Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Kaluž

Jo, Waltzovi ty dobytčí role jdou jedna radost. I zde si zahrál prvotřídního chuje a vy mu to celou dobu žerete a jenom čekáte, kdy konečně skončí v pekle. Amy Adamsová spíše sekunduje než září, ale i to málo se počítá a ve finále jí fandíte jako o život. Ničím extra výjimečná jednohubka na jeden unavený večer. Tim Burton to dřív uměl líp. ()

runner85

Tim Burton opäť raz namiešal koktail ktorému nerozumiem. A tak stále mi u neho zostáva Beetlejuice asi to najlepšie čo vytvoril. Ale pesnička od Lana Del Rey - Big Eyes je famózna. No, aspoň dačo :) ()

Derek

amy adams je celkom slusna (i ked dost tlmena a ako charakter obcas nudna), ale christoph waltz prehrava tak hrozne ze je to k nevydrzaniu. co najviac ale prekvapy je uplna nevyraznost a ani naznak po burtonovskom filmovom style (dokonca i elfman a jeho hudba je nieco ako od randyho newmana)... ()

salalala

Velice civilní Burton, na němž jsou nejburtonovštější snad jen obrazy hlavní hrdinky. Je na jednu stranu dobře, že po várce několika vesměs stejných filmů se Burton rozhodl pro malinký úkrok a přišel s nenápadným a snadno přehlédnutelným dramatem, v němž je hodně umírněný a de facto popírá sám sebe. Jen je otázka, zda si na tom nemohl dát víc záležet, protože výsledek je až překvapivě konvenční, zaměnitelný a ničím nezajímavý. Nejvíc na tom celém zaráží fakt, že je tu opravdu dost nelogičností (proč s pravdou ven nevyšel kritik z galerie, který Waltera nesnášel a o podvodu věděl?) a je to dost předvídatelné. Možná i tempo mohlo být svižnější, protože celá stopáž ubíhá dost monotónně a film subjektivně působí dvakrát delší, ačkoli v něm paradoxně dost věcí chybí. Nevyvedla se ani jakási kritika umění, kterou asi Burton v druhém plánu zamýšlel, IMHO se ale minula účinkem a vyzněla křečovitě a na prázdno. Na hranici lehkého nadprůměru tak film udržují umírněný a velmi dobrý výkon Amy Adams, znovu výborný (i když ke konci nepříjemně přehrávající, celá scéna u soudu je jedno velké WTF, které se zbytkem filmu vůbec nekoresponduje a působí nevhodně kontrastně) Christoph Waltz, již zmíněné obrazy a povedená atmosféra a kostýmy padesátých let. Big Eyes je sice sympatický kousek, bohužel ale po chvíli nemá moc co nabídnout a spoléhá jen na herce, atmosféru a jméno režiséra. 60% ()

Lucjen

Big Eyes sa dá zhrnúť aj do jednej vety: Amy Adams sa zapozerá do na prvý pohľad úplne dôveryhodného Waltza a niekoľko rokov ignoruje, že ju iba využíva. Ale potom zmúdrie a po rokoch nažívania si uvedomí, že svojho manžela malovať nikdy nevidela a že teda asi žiaden maliar nie je. Je tu nádherná živá kamera, malebné scenérie 60. rokov, na ktoré sa vždy pekne pozerá a popritom nejaká zápletka, ktorá je schopná udržať pozornosť. Ale na rovinu. Všetko stojí a padá na obrazoch detí s očami ako taniere, ktoré kričia Tim Burton a Christophovi, ktorý je brilantný vždy, vždy, vždy. Jeho scéna ako zástupcu a obžalovaného v jednom nemala chybu. Len rovnako ako je Sean Bean spoilerom o smrti, Christophov desivý úškrn je zárukou, že z jeho postavy sa vykľuje psychopat. Je to pochvala a výčitka zároveň, niekedy by som ho chcela vidieť hrať vyslovene kladnú postavu. Či by som mu to vôbec uverila. Späť k filmu. Neviem si naň vytvoriť jasný názor. Strašne pekne sa naň pozeralo. Tento snímok je niekde medzi tým, na čo som od Tima zvyknutá. V detailoch nereálny, uletený (aspoň myslím, že sa izba nedá podpáliť cez kľúčovú dierku, ale asi sa to nechystám vyskúšať) no na druhej strane nie je úplne bizarný, nikde sa neutrhne tak, ako to pán režisér vie. Trošku mi ten extrém chýbal. ()

evanka

Film, který lehce převyšuje průměr a není na první pohled znát, že jde o Burtona. Životopisný příběh je podán nějak nevýrazně, bez nějakého hlubšího vhledu do duše a myšlenek malířky. Divákovi není zcela jasné, proč se malířka tolik let bála postavit svému vypočítavému manželovi. Těšila jsem se na výkon Christopha Waltze, ale v tomhle snímku se skoro vůbec neprojevil jeho neskutečný talent a celý výkon vyzněl spíš směšně hlavně díky výstupu u soudu. Na obrazy se krásně dívá, výkony hlavních hrdinů vás neoslní ani neurazí a po shlédnutí filmu to ve vás nezanechá žádný hlubší dojem. ()

Dont

Výborní herci v hlavních rolích, uvěřitelná retro atmosféra a nečekaně komická scénka u soudu, za ni by si snad film zasloužil i žánr komedie... :-) ()

Vědma

Big Eyes nejsou Big Fish, ale kupodivu mi něčím - trochu asi vizuálem - Velkou rybu připomínaly. Je to film uhlazený nevzrušivý a jednoduchý, ale hezký. Walz má slizký a odpudivý vzhled a od dob Vody pro slony ho považuju za prototyp záporné postavy. Zde byl snad ještě nepříjemnější s tím svým úsměvem. Nedělal nic tak hrozně zlého, ale hnusil se mi . Amy Adams ve své odevzdanosti nepředvedla nic extra. ()

Aljak

Na toto som sa veľmi tešil, pretože námety kauzy manželov Keaneovcov mal obrovské predpoklady na divácky atraktívny a zaujímavý film. No neviem kde sa stala chyba, ale som tak trochu nemilo sklamaný ako Burton poňal tento príbeh. Obzvlášť obsadenie Christopha Waltza do role Waltera mi neprišlo ako dobrý nápad, a už vôbec nie tá komická teatrálnosť, ktorá jeho postavu po celý čas sprevádzala. Áno, Walter Keane bol naozaj majstrovský podvodník a klamať dokázal celé roky (vlastne do konca svojho života nepriznal svoju krádež zásluh Margaret), ale tá teatrálnosť tomuto filmu nijako nepomohla. Čo sa týka Amy Adams, tak to už je o inom - vynikajúco vybratá do tejto role a s obrovskou noblesou zahrané (zlatý glóbus je v tomto prípade zaslúžený). Čo sa týka filmu, tak mám pocit že tomu proste niečo chýbalo. Možno aj širší priestor a väčšia vážnosť venovaná samotnému záverečnému súdnemu procesu. Na záver už len krátky citát: To, čo spravila Margaret Keane bolo proste úžasné. Musí to byť dobré. Keby to bolo zlé, tak by sa to toľkým ľuďom nemohlo páčiť. (Andy Warhol) ()

M.i.k.e

zcela jistě nejnormálnější a nejspíš jediná uniformní burtonovka,kterou bych za normálních okolností do Tima neřekl.Na druhou stranu,bez ohledu na jméno režiséra jsou Big Eyes prostě fajn film na večer,ve kterém Christoph Waltz tradičně válcuje všechny.Zázrak to určitě není a nejsem si úplně jistý jestli se někdy podívám znova,ale nikterak mě to neurazilo...70% ()

Figu

Burtonovu tvorbu, jeho styl a provedení opravdu nevyhledávám a nejsem z ní paf (vyhledávat ji ani nemusím, pač moje žena je jeho velikým obdivovatelem a mám jeho filmy neustále před ksichtem). Ovšem nevědět to u Big Eyes, ani nezaregistruju, že je to z jeho projekce. Možná ty portréty měli ten Timům nádech, ale jinak nic. Jde zde o životopisný dílko, který je podložený pravdou a doprovází to nejen skutečný fotky, ale i original samotná paní malířka Margaret. To už je pro mě obrovský plus! Neuvěřitelný co se nám z povedenýho manžílka vyklubalo za hajzla a velký díky patří Waltzovi, kterej ho ztvárnil opravdu na jedničku. Adamsová taktéž top výkon! Takto by se mi Burton i zamlouval. 80% ()

honajz2

Burton se poprvé za život pokusil natočit nějaké vyloženě normální drama a tenhle jeho pokus bohužel ukázal, že to není zrovna jeho parketa. Je v tom vidět určitá snaha, natočené je to naprosto skvostně a Christoph Waltz zde už od začátku působí správně slizce, ale jinak to moc nefunguje. Napsané je to hrozně mechanicky, jakoby bez citu a bez zájmu k tématu, žádné z postav se nejde pod kůži a veškeré konflikty mezi nimi jsou podobným způsobem podobné. Navíc to neustále osciluje mezi vážným dramatem a fraškou, přičemž to vzájemně nejde dohromady ani trochu - a u závěrečné, soudní scény, je to podle mě znát nejvíc, tudíž tomu chybí i silnější vyvrcholení. Nějaké napětí a dojmy v něm jsou, to zase jo, ale mohlo to prostě vypadat líp. Ostatně jako celý film. A scéna, která jakoby odkazovala na Osvícení (akorát si představte, že Jack chodí místo sekyry se zápalkami, které zapaluje a hází), je směšná ještě mnohem víc. Schopný režisér by z toho tématu mohl vytřískat něco skutečně skvělého a Burton sice schopný režisér je - jenže ne na normální filmy. Ty jeho fantasy horory a osobité filmy (jako třeba Ed Wood a Velká ryba), to jo, tam většinou umí. Ale tohle mu prostě nešlo. A nebo je to jenom tím, že už se vytočil - od roku 2010 nenatočil nic pořádného, co by aspoň stálo za zapamatování. Temné stíny a Dumba mám ale ještě před sebou, tak to nebudu říkat zatím na pevno, jelikož pořád doufám, že mě Burton ještě dokáže něčím překvapit... Lepší 2* ()

Caym

Burton Margaret Keanovou miluje, o tom není pochyb. Bohužel pro něj se Margaret nikdy neměla objevit v hlavní roli - ani v životě, ani ve filmu. Selekce z těch skutečných událostí se Burtonovi prostě nepovedla... Ale to se tak stává, když chcete složit poctu někomu jenom proto, že vás ty jeho obří oči pronásledovaly celé dětství. ()

Streeper

Na film jsem se moc těšila, hlavně kvůli skvělému obsazení a režii. Film Tima Burtona zbožňuji, protože si je dělá po svém a má vlastní styl. Tohle se mu ale moc nepovedlo. Amy Adams byla skvělá a Zlatý Globus si určitě zasloužila. Christoph Waltz mi dost lezl na nervy, ale byla to součást jeho role. Jenže film jako celek je dost nudný a je tam dost prázdných děr, který Tim Burton vůbec nevyplnil. Škoda, že více nerozvinul scénu, kdy Amy Adams jako Margaret Keane viděla všude na lidech velké oči, protože tahle scéna byla na celém filmu to nejlepší a pak samozřejmě soud. Takže jsem z filmu trochu víc zklamaná. ()

bourec

Na Burtona docela nuda,ale vlastně tenhle rejža mě nikdy příliš neuchvátil,takže žádný zázraky sem vod něj nečekal.Waltz jako vždy skvělej,jeho protějšek taky dobrý,příběh přízemní,čim zaujal Tima,ani nevim.50%. ()

Crawler-D

Sedm let to trvalo, ale naštěstí nám Burton dokázal, že svůj talent nepoztrácel při upisování ďábelské smlouvě na Alenku. Navzdory realističnosti námětu a jeho ztvárnění zůstal Burton silním vizuálním tvůrcem, který snad pochopil, že nemusí své nápady realizovat excesivně, ale jde to i střídmě. Příběh Margaret zachycuje se všemi barevnými tóny, od těch pozitivních k temnějším, od odvahy odejít z nefunkčního manželství a věnovat se svému umění a dceři po neschopnost vzdorovat manipulativnosti dalšího. Je to střet umění a obchodu, který z niterného výtvoru stvořil prodejní artikl kýčovitého rozměru. Film tak vypráví několik příběhů, o otrocké úloze malířky, o stvoření populárního kýče a taky se tak trochu vztahuje k Burtonovi samotnému, který je tak jako Margaret často osočován z opakování své výtvarné stylistiky a její prodejnosti, které ji zbavuje hodnoty. ()

dubinak

Podle ohlasů jsem od tohoto nového kousku Tima Burtona nečekala nic objevného. Po dlouhé době mě ale překvapil a přes to, že to není přímo Burtonův styl, podal Big Eyes naprosto kouzelně. Samozřejmě zde kraluje vizuální stránka, která hýří barvami, kontrasty, úžasnými retro detaily a ještě úžasnějšími interiéry. Druhý klenot je zde Amy Adams, která k mému velkému překvapení hrála o poznání lépe než Christoph Waltz a její naprostá přirozenost mě odzbrojila od samého začátku. Úžasně dokázal zobrazit život jedné milé naivní malířky s velkým srdcem a já do něj byla zažraná jako malé dítě. Super trefa, na tohle jsem přesně měla chuť. ()

C0r0ner

Příběh je to zajímavý, což o to, ale celkem se vleče, Burton z toho naprosto není poznat a hlavní hrdina je nesympatický kretén, kterému se nedá fandit, i kdyby se člověk hodně snažil. Vyloženě špatné tam není nic, ale také nic navíc, co by stálo za pozornost nebo zapamatování. 55% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona