Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

fisus

Přikláním se k názoru,že kdyby to nenatočil Burton,spousta lidí by to ani nezaznamenala.Průměrný,až nudný film.ale ve scéně u soudu mě Ch.Waltz vážně bavil. ()

Rockerman

Nemohu si pomoci, ale mě se to líbilo. Je to Burton a není to Burton. Na svou minulost upozorní jen několika krásnými, barevnými obrazy a to teď nemám na mysli ty, které jsou v hlavní roli tohoto filmu. Příběh "kýčařky", která se proslavila jménem svého manžela mě většinou bavil. Christoph Waltz je tady dost kritizován, ale já jsem viděl opět parádní výkon. Musíme si uvědomit, že tady nehraje drsné role svého "objevitele" Tarantina, ale úplně jinou roli. Hraje tu šaška, šíleného a nebezpečného šaška a zahrál ho skvěle. Ano, někdy trapně a zoufale, ale takový asi Walter byl! To jen dokazuje pestrost jeho herectví. ()

figliar

Krásny a ľahký film, v ktorom je už od začiatku poznať dielo Tima Burtona. Skvelý Christoph Waltz, ktorý dokáže zahrať azda akúkoľvek postavu sa chopil role vyšinutého pseudo umelca a zvládol to tzv. na jednotku. Z Amy Adams priam vyžaruje úprimnosť a divák nemá inú možnosť, ako byť na jej strane od prvej vety až do konca. Aj keď som nejaký ten vývoj deja predvídal (bez toho aby som si prečítal o skutočnej Margaret Keane), film sa mi veľmi páčil, ale to už je pri mne u Burtona zvykom. No konkrétne na tomto filme je niečo zvláštne, iné, možno aj nové a neopozerané, a to či už po hereckej stránke, tak aj kamera a réžia boli určite skvelé, alebo je to možno aj tým, že proste milujem veľké oči..... ()

cmuchalprvni

Herecké výkony bezchybné a věrné, Amy si Zlatý glóbus zaslouží určitě! Samotný film mě bohužel nepřekvapil a nezaujal natolik, abych se na něj podíval znovu. Občas to bylo jaksi kýčovité a sahalo to ke klišé. Hudba Lany Del Rey se k snímku hodí, to oceňuji. ()

maxXxic

Naprosto nechápu špatné hodnocení tohoto filmu. Nikdy jsem o této kauze neslyšel a dokument bych si i tom také nepustil. Big Eyes is Burton style... Velmi dobrý film o "lidech" kteří se ne/umí prodat... ()

BOURQUE

Prekvapilo ma, že film si vzal do rúk T. Burton. Aj teraz cítim to, že možno by to mal vziať na starosti niekto iný. T. Burtona mám rád, ale podľa mňa to nie je úplne jeho svet. Inak príbeh dobrý a zaujímavý, ale trošku bez väčšej dynamiky. Rola šitá na mieru pre Ch. Waltza a A. Adams opäť bravúrna. PS.: Záverečná spoločná fotka „skutočnej“ a „nepravej“ Margaret je veľmi pekná a vydarená. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

lemonova

Najsmutnejšie je, že už ani nemôžem napísať, že ide o veľké sklamanie. Akoby sa to samotnému Burtonovi ani nechcelo natočiť. Mám pocit, že čím civilnejší a obyčajnejší materiál v rukách má, tým viac je bezradný. A Dannyho Elfmana som tak isto nespoznávala, žiaľ nie v dobrom slova zmysle. Napokon som to dopozerala kvôli mojej obľúbenej Amy. ()

anatheman

Podle mě velice dobrý film od Burtona, jehož stylizace je zkrátka skvostná. Tim se dokáže dostatečně vyřádit i v relativně komorním prostředí. Ty barvy... úžasné. Film může působit i jako pomyslné "meta" dílo, neboť se tu neustále řeší otázka umění, jeho komercionalizace a kýče. Což tedy trochu zavání Burtonovou vlastní obhajobou, ale to možná už zabíhám příliš daleko. Snímek se však primárně zaměřuje na příběh - řekněme - fascinujícího podvodu Waltera Keanea, ztvárněného Christophem Waltzem, jehož herecký výkon byl opět naprosto fenomenální. V podstatě tu zopakoval svého Landu z Hanebných panchartů. Opět balancuje mezi charismatickou, až teatrální expresí a stavy totálního rupnutí v kouli. Což tedy jde Waltzovi na jedničku. I Amy Adams je vynikající - jak jinak. Interakce mezi nimi má tu správnou chemii. Zkrátka výborně sehrané herecké duo. Za zmínku rovněž stojí uchu lahodící hudba, o kterou se opět postaral Timův dvorní skladatel Danny Elfman. Co je ale třešničkou na dortu, je přítomnost Lany Del Rey. A já tuto melancholickou sériovou sebevražedkyni prostě žeru, takže jsem při první auditivní interakci s ní metaforicky ucvrnkl štěstím. Zkrátka velice dobré 4 hvězdy! ()

GOREGASM

Mě tahle malířská podvodničina v krásných Burtonových obrázků příjemně hladila po celou stopáž, a přestože nejde o Timův zdaleka top kus, tak jde o zajímavý film se s precizně obsazenými pidirolemi, ale hlavně Amy Adams, která mně naprosto uhranula už dávno. Na druhou stranu Waltz toho svého podvodníčka hraje docela nebezpečně slizce, až si říkáte, jestli to vůbec hraje. Ale vážně, má to šmrnc a umělecké kouzlo a zajímá vás celou dobu, kdy to praskne. Teda, pokud ten příběh už neznáte. 80% ()

panvasik

Fakt jsem si to užil. Nechápu jak, ale prostě to mělo hlavu a patu, parádní příběh, sympatické herecké obsazení a samozřejmě i herecké výkony. Christoph Waltz v roli, takového trouby byl naprosto fantastický. Tim Burton dokáže udělat z každého žánru svůj vlastní typický kousek a Big Eyes nejsou výjimkou. Je to životopisný film o lidech a příběhu o kterém nic nevím a možná proto si to dokážu naplno užít. Ke konci, jsem si řekl, že dát plný počet je hodně, ale nechápu proč jít níž, když k tomu není jediný důvod... Miluji to 8,5/10 ()

shereen

Kazdy novy film Tima Burtona je horsi nez ten predchozi. Forma uz totalne valcuje jakykoli obsah a vzhledem k tomu, ze se tato forma uz jen stale dokola opakuje a sama sebe vykrada, cele novejsi Burtonovo dilo pusobi uz jen jako parodie na jeho stare dobre filmy. Ed Wood je brilantni a vtipnou podivanou. Big Eyes je plochy a banalni film, ktery kvalitni herce stavi do role afektovanych figurek. Prikladem je i priserny a typicky Burtonovsky casting starsi dcery hlavni hrdinky - ochotnicka herecka, vybrana jen proto, ze ma obrovske oci a neprirozene kulatou hlavu. Film Big Eyes bohuzel jen potvrzuje pravidlo, ze originalita se neda zopakovat dvakrat - natoz padesatkrat. ()

Ondr@932

Po delší době parádní film od Tima Burtona ... :)) Konečně zas něco normálního a ne ty jeho namejkapovaný bejkárny ... 80% ()

hrudka

Jako by to nerežíroval Tim Burton, ale Woody Allen. Povrchní, trochu kýčovité. Bez imaginace a fantastična. Barevné to ale docela je. ()

Dimo

Reálný film s viditelnými prvky Burtonovské fantazie a hravosti. V podstatě spokojenost, přesně na pomezí 3 až 4 hvězdiček - 70%. Na čtyři jsem se ale málo vcítil do děje a postav. ()

Porp

Veľmi pekný životopisný film. Ani som nevedel, že existuje maliarka, na ktorej kariére parazitoval jej vlastný manžel. Takto som to všetko dostal veľmi pekne naservírované v podobe vydareného filmu. Soundtrack od Lany del Rey to celé ešte vyšperkoval. Na druhú stranu treba uznať, že robiť umenie je jedna vec a robiť umenie a zarábať na ňom je vec druhá, a to jej manželovi rozhodne išlo. ()

Evny

Věděla jsem, že nepůjde o klasický Burtonův film, ale nečekala jsem, jak daleko to bude mít od jeho klasické tvorby. Snímek je poměrně zajímavý, obsazení je skvělé, Waltz je jako vždy úžasný, až vám jeho role leze šíleně na nervy. Přesto nejde o nic zvláštního, je to přesně jako ve snímku, jako kdyby film natočil úplně jiný člověk využívaje Burtonovo jméno...bohužel pouze 3 a půl hvězdy a to za námět a přesvědčivé herecké výkony. ()

haWranka

Přijde mi, jako bych koukala na jiný film než ostatní. Spousta lidí tu kritizuje to, že Burton se odklonil od svého stylu a stvořil tuctový film. Já to tak ale nevidím. Prvky burtnovského vyprávění jsou pořád vidět (např. vypravěč, představy lidí s velkýma očima), jen je prostě dílo založeno na skutečném příběhu. To tam pak asi těžko budou vlkodlaci a oživlé mrtvoly... Film není akční nebo přehnaně dramatický a plný zvratů, ale ani chvilku jsem se nenudila a fandila jsem hlavní hrdince. Ne, není to typický Burton, ale je to kvalitní a moc hezký film. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona