Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Dont

Kromě tupého a nesmyslného scénáře mě zklamala i akce. Honička s dodávkou mě nenadchla, havarující vrtulník už byl třeba ve Skyfallu. Povedených hlášek Bruce Willise jako šafránu. Původně jsem uvažoval o milosrdnějších dvou hvězdičkách, ale scény jako ta závěrečná na letišti mě utvrdily v tom, že tenhle snímek má k odpadu blíž, než se zdá. Musím se však přiznat, že jsem nebyl fanouškem žádné z předchozích pastí. Johna McClanea už bych nechal raději v důchodu. ()

vegetol.mp

I když je tohle zřejmě nejslabší Die Hard, neznamená to, že by to byla nějaká katastrofa. Všichni se tu můžou povinně zbláznit z různých Pádů Bílýho domu, pokračování 96 hodin nebo sedmýho dílu Rychle a Zběsile, faktem ovšem je, že poslední Past všechny jmenovaný strčí do kapsy. Není tak béčková jako Pád Bílýho domu, stupidní jako Taken 2 ani směšně přepíčená jako Rychle a Zběsile 7. Příběhově sice DH 5 působí chudě, protože scénář Skipa Woodse nejen že přepsali, ale ještě z něj kvůli tempu vyhodili 40 minut vývoje postav, takže film nakonec působí dojmem, že je v něm akce až moc. Ta je ale skvělá. Honička napříč Moskvou i scéna s helikoptérou jsou skvěle natočený a závěrečný vyvrcholení v Černobylu parádní. McClane se sice občas chová jako neempatický hovado, kterýmu na životě civilistů nezáleží, ale to musí člověk nějak přežít. Celkově nechápu, že se tady z to tady všichni tak odsuzujou, když mnohem větším kokotinám dávají vysoký hodnocení a stačí jim, že v tom hraje Neeson. ()

Colonist

Jak mohli takhle podělat legendární sérii? Je to mizerně natočený a mizerně zahraný. Působí to jak laciný céčkový akčňák. Pro mě tenhle film vůbec nepatří do série Die Hard. ()

stuntmanMIKE

Takze takto... Na tento film som bol naozaj zvedavy a tak som si zasiel do kina. Pred filmom som videl len trailer a necital som ziadne recenzie. Bolo nemozne sa vyhnut urcitym spravam o tom, ze film stoji za hovno, ale inak som bol nezaujaty. Strach som mal akurat z rezisara, pretoze po jeho predchadzajucich filmoch som nadobudol presvedcenie, ze je retard. Pravda je ta, ze retard je a nepomohol tomu ani velmi chaby scenar. Pri tomto by ma velmi zaujimalo preco toto producenti robia. Preco zoberu seriu, ktora ma meno a vzdy zarabala, a daju ju do takychto ruk ? Chcu nasrat fanusikov alebo co ? Skratka je to jednoznacne najslabsia cast serie. McClane je stale dobry a ma svoje hlasky. Akcia sa mi kupodivu pacila a ta nahanacka v autach po Moskve ma dokonca nadchla. Lenze potom pride strasne vakuum... film straca gule, akcia tam sice je, ale je chaoticka, srala ma aj kamera, ktora bola miestami rozklepana jak svina... zaporaci nevyrazni, hlavny zaporak mal ambiciu byt ako Hans Gruber, ale nekona sa. No proste a jednoducho poviem to takto. Keby sa jednalo o novy Willisov film, ktory v nazve nenesie DIE HARD a hlavna postava sa nevola John McClane, tak tomu filmu dam uspokojive 3. Problem vsak je, ze tento film ma v nazve DIE HARD a Willis je stary dobry McClane, tak musim dat hviezdy 2. Toto sa s legendami nerobi. ()

kinderman

Tahle série uklouzla už v polovině trojky, upadla se čtyřkou a rozhodně se nehodlá zvedat. Čím víc se děj prostorově rozlévá, tím je hrdina matnější, z jeho synka vyrostla nesympatická opice ("dcerka" M. E. Winsteadová má opravdu jen cameo), zvukové i obrazové citace z originálního filmu jsou spíše křečovité (netýká se soundtracku), ale potřeboval jsem si především vyčistit hlavu a k tomu tenhle film posloužil docela dobře. P.S. Z takzvané prodloužené verze pro jistotu Mary Elizabeth vystřihli úplně. ()

Dubro

McClane je na dovolenke a je to cítiť. Laťka predošlých Smrtonosných pascí bola pre Moora a scenáristov postavená príliš vysoko. Zrejme si všetci o ňu poobíjali svoje kotrby a stvorili tak pascu na diváka. Našťastie nie smrtonosnú. ()

Fanucci

Honičky v autech super natočené...ale to je vše. Nudná akce, která postrádala vtip předchozích dílů. Už by se na tuto sérii měli vysrat. Pomalu a jistě ji pohřbívají:-( ()

Parlay

Netřeba před pravdou přivírat oči - nejnovější McLaneovy patálie nabízejí celou řadu nedostatků a pomálu pozitiv… Když už nic jiného, tak alespoň smířlivě začnu pozitivními bodíky. Již takřka archetypální postava poldy ze staré školy Johna McLanea, navzdory značným obavám, zcela nevymizela. Bruceovy mimické svaly si opět (zaplať pánbůh natisíckrát) vzaly dovolenou a několikero hlášek vážně stojí za to („Jsem na zasraný dovolený!“). Druhým kladně nabitým bodíkem je úvodní automobilová honička, která má styl a ředitelé pojišťoven nebudou mít po zhlédnutí nepřeberného množství efektně sešrotovaných vozidel několik dní klidný spánek. Samotný úvod snímku tak představuje jeho akční vrchol, a to je zkrátka a dobře špatně. Jako velmi nešťastná rozhodnutí se ukázaly být nápady tvůrců zabrousit do oblasti pokřivených rodinných vztahů (který je navíc věru nešťastně realizován - scénárista by zasloužil vytahat za uši a režisér se v poklidných dialogových pasážích také dvakrát nepředvedl) a zasazení příběhu do šedivých ruských reálií, které snímku nesluší a notně tak kazí výsledný dojem. Velký problém též představuje moderní pojetí akce s dynamickými prostřihy a efektem zpomalení času, které je v rozporu s klasickým pojetím, na kterém je série de facto postavena. Medium Fail. ()

Sesitka

John McClane se musí postavit svým nejobávanějším nepřátelům a vypořádat se s jejich činy – scénáristovi a režisérovi, kteří mají na svědomí pokračování jedné z nejlepších akčních sérií. Scénář je jedno klišé za druhým a moc mu nepomáhá snaha zobrazit složitý a poničený vztah otec – syn. Postavy jsou ploché a nejvíc to asi odnáší právě postava Johnova syna, ke kterému si ani přes snahy tvůrců jde těžko vytvořit nějaký kladný vztah. Ačkoli je pravda, že tady nebylo moc co hrát. A ani ostatní postavy to nemají o nic lepší. Trochu tu spoušť zachraňují akční scény. Myslím, že série by se bez tohoto dílu obešla a je tedy zcela zbytečný. Doufám, že další díl (pokud vznikne) ty škody aspoň trochu napraví. ()

Cl3ricK

Co si budeme nalhávat, McClane bez eRka prostě není McClane. Pro mě to nebylo až zas takové zklamání, ale už to prostě není ono. Jako velké mínus beru kameru, ta mě srala snad v každém záběru. Hodně laciné a neprofesionální. Jinak ta destrukce Moskvy se mi dost líbila i ta honička byla solidní. Dostat to do ruky nějaký neotřelý režisér, byla by to pecka. Takhle jen průměr a doufám, že tohle byla poslední past. ()

ilemas

Pořádně přehnaná akce na mě působila spíše úsměvným dojmem a přes spoustu nelogičností jsem se přesto bavil. Dojem z filmu kazí špatná rozřesená kamera, hlavně u počáteční honičky je velmi špatný střih, točené přes filtr, závěrečné scény ve tmě, kde opět není skoro nic vidět. Ale i tak film splnil mé očekávání a Bruce Willise mám nejraději ve Smrtonosných pastích. ()

mikinhoo

Děs! Běs! Hrůza! Chaos! Moji milovanou sérii o Johnu McClanovi dokázal pan režisér John Moore a scénárista Skip Woods totálně zkazit. Já bych je poprosil, aby si šli hledat jiné zaměstnání pro dobro většiny. Totálně nezajímavý a nepoutavý příběh, a kde proboha jsou vtipný McClanovy hlášky???!!!! Tenhle film byl prozatím pro mě největší zklamání roku 2013... Při pomyšlení na předchozí čtyři filmy se mi z tohohle chce jenom brečet. ()

Jigy

Hooodně slabá věc. Hlavně vše zničit, zdemolovat, rozdrtit, odbouchnout nebo nějak jinak rozmašírovat. Tomuhle filmu chybělo úplně vše kromě efektů a akce a ani ta vůbec nedávala logiku. Děj je plný absurdit, kterých je moc i na past a celkově vzniká nesmyslný miš maš, který poslal celou sérii do kopru a zahanbil jméno prvních tří dílů. ()

Lord.Jim

Ale jo, jen nechápu proč Bruce Willis už 20 let hraje pořád tu stejnou postavu (až na pár velmi četných výjimek, abych byla spravedlivá). ()

maverick10

Ultra výbušná, ultra hlučná a ultra nudná béčková záležitost. Jakobych pařil videohru v kinosále s kolečkem volume na maximum a všechen ten řev, výbuchy a střílečky mě začali nudit. Být v hlavní roli S.Seagal dávalo by to všechno tak nějak i smysl. Pan Woods nabíral svoji slovní zásobu pravděpodobně v komiksech a vzhlédl se v citoslovcích BUM... PRÁSK....TRRRRR....RATATATA....apod. No inu rychlokvaška i tak vydělala přes 300míčů. ()

lekr

Tak tohle si starouš McClane nezasloužil! Totální hodinu a půl dlouhá nuda, která kromě názvu a hlavní postavy nemá s původní sérií pranic společného! Co naplat Moorova řemeslná zručnost, když snímku podráží nohy snad ve všech ohledech špatný scénář? Nad zápletkou filmu zůstává rozum stát, o koncepci příběhu ani nemluvě, dialogy vržou od začátku až do konce, natož aby zazněla nějaká ta hláška. Akce je sice dobře nasnímaná, je jí zde ale docela málo a je tak okatě nereálná, že zásadně popírá na předchozích dílech tolik milovanou civilnost. Vedlejší postavy jsou ploché, nezajímavé a hlavně špatně zahrané. Což o to, Jai Courtney, seč působí coby Willisův sidekick spíše otravně, se ještě snaží, ale Cole Hauser vyznívá jako jeden ze záporáků už vyloženě směšně. A obsazení do té doby světu takřka neznámého Sebastiana Kocha vnímám jako vrchol zoufalosti. Zkrátka vyložené zklamání, které každému správnému akčnímu nostalgikovi zlomí srdce a místo kýženého úsměvu na tváři vžene slzy do očí. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014