• Francie

Barbarella: Queen of the Galaxy

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

• ilemas

Jako malý kluk před mnoha a mnoha lety jsem to žral v černobílé tv chyceno na rakušácích, dnes naprostá hovadina a ani z nostalgie nemohu hodnotit víc. Jediné plus, které film nabízí je krásna sex-bomba Jane Fondová, kvůli které jsem se pár dní před 15. narozeninama nedostal do kina. Taková bylo tehdy doba.(1.1.2013)

,,Sexem za záchranu vesmíru" Barbarella je hóóódě ulítlý trash, který stojí na překrásné Jane Fonda. Ten její titulkový striptýzek? Mňam. Takhle by měl začínat každý film. Problém je v tom, že i přes krásnou hrdinku, pár hlášek, hezké kostýmy a pár dobrých nápadů (Stroj, který popravuje rozkoší) je to docela nuda. Velký podíl na tom má fakt, že samotná postava Barbarelly nemá žádné opodstatnění a není vůbec hybatelem příběhu. Věc se má asi tak, že Barbarella někam jde a propadne se někam, tam jí zachrání nějaký statný chlapík, který jí hned po záchraně přefikne a Barbarella jde zase dál a zase se někam propadne... Ale co. Všechno je to správně barevné, ulítlé a vezoucí se vlně sexuální revoluce, takže proč se na to zlobit. Kolem a kolem to vidím na 3*, kdyby to chvílemi nebyla velká nuda, tak mohla Barbarella pomýšlet na mnohem lepší hodnocení. Btw. hodně mi to připomínalo nedávno viděného Flashe Gordona ,,Nemůžeme to dělat postaru. Nechci porušovat tvoje tradice."(9.7.2008)

• dobytek

Tohle je fakt podivnej film. Dostal jsem se k němu náhodně přes stejnojmennou písničku od Svena Vätha a ze zvědavosti jsem se na to podíval. Abych pravdu řek, tak jsem se teda nedíval ani tak na film, ale spíš na Jane Fondovou (ne)oblečenou v těch bizarních kostýmech. Během sledování jsem si hned vzpomněl na film Barb Wire s Pamelou Anderson. Stupiditou se oba dva filmy celkem vyrovnaj, takže vzhled hlavních představitelek je tim pádem v obou případech největšim (a v podstatě taky jedinym) pozitivem. Kdybych si měl teda vybrat, tak se radši budu koukat na Pamelu, nicméně oba filmy hodnotim stejně "vysoko".(6.11.2007)

WTF na najvyššej úrovni. Vysokorozpočtové porno z ktorého niekto omylom vystrihol erotické scény. Ale je to zábavné a nie, že nie. V roku 40 000 je antigravitačná agentka vyrušená zo svojho spánku, aby zachránila svet pred zlým vedcom s menom Duran Duran (áno, odtiaľ pochádza názov slávnej kapely). Spozná pritom mimo iné aj krásy fyzického zbližovania. Znie to divne? To rozhodne áno. A v samotnom filme je toho omnoho viac. Klasik Roger Vadim (... a Boh stvoril ženu) natočil podľa predlohy Jean-Claude Foresta za obrovské peniaze niečo, čo pôsobí ako vysoko-rozpočtové porno, z ktorého niekto omylom vystrihol všetky erotické scény. Jane Fonda sa vďaka tomuto kúsku stala sexsymbolom a samotný film kultom, ktorý mal s odstupom času potrebu každý vidieť (dokonca aj u nás sa mu podarilo prejsť cez cenzorov). Ideálna kulisa k nejakej akcii s množstvom alkoholu.(7.12.2014)

• Flipnic

Tohle je jpro mne paradoxně jeden z vůbec nejvíc nepochopitelných filmů, jaké jsem kdy v životě viděl ... Asi první půlhodinu jsem nevychytával a nechápal vůbec, pak se to docela rozjelo a už jsem se jakž takž "naladil" ... Ano, naladit se na tento film bylo pro mne právě to nejobtížnější a stejně nevím, jestli se mi to podařilo. Já prostě nevím, jestli to všechno bylo myšleno vážně něbo ne, herecké výkony ... jestli byly perfektní nebo tragické, comixovost filmu jestli byla náhodná nebo účelová atd. Film je to prostě podivný a i když jsem si říkal, že tohle a tamto je prostě perfektní, ve skutečnosti jsem se u toho šíleně nudil. Krásná Jane Fondová a její oblečky super. Výtvarná stránka taky super, barvičky ... hmm ... takový prostě LSD trip, krátký ... Ne, "Barbarella" je prostě film, který mne po 40ti letech naprosto odrovnal a vůbec nevím, co si o něm mám myslet. A to jedinné a hlavní se mi na něm právě tolik líbí!!(10.6.2008)

• - Jméno zlého města SoGo, kam Barbarella cestuje, je sestaveno z počátečních písmen biblických měst Sodoma a Gomora. (Divočák)

• - Dildanino heslo Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch je jméno skutečné dědiny ve Walesu. (Divočák)

• - Skupina Duran Duran si dala své jméno právě podle hlavního záporáka z Barbarelly. Jejich první singl se pak jmenoval Electric Barbarella. (Divočák)