Začátkem roku 1980 média informovala o sériových vraždách. Všechny měly společný znak – dálnice. Mezi lidmi začíná vzrůstat panická hrůza z „dálničního“ vraha. Film je natočen podle skutečných událostí. William Bonin, řidič dálkového kamiónu. William Bonin, milý a charismatický mladý muž. William Bonin, jeden z nejnebezpečnějších zabijáků v Kalifornii. Jeho věrný společníkem byl Vernon Butts – student okultismu a magie. Sdílel s ním i své strašlivé hobby. Brázdili společně nekonečné dálnice Kalifornie a vybírali si mezi lidmi vhodné oběti. Bonin dokázal skvěle manipulovat s lidmi, každý mu uvěřil. Po opakovaných nálezech mrtvých těl média začala veřejně vyzývat lidi k ostražitosti a k ohlášení jakéhokoliv i sebemenšího podezření. Varování zněla z rádia i televize a právě díky nim Bonin začal chybovat a jeho jistota byla ta tam. Nad dálničním vrahem se pomalu začala stahovat mračna. Policie má stopu. Případ je téměř u konce. Nikdo netuší, kolik lidí ještě musí zemřít… (oficiální text distributora)

Petulka88

Film, který kolem mě naprosto neškodně prošuměl, takže i druhý den ráno si na něj jen matně vzpomínám. Tohle je další případ, kdy se tvůrci rozhodli přiživit na zájmu o sériové vrahy. Problém je v tom, že tenhle Bonin není ani děsivý a ani démonicky charismatický. On je prostě nijaký, jen se rád šklebí do kamery. Výsledkem je, že za pár dní už nebudu vědět, kdo že ten Bonin vlastně byl. ()

AlistairMir

Jak někdo natočí horor podle skutečného sériového vrahounka můžete se skoro jistě spolehnout že to bude blbost. Dahmer, Gacy, Bundy i teď Bonin jsou nudné filmy beze špetky napětí či nedej bože atmosféry. Bonin samotnej je pravému Boninovi celkem podobnej a snaží se tvářit šíleně atd. Nemohu si pomoci ale více než nemilosrdného vraha mi připomínal Monty Jacka z Rychlé roty a celej film jsem čekal kdy začne mluvit o sýru. Možná by to bylo i zábavnější než dialogy, které budu vypouštět. Vraždy jsou nudné a nejvíc hororová scéna je zrzavej čaroděj ve slipech. To byl opravdu hororovej zážitek. ()

gumli

Nie najlepší film o menej známom sériovom vrahovi,ktorý sa volal William Bonin.Michael Rooker ako William Bonin nehral zlé,ale film nemal vôbec šťavu ani atmosféru.Bonin aj so svojimi kumpánmi vraždil najmä stopárov,dokázaných mu bolo 14 vrážd,ale vraj ich bolo o hodne viac.Jeho kumpáni svedčili proti nemu,a tak unikli trestu smrti.Všetky vraždy spáchal medzi rokmi 1979-1980.O 16 rokov neskôr ho popravili dňa 23.februára 1996 v San Quentine.Film nie je až taký násilný ako to,čo skutočne tento vrah robil so svojimi obeťami.Čakal som oveľa lepší film,najmä preto že tam hral Rooker,ale nedočkal som sa.Sú oveľa lepšie filmy o sériových vrahoch. ()

DevilXXL odpad!

Ak by som mal hodnotiť film tým, že bol podľa skutočnosti (čo pridáva pre mňa na zaujímavosti) a podľa jedného hereckého výkonu (hlavná postava bola zahraná slušne psychopaticky), tak by som dal možno aj 2*, žiaľ filmy hodnotím podľa kvality a tá tam nebola žiadna (až na jeden herecký výkon). Film ako celok veľká nuda s množstvom chýb. No na The Hospital to nemalo, toto som aspoň dopozeral do konca :-) ()

Morholt

Bonin sám byl obsazen celkem dobře a kdyby měli tvůrci trošku větší koule a nechali ho dělat trochu větší brajgl, mohlo to být snesitelné béčko. Jenže to se nestalo. Vše se omezilo jen na ježdění dodávkou a nudné mordování, což občas přítomní prokládali tupými dialogy a z opravdických herců tu vedle Leeta byl jen Rooker a ten dostal jen pár minut. 10% ()

• Vernonům (Dusty Sorg) dům  je dům scenáristy Davida Birkeho. (Terva)
  • O roli Williama Bonina (Scott Anthony Leet) se ucházel James Babson. Nakonec dostal malou roli jako Billův otec (Terva)
  • William George Bonin (8. 1. 1947 - 23. 2. 1996) se v roce 1996 stal prvním člověkem, který byl v Kalifornii zabit smrtící injekcí. Po smrti Williama Bonina se k jeho ostatkům nepřihlásila rodina ani žádní přátelé. Jeho popel byl rozprášen nad mořem. (Terva)