Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  ****

  Krobotovo herectví mě začíná bavit. Obyčejný příběh tatíka-tvrďáka svou neústupností terorizujícího celou rodinu, jeho zarputilá stavba domů pro dcery, které o jeho domov nestojí, anebo možná kdysi stály, ale už je otrávil natolik, že ho nechtějí ani vidět. Souboj představ dětí o rodičích a rodičů o dětech. Moc se nemluví, mnoho vlídných slov divák taky neužije. Film se mi trefil do nálady a Judit Bárdos do vkusu...75%(18.9.2013)

 • Pepinec
  ****

  Právem oceňovaný a uznávaný dokument. Výtečně vykreslené pocity, parádní cesta časem, při níž jsou patrné i sebemenší změny ve vzájemných vztazích i osobních postojích jednotlivých postav. Z filmu naléhá stísněnost a smutek, stejně jako z něj občas vytryskne nenápadná kapka naděje. I když všichni všechno myslí dobře, ještě to není zárukou štěstí, že? Jo a zase jsem se zamiloval...(27.10.2011)

 • mchnk
  ****

  U mě nakonec vyhrála shovívavost a určitý respekt k začínající režisérce. Film si mě získal svou nenuceností a přirozeností. Zuzana Liová prostě nepřecenila své možnosti a zbytečně nenasazovala do filmu víc, než bylo třeba. Někomu to může připadat až příliš opatrné a v podstatě nezáživné, ovšem první krok k tomu, aby mohla režisérka v budoucnu mile překvapit, určitě udělala. Byl jeden kopeček, na který se bez auta či busu jen tak nedostanete, a na tom kopečku stál domeček, co domeček, stály tam hned tři. Taková připomínka toho, že ať se v rodině děje, co se děje, ten dům tu stále je, pro každou jeden. Dcerušky ovšem tatínka nezapřou, a proto souboj několika pravd je každodenní záležitostí. Zuzana Liová připomíná Bohdana Slámu. Je tu jeho klasická zoufalost, rychle získané i ztracené naděje, ale také ona přirozená lidskost, která se dnes v soukromých televizích a jejich počinech schovaná za všemožné obaly a je servírována s největší noblesou. Tento snímek vybočuje z řady obalených. Je jednoduše otevřený. Více dialogů by rozhodně neškodilo, předabování je skutečně zvláštní a hudba mohla být určitě odvážnější. Snad příště.(1.9.2013)

 • lennyd
  ****

  Imrich (Miroslav Krobot) netouží po ničem jiném, než dopřát svým dcerám důstojné bydlení. Jde na to ale trochu jiným způsobem - rozhodne se pro každou z nich postavit dům. Starší Jana se ale otcovu způsobu vzepřela a utekla z domu - a její dům zůstává rozestavěný. Ale ještě je zde dospívající Eva, kdy je Imrich pevně rozhodnut dům dostavět - i když ví, že už mu nezbývá moc času. Eva ale nemá zájem strávit mládí na stavbě... Nevím jestli to bylo tím, že mi film padnul do nálady (podzimní deprese), ale zaujal mne od prvních minut, a nepustil až do závěrečných titulků (mimochodem, poctivě zmiňující všechny herce, kteří se podíleli na česko-slovenském dabingu). Samozřejmě ve filmu exceluje Miroslav Krobot (ačkoliv začínám mít pocit, že on už ty staré mrzouty ani snad nehraje, on už takový musí být), ale i jeden vedle druhého z ostatních herců mi do svých rolí skvěla zapadli. Jedinou připomínku bych snad měl k mladá Judit Bárdos - nicméně, kde jí chybí herecké umění, tam to nahrazuje přirozenou krásou...(29.9.2012)

 • hygienik
  *****

  Prídem do kina na x-tú reprízu "slovenského" filmu a tam plná sála. Môj šok zdieľala aj uvádzačka, ktorá si tú u nás nevídanú vec musela odfotiť. Čakal som nudný dej, ale dostal som civilnú drámu. Dobre zahratú, potešila ma Judit Bárdos a kvalitne napísanú, ako vystrihnutú z reálu slovenských zápecníckych pomerov. Liová od filmu Ticho http://www.csfd.cz/film/221279-ticho/ , urobila scenáristicky i režijne obrovský progres. Myslím, že som videl najlepší hraný film zo slovenskej kuchyne od čias Šulíkovej Záhrady http://www.csfd.cz/film/24894-zahrada/.(8.10.2011)

 • - Film získal na 25. plzeňském festivalu českých filmů Finále Zlatého ledňáčka v kategorii nejlepší celovečerní film. (Tom_Lachtan)

 • - Natáčení probíhalo ve městě Čadca a jeho okolí. Dům, kde filmová rodina bydlela a nové stavěla, se nachází na okraji obce Malá Lehota. (benyxxx)

 • - Pro českou distribuci byli všichni slovenští herci nadabováni česky. Pro slovenskou zase čeští slovensky. (funhouse)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace