• Francie

Barbarella: Queen of the Galaxy

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

• Radko

Otvárací striptíz v štýle koláží Karola Barona bol skvostný. Rovnako tak hryzajúce bábiky. Zvyšok bol vizuálnou prezentáciou akejsi vesmírnej Angeliky, ktorá kam príde, tam sa z vďaky rozdá. Kostýmy, dekorácie i dej neskutočne ohavné a stupídne. Až tak, že každému súdnemu mimozemšťanovi i pozemšťanovi by sa libido pri pohľade na takéto čosi dávno vytratilo.(15.10.2012)

• BoPo

Sci-fi/fantasy porno bez sexu. Dostanete len súbor predsexových a posexových scénok, v ktorých sa odohrávajú blbé dialógy blbých postáv. Jane Fonda v krátkych intervaloch strieda viac či menej sexy oblečky, vytŕča prdelku a sem tam aj prsia. Z Barbarelly plačú všetky feministky sveta. Feministky za ktoré Jane Fondová tak usilovne neskôr bojovala. No ona bojovala za kdekoho. Napríklad za indiánov, ktorí ju prosili, aby to nerobila, pretože je skutočne pravou blondýnkou. Vizuálne to na prvú dobrú pripomína československé sci-fi pokusy z príbuznej filmovej éry, alebo o desaťročie mladšieho Flasha Gordona. V roku 1968 vbehla do kín Planeta opic, takže akékoľvek hlášky typu, že na svoju dobu, bola Barbarella...si môžete strčiť viete kam.(28.12.2020)

Heh tak tady sem se zkutečně bavil, krom toho že se Barbarella vypsala snad z celou galaxií tak musím uznat že na svou dobu to byl opravdu extra film. Hodně dobré dekorace a kostýmy, to mě ža překvapilo jak zajímavě je tohle všechno dotaženo do svého zdárného konce. Navíc i souboje anděla nesoucího hlavní hrdinku s loděmi mimozemšťanů byly dost slušné a třeba v porovnání se Star Trackem jež v té době již taky existoval jsou i živé a akční. Hlavně ten vtipný náboj uvnitř příběhu, skvělé dialogy a mě se velice líbivší revolucionář s jeho doknalým a mírně nefunkčním ovládacím panelem. Skvělá zábava a dobře investovaný čas!!!!!!!(22.6.2004)

• Oskar

Barbarella je jedním z těch filmů, které se snad dají ohodnotit jen extrémně: odpadem nebo pěti hvězdičkami. Odpad dát nechci, protože je to sice filmařsky to nejspodnější dno, jaké jsem kdy viděl, ale připouštím, že právě díky tomu je to velmi, velmi zábavný film. Ale pět hvězdiček taky nedám, tím bych deklasoval všechny filmy, které jsem až dosud ohodnotil. Shodněme se na tom, že Barbarella je všechno, jen ne průměrná. :-) V čem se ale pravděpodobně rozcházím se zbytkem světa, je klasifikace půvabů Jane Fondové. Já na ní prostě vidím, jak jí to nesedí, jak ji do toho Vadim nutil, a jak ponížená se cítila. A je mi z toho nepříjemně, asi jako bych sledoval přímý přenos znásilnění. Takže IMHO má Fondová mnohem větší sex-appeal v komedii Bosé nohy v parku, kde sice nehraje meziplanetární štětku ani se nesvléká při beztížném tanci, ale je nádherně ztřeštěná a dala do té role všechno.(8.2.2006)

Komiksový film vzešlý z probíhající sexuální revoluce, což mluví za vše. Výrazně extravagantní sci-fi bizarnost, která kombinuje soft-erotiku a biblické motivy s fetišistickými pasážemi (např. kouření "esence muže" z obří vodní dýmky, ve které plave několik nahých chlapů), dodnes okouzluje vizuální originalitou, mimořádnou potrhlostí i sebe-ironickým (těžko říct, jestli záměrným) humorem. Je to naivní kýčovitá blbost, ale zároveň velmi zábavná, psychedelická a natočená s nebývalým tvůrčím elánem. A ty historky o životě filmu v následujících letech a o jeho napojení na soukromý život Jane Fondové jsou úžasné.(24.3.2011)

• - Tvůrcem Barbarelly je Jean-Claude Forest, který komix publikoval v roce 1962. (JOHN.NY)

• - Skupina Duran Duran si dala své jméno právě podle hlavního záporáka z Barbarelly. Jejich první singl se pak jmenoval Electric Barbarella. (Divočák)

• - Legendární komiksový český plakát k filmu navrhl Kája Saudek. Na vlaštovce vlevo se dokonce objevil nápis "Muriel a Andělé" odkazující k prvnímu dílu jeho nejslavnějšího grafického románu, který vytvořili společně se scenáristou Milošem Macourkem. (Shaqualyck)