Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

Pompeius

Jak kvůli pomstě zničti spoustu dalších životů a uzavřít to traumatizováním nevinné rodiny... Dobře natočené, ale příběhově slabé, děravé, místy až přihlouplé. ()

peppe

Možná to je trochu dlouhý ale je to masakr. Drsný až běda, kam až může pomsta zajít....Není pro slabší povahy. ()

redme

Tak tohle byla opravdu síla. Atmosféra,že by se dala krájet prakticky od začátku až do konce. Opravdu HODNĚ brutální msta za zavražděnou snoubenku. Korejských filmů jsem zatím moc neviděl, ale tenhle mě hned na začátku chytil a nepustil. Nebudu se rozepisovat o kladech a chybách tohodle dílka. Je to prostě film u kterého mrazí a který si užijete. ()

P/\/EL

film, kterej člověka může dost naštvat, nas.......ale...stálo to za to....néžené....je to.absurdní...určitě...hodně krve...zase je tam cejtit ten americkej thriller základ....ale oproti amíkům....je uplně jiná dynamika.....docela dost jiná kostrukce...je to zajmavá změna...ale......někdo docení, já zas až takovej maniak na bizardnosti tohohle typu nejsem....jsou tam určitě dost slušné pasáže.......ale jakoby...snad...nápad by to nebyl uplně k zahození, jen to šlo zpracovat i lépe.............jojo..tak těch filmů o pomstě bylo víc.....o brutálních pomstách....to většinou.nic moc...no.....jako je to celkem exotický prostředí...kamera je docela nadstandart...ikdyž......hl. hrdina...je takovej až komixovej....a vrahoun....docela ujde....ale.....no...dávám 4, páč je to zajmavý, ale zároveň děsně nevýznamný......a trošku nerealisticky...jsou tam všichni odolný....nejsem si jistej, že by Korejci měli lebky z adamantia jak Wolverýn.... ()

sam.uel

Hodně hustej film o pomstě,která se ale trochu zvrhla.Sice dost brutální ale s dobrou zápletkou,narozdíl třeba od Ichi the Killer. ()

KharDemon

Po dokoukání filmu mám dojem že nejčastější oslovování v Jižní Korei je ty hajzle a ty zm*de Výborný film s perfektní atmosférou Akorát mi spíš přišlo že je to komedie Protože když jsem viděl toho chudáka sérivého vraha jaké dostával kapky musel jsem se smát... :-D Opravdu hodně netradiční film o odplatě vrahu své ženy ()

jitulen77 odpad!

Tak na tohle já prostě nemám žaludek. Mám pocit, že ďábla budu vidět podstatně déle než 140 minut brutální hrůzy. Hra chytit pustit a pořád dokola po které zůstává plno rozmasakrovaných mrtvol je opravdu groteskní pomstou. Kde byl celou dobu policejní tým netuším, zřejmě se moderní techniky policejního pátrání do Koree ještě nedostaly. Moje drahá polovička byla filmem nadšená, já jeho nadšení sdílela pouze u závěrečných titulků s myšlenkou, ať mi proboha ten ďábel neleze až do ložnice. ()

Karel321

Super zážitek. Žádné debilní americké schéma, kde je krvavá scéna už už zobrazená a pak nic, kde je hlavní hrdina nemilosrdný, ale nakonec přeci milosrdný :-) Doporučuji pro všechny milovníky krváků a hrdinů bez slitování. ()

klobasa

Pecka!!!Nevadila mě ani delší stopáž a ani tady zmiňovaná přílišná brutalita.Ten film mě chytnul a už nepustil.Bravo!95% ()

Kanal

Agent s neutuchající touhou po pomstě a sériový vrah. Klasický děj, který byl už mockrát natočen. Jenomže ono to tak není. Když jsem pochopil, co má Byeong-heon Lee v plánu, jakým způsobem chce svoji pomstu vykonat, byl jsem velice překvapen. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval si brutální jízdu s názvem POMSTA. Nejvíce jsem se bavil při pohledu na zprvu nechápajícího Min-sik Choia (sériového vraha), který byl agentovým chováním celkem vykolejenej. Parádní thriller se zdrcujícím závěrem. (90%) ()

kritikspacil

Muj dalsi pokus o pochopeni korejske kinematografie - ocekavani , ze hlavni hrdina promluvi deset vet a ze v mimice tezko cokoliv rozeznam se splnilo - ale jinak brutalne drsne , ponure a depresivni....Nicmene velice pusobive nejen pro ty , kteri maji radi tema pomsty a odplaty . ()

Lazy87

Přestřelená stopáž? Nepřišlo mi, tento film, ač nijak náročný, má koule. A filozofická úvaha na závěr: Musí se člověk stát monstrem, aby mohl zápasit s jiným monstrem? ()

tommco

Film o chlapíkovi čo sa rozhodol nájsť psychopata čo zabil jeho priateľku a spôsobiť mu dlhú a bolestivú smrť. Vraha niekoľkokrát chytí dobije, doreže a pustí a tak stále dokola. Nie je to zlé, ale ani nič extra čo by tu malo mať 80%. Navyše to má nehorázne a zbytočne prestrelenú stopáž. ()

justaboy

Přehnané nasilí beru, ale tu nudu a nelogičnost ne. V Koreji se ztrácí lidé po desítkách a policije nic nedělá a musí přijít pan mstitel, aby narazil hned na několik masových vrahů naráz. Policie zavolá, aby poslali nejbližší hlídku do domu a vrah stihne zmrzačit 2 lidi a ještě si užít. Tak málo policejních hlídek nemáme ani v ČR. Dále mluvit před ním o kapsli a další a další nelogičnosti. A ta nuda! Zabijou holku, přítel se mstí a to trvá 2 a půl hodiny? Nechápu 81% hodnocení, pokud to nehodnotí lidé stejně zvrácení, jako hlavní protagonista filmu. Víc než 3* si tenhle snímek nemůže zasloužit od člověka se zdravým rozumem. ()

Nepl

SPOILER! Dost lidí film odsuzuje z důvodu přílišné brutality. Já ji tam neviděl a i kdyby tam některé scény byly, tak takový je prostě život a sériový vrazi, resp. sadisté se brutálně prostě chovají. Zachycení scén tak jak jsou je tedy u mě naopak plus a dodávalo by to autentičnosti.....kdyby to však nebylo to jediné autentické v celém filmu. Film neskutečně sráží nereálné chování vraha, který i bez achillovy šlachy, se zlámanou rukou a mnoha polytraumaty je stále nepřemožitelný a všechny údy používá jako by se nechumelilo... A to nemluvím o mstícím se manželovi, který velmi rychle ztrácí divákovi sympatie a většinu filmu je proklínán více, než samotný vrah, když kvůli jeho egu umírají další a další lidé. KONEC SPOILERU! Na druhou stranu to rozhodně není nezajímavý film. Po Bílém masu další zajímavá korejská filmařina, asi přicházím korejskému filmu na chuť. ()

Pollini

Nejdřív si užijete skvělou hudbu a pak cítíte zadostiučinění pokaždé, když se úchylákovi patřičně odměňuje za jeho dobrodiní. Je to sice dlouhá podívaná, ale příjemně to odsýpá. Nechci moc prozrazovat, ale určitě si nenechte ujít celkem originální podivanou. ()

EagleSK

Tak zniesol by som aj hustejsie gore, ako bolo toto. Navyse ma iritoval nedomysleny scenar a plno lapsusov, ktore mi nedovolovali sa pokochat aj tym malom naporcovaneho masa :-) Musim si rychlo zohnat uncut verziu. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“