Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

marrjaana

Taky vám to provedení připadlo jako tutoriál k nějaký videohře(kamera, herci, triky...)? A to chvílama ještě k hodně levný videohře? Vždyť lepší grafiku měl i první Assassins Cread ()

Arkanoid odpad!

Ak nie ste fanúšikmi akčných výplachov, nemárnite časom. Príbeh pri takýchto filmoch väčšinou ustupuje pred poriadnym akčným nárezom, tu však nie je príbeh, len vysvetlenie motivácií akčných hrdinov a akcia tiež zaveľa nestojí. Pozrite si nejaký Bayov film. Potom toto musíte hodnotiť odpadom. ()

Finskej

geneze Underworldu: 1ka je B+ pro nás upírofily / 2ka je B pro kačenkofily infikované 1kou / 3ka je děsná (chybí kačenka) / 4ka je B--/C pro kačenkofily zdeptané 3kou, takže docení návrat kačenky a absenci majkla (no, 99%ní absenci) ()

marekkkkkk

Samozřejmě horší než všechny ostatní díly, ale jako oddechovka je to celkem slušný,...Kate je prostě kočka.(Toho monstrózního vlkodlaka si mohli odpustit). ()

Wicky odpad!

Uzívaná stupidita. Stopáž je ve skutečnosti velmi krátká ale pro mě byla velmi dlouhá. Když už jsem si přál konec tak teprv běžela 30tá minuta. 3D je zbytečný a zmutovaně obří vlkodlak taky nějak neuchvátí. Kate Beckinsale se sice furt drží ve skvělé formě ale po čtvrté už její latex vypadá ohraně. Dkonce i suchý třetí díl tohle přehrálo. Nejhorší díl = Další už probůh ne! ()

Testament

Ježiši. Absolutně nic se nezměnilo. Kdo měl rád předchozí díly, oblíbí si i "Probuzení". Vadilo mi v podstatě jen pár věcí-moc společných paralel s Resident Evil (Selene se probudí v laboratoři, svlečená k tomu, občasné kamerové nájezdy, když vyhodí zbraň ke kameře, lidé oblečení do mundůrů podobných společnosti Umberella.....). Další díl bude, podle výdělků a může být v podstatě o čemkoliv, stejně jako tento. Prostě se bijeme, řežeme, má to spád, ale minimum důvodů, proč rozvíjet děj nějak extra kupředu (i přes výskyt dcery Selene). Kate to sluší, všechno klape, rutina je všudypřítomná a debilní pasáže (viz.: výtahová, padající scéna) taky nechybí. I přesto to šlape slušně, takže slušný průměr. ()

KoRner

Boha, vy ste snáď všetci čakali nový Shawshank Redemption, či čo?! O chlp horšie než jednička, ale má o to oveľa viacej akcie - A to teda dosť dobrej. Inšpirácia z Resident Evilu je zrejmá, toto je však lepšie ako ktorákoľvek Jovovichovka. Kate je stále brutal sexy a vlkodlaci zas o niečo technicky dokonalejší. Ako začiatok nového príbehu je to proste viac než dobré. ()

Herráček

Sága Underworld má tu výhodu, že žádný z dalších dílů už nemá v podstatě kam dále klesnout, pokud se náhodou nebude chtít vymanit z Béčkových filmů... Původní nápad už je za ty čtyři díly provařený, že není skoro kde brát, akce není nikdy dost, romantika odpadla, jen mě děsí to, že vše má otevřený konec, takže se máme na co těšit... ()

Seti

Utvrdil jsem se v přesvědčení, že mě Underworld v moderních kulisách už nebaví. Akce nudná, scénář retardovanej a ani Kate už neni co bejvala. Dalšímu dílu už asi šanci nedám. ()

Wally

Takový film jsem již dlouho potřeboval...totální oddechovku...příběh 0%, akce 100%...krásná vyvražďovačka u které nemusíte přemýšlet. Po těch všech intelektuálních filmech v poslední době krásná změna. K. Beckinsale navíc byla sexy jako nikdy předtím a to jsem si myslel, že ž to není možné. Pevně doufám, že po propadácích ve formě druhého a třetího dílu je tento finální, ale trošku se bojím, že nakročeno na pokračování je...škoda.... ()

terin.manka

Zase něco Fantasy,po dlouhé době. Trochu mi to připomíná Resident Evil, všema těma pohybama a tím jak střílí i trochu jak se chová.Tady taky nemluvíme o filmu který má na 5hvězd,i kvůli tomu jak se to podobá jinému filmu. Mohli si vymyslet něco vlastního a bylo by to hned lepší.Jinak pro mě dobrá podívaná. ()

iXtr3m3

Návrat k zlatu. Návrat k prvým dvom častiam. V podstate pri prvej, druhej a štvrtej časti (tretia je mimo) vidím podobnú analógiu k Blade 1, 2 a 3. ()

Han22

Pohodové pokračování série, které naštěstí nezanechá nudnou pachuť, jako trojka, ale propracovanosti jedničky, nebo kulervoucímu nářezu dvojky se také neblíží. Čtverka se odehrává nějakých 12 let v budoucnosti, kde lidi konečně přišli na existenci upírů a vlkodlaků (že jim to trvalo). Ve fantastickém prologu udělají to co jde lidem nejlíp - genocidu a z obou ras se stává ohrožený druh. Bohužel v tomto duchu se nepokračuje. Místo toho tu máme generické vlkodlačí spiknutí s cílem vytvořit supervlkodlaky odolné proti stříbru, dalšího hybrida (dceru) a pár zapomenutelných vedlejších postav. Ale nadávat nebudu béčková akce funguje, stejně jako drsné finále v garáži a i nějaké to gore se objeví. Slušné 3*. ()

Milano33

Našťastie, po nepodarenom pokuse o rozšírenie tohoto temného univerza prequelom sa na scénu opäť vracia Kate Beckinsale a hneď sa z toho vykľula epické jazda, ako sa patrí. Som rád, že Underworld série ani po štvrtom filme nestráca dych a stále sa dokáže prekonávať. Underworld: Aweking je pravdepodobne najlepší príspevkom do sveta Underworldu, hoci nerozširuje mytológiu, ani príbeh sám o sebe nie je prevratný, avšak vsádza na to, čo ide tejto franchise najlepšie a to je bez pochyby akcia. Myslím si, že tvorcovia prišli k uvedomeniu, že to, čo robí Underworld Underworldom, je dychberúca akcia a neskutočne sexy Katrin. Kate nakoniec predsa len uzavrela zmluvu k natočeniu ďalších filmov a jej nevôľa pokračovať nešťastie pominula. Som nesmierne vďačný za to, že zase Kate obliekla ten jej kožený latexový oblek a pustila sa do akcie. Najväčšou neduhov série sú momenty, kedy Kate nie je na scéne, u prequelu mi skrátka chýbal pohľad na túto dračicu. To jej perfektné a vyvážené držanie tela, tá jej elegantná, nadľahčená chôdza a tie jej sexy pózy. Ja Kate Beckinsale jednoducho žeriem a baštím jej úplne všetko. Niežeby doterajšie filmy neboli osobitné pre Selene, v prvých dvoch filmov musela čeliť svojej minulosti, spomienkam na rodičov i jej nečakanému vzplanutiu láskou k hybridovi Michaelovi. Lenže tu som mal pocit, že súčasná situácia sa jej dotýka ešte o niečo viac. Vzťah matky a dcéry je dosť intímna záležitosť a som veľmi rád, že sa film ubral práve týmto smerom. Tieto okolnosti dali priestor aj pre Kathrinyn emocionálny prejav, ktorý sa opieral o pohnutlivé dialógy a jej prácu s mimikou a očami. Z hercov okrem Kate Beckinsale určite poteší aj Charles Dance (Tywin Lannister z Game of Thrones), ktorý narozdiel od väčšiny obsadenctva vie aj reálne hrať, herecké výkony ostatných predstaviteľov sú dosť priemerné. Čo sa týka akcie, tá je krásne prehľadná, plná kaskadérskych kúskov a krviprelievania. Underworldu: Aweking nechýba ani temná atmosféra a pravidelný príval napätia. ()

Junglista

První díl sem nedokoukal, druhej a třetí sem neviděl vůbec a Awakening sem přežil jen tak tak. Kdyby se to netvářilo jako áčkovej titul, dalo by se tomu leccos odpustit, ale takhle ani omylem. Nejsem už puboš, takže Kate v latexovym oblečku mi ke štěstí nestačí. Scénář jednoduchej jak bulharská striptérka, efekty na úrovni amatérský tvorby, akce se snažila tvářit strašně cool, ale spíš to bylo k smíchu. Co na tom stálo 70 mega? Asi další film, kterej se točil kvůli tomu, aby se k názvu mohla přidat vyšeptalá marketingová pomůcka 3D. ()

Fary

Ja vim, ze na tohle clovek jde s tim, ze od toho hovadinu ceka, ale tohle uz je proste asi moc. :-/ Je to jako nepovedenej serial. Proste v kazdym dalsim dilu pokosime par upocenejch, oslizlejch vlkodlaku (kterym se ted z kdovijakeho duvodu rika lykani), ukazeme par upiru, jejichz plakaty si muze prumerna teenagerka povesit na satni skrin a zbytek se nejak udela sam. Pribeh, co nikde nezacina a nikde nekonci. Staci tam dat vetsi vlkodlaky a zbesilejsi upiry a muzem to tocit dal. :-/ ()

Corpsegrinder

Občas moc do očí bijící triky a digitalizace a slabší příběh. Plusem je že se vrátila Káťa bez který to nebylo posledně ono. Každopádně první dva díly jsou stejně nejlepší. ()

kedl

70 milionová slátanina, která má horší efekty než první díl. Kate + latex pořád funguje, ale už to není ono, jako před 8-9 lety. Možná kdyby se toho chytil její manžel, tak by si s tím poradil lépe, kdo ví. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)