Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Vlkopec

Docela zábavný film, ve kterém se najde řada dojemných, vtipných i roztomile absurdních scén. Příběh je ale přece jen trochu splácaný až přeplácený a ve výsledku nevěrohodný. Jako by se Prušinovský nemohl rozhodnout, co chce vlastně natočit. Scénář bohužel tlačí Krobota až za hranice jeho možností (které jsou obdivuhodné).Ve výsledku jsem se po většinu filmu docela dobře bavil, ale zároveň jsem si říkal, že jsem si mohl počkat, až to půjde v televizi. ()

kachtan

Už to nefunguje tak dobře jako seriálová předloha. Vtipy mizí do pozadí a hlavní roli sehrává spíše morbidní příběh. Tím nechci říct, že by mě film zklamal. Je pouze jiný než jsem od něj očekával. ()

chicotomas

Tak tohle se opravdu povedlo. Další vykreslení klasického Čecha a vesnického života tím nejklasičtějším způsobem. Vedle Slunce, Seno ... skvostná česká komedie tohoto typu s vynikajícími herci, hromadou srandy a trochu té tragiky díky hlavní postavě, která nevnímá svět okolo sebe jinak než jako fotbalový zápas. Ani jsem nedoufal, že by se podobný český film zase mohl někdy objevit. Díky za něj! ()

Perineum

Prequel k seriálu mě opravdu bavil, ale ztratilo to něco ze seriálového drajvu a tahu na branku. Navíc od většiny mi nesedl Miroslav Krobot, který je pro mě prostě nesympatický a Pepika jsem si takhle rozhodně nepředstavoval, už jen proto, že v jednom díle je vedle urny s Pepikem i jeho fotka, kde je úplně někdo jiný, ale to tvůrci asi ještě netušili, že budou točit film. Ale byla to opravdu skvělá zábava a Ondra Vetchý zase exceluje. ()

Lokitre

"Nemůžu chodit. Tak běhej," Jako bych to viděla u nás na hřišti. Kvalitní a velmi vtipné rozšíření seriálu, které se ovšem odehrává ještě před ním. "Že mu nelezu do prdele. Ne Jirko, ty už ani nevylejzáš." Seznámíte se zde s legendárním trenérem (s licencí) Pepíkem Hnátkem, který si barví plot do barev Sparty a odmítne si vzít Slávijské srdce (doslova). Tady prostě už není co dodat. Každý to musí vidět. Komedie k nezaplacení. ()

sha.piro

Po dlouhé době komedie, které nechybí vtip, originalita a "venkovský" šarm spolu s parádními hereckými výkony (Vetchý - Krobot - Novotný - Beretová aj.) A ač jsem neviděl jediný TV díl a ani nejsem dokonce příznivcem kopané, tenhle film mě pobavil tak, že jsem po jeho shlédnutí ochotný i "zaseriálovat"... ()

Alekks80

Nevím jak to hodnotit. Jsem seriálem naprosto nepolíben a na film jsem se podíval v TV jen díky hodnocení zde na ČSFD. Osobně si myslím, že téma není dostatečně nosné na film. V podstatě to nemá žádný děj, stojí to jen na hláškách hlavních postav a kdyby to bylo o hodinu kratší, tak se vůbec nic nestalo. Jako seriál to bude asi dobrý, ale po shlédnutí filmu by mi tam nejspíš chyběl vynikající Krobot, takže já se k zástupu fanoušků nejspíš nepřipojím. Na druhou stranu jsem se u filmu rozhodně nenudil, takže suma sumárum 3 a půl hvězdičky. ()

Kinderr

Poměrně pěkně udělaný film o vesnickém fotbale, který ocení hlavně páni. Nicméně já osobně nemám ráda černý humor kde se žertuje se smrtí a tam je ho poměrně dost takže to celkově snižuje mé hodnocení:-) Seriál je daleko lepší sice jen pár dílů ale fajne. Takže spíše doporučuji na pobavení seriál. ()

Mates Hradecky

Ač neoblibuji sportovní tématiku, tady jsem se dobře bavil. Po delší době dobrá česká komedie i s nezapomenutelnými hereckými výkony (Krobot,Vetchý) a nesmrtelnými hláškami. ()

Monditrade

Skvělý! V ruku v ruce ze stejně skvělým seriálem. Reálné rozhovory, kterým člověk věří a které vytváří hlavní proud filmu. Sport, resp. fotbal není zde tak důležitý jako samotné postavy a jejich příběhy. Je zde hodně dobrých herců. Ale i v poslední době zatracovaný Luděk Sobota, který ukázal, že už nemusí ze sebe dělat jen "blbce", aby podal slušný výkon. A samozřejmě Ondra Vetchý, který exceluje jako vždy. ()

mcamino

Po hodně dlouhé době od shlédnutí seriálu jsem se pustil také do filmu. Co k tomu říct, jako seriál, stejné prostředí, a i když to vybíhá trochu víc z okruhu fotbalu, pořád se to vždy vrátí tam, kam divák jako já potřebuje a vyžaduje. Nechybí vtipné scény, vlastně se tomu smějeme, ale zároveň tohle všechno se v reálu odehrává a snad žádná situace není vyloženě smyšlená. - 5* ()

chosan

Film mě nezaujal přijde mě že si tvůrci akorát dělají prdel z lidí co nežijí ve městě. Trapnost nadevše 20%. ()

Pythonator

Řekl bych, že Miroslav Krobot je v současném bahně českého filmu taková jistota kvality a ta jeho vážnost mě dokáže vždycky pobavit. To je ale asi tak všechno, co můžu na účet této úžasné komedie říct. ()

foils

Kolektivní halucinace. To je jediné vysvětlení, proč tolik lidí včetně části novinářské obce adoruje Poslední zápas jako něco hrozně vtipného a leta nevídaného. Této vizi podlehl i Miroslav Krobot, když se letos pokusil vytěžit podobný přístup i ve svém filmovém debutu Díra u Hanušovic. Jasně, různí lidé mají různý smysl pro humor, ale pojďme se podívat, z jakých "vtipů" je tento pokus poskládán: Venkovský fotbalový mančaft trénuje týpek, který si do zápisníku kreslí dětské obrázky (a jeden obligátní kosočtverec) a odmítá si nechat transplantovat srdce Slávisty, místo sportovního lékaře mají veterináře, jenž špatně vyslovuje "r" a "ř", Luděk Sobota chodí v šusťákovce a holinkách, se ženskými všichni mluví jak s onucemi a za vsí stojí železniční přejezd s pézézetkem, které vydává opačné signály. Množství humoru ani kvalita zpracování si nijak nezadají s filmy typu Perfect Days. Zpátky k úvodní otázce - proč tedy tolik povyku zrovna kolem Posledního zápasu? Odpověď v tomto případě dostaneme, podíváme-li se pozorněji, kdo je z Okresního přeboru tak vedle. Většinou jsou to muži, kteří mají rádi filmový mainstream. Odpočinkový, nic neřešící film o fotbalu tady opravdu dlouho nebyl, lidé jako Petr Kolečko a Jakub Kohák našli svou mezeru na trhu a přivedli na svět cosi notně připomínajícího Troškoviny ("Pij. Čo nepiješ?"), avšak odlišujícího se množstvím testosteronu. Troška straight :) ()

M_crha

A tohle mi udělalo opravdu obrovskou radost. Tak mile natočený film jsem dlouho neviďel. Lehce jsem se bál, že to bude vylouhovaný seriál. Naštestí ne a je vidět, že když se sejde dobrý nápad kvalitní obsazení a dobrý režisér tak i v Česku může vzniknout skvělá komedie. Je to sice po dlouhé době, ale buďme rádi za to. Převelice díky za 100 minut skělé zábavy. ()

Acinore

Nejdřív jsem viděla film a až potom se pustila do seriálu..a dobře jsem udělala :D nemám co vytknout, bavila jsem se dokonale, u filmu i u seriálu :-) doporučuju! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý