že bol podľa skutočnosti (čo pridáva pre mňa na zaujímavosti) a podľa jedného hereckého výkonu (hlavná postava bola zahraná slušne psychopaticky), tak by som dal možno aj 2*, žiaľ filmy hodnotím podľa kvality a tá tam nebola žiadna (až na jeden herecký výkon). Film ako celok veľká nuda s množstvom chýb. No na The Hospital to nemalo, toto som aspoň dopozeral do konca :-)(9.2.2015)

• - Vernonům (Dusty Sorg) dům  je dům scenáristy Davida Birkeho. (Terva)

• - William George Bonin (8. 1. 1947 - 23. 2. 1996) se v roce 1996 stal prvním člověkem, který byl v Kalifornii zabit smrtící injekcí. Po smrti Williama Bonina se k jeho ostatkům nepřihlásila rodina ani žádní přátelé. Jeho popel byl rozprášen nad mořem. (Terva)

• - O roli Williama Bonina (Scott Anthony Leet) se ucházel James Babson. Nakonec dostal malou roli jako Billův otec (Terva)