Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

berusche

Slast! Spousta krve, spousta mrtvol, jeden Zoro a pár psychoušů. Skutečně naturalistické. Já to teď budu ještě chvilku trávit, poněvadž musím říct, že po dlouhé době film, který jsme si nedávala s přestávkama, protože mi hekání tohohle a promluvy tohohle lezly krkem. I když, kdyby se i tady mluvilo o něco méně, na škodu by to nebylo (ono taky hajzle, pusť, ušetři nejsou zrovna výkvěty dialogů). A ačkoli je spousta náhod, které nahrály scénáři přímo bravurně, a běžný divák by je mohl považovat za opakovačku, já budu dělat, že to tak má být. Herecké výkony moc posuzovat nemohu, ostatně, zas tolik filmů od kluků se šikmejma očkama jsem neviděla, ale Min-sik je každopádně ta největší možná zrůda, kterou jsme v téhle roli snad mohli vidět. Tjadádádá....jen ti policajti mě teda iritovali, ty tam asi těch případů moc nevyřeší, co? ()

Carlossss

Jo.. děj je určitě neokoukanej a originální.... ale... přepálená stopáž a totálně přehnaná brutalita tuhle rádoby perlu sráží do průměru. Nejsem citlivka.. ale co je moc, to je moc. Je to určitě škoda.. ()

kagemush

Nehezká torture revanš.-Pomsta sice naplněna ale už zase ta polemika (viz. Parkova trilogie ) o katarzi zkrze pomstu. (co mě tentokrát dostalo tak Min-sik Choiův ,,ďábel"-ať se děje co se děje tak ze své nenávisti vůči všemu,ze své arogance a své animální zuřivosti a zvrhlosti tenhle ,,Old Boy" neuhne ani o milimetr!-spolu s Anthony Wongem/Untold Story/ a s Anthony Hopkinsem/Mlčení jehňátek/ ta nejzděsivější lidská zrůda jakou jsem měl zatím možnost v akčním filmu vidět)-(Choi-není to v překladu taky Antonín?) ()

Fíla

Fascinující příběh, který začíná za sněhu a končí za krve. Průběh děje je vražedný a celkem brutální. Masové monstrum, kterému oponuje zhrzený a pomstychtivý snoubenec. A opravdu, je pravda, že být vylepšeného scénáře, opravdu by to bylo na jasných 5*. U většiny filmů chcete emoce, hlavně emoce. Tady, ale prožíváte a doslova si plnými doušky vychutnáváte veškeré úsilí jak nejvíce dokáže jeden druhého potrápit a co všechno se ještě může stát. Kočka a myš? Nikoliv! Monstrum a zabiják pro jednoho. ()

TheDon

Ďábel je opravdu perverzní úchyl. Výbornej surovej film. Scéna v taxi by měla být snad i kultovní, od Oldboye s kladivem, nikdo nic takovýho nepředvedl. Monstrózní masakr. A i přes to, že film si drží tempo, ta Titanicová stopáž je přehnaná. Hodně přehnaná. Hodnotil bych silnýma třema, ale za šroubovák v ruce musím dát jednu nahoru, protože sem se už dlouho takhle nezasmál. 80% ()

Martin741

Korejskym filmom sa dost vyhybam /raz darmo, CZ a SK porovnavacia baza je Europa/, ale tuna sa reziser Jee-Won Kim mimoriadne predviedol. Horor Akmareul Boattda slape naplno, strasidelna atmosfera je maximalne drsna a surova, rezia na urovni, film nema ani kusok hlucheho miesta, vysledny dojem je proste vyborny : 95 % ()

Wiikii

Rozdíl mezi Hollywoodem a Korejskou kinematografií je, že Korejské filmy si na nic nehrající, surovost ukáží surově a nechodí kolem horké kaše jakož je to u americké tvorby, kde dbají na morální kodex ve kterém takto naturalistický snímek nemá místo. (Ale jsou i nějaké výjimky).. A o co jde ve Viděl jsem ďábla ? Jde o příběh surové pomsty, jednoho muže, kvůli vraždě své snoubenky. Což nezní nijak ohromně, ale podání bylo neobyčejné, nikdy jsem snad ještě takovouto mstu ve filmu neviděl. Je to i velký masakr, který není pro citlivé jedince určen, ale ani pro psychopaty bez kouska citu. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

DrBuznička

Viděl jsem píčovinu. Kim ve své zemi a oboru žánrových hříček s korejským ozvláštněním nesnese srovnání s Parkem ani Bongem. Jeho film je nesnesitelně dlouhý, hloupý a zcela neinvenční. Autor naprosto nehodný jakékoli pozornosti - Oproti výše zmiňovaným si není vůbec vědomý toho, co ve svých filmech vlastně dělá. ()

Rocky88

Hodně hutný a trochu gore thriller, který má bohužel lehce přepálenou stopáž. Stačilo by kousek ukrojit, useknout, uříznout, jak chcete. Jakmile uběhne první půlka, okamžitě bylo jasné, že buď přijde twist, nebo to bude muset skončit. Twist přišel, hrdina se projevil ne zrovna jako bílý rytíř a taky se docela přepočítal v odhadu hlavního řezníka. Druhá půlka se tak stává soubojem zrůd, čas od času okořeněném černým humorem (vytahování šroubováku z ruky mě doslova donutilo vyprsknout kuře, které jsem předtím zmasakroval na grilu) a ukončeném pastí jak ze Saw. Pokud svým dětem či manželkám málo kladete na srdce, že nikde nemají chodit samy a nemají nastupovat k cizím lidem do auta, tak přesně pro vás tento film je :-). ()

cubajz

další asijsky chladnokrevný film o pomstě, který mě napoprvé totálně rozsekal. Scéna popravy dvou týpků nožem v autě mi zůstane v paměti ještě pěkně dlouho. ()

C0r0ner

Několikrát jsem si říkal, proč už ho kurva nesundá, když se z toho ta svině vždycky vzpamatuje? Na druhou stranu bych se tím připravil o další skvělé minuty tohohle dost brutálního filmu, kde je mlácení do ksichtu tím vskutku nejmenším. Škoda té malinko přepálené stopáže, ale zážitek to byl opravdu poctivý a opravdu jedinečný. Nic pro slabé povahy! 90% ()

Lenka.Vilka

Dost dlouho jsem přemýšlela, jak tenhle film ohodnotit. Protože já to přiznám hned na začátku, ať je jasný (pokud mě někdo už dostatečně nezná), že mi nevadí násilí, ale jenom určitý druh. A tady na mě bylo jednoznačně moc krve. Jediný důvod, proč mi to výrazněji nevadilo, byl ten, že to bylo opodstatněné. Viz předchozí tvrzení. Jenže tohle bylo na druhou stranu strašně dobře napsaný a skvěle natočený. Celá ta cesta, ze který už nemůže být návratu. Proto bylo zajímavý porovnat právě to první vzájemné setkání a poslední (což jsou úplně nejlepší části filmu) v kontextu toho uprostřed. A jsem dost ráda, že film končí, kde končí. Nepotřebuju falešné nebo trapné epilogy za každou cenu. A sem by se to nehodilo. Takže jo, dobře natočený film, který ze správného úhlu pohledu dává smysl, a všechno tam je naprosto pochopitelné. ()

Laputa

Velice brutální film, který je překvapivě velice ! zaujal...byl to prostě masakr k sežrání, nevím čím to, že se mi vůbec líbil takový styl film a ještě víc se divím, že to pro mě byla prostě pecka - strašně poutavý kousek ! ()

Wormboy

Ti korejci tie filmy o pomste prosto vedia. I Saw The Devil sice nedosahuje kvality Parkovej trilogie pomsty, ale stale je nadpriemernym snimkom, ktory divaka bez kompromisov vyborne zabavi. ()

zette

Celkem nicim originalni namet. Vrah vs. mstitel, takovych filmu uz byly natoceny snad stovky. Zpracovani a takova prehlidka brutality jako v tomto filmu se vsak muze objevit pouze v asijske produkci. To se musi videt, skutecne sokujici. Velmi kvalitni jsou i herecke vykony a misty velmi stisnena atmosfera. Jen krucek me deli od maximalniho bodovani. ()

PavelVanekArt

Paráda od začátku do konce. Korea tohle umí nejlíp. Pocit bezmoci, nenávisti, slasti a pomsty. Konec mohl být víc gore, ale i tak. Tohle miluju. Miluju Asii. Plná palba. 5* a.k.a 90% ()

3n3my

Aj keď nie som fanúšikom ázijskej filmovej tvorby, pri tomto kórejskom krváku nemôžem inak ako za 5*. S prehľadom sa vysmieva väčšine hollywoodskych trhákov, a necháva ich jasne za sebou. Plnokrvná akcia pretkaná krvavými scénami aj oddychovými pasážami nenudí, pôsobí realisticky (ale zároveň aj brutálne) a miestami hororový nádych nenecháva divákov vychladnúť. Spolu s niektorými scénami a presvedčivým zobrazením extrémizmu sa tento thriller stáva len pomaly vyprchajúcim. ()

bartias

Vizuálně dokonalé promyšlený hororový thriller ukazuje do posledního detailu a takřka do poslední kapky krve, jak dokáže žalem zdrcený policista ze speciální jednotky ze msty ubližovat vrahovi (nejen) své těhotné snoubenky. Je to šokující a zdrcující podívaná. Její síla se ale postupně vytrácí. Holt i na krev si člověk zvykne. A vzhledem k dvou a půl hodinové délce filmu na to má času až moc. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“