Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Jermann

Jai Courtney by si měl příště dát bacha, aby zůstal v záběru, když už si sundává triko, protože takhle tu ke koukání nezbylo nic, než nucená explozivní akce bez hlášek, zábavných postav nebo pořádných lotrů. Vyloženě mě to nenasralo, ale Die Hard to prostě není. ()

WolfR

Když se sejde chlápek, co zpackal filmového Maxe Paynea a týpek, co zazdil první sólovku Wolverina, vznikne z toho pošpinění slavné akční série. I ten Bruce už byl vykastrovaný a těch pár záběrů s kvérem v ruce a můj oblíbený Černobyl (jasně, hnedka vedle budov), to nezachránili, 2 hvězdy. PS: Johnův filmový synek by zasloužil hrst olova. ()

Demon.N

Svěřit Moorovi režii McClana je totální zhovadilost. Když k tomu připočteme fakt, že to asi Skip Woods přepískl s koksem a šňupal rovnou brikety, je to úplně v prapekelné prdeli. Neb takový ultrasračkoidní paskvil snad normálně uvažující scénárista nemůže vyblít na papír. John, kterýžto byl utlumen nejspíš lexaurinem (neb o pravé nefalšované hlášky je ve filmu ještě větší nouze než o odhalené poprsí v klášteře) v Rusku se synem demolují všecko, co jde a sežrali plnou klícku zajíčků Duracell. Už chyběli jen oživlí dinosauři a závěrečný hudlan se synem a byl bych zralý na vodmašťovnu. Jestli potkáte producenta, zavřete ho do skříně, hoďte mu tam dvacku a jestli nezačne zpívat jak jukebox přímo na přání "Never ever" pusťte ho ze schodů... ()

fars

Hudba, pekna scena s vrtulnikem, veta "Jsem na dovolene". To je svechno, zbytek je sracka. I kdyz zaroven priznavam, ze divat se na to celkem da. Brat to jako bezne becko (coz je pro film ze serie pasti fakt skoda), dal bych asi tak 2,5*. Je to snesitelnejsi nez Max Payne od stejneho reziserskeho patlala. ()

laik_60

film natočený vyslovene pre teplakovu societu betonových sídlísk. Sa divím Bruceovi, že sa nech zlanariť na taketo hovadiny :( ()

mortak

O "kvalitě" filmu asi nejvíc vypovídá fakt, že vcelku důležitá scéna, ve které McClanové kupují zbraně, musela být vystřižena, protože je neskutečně trapná a špatná. Ale komu vlastně vadí, že mají najednou z ničeho nic v ruce nové bouchacky. Proč si Willis místo natočení tohoto průšvihu nepustil Přání smrti 5, aby viděl, kam se propadnul Charles Bronson, a nenasledoval ho do té céčkové stoky? ()

majo25

Aj keď päťka už nemá tak dobre vystavaný príbeh, tak dobré hlášky a Willis už nie je jediným ťahúňom, kedže sa delí o priazeň diváka so synom (kde tých potomkov stále berie, predtým dcéra, teraz syn), nezaslúži si takéto priemerné hodnotenie. Stále je to akciou nabitý akčnák s niektorými zapamätateľnými akčnými scénami, na Willisovi nevidno, že by zostarol a stále je veľmi presvedčivý a príbeh sa dá skusnúť aj na viackrát. Pripúšťam, že film je prednostne zameraný prevažne na deštruktívnu akciu, niekedy fakt netradičné spojenia rôznych dynamických prvkov, ale to je prítomné aj v predchádzajúcich dieloch. ()

URBAN

Lidi co je vždyt to není vyloženě špatný film jak si myslíte všichni tady na ČSFD jen už není pro skalní fanoušky kteří na tom vyrůstali a čekali od toho mnohem více akce přiznávám joo čekal jsem toho taky víc a dostal jsem od tvůrců takovou nakládačku kterou jsem nečekal sakra podle traileru jsem si myslel že to bude jeden z nej roku 2013 jenže není , ale to neznamená že to je špatný film podle mě jenom všichni čekali kdo ví co a dostali " podprůměrné " pokračování kultovní série se skvělým Willisem který hází hlášky jako nikdy a taxikář taky nebyl k zahození takže i přes toho množství všelijakých malých kravinek se mi nová Die Hard líbila ( 10.3.13 ) ()

tomeek

Po neskutečné špíně, co jsem se o pětce dočetl, jsem šel do kina s naprosto nulovým očekáváním. Kritiky strhaný film, divácky taky žádný extra nášup, podprůměrná hodnocení na všemožných filmových webech a hřebíček do rakve od Mirky Spáčilové :) K mému překvapení jde o naprosto odysýpající akční béčko s několika skvělými momenty, ale s totálně blbým příběhem - v polovině děje se oba McClaneové mohli sebrat a jet domů, jejich boj to nebyl, nikdo je nikde nedržel. A bohužel jak tu mockrát padlo, Bruce hraje až druhé housle. Sice se snaží hláškovat, ale Woodsova neschopnost napsat pořádný džouk potápí sérii na tom, na čem předchozí díly (1, 2, 3) stavěly. Naprosto nepřehledná akce (do kina nechoďte níž, než do půlky), první polovinu filmu JENOM detaily na hlavy(!!!), místy hodně viditelné VFX, ale na druhou stranu občas povedený vtípek a několik velmi chutných slo-mo záběrů. Finální destrukce je gigantická, vybuchovaly snad i příbory, ale opravdu tak špatné, jak jsem čekal, to nebylo :) Já jsem upřímně příjemně překvapen. Jen to bylo hrozně krátké. Moore a Woods do důchodu, prosím. Pohodový akčňák s Brucem, ale ne Die Hard. 3* "Chceš se potulit?" ()

Nivenx

John Moore pokračuje dále ve své hrůzovládě a už by měl režisérské křeslo opustit navždy a nebo začít se sebou něco dělat, jelikož on to prostě neumí a dokáže skazit úplně všechno. Satan přichází byl remake bez ničeho nového a bez špetky nápadu. Max Payne byla katastrofa největšího kalibru a u Smrtonosné pasti 5 pokračuje vesele dále svým otřesným stylem. Já se na pátý díl velice těšil, jelikož tuto sérii s Brucem Willisem mám prostě rád, ale tohle byla rána pod pás. Předešlý díl byl neuvěřitelný akční nářez, kterému snad nebylo co vytknout a šlo více méně jen chválit, ale zde už nefunguje nic. Kamery hrozné a akce nepřehledné, scénář nic moc a herecké výkony nehodnotím, jelikož Bruce Willis tento film bohužel nezachraňuje, ale jen se s ním potápí. Odpad nedávám, jelikož pár záběrů marných nebylo, ale to je opravdu hodně málo co z celého filmu stojí zato. 30% ()

majo0007

Kedysi som kritizoval filmy ako Under Siege alebo Sudden Death, ako sa snažili okopírovať koncept Die Hard. Po tomto výplachu sú to pre mňa skvosty akčného filmu. ()

panMartin

Jednoznačně nejhorší film z celý série, obrovský zklamání. Z kultu Smrtonosný pasti se dá těžit rozhodně líp. Nějak se mi zdá že série Smrtonosných pastí ztratila tímto dílem svůj dech a především úroveň. Tento film však už nemá s těmi předešlými nic společného. Celej film se dá předpokládat co se stane. Mozek raději doporučuji nechat doma. Vetšina scén mi tam příšla přehnaná. Akční scény nemají náboj, nejsou zábavné, nic. Že jsou slušně natočené, nestačí. Má tohle Bruce zapotřebí? Musel přece vědět do čeho jde a očividně pro něj postava, která mu udělala kariéru znamená pouze přísun peněz. ()

Prometheus69

Dal jsem plný počet.... i když jsem měl chvílemi spíš pocit že se dívám na pokračování Rychle a zběsile 6.0 :D Proč jsem to tak hodnotil. No možná jsem chtěl naštvat pár rádoby kritiků co by se tak rádi chtěli zviditelnit, nebo to rovnou potopily. Nebo jaký má člověk vlastně pohnutky až k takovému plivání? To si piště že ta 6 bude.... už jen na váš vztek JUPIJA HEJ! ]:) Nechápu jak tu může někdo kritizovat děj? Ježiš! Copak ty předešlí měli nějaký smysl? McClane je jen bezduchá akční figurka co se do všeho vrhá po hlavě a bez rozmyslů a má tu úžasnou smůlu že se vždy připlete tam kde se zrovna něco semele a o tom to je o ničem jiném. Je to vždy jen o akci, napětí hromady detonacích a teď ještě o napětí šílených destruktivních scénách.... jako že 4.0 tomu fakt nasadila korunu! (Kde John skladal svoje zkoušky na řidičák? Na Destruktion Derby? XD) Co jste pak čekali? Nějakou duchaplnou vybíjenou? Ve stylu kdo počítá náboje, déle přežije? Houby.... Dostali jste přesně co jste si chtěli.... další várku šílených a dost nepravděpodobných scén. Ale kdo by u takového filmíku taky chtěl zapínat mozek. Jistě najde se pár rejpalů.... a né pár Prostě další film podle vašich vysněných představ. co jste potopili jen proto že to někdo natočil né podle toho jak se to líbilo kritice či filmovím studijům. Ale především dle názoru díváka. Jo RE: Retribution o tom mluvim. Podle prvních 25 minut udělali pokračování.... stejně tak v případě DHT podle posledních 15 minut.... a zase se vám to nelíbí.... Tohle nemá cenu komentovat. Film+soundtrack 80% Už jen za to jak svižně to utíkalo a nebyl čas na hluchá místa! I když svým způsobem by to mělo být i pod hlavičkou Fantazy. Fantastický brutální akční a destruktivní jízda.... která kupodivu měla, jo měla i závěrečné duchaplné rozuzlení... které možná někdo i čekal. To samé i začátek... Jasné, výstižné srozumitelné žádné dlouhé seznamovaní se a podobně. Film+soundtrack 80% Chodim na všechny možný blbosti, ale na tohle jsem do kina nešel.... kéž by šel vrátit čas: _________________________ Jinak bych trochu pozměnil ten popis. On svého Syna nejel do Moskvy hledat, on přesně věděl kde bude... pač ono to bylo tak trochu o nečem jiném a přesně tyhle detajli pak tropí takovou neplechu. ______________________ Djkoma: Déšť tlumí radioktivitu, bylo by fajm si o tom něco zjistit.... ale aby jsi neřekl, ušetřil jsem ti to hledání. Ono kdyby tam všichni běhali v kombinézách.... " ti žlutí jsou ti dobří, bylo by to určitě lepší. Chápu B) ()

sir-dave

Průser jako vrata. Jsem dost velký fanoušek McClanea a čtyřku jsem po takové době považoval za hodně povedenou zábavu. Pětku jsem logicky očekával s velkým nadšením.. bohužel. Jako akční film fajn, je spousta lepších či horších filmů ale jako pokračování legendární Smrtonosné pasti hrůza. Skip Woods ten scénař podělal. Synek McClane junior je spíše na škodu a připadalo mi jakoby Johna odsoudil na vedlejší kolej. O záporakovi ani nemluvím. Die Hard měla vždy skvělé záporné postavy, tady už nic horšího snad nemohli vybrat - nulový bez charisma. Willis si sice občas zahláškoval jak je zvykem ale nemělo to ten šmrnc. Závěrečná akce mimo mísu, předigitalizované jako z nějaké počítačové hry a tak nejlepší část mi přišla hned zkraje na dálnici. Šestku přesto uvítám. ()

SeanLSD

Mno, tak toto trochu nevyšlo... Nie je to katastrofa, ale inak dokonale zbytočný film, nastavovaná kaša, kopanie do mŕtvoly. McClane v Rusku ? SMRTONOSNÁ PASCA 5 tak trochu pripomína POLICAJNÚ AKADÉMIU : MOSKOVSKÚ MISIU, ktorej už radšej v oficiálnom názve ani nepridelili to krásne šťastné číslo 7... ostatne podobne ako tu... Popravde by som radšej videl artritického Riggsa so slintaujúcim, senilným Martaughom v boji proti terorizmu, ako toto mcclaneovské rodinkárenie vo východnej Európe. ()

Sabrewulf

Kdybych měl hodnotit čistě akční složku filmu, tak hodnotím plnou palbou, protože to má takové koule, že to ani možné není. Neskutečná jízda. Jenže film sráží fakt, že - ano jsem asi miliontý, co to říká - to má být Die hard a není (koncept DH, který byl ve všech 4 dílech vůbec neexistuje). Dále je to hloupé (např. zdemolované město a nikde žádná speciální jednotka, cajti, armáda...) a i na akčňák až moc přímočaré (jdeme z bodu A do bodu B a všechno, co se hne, rozstřílíme - konec filmu). Je to strašná škoda, pohrát si víc se scénářem, nechat koncept DH a byla by to pecka. ()

otík

Neskutečná akční jízda - bohužel v dané sérii zcela dementní. Bohužel. Tento film by byl úžasnou akční jízdou béčkového typu bez Johna McClana. V rámci série je to však neskutečně špatné. První dva díly byly opravdovou pastí, třetí díl už byl trochu utržený ze řetězu, čtvrtý díl si inteligentně poradil se stárnoucím hrdinou, ale pátý díl sérii dokonale pohřbil. A možná to není ani zas tak moc vina režiséra, který svým stylem ztrapnil May Payna, ale hlavně scénářem, který vedle fakt ujeté a nereálné akce nabízí trapné otcovské kydy, ze začátku v Rusku zcela zmateného Willise a místo chytře vtipných hlášek jen kecy vyvolávající kroucení hlavou s myšlenou "co to ten scénárista sakra napsal?" Willise je hrozná škoda, na stará kolena si zasloužil ještě jednu pořádnou smrtonosnou past (proč ho sakra nezavřete do Bílého domu - ať to tam celé vypráská on místo Butlera nebo Tatuma). Jako akční film to na druhou stranu není tak špatné, od první akce jsem pořád čekal na větší pauzu a ono naráz titulky. Šlape to slušně, a i když je to přehnané, vůbec by mě to nevadilo, kdyby tam však nebyl sakra ten McClane. V rámci série sotva 40%, jako podařenější akční béčko 60%. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014