Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

ER

Je to jako v tomto filmu...."podepsán" Tim Burton,ale jakoby to točil někdo jiný. Budiž,jelikož příběh je solidně natočený a díky Ch. Waltzovi se i na to dobře dívá.Vždy,když roztáhne svůj úškleb ala Jocker,tak jako bych se chtěl nakazit spálou. Amy Adams v roli jeho ženy je důstojným protějškem,zbytek hereckého pole je povinná stafáž. A byť to na mně působí i přes značně kolorizovanou kameru trochu "chudě",svým celkovým vyzněním řadím film k mírnému nadprůměru. ()

E lan

Příjemná záležitost ze života s velmi dobrými (věrohodnými) hereckými výkony a celkovem povedeným ztvárněním. Příjemná délka navíc rychle uteče. ()

RAFT

Režisér Tim Burton nám naservíroval opravdu skvělý film.Nejvíc film táhne herc Christoph Waltz faktycky ve filmu bavil asi ze všech herců nejvíc.Amy Adams se ve filmu dokonale hodila.Vážně krásný zážitek z filmu ,opravdu sem se dost pobavil.Hudba ve filmu jako vždy opravdu dokonalá,kam na to jenom režisér chodí ,napady se mu jenom hrnou.I když,je sice pravda ,že bych třeba viděl herečku Helena Bonham Carter ale co už,jak je to natočené ,tak je to velmi pěkně zpracované.Další herci se ve filmu ,taky hodily dokonale.A jestli mi vadí ,že ve filmu nehraje herec Johnny Depp,tak vůbec ,alespon ho uvidíme ,někdy příště.Film mi utekl stašně rychle .Za mě 70% ()

DD

Já už ani nevím, co je horší? Když se Burton snaží nebo když jede tu svou? Protože tohle byla tragédie... ()

mac000

V kontextu Burtonovy tvorby možná poněkud slabší či "neburtonovský" film, ale jako filmový příběh úchvatný a podmanivý. Burton mistrovsky ovládá filmové vyprávění (viz Sleepy Hollow ad.), tentokrát to však podává trochu civilněji a s nádechem komična (zejm. výkon Ch. Waltze v hlavní roli). A mj. je film důkazem o tom, že i svědci Jehovovi mohou občas vykonat něco dobrého... ()

john.h

Když pominu, že se blbá ženská nechala léta využívat a její obrazy si přivlastňoval manžel, což prostě nemohlo být dlouhodobě udržitelný, tak ten film nějakou další zajímavost nenabídnul. I tak to je ale poměrně zajímavý příběh. Waltz se na tu roli realitního makléře hrajícího si na umělce docela dobře hodil, Adams se mi taky líbila. Velmi dobrý. ()

denulik

Neviem, či Waltzova vyškerená grimasa bola zámerom alebo čarom nechceného. Možno v 50. rokoch to pôsobilo na ľudí šarmantne, vyjadrovalo nadšenie úspešného podnikateľa zo sveta, ale mňa z toho mrazilo. Inak konečne civilnejší Burton vo svete normálnych(?) ľudí. Žiadne majstrovské dielo, ale ani ma po návšteve kina neprepadlo znechutenie. Zabudnuteľný film (v dobrom aj v zlom zmysle). ()

darthhokro

Sice tohle dílo hodně vybočuje z dosavadní Timovi tvorby, nicméně jeho řemeslnost je tam silně cítit. Dannyho hudební podkres, jako vždy dokonalej. Ale nejvíc zase zaVálcoval Kryštof, opravdový herecký koncert. Sice mi tam dost vadila ta nesympatická statistka adamsová, ale i tak dám 5. ()

xylofonka

Působí to jako by si Burton po smršti nejrůznějších bizarních šíleností potřeboval dát chvilku pauzu a dává si jí beze ztráty cti i když to rozhodně není taková pecka na jaké jsme od něj zvyklí. ()

Stanix

Zajímavé biografické dílko pro mě do té doby nepříliš známé umělkyně. Waltz zase skvěle "tančí" po celou dobu. Jeho neskutečně hravý herecký projev je tím co mě přilákalo k filmu a dostál mu i tady. ()

Knor

Netypický reřisérův zářez, skoro jakoby to ani nebylo od Burtona.Tebhle příběh se mi líbil, slyšel jsem o něm poprvé a jestli to tak opravdu bylo, je to fakt rarita. Amy Adams se mi líbí čím dál víc, je to sympaťanda a překvapivě Waltz tu až moc přehrával a to mi k němu nesedlo, ale mohl to být účel, každopádně hajzla hrát umí :-). Když to porovnám s ostatními filmy mistra Burtona, je tohle asi nejslabší kousek, i když to pohádkovský kouzlo to prostě má. Nenáročný a odpočinkový film. ()

Meev

Taky znáte ten deptající pocit, když něco musíte udělat, ale vy to udělat nemůžete? Tak přesně já to tak mám s tímhle filmem. Je absolutně bez chyb, skvělá hudba, výprava, dokonalé herectví hlavní postavy (Christoph Waltz), ale nemůžu dát pět hvězd, protože bych se na to znovu nekoukl. I když to bylo opravdu zajímavé, mou pozornost si zasloužila i pavučina na stropě, ale film ne. Jasně, nebylo to tak hrozné, mělo to i spoustu světlých chvil, ale tomuto už plný počet dát nemohu. Dále si myslím, že takovýto umělecky zaměřený film by měl mít lepší kameru, něco na způsob seriálu Génius. 70%. ()

milwaukee

Amy Adams můžu kdykoliv a Christoph je můj favorit ještě z dob, kdy v Komisaři Rexovi hrál mlsného pedofila. No a naprosto dokonalý byl v Hanebných Panchartech. Takže tahle vynikající dvojka zaúřadovala a já dám 75%. A příběh byl podle skutečnosti, takže další plusove body. A také proto, že podvody v malířství jsou můj koníček. Viz geniální padělatel Meegeren. Takže asi tak ()

boombang

Na jedné straně příjemné seznámení s osobou a tvorbou zajímavé malířky, na druhé straně znechucení z postavy jejího manžela i z výkonu Ch. Waltze. ()

kubilov

Zarytí fanoušci obvyklých houbičkovo-LSD-trippy filmů Tima Burtona budou jistě civilností Big Eyes velice zklamáni.. i když teda vlastně mě nenapadá cílová skupina, která by mohla být z tohoto nemastného neslaného filmu nadšená. Jediným drahokamem, který prosvítá přes šedý zevnějšek je rakouský génius dnes již ve službách hollywoodského filmu - Christoph Waltz. Ostatní, včetně mé jinak oblíbené Amy Adams, je spíše zklamání z průměrnosti, přičemž závěrečné "prozření" a rozuzlení je opravdu postavené na hlavu. ()

Ukrizku

Na biografiích je vždy podezřelá jednoznačnost. A tenhle film je tak průhledný, že na něm není nic dramatického a už vůbec ne poutavého. Samotný příběh zajímavý je, ale zpracování připomíná laciné romantické rychlovky a herecky je to teprve nuda. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona