Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Lukkyn

Božínku já chtěl Johna MC a dostal jsem snad nějakého xmena, protože to snad není možný, zabije a zničí na co přijde a to kouzlo už prostě tolik nefunguje pokud bude 6 díl doufám, že ho zavřou zas to nějakýho baráku nebo něco a nenechají ho pobíhat po celým světě :-( ()

milford

Kopec akce, bohužel menší půlka docela nepřehledná, klasické McClaneova chování, vtípky atd. tu nejsou skoro vůbec (max jednou yupika-jej), ale nepasovalo to do celého děje. Možná to bylo prostředím zasazeným do Ruska, ale tohle už nebyla Smrtonostná past tak jak ji známe z předchozích tří dílů (4 je hodně na hraně). ()

mine.slayer

Jsem spokojený. Špičkování otce a syna je jen dalším vývojem téhle dnes u legendární postavy akčních filmů ztvárněné Willisem. Film si i přes náročnou dobu přehnané "akčnosti", viz kupříkladu nový Star Trek, udržuje svůj osobitý šarm a baví od samého začátku do výbušného, ale tak nějak nonšalantně laděného konce. Hvězdu jsem ubral jen díky pro mě těžko pochopitelného Jai Courtneyho, který není vůbec špatným hercem, nic méně v roli mi vůbec neseděl. ()

Fallstock

Nejsem zatížena předchozími díly, a od toho se odvíjí moje hodnocení. Všichni kolem mě tvrdí, jak je tenhle díl, oproti čtyřem existujícím, nepovedený, ale neviděla jsem zde nic tak extra nepovedeného, co by mě v tom utvrdilo. Pan policejní detektiv McClane má sice víc životů jak kočka, ale výbuchy a přestřelky má asi na denním pořádku, protože to všechno zdárně přežil. Přehnané i nereálné situace k tomuto typu filmů patří. Film byl pro mě zábavný, napínavý, a třeba jednou dám i celou sérii. ()

LosBota

Podle mě tento díl neměl vůbec vzniknout, katastrofa to není, ale je to přece smrtonosná past s Willisem a já od toho čekám rozhodně víc. ()

xxmajkoxx

Na tento film som sa po videní predchádzajúcich dielov velmi tešil, ale úplne ma sklamal. A scénar takisto. Bruce Willis tu ani nemusel hrať. Citovú väzbu zo synom zahrať nevie a rozhodne to nepatri do smrtonosnej pasce. Film je z trochu iného súdka tak ako Terminátor 4 oproti 1,2,3 a pri prvych 4 dieloch Smrtonosnej pasce je ako čierny peter. Dobrých scén tam bolo toľko, že by sa z nich dal zostrihať krátky trailer. Film je hlučný na nesprávnych miestach a tvorený s kopou tmavých scén a človek kvoli tomu musí vnímať celý dej, ktory nepôsobý až tak moc napínavo ako jednotka, alebo prvá polovica trojky. Koniec filmu uplný odpad oproti jednotke, alebo dvojke. Dávam 1 hviezdu. ()

medveed

Po výborné čtyřce, dostáváme tentokrát jenom průměrný akční film. Něco tomu tentokrát zkrátka chybělo… 65% ()

JCS

Tenhle film nemusel vůbec vzniknout, ale úplně nejhorší to nebylo horší tři hvězdy a lepší béčko ... zítra nevím, že jsem to viděl ... škoda ()

Rhapsody91

Brius Wiliš točí v poslednej dobe pekné sračky. Akcie tam síce bolo dosť, ale dej pekne sračkoidný. A prečo to muselo byť v rusku. Určite tam čakajú aby ich prišli zachrániť McClane-novic kluci z ameriky. Bože. Najhorší diel série, dúfam že 6 diel z toho neurobí posériu. Sklamanie. ()

Signore

Všichni tvůrci (bez výjimky) v tomto filmu předvádějí tu více tu méně špatné výkony. Vyzdvihnout je přitom třeba hlavně scénáristu (to musel napsat během dvaceti minut, víc tomu věnovat nemohl) a kameramana (buď to byl záměr, kterému nerozumím, nebo to točil - nepřímo inspirován Woody Allanem - poslepu); pokud jde o režiséra, ten sice v tomto filmu poněkud postrádá jakýkoliv cit pro "timing" a vytváření atmosféry, ale jinak je jasné, že podle tak debilního scénáře by nikdo o moc lepší film natočit nemohl. Otázkou ovšem zústává - v prvé řadě v rovině producentské - proč tento scénář vůbec byl akceptován a realizován. PS. Známkování (jako ve škole): Woods - 5, Sela - 5, Moore - 4, Willis - 3, Koch - 3- ()

Smartynko

Tento príbeh je taký žalostný až mi prišlo smutno keď som to dopozeral. Neviem kto je Skip Woods ale mal by sa stiahnuť a písať scenáre pre tie detské sračky na Duck TV. John McClane. Drsňák čo chodil bosý po skle a autami ničil vrtuľníky sa tu zmenil na sentimentálneho dôchodcu, ktorý hľadá svojho syna. Synček je však agent CIA a John mu omylom prekazí plán na oslobodenie vojnového väzňa. Johnov syn (Jai Courtney) je bohužiaľ herec na nič a to fakt nepreháňam. Tento chlapík môže hrať tak maximálne v TV seriáloch ako sú Kosti a podobne. Na filmy ako je Die Hard proste nemá aj keď sa určite potešil, že ho sem obsadili do takej úctyhodnej role ako je syn Johna McClanea. Neviem si pomôcť toho syna som mu neveril. Ďalší prúser sú tie dojemné scény kde si synček tajne vypočuje ockove sentimentálne reči a podobne. Mám pocit, že ten kto toto točil si fakt neuvedomoval, že John McClane má ničiť mrakodrapy, búrať mosty a nie robiť reklamu na Mercedes a dôležitosť rodiny. Je tam nejaká celkom pekná akcia, miestami hláška, ktorá pobaví ale nespĺňa to štandard Die Hard takže ja to za ďalší diel nepovažujem. ()

SpeckMcBig

jména John Moore a Skip Woods jsem si po tomhle filmu napsal na svůj soukromý BlackList ... první zmíněný by měl do konce života točit reklamy na vložky a ten druhý k nim psát slogany John McClane toho přežil hodně ale tohle už asi nerozdejchá !! ()

carnacv

By mě docela zajímalo, co Bruce říkal na scénář. Jesli bere každou hloupost pro kšeft, nebo zda myslel, že to bude trhák. Podle mě tohle smrdělo už v textové podobě.. ()

Nobunaga

1) John McClane v mrakodrapu. 2) John McClane na letišti a přilehlém okolí. 3) John McClane v New Yorku a přilehlém okolí. 4) John McClane na východním pobřeží. 5) John McClane New York-Moskva-Pripjať. // Co začínalo jako pětihvězdičková, téměř intimní vybíjená padouchů, skončilo (prozatím) jako mezikontinentální parodie sebe sama. Celou tvůrčí nemohoucnost se snaží zachránit jen mraky digitálních explozí, trosek a republikánských hodnot, a Chudák Bruce, který se tím vším proplétá a ptá se sám sebe, Yippee-ki-yay kde jsem se tu vzal. Šestý díl se bude nejspíš odehrávat na oběžné dráze kolem Země a bude to definitivní hřebík do rakve Johna McClanea. ()

90125

Túto zbesilú digitálnu action nedrží pohromade žiaden kúpitelný príbeh. Choroba, ktorou trpí väčšina dnešných Hollywoodskych "trhákov". Tomuto filmu chýba okrem zápletky ešte aj všeličo iné. Chýba McClaneov uštipačný, posmievačný humor a jeho sympatická zraniteľnosť, jeho "no niekdo to spraviť musí". "I´m on f*cking Vacation", to je málo. V celom filme nie je jediná scéna, ktorá by chytila za srdce, kedže chémia medzi otcom a synom nefunguje ani v najmenšom. Chýba aj McClaneov protivník, ten obdivuhodný superzločinec, ktorý vždy dal filmu potrebné korenie. Títo ruskí, medzi sebou často po anglicky sa zhovarajúci mafoši sú viacmenej na srandu. Na srandu je tiež agent CIA McClane jr. Veľmi neobratne a nesympaticky vymyslená figurka. Úplne zaverečná otec-syn scéna mi prišla fakt ako paródia. Skutočne nedôstojné, dufajme, ukončenie tejto série. Po troch skvelých filmoch prišiel jeden sotva priemerný a nakoniec tento veľký prúser. John McClane už patrí dávno do dôchodku. Škoda, že mu to nikto nepovedal. 44 % ()

zlishaack

Nechápu přehnanou kritiku tohoto filmu. Je sice pravda, že přeháňka už nefrčí a tak spoustu lidí sere, že se John McClane stal v podstatě Terminátorem, ale na druhou stranu se stále jedná o příjemnou akci. Na víc než na 3* to sice nevidím, ale stejně tak nevidím důvod pro bezesné noci. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014