Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Maynard.

Jeden z mála "civilních" filmů od krále fantasy příběhů... Tak ještě aby to dopadlo líp, to přece nejde. Každej rejža (kromě Nolana, ten dokáže všecko) má svoje zaměření, ve kterým se cití jako big fish ve vodě. Burton je jasnej, ten si smotne brčko a pak se s ním ponoříme do světa fantazie. _Nedivím se, že si chtěl natočit vlastně uplně obyčejnej film. Akorát teda nevím, jestli tohle je tak scénáristicky silný jak by si tenhle mistr zasloužil. Mně to přišlo docela slaboučký. Co mi ve filmu vadilo nejvíc, tak hraní Waltze, kterýho jinak nesmírně, možná až vesmírně obdivuju, ale tady takříkajíc "přehrával" a to mi vůbec nesedělo. Amy Adams jako blondýna nic moc a zbytek filmu tak nějak průměr. Přál bych si, aby Burton zvopáknul svoje starý dobrá fantasy časy. Snad se dočkáme panáčku :o) ()

Melios

Je zaujímavé vidieť, že aj taký excentrický režisér ako Tim Burton točil aj takéto nevýrazné filmy, kde nie je vidieť žiadny jeho vizuálny podpis. Jeden z jeho najobyčanejšich filmov no o to zaujímavejší. Akoby povedal neznalec: normálny film nenormálneho režiséra... ()

DonQ

Waltzův další slizounkej záporák mne bavil, ikdyž v soudní síni to už bylo trochu přehnané (ikdyž dle dostupných informací se to tak možná skutečně stalo). Upřímně jsem tentokrát vůbec nepoznal rukopis Burtona, což je myslím fajn, že nezapomněl točit i "jinak". Krásně na mne dýchla atmosféra 50.let. Celkem milý, příjemný film. ()

Lukoboss

Velice zajímavej životopis o malířce a jejím manželovi - uzurpátorovi, kterej si dlouhý roky přivlastňoval její slávu. Vůbec nechápu, že se tohle mohlo opravdu stát, z toho skoro oči přechází. Po filmové stránce je v prvé řadě skoro až zvláštní, že to točil T. Burton, jeho stylu se to nepodobá, ale nemůžu říct, že by to bylo špatně. Ch. Waltz hodně přehrává, ale nejspíš to byl záměr, hrát fanatiky, to mu prostě jde a jeho ukecanost (resp. jeho postavy) je takřka nesnesitelná, což vyvolává v divákovi emoce, a tak to má být. Závěrečný srovnání s realitou potěší, donutilo mě to něco si o této kauze přečíst. ()

farfalla

V 90. letech Tim Burton začal sbírat obrazy ze série ´big eyes´ a o 20 let později se rozhodl natočit biografický film o jejich autorce. Margaret Keane (Amy Adams) odchází od manžela a, aby ji zůstala v péči dcera, provdá se za Waltera Keanea (Christoph Waltz). Walter rád a dobře mluví. Má dobré marketingové nápady a dokáže se prosadit. Takže brzy převálcuje Margaret i její námitky. Je až s podivem kolik si toho Margaret od Waltera nechá líbit. Film to vysvětluje tím, že sice se jí už od začátku nezdá, že by se měla vzdát svého jména na svých obrazech, ale vidina ulehčení práce s prodejem a také spousta přicházejících peněz ji na čas uchlácholí. Aby se celé pozadí vzniku obrazů ututlalo bude se Margaret muset vzdát i své jediné kamarádky DeeAnn (Krysten Ritter). Avšak příjde čas, kdy prokoukne Walterovi příběhy a ona sama dospěje do stádia, kdy se odhodlá zasáhnout. Než se tak však stane, bude mít Walter volné ruce. V Americe měl každý doma alespoň jednu reprodukci obrazu opuštěného dítěte s velkýma očima. Byly dojemné, vypadaly se jako obrazy a byly levné. Ve filmu je poměrně málo postav, které se objevují opakovaně a mají jméno. Podstatná část příběhu se odehrává v trojúhelníku Margaret, její dcera Jane a Walter. Jediný, kdo na Waltera platí je nakonec soudce. Když se Walter poprvé objevil na scéně, hned jsem přemýšlela, kde jsem toho herce viděla a koho mi Walter připomíná. Stačilo pár vět a úsměvů, přímý, přívětivý pohled – plukovník Hans Landa z ´Inglourious Basterds´. Když si spomenu na jiné rozhodné a životaplné úlohy Amy Adams, její role ustrašené a pasívní Margaret je skvěle zahrána. Tim Burton pozval Margaret Keane na premiéru filmu a pak řekl, že vidět Waltera na plátně další dvě hodiny byl pro ni opravdu stresující zážitek. Skutečný Walter Keane umřel v roce 2000 bez peněz a přesvědčen o nespravedlnosti. (Produkce: Weinstein Company) ()

LittleMonste

Pro Burtona velmi netypický film, ale nakonec to přece jen zvládl, dá se říct po všech stránkách. Příběh malířky utlačované manželem od samého začátku jejich vztahu. Margaret přehlížela intriky svého partnera, protože ho milovala a naivně si myslela, že jeho touha po moci jednou pomine. Kean je skutečná umělkyně. Používá své kresby k tomu, aby vyjádřila své pocity, aby sdělila světu, že "the eyes are windows to the soul." A za to si jí vážím. Film působí klidně, uvolněně a nenáročně, za to dostává body navíc. Herci jsou ve svých rolích skvostní: Amy podává posledních pár let stabilní(nadprůměrné) výkony a ten v Big Eyes není výjimkou (gratuluji ke Zlatému Glóbu). Christoph hraje netradičního záporáka skvěle. Vše navíc podkresluje hudba, která ani nemohla být lepší. (75%) ()

666Carnage

Burton trochu jinak. Příjemný film podle skutečné události o obrazech, který bych si klidně pověsil na zeď. Amy Adams hrála dobře, Christophen Waltz hrál výborně. Byl geniální a jeho postava a hraní mě tak štvalo, že jsem chtěl aby shořel jako papír. Což se nakonec povedlo. 75% ()

Kamiiik

„No lies, speak the truth. Let the stealer steal no more.“ Jsem naprosto okouzlena. Čím dál tím víc miluju životopisné filmy. Už v prvních pár minutách jsem věděla, že si Big Eyes naprosto užiju, a to kvůli AMY a BARVÁM. Miluju barvy, jakmile je film velmi bohatý na výrazné barvy, hned z něj mám lepší pocit. Tady to na mě působilo jako droga, které se nedá nenavyknout. Jejich kouzlo však bylo podtrženo i krásnými záběry a skvělou hudbou. Už jen díky tomu stojí za to film vidět. Amy Adams předvedla naprosto vynikající výkon. Až se opravdu nemůžu dočkat dne, kdy bude konečně její snaha patřičně oceněna. Její zoufalství, slabost, pláč a utrpení, ale i její síla a vše ostatní kolem soudu - prostě oslnivé herecké provedení (herečky s pěti Oscarovými nominacemi, kterou v mém okolí téměř nikdo nezná, jak smutné). Big Eyes je film o umění, který je samotný jedním velkým uměním a zasloužil by si větší uznání. ()

MaaaR@

Vůbec mě to nedokázalo zaujmout. Zajímavý příběh, ale nezáživné ztvárnění. Waltz tady paroduje sám sebe a koukat se většinu času na utrápený výraz Amy Adams mě nebavilo. ()

Hanys_

Tohle je tak neuvěřitelný příběh, že snad vážně bude pravdivý. A závěrečný soud už je poctivá groteska (v dobrém slova smyslu). ()

dopita

Tim Burton pro mě vždycky byl a bohužel asi i bude, pouze režisér s velkým vizuálním cítěním, ale jako vypravěč mě nikdy nepřesvědčil. Big Eyes to jenom potvrzuje. V jeho podání je tenhle šťavnatej příběh podle skutečnejch událostí sterilní až hanba. Amy Adamsovou nenechal hrát a Christopha Waltze zase neudržel na řetězu. ()

barlow

Asi nejslabší Burton, už by se mohl probrat. A navíc mi asi poprvé vadil Waltz, i když scéna u soudu je opravdu povedená... ()

valasek.m

Tento film mě potěšil, velmi příjemné téma a o to víc mě přvapilo, bylo jméno režiséra na konci filmu. Tady můžeme vidět, že Tim Burton umí natočit i něco jiného, než fantasy. Amy byla naprosto výborná a okouzlujíící a Christophovy tato role taky náramě sedla. ()

Harapes

Opravdu nevím,co tímto filmem chtěl Tim Burton něco prostřednictvím filmových pláten v kinech divákům na celém světě něco říci,ale asi milovníci úmění a historie si přijdou na své.Já si radši počkám na další Butonův film a snad to bude lepší. ()

Disease

Burtonův nekýčovitý film o kýči a o tom, co říkal Frank Zappa "Lidi serou na umění, lidi se chtějí bavit". Jako významný bonus absence pitvořícího se Johnny Deppa. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona