Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

kaukola78

Ve svém žánru se řadí tento film k absolutní špičce.Kdybych mohl tak dám filmu víc jak 100.procent.Herci obstáli na jedničku. Doufám si tvrdit že tohle je jeden z nejzdařilejších filmů posledních let. ()

buchannon

Hodně zajímavá sonda do hlubin duše (nenávist, zoufalství, touha po pomstě...) pozůstalého po oběti masového vraha. Skutečně začínám milovat korejské filmy. Na konci filmu byla jakási zmínka, že ten masový vrah toho snad lituje, řekl bych že opravdu ne. Ale naštěstí je to jen film. Jak zde bylo napsáno: nic pro citlivky. ()

Grázl83

Po reziserske strance asi neni moc co vytknout, na muj vkus snad jen trochu moc nasilne. Scenar je vsak pomerne slaby s nelogickym chovanim mstitela. Co to je za blbost nechat vraha volne behat a zabíjet dalsi lidi. Policiste jsou taky vykresleni jako banda neschopnych pitomcu. Zaroven vytikam pretazenou delku, coz je ale u korejci normalni. ()

kolly13

Profily mazaných sadistů a vrahů aneb jak se také jedním stát ve jménu odplaty. Ale proč by policajt byl tak hloupý a způsobil takovou hrůzu? Nadstandartní režie a výkony, podprůměrný scénář a hra s divákem resultuje v lepší průměr. ()

hony23

Korejci se s tím moc nepárali a nabídli nám násilí v té nejsyrovější podobě. Na jedné straně vyšinutý sadistický vrah a na druhé pomstou zaslepený policista, který brutalitu napáchanou na obětech vrací i s úroky. Ano, při 140 minutové stopáži to mělo občas hluchá místa a ve scénáři bylo spoustu nelogičností, ale jinak to byla parádní jízda. ()

panki9922

Výborná práca režiséra a ústrednej hereckej dvojice. Veľmi násilná a graficky nepríjemná cesta za pomstou. Ku prospechu filmu hraje fakt, že to násilie nie je prvoplánové, alebo (svetu div sa) nereálne. Film má od prvého stretu hlavnej dvojice strhujúce tempo. Nie je dokonalý, nájdu sa občasné chyby ako trochu nelogické konanie postáv, ale je to asi len zo dva trikrát a ďalšie nedokonalosti už musíte vyslovene hľadať, lenže celkový dojem a kvalitná práca majú jasne navrch. Samotný záver je dostatočne silná emocionálna bodka za strhujúcou cestou zlomeného človeka. Neviem, či si to ešte niekedy dám, ale je isté, že pocity beznádeje, zármutku, znechutenosti a ľútosti na vás tento kúsok prenesie vo veľkej miere. Príbeh o zlu tak veľkom, že nedokáže cítiť strach, ani bolesť. 8,9/10 ()

v.indruchova

Celý příběh se dá shrnout do jediného slova. Pomsta. Příběh ukazuje že pomsta nepřináší úlevu nebo cokoliv příjemného. Vše se může zvrtnout a přes slepou nutnost, člověk zjistí že díky pomstě se zněj stalo to monstrum kterému se mstil. Herci OK. Myšlenka a vyvrcholení příběhu bylo silné tak jako emoce které se zvás snažili ždímat. Když jste si odpočali jedině při dějové rozvláčnosti, kterou bych urychlila. Ve více věcech člověk vidí jak se říká jiný kraj jiný mrav. Největší problém mám s čistým násilím na které je zde kladen obrovský důraz a vše ostaní zapadá někde v zadu. To co je zde ukazováno jako nej výhoda já vidím jako obrovskou slabinu. Citivým lidem vůbec nedoporučuji a doufám že už podobnou chybu neudělám. Zvědavost byla silnější, za kterou jsem zaplatila podivnou pachutí a bolestí břicha z hektolitrů krve. Všudy přítoné kusy těl a hromadění dalších mrtvých a zraněných. Jaká "nemocná" (chorá) mysl toto vytvořila? ()

Sunwheel

„Ten, kto bojuje s monštrami, by si mal dávať pozor, aby sa jedným sám nestal. A keď dlho hľadíte do priepasti, aj priepasť hľadí späť do vás.“ O tejto múdrej vete Friedricha Nietzscheho spravili Korejci akčný thriller. Celý pôsobí skutočne štýlovo, miestami až prehnane, no v spojitosti so záverom vo vás vyvolá nejaké emócie. Nie je to klasická vyvražďovačka a snaží sa aj o morálny podtón. Niektoré zábery sú skutočne naturálne a vyzerajú vierohodne. ()

F2003F

Dokonalý kontrast správneho a nesprávneho a zároveň uvedomelý kontrast v súhlase a sympatizovaní s konaním kladnej postavy pričom záporná robí to isté dokonca menej bolestne. Od prvej minúty to celých 140 dokáže diváka škrtiť k nepoznaniu bez jediného zaváhania. Veľmi znepokojivý (>Martyrs) poznačujúci výplod Juhokórejskej kinematografie z pádneho dôvodu hrozivej možnosti výskytu udalostí hocikde v skutočnom svete. Násilie zobrazené realisticky nepríjemne a síce nie na zatváranie očí, no fungujúco účinne na vypätý citový dosah. Nevhodné pre slabé kusy! ()

HanzoBureshi

BRUTÁLNĚ ORIGINÁLNÍ MASTERPIECE!!! Sedím na zadku z toho, že vrah vykoná svou práci a jde si zahrát na kytaru alternativní verzi House of the rising sun? Tomu se říká špičková filmařina! Viděl jsem spoustu dobrých korejských filmů, ale I Saw the Devil je asi nejlepší filmové dílo z Jižní Koreje. Ten film obsahuje skutečně naprosto všechno, co jsem od něj chtěl. Každý určitý žánr, který je k tomuto filmu připsán, má velkou tíhu a je naprosto skvěle viditelný a výstižný, takže se jedná o skvělé ponoření do příběhu. Příběh se točí okolo dvou postav, které jsou naprosto skvěle napsány, velké díky si samozřejmě zaslouží celý scénář k filmu, protože já jsme se situacemi mezi postavami opravdu bavil až do konce. No a když do toho hraje sympatický frajer Byung-hun Lee, ze kterého jde respekt a Min-sik Choi, kterého byste na ulici v noci potkat nechtěli, tak oni dva tomu dali prostě úplně všechno. Má to parádní hudební podkres a zvukové efekty, díky které se perfektně vystihují situace v thrillerovém nebo hororovém žánru. Film má naprosto skvělé barvy a celkově výbornou vizuální stránku, protože třeba úvodní scéna v autě, kdy je noc a sněží, na to se tak úžasně kouká. Díky kameře tu ale jsou i jiné zážitky a to jsou určité akční sekvence, protože třeba 360 stupňová scéna v taxíku byla boží, a to nenabídnou ani nejlepší akční filmy, a těch momentů je tu i více. První třetina se spíše zaměřuje na tu klasičtější stránku, která je naprosto výborně natočena a poté nastane ona špičková filmařina, ve které vidíte skutečného ďábla. Nebyl tu jediný okamžik, kdy jsem se nenudil, naopak jsem hltal každou vteřinu a setinu. Toto je prostě jasný vrchol. Mé hodnocení: 10/10 ()

skodovak

Tak tahle korejská verze Dextera mě docela dostala. Kromě těch drsných okamžiků se můžete naučit i pár vulgarismů v korejštině. ()

Mangus

Chyby by sa našli, ale film určite veľmi silný, nie kvôli brutálnosti scén, ktoré sú niekedy veľmi efektne natočené (scéna v taxíku), ale hlavne kvôli zvratom, a konečnému psychickému a emocionálnemu vyústeniu hlavného ,,hrdinu´´. Niekedy je proste lepšie veci zahrať na istotu, pretože hrať s ohňom sa nevypláca. 8/10 ()

dochvvv

Tak tohle jde mimo normální lidi. Takhle vykreslená pomsta není nic jinýho něž mučení a s morálním zadostiučiněním za smrt těhotné snoubenky to nemá nic společnýho. Scény jsou plný brutality a líbit se můžou jenom vyšinutým jedincům. Ale jinak se to dá dodívat a na světě je kupa daleko horších filmů. Ale dát si tohle do oblíbených filmů může jenom zvrácenej člověk ! ()

RozaMadMax

Po lehkém rozjezdu jsem byl dost uzemněn touto peckou. U řezání achilovky se mi udělalo lehce nevolno, ale byla to bomba. Oproti hlavním hrdinům je Hannibal Lector hodný skautík prodávající sušenky :-). ()

Saprofag

Fuuuuu. No co s tím. První třetina je dokonalá. Druhá třetina je pořád síla. Třetí třetina už pokulhává díky předlouhé stopáži a oddalujícímu se konci, který je nevyhnutelný. Způsob konce mi připomněl jednu starou klasiku, ale o tom jindy. Choi Min Sik je dokonalej záporák a bez něj by byl film poloviční. Rubárna, krvárna, saďárna. Za pět to nepůjde, ale trojka by byla taky málo! ()

J!b

Korejská klasika, hnusně krvavá a fatalisaticky předvídatelná, skvěle zahraná a obrazově bezchybná. Být to první korejský/asijský film podobného ražení, který vidím, byl bych asi více šokovaný a asi bych se bavil více. I když z počátku jsem se upřímně zalekl, že sledujeme korejské sadistické porno. Škoda, že chyběl nějaký zajímavější zvrat, jelikož děj se až na čestné výjimky sunul po jednoznačných scénaristických kolejích..... ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“