Reklama

Reklama

Barbarella

  • Francie Barbarella (více)
Trailer

Obsahy(1)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (283)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné (ve všech existujících významech, které toho krásné slovo má...). Jane Fonda byla nádhernou ženou, pro kterou Roger Vadim natočil, snad úmyslně nesmyslný, snímek, v kterém poukazuje na její tělo, vlasy, obličej... na celou Jane Fondu. Je to sci-fi dárek budoucím generacím, které se budou moci dívat na tuto ženu tak jak by si přáli (až na pár detailů, ale ty by už hraničili s trochu jiným žánrem). Ve své době muselo být největší sci-fi moct vidět tělo tak krásné ženy na velkém plátně. Rogere, si fajn chlap, že si její tělo uchoval pro další generace. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Striptýzek, fetiš, SM, orgasmy, jeden sexy moment vedle druhého a nadpozemský erotický náboj v hlavní roli s děsivě sexy Jane. A aby toho nebylo málo, víc hlášek než v deseti hláškových filmech dohromady. Ať už je Barbarella naivní úmyslně nebo ne, nedokážu od toho filmu odtrhnout oči. A když by každá comicsová postava byla takhle mrdatelná, porno průmysl by šel do háje. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $9miliónovTržby USA $613,285Tržby Celosvetovo $623,000KLENOT MEDZI CÉČKAMI !!! Tak krásna naivita, ľahkosť, iskrivosť, vášeň, odrovnávajúce dialógy všetky možné zábrany, ladiaca hudba a pesničky, plus prezliekanie odevu-neodevu každých 5minút hlavne kúzelnej predstaviteľky v podobe očarujúcej Jane Fonda sa len tak nevidí a asi vidieť nebude. Od filmu som nevedel čo mám čakať a dostal som toľko že ani vo sne by som toľko čakať nemohol. KÚZELNÝ FILM, ktorý predbehol dobu, pobavil a moc, moc zašmáknul. /100%/ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Ano, je to blbost, ale zábavná blbost a NEODOLATELNĚ naivní pokus o lehkou erotiku na filmovém plátně. Doba květinových dětí a počátky sexuální revoluce se na této comicsové adaptaci plně projevila. Je to úlet, plný sexuálního náboje, se sexy Jane Fondovou v přiléhavých modelech, na kterou je radost se dívat. To jak zpocená Jane zadře popravčí nástroj slasti, je výkon hodný celého regimentu erotických údernic :o) Za zmínku stojí i extravagantní kostýmy a design interiérů. Jen tak pro zajímavost, ve své době byla Barbarella často promítána v půlnočních představeních. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Od úžasné úvodní titulkové pasáže přes desítky (z dnešního pohledu) naprosto pitomých scén až k „orgastickému“ finále jsem jenom nechápavě zíral a skvěle se přitom bavil. Jestli to Vadim myslel vážně (což doufám nemyslel), dokážu si představit jak se budou lidé bavit za takových třicet let třeba u Van Helsinga (i když ten působí směšně už teď :). 60% Zajímavé komentáře: Oskar, Kass, Exkvizitor, swamp ()

Galerie (73)

Zajímavosti (16)

  • V původním komixu nebyla Barbarella tajná agentka, ale vyhnankyně. Dalším rozdílem je například skutečnost, že postava Durana Durana se v komiksu vůbec neobjevila. (Dreadd)
  • Scéna, kdy letí slepý anděl Pygar prostorem s Barbarellou v náručí, probíhala následovně: Specialisté na dálkové ovládání vymysleli rafinovanou konstrukci: ze zeleného pozadí vyčnívala vodorovně obrovská ocelová otočná tyč, na kterou byly mocnými šrouby a háky upevněny dva kovové korzety. Jeden byl vyroben na míru Johnovi Phillipovi Lawovi a druhý pro Jane Fonda a oběma jim co nejtěsněji přiléhaly k tělu, protože na nich museli mít oblečené ještě filmové kostýmy a celé to nesmělo vypadat moc bachratě. Byla to nepopsatelná bolest. Nikdo nepomyslel na partie „tam dole“ a tíhu obrovských křídel, které anděl ještě měl. Představitel Pygara byl přesvědčen, že jeho sexuální život bude předčasně ukončen. [Zdroj: Jane Fonda – kniha Tak šel můj život] (Pavlínka9)
  • Role Barbarelly později ležela Fondové natolik v žaludku, že přiměla svého manžela - digitálního magnáta Teda Turnera - aby film koupil a strčil ho do archivu, kde vydržel až do roku 1991. Důvodem jeho znovuvytažení na svět byl rozpad jejich manželství. Pokaždé, když se dvojice pohádala, zavolal Turner do své televize Superstation WTBS a přikázal pouštět Barbarellu. Jednu dobu ji stanice dokonce vysílala 4x týdně. (Divočák)

Související novinky

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

24.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu…

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

08.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že…

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

13.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u…

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

08.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů…

Reklama

Reklama