• Francie

Barbarella: Queen of the Galaxy

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

• SNCIS

Komiksová klasika šedesátých let. O čem to je? Víceméně o sexu. Kosmonautka Jane Fonda hledá Durana Durana. Než se k němu dostane, tak se vyspí s chlupatým chytač, blonďatým andělem a kníratým odbojářem. Duran Duran ji uspokojí pomocí erotické hračičky a málem dojde k lesbickým hrátkám s královnou planety. Pozor! Jsou to šedesátá léta a vše je natočeno decetně... Nahou Fondovou sice uvidíme, ale to je asi tak všechno. V celku je to blbost s mizernými triky. Nicméně Jane Fonda a její střídají se oděvy udrželi mou pozornost - po celou dobu filmu. Viděno na Nova Cinema hodně pozdě večer s českým dabingem. - 20%.(18.1.2018)

• Flipnic

Tohle je jpro mne paradoxně jeden z vůbec nejvíc nepochopitelných filmů, jaké jsem kdy v životě viděl ... Asi první půlhodinu jsem nevychytával a nechápal vůbec, pak se to docela rozjelo a už jsem se jakž takž "naladil" ... Ano, naladit se na tento film bylo pro mne právě to nejobtížnější a stejně nevím, jestli se mi to podařilo. Já prostě nevím, jestli to všechno bylo myšleno vážně něbo ne, herecké výkony ... jestli byly perfektní nebo tragické, comixovost filmu jestli byla náhodná nebo účelová atd. Film je to prostě podivný a i když jsem si říkal, že tohle a tamto je prostě perfektní, ve skutečnosti jsem se u toho šíleně nudil. Krásná Jane Fondová a její oblečky super. Výtvarná stránka taky super, barvičky ... hmm ... takový prostě LSD trip, krátký ... Ne, "Barbarella" je prostě film, který mne po 40ti letech naprosto odrovnal a vůbec nevím, co si o něm mám myslet. A to jedinné a hlavní se mi na něm právě tolik líbí!!(10.6.2008)

• Radko

Otvárací striptíz v štýle koláží Karola Barona bol skvostný. Rovnako tak hryzajúce bábiky. Zvyšok bol vizuálnou prezentáciou akejsi vesmírnej Angeliky, ktorá kam príde, tam sa z vďaky rozdá. Kostýmy, dekorácie i dej neskutočne ohavné a stupídne. Až tak, že každému súdnemu mimozemšťanovi i pozemšťanovi by sa libido pri pohľade na takéto čosi dávno vytratilo.(15.10.2012)

,,Sexem za záchranu vesmíru" Barbarella je hóóódě ulítlý trash, který stojí na překrásné Jane Fonda. Ten její titulkový striptýzek? Mňam. Takhle by měl začínat každý film. Problém je v tom, že i přes krásnou hrdinku, pár hlášek, hezké kostýmy a pár dobrých nápadů (Stroj, který popravuje rozkoší) je to docela nuda. Velký podíl na tom má fakt, že samotná postava Barbarelly nemá žádné opodstatnění a není vůbec hybatelem příběhu. Věc se má asi tak, že Barbarella někam jde a propadne se někam, tam jí zachrání nějaký statný chlapík, který jí hned po záchraně přefikne a Barbarella jde zase dál a zase se někam propadne... Ale co. Všechno je to správně barevné, ulítlé a vezoucí se vlně sexuální revoluce, takže proč se na to zlobit. Kolem a kolem to vidím na 3*, kdyby to chvílemi nebyla velká nuda, tak mohla Barbarella pomýšlet na mnohem lepší hodnocení. Btw. hodně mi to připomínalo nedávno viděného Flashe Gordona ,,Nemůžeme to dělat postaru. Nechci porušovat tvoje tradice."(9.7.2008)

UPDATE 2020: Ona je zlatíčko, ale stačilo by jí tak 60-70 minut. ---- Tohle vidět v roce 1968 musel být zatraceně velký zážitek. Barbarella je naducaný obláček plný sexy hračiček a krásných kulis. Úvodní titulková sekvence je nejvíc sexy ever. Pak následuje půlhodina poznávání nového světa a snových krajinek. Po ní se už řeší (dnes trochu unilý) příběh, což je škoda - raději bych víc a víc z té vesmírné nádhery. Co dodat - krása, nápaditost .. .a taky 42 roků od premiéry, takže nějaký zběsilý mazec nečekejte.(8.1.2011)

• - Skupina Duran Duran si dala své jméno právě podle hlavního záporáka z Barbarelly. Jejich první singl se pak jmenoval Electric Barbarella. (Divočák)

• - Barbarella byla prvním komiksovým charakterem, který se dočkal vlastního filmu. (Divočák)

• - Úvodní scéna – svlékání kombinézy, fungovala následovně: Kabina kosmické lodi byla postavena v ateliéru obráceně, tedy vzhůru nohama, takže směřovala nahoru ke stropu obrovského zvukového studia. Místo podlahy byla na dekoraci umístěna tlustá skleněná deska a kameru zavěsili technici na konstrukci tak, že zabírala kabinu pod sebou skrz tuto skleněnou „podlahu“.  Jane Fonda pak musela vyšplhat po žebříku na sklo, aby byla v záběru nad kabinu a celá situace tak vytvářela iluzi, že se vznáší ve vzduchu. [Zdroj: Jane Fonda – kniha Tak šel můj život]
    (Pavlínka9)