Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

PeterFLJilek

Tie postavy mali dosť tvrdé hlavy, že zvládli toľko úderov kladivami, oceľovými rúrkami alebo činkami. Zbytočne dlhý scenár s množstvom priam ukážkových chýb. ()

blacktomas

Krev, samá krev, střeva lítaj vzduchem...Asijský film má obecně v dnešní době punc provokatéra. A tento snímek není výjimkou. Kim zachází až na pomyslnou hranici nejen divákova vkusu. Nicméně se daří udržet pozornost až do konce, škoda jen přehnané délky. Jednoduchý příběh protkaný tou nejhrubší řezničinou. Zajímalo by mě jak si natáčení užívali herci, zejména ústřední dvojice. ()

RobbieM@N

Pokud bych měl hodnotit svoje zhnusení nad zvrácenými hrátkami ve filmu tak je to za 5*, není ani od věci zapřemýšlet jestli vůbec má smysl natáčet takovýhle film - asi má. I Saw the Devil dokáže přenést na diváka takovou nepopsatelně hnusnou atmosféru, ze které není úniku v žádném možném pohledu a nikomu zdravějšímu nebude po shlédnutí dobře. Často dokáže překvapit až nepříjemně sugestivními scénami, nebo výbornou kamerovou vychytávkou v scéně s taxíkem. Ji-un Kim trochu nezvládl prostředek filmu, tam je cítit předlouhá pasáž, ale jinak je to paráda. ()

Solverino

Parádní jízda v korejském stylu! Nic pro citlivky, hodně násilí a napínavý až do konce. Je vidět že v asii je jiný pohled na svět a život tam nemá až takovou cenu. Oproti US nebo EU filmům je to fakt jízda! Doporučuji také "Oldboy" a trilogii o pomstě! ()

jafuska

Film z Jižní Koreje, velmi netradiční, ale ony zase nejsou tak špatné, jen na ně nejsme zvyklí, ale co mě teda dost znechutilo,byl děj, přišlo mě to hodně surové, krvavé, a to není můj šálek kávy, ono se říká zub za zub, oko za oko, no nevím, jestli toto je zrovna to správné, jak se pomstít člověku, který ubližuje lidem i u rodinných příslušníků, z tohoto filmu se mě někdy zvedal žaludek a přitom jsem podobné žánry viděla několikrát, ale toto na mě bylo prostě moc, ale kdo má tyto žánry rád, a má rád masakr na lidech, tak to bude právě pro něj, ale pro mě určitě ne, ale neříkám, že to bylo vyloženě špatné, ()

kolik27

Velice realistycké drama plné napjatých scén kde se porcují (ne detailně zabráno) asiatky jako štěňata na nějakém jakémsi tamním tržišti. Pomsta jak má být a nic přehnaného co se týče holyywoodu zde také nenajdete. ()

RigorMortis

Kim Jee-woon sa s tým nesere. Dosť brutálne (a celkom šikovne) zobrazené spôsoby zabíjania, slabšie žalúdky to možno nemusia zvládnuť. Stopáž síce dlhšia, no málokedy vidím juhokórejský film pod 120 minút, takže sa na to dá zvyknúť. Film začne podľa mňa naberať na obrátkach až v druhej polovici. Či je to výhoda alebo nevýhoda, už musí divák posúdiť sám. Bod aj za Lee Byeong-heona, filmy s ním sa mi začínajú celkom pozdávať. ()

Coliseum

Nu, já to viděl, na rozdíl od StepankaF, do konce, takže můžu být jakože objektivnější. Jedna je za začátek, druhá za konec. Mezí tím se mísí nelogičnost a přepálená stopáž, dva aspekty, kvůli kterým má člověk nejednou chuť zvolat: DO PRDELE, COŽE?! Těžko je v Jižní Koreji. ()

Pitryx

Aj, aj, jak to ohodnotit? Velmi dobrý film, velmi dobří herci a velmi dobré triky. Děj dobrý, ale sem tam zbytečně zdlouhavý, ovšem mám pocit, že kratší stopáž by jej srazila do kategorie méněcenných. Ten „předkonec“ mohli vymyslet lépe, více jej využít, takto nebyl nic moc. Snad jen užvaněný. No, budiž za sedmdesát kousků ze sta no. *** a půl ()

pestak

Tempo vyprávění, gradace napětí, herecké výkony, přesahují evropské a americké filmy v tomto žánru. Patřičná brutalita, až trošku komiksovým násilím mě zabavila i přes délku, která je skoro u všech korejských filmů natahovaná. ()

janovrom

První polovina byla skvělá, ale zcela předvídatelná od chvíle, kdy zaútočil na onu psychopatickou dvojici. Navíc dost natažené. Dále co asi čekal, že se stane, že se psychopat nebude bránit? Ve výsledku oba byli stejní, jak vrah, tak hrdina. Samořejmě, že o tom je celý film, takže přestože to hlavní hrdina totálně pohnojil, tak to nebylo tak zlé. Někde kolem 75%. ()

adamix

Som rád, že sa Min-sik Choi vrátil do archetypálne podobnej postavy, akú si zahral v OLD BOYOVI - vyšinutý a náladový týpek, ktorý sa tentoraz vyžíva v zabíjaní mladých žien (a v kľúčovom úvode použije legendárne kladivo). Krvavosť a násilie sú naturalistickými prednosťami celého filmu, ale smiešny a prekvapivý fakt je, že onen hlavný záporák sa tu stáva tou obeťou :). A to sa len tak nevidí. Nechápem ale, ako mohol po toľkých ranách železnou tyčou do hlavy ešte stále žiť. Tu je ale náznak toho, že to násilie ide občas mimo realitu. Stále je to ale dobrá ,,zábavka", ktorá vtiahne do diania IHNEĎ a ktorá ani na chvíľu neunudí. Za mňa 85%. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“