Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

kalysta

Výborná věc, oceňuji, že se nesnaží za každou cenu šokovat, ( vraždy mohly být brutálňejší a atmosféra laciněje ponurejší), ale tvůrce tuto cestu nezvolil.O to působí film věrohodněji a důrazněji. Nemilosrdný thriller, který, přes dlouhou stopáž, vás chytne, rozkouše a vyplivne spolu s úlomky zubů. ()

Ondrew

Kruty a surovy thriller, pri ktorom cloveka zamrazi, ked si uvedomi, coho vsetkeho sme my ludia schopni. Perfektne zvladnuta emocionalna stranka kraluje celej snimke a vo vysledku ma ohromila viac, nez sceny dost brutalneho nasilia. Ani dlha minutaz nepredstavovala problem, nakolko autori ju dokazali pomerne bohato naplnit, no na druhej strane by som vobec nebol proti, keby sa vtesnali, povedzme, do dvoch hodin. Odkaz filmu je vsak jasny a neradostny zaroven. Ak sa vas diabol v ludskej kozi nejakym sposobom dotkne, obrati vam to zivot hore nohami. Nuz a nasledna snaha o adekvatne zadostucinenie vedie vo finale tak ci onak len k totalnej emocionalnej prazdnote. 80%. ()

aannemer

Fakt síla. Podobné filmy od US tvůrců jsou jen čajíčky pro malé dětičky. Představitele hlavního záporáka Min-sik Choie budete nenávidět od začátku až do konce. Takovou kreaturu snad ani země nosit nemůže... ()

brasek

Surový, chladný a smutný príbeh. Miestami mi vadila kórejská polícia... či jej neschopnosť či naivita, ale vykreslenie pomsty bolo skvelé. ()

punco

Tak práve sa neviem spamatať z toho čo som videl..Mám za sebou niekoľko filmových ázijských skúseností ale táto je rozhodne najsilnejšia !!!! Brilantne natočená nervydrásajúca rezničina, kde záporák je tak záporný že som ho od začiatku do konca chcel sám zabiť a hlavný hrdina je tak sympatický že každú slzu prežívam s nim !!!! Klobúk až ku zemi pre mna 100 zo 100 !! ()

morwen

Skvělý Thriller o zajímavě naplánované pomstě v úžasném prostředí s geniálnímy individui a v tom všem ještě dobře zvolené obsazení. U takového Min-sik Choi jde vidět, že i po skvělé postavě oběti v Oldboy umí hrát i sériového vraha. Dlouhá stopáž ani trošku neškodí ba naopak alespoň protahuje tenhle skvostný zážitek. Logické jednání hlavních protagonistů také pomáhá kde i brutální stránka filmu působí realisticky a konečně ne uboze jak tomu bývá u amerických verzí. Snad se tady nedočkáme amerického remaku jinak nevim. 85% ()

Taarg

Jak jednou ochutnáte, tak už musíte pokračovat. Platí to jak pro lidské maso, tak pro tento místy až filozofický film. Dvě a půl hodiny Vám utečou jako krev do řeky a stále přemýšlíte, zda vůbec někdo přežije. Vychutnejte si pomstu ve stylu východního režiséra, kterému by se mohla většina amerických tvůrců klanět. ()

mokrasek

Srovnatelné s filmem Studená ryba. Mám rád děje filmů, kterým se dá věřit, že se tak mohlo stát. I přes odpor čišící z některých komentářů je nutné si přiznat, že oko thrilerohororového diváka muselo zaplesat. Film nastiňuje otázku rozporu rozumu a citu, kdy rozum k nám promlouvá nebrat zákon do vlastních rukou, byť by vražda na tyranu neměla být zločinem. V reálu by jistě pro mnohé z nás nebylo lehké oplatit vrahovi stejnou mincí ve smyslu indiánského rčení "oko za oko, zub za zub" a zatížit si tak svědomí. Film však na rozdíl od studené ryby zašel dál - divák se ztotožňuje a souhlasí s jednáním mstitele, kterému bylo sáhnuto na rodinu. Proto se na film Saw the Devil tak hezky kouká. ()

Carnosaurus

Zdrcující jízda plná brutálního nasilí, sexu a živoucích postav, které se zaderou pod kůži jako tříska, která jde těžko vytáhnout ještě dlouho po dokoukání. Zároveň jeden z nejintenzivnějších a nejoriginálnějších filmů o pomstě. Temný snímek, který se neutápí v depresích, ale spíše baví a nutí přemýšlet. Kříženec hororu, akce, dramatu a komedie černější než satanova prdel. Deset hvězdiček z pěti! ()

Expozituror

Všichni to znáte, záporák konečně chytil našeho hrdinu, chystá se ho zabít, ale předtím mu musí vysvětlit svou filozofii a taky ho trošku potrápit, nejlépe bez svého přímého dohledu.... Tak toto klišé mnohých filmů je zde dovedeno do extrému, převráceno a už od začátku si říkáte, dobrý a o co tam teď půjde? No, Korejci mají ve filmech o pomstě praxi, a ví jak si to nejvíc s diváky užít....brutální, ale zajímavé a originální. Pravda trošku přestřelená stopáž...o malinko. ()

cobislav

Americká tvorba může tomuto thrilleru surovost všedního průměrného psychopata jen závidět. Skvělá atmosféra. Like pre Koreu. ()

Maraboy

Pomsta je sladká a hořká zároveň , film trošku předvídatelnej ,ale za to dobrej jak krvavej steak a v asii se krví nikdá neštřilo. Na jeden film i docela dost ujetejch magorů ,ale u asijského filmu to není tak překvapivé. Navíc já ujetý magory rád a asiati jsou v tomhle oboru kapacity za slovo vztatý. Moje zvrhlá dušička se cejtí po shlednutí celkem spokojeně 4/5 ()

melfea

Ze začátku perfektní, ale bylo to zbytečně dlouhé, v podstatě neuvěřitelně dlouhé, myslím, že to prodlužování filmu trochu uškodilo a ten konec s ujížděním policii byl zbytečně moc divný a nepravděpodobný ... nicméně i tak se mi film dost líbil, zejména kamera je opravdu úžasná, ... ()

Saxos

Kolik slov je třeba použít na komentář? Tři, čtyři, pět? Dlouhý, dobrý, hustý. Nebo. Dlouhý, dobrý, fakt hustý. Nebo. Dlouhý, fakt dobrý, fakt hustý. ()

linger

O pomste natahovanej az do bodu, v ktorej vyznie naprazdno a pocit uspokojenia sa nedostavuje. Zjavne cielom agenta, ktory prisiel o priatelku, bolo psychicky vraha zlomit, ale to sa napriek dlhej stopazi a celkom zaujimavej tyranii neuskutocnilo...asi bol fakt "devilish". ()

argo.smile

Neviem kto z nich bol vacsi blazon a kto z nich videl Diabla. Ale ja mam v tom jasno. Jeden je diabol a druhy pozera Jakuba Vagnera. Pochopite, ked uvidite. Scena s nozom v taxiku je bozia. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“