• Francie

• Austrálie

Barbarella: Queen of the Galaxy

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Francie / Itálie, 1968, 98 min

Podle mě nejlepší komiksový film. Film, který Jane Fondová natolik nenáviděla, že donutila svého 3 ( asi- nejsem si jistá) manžela Teda Turnera, aby ho koupil a navždy ztratil. Ironií osudu se naštěstí stalo, že ke konci manželství, byla Barbarella na jeho příkaz vysílána i několikrát týdně. Po rozvodu vyšla na DVD.(11.11.2004)

• Radko

Otvárací striptíz v štýle koláží Karola Barona bol skvostný. Rovnako tak hryzajúce bábiky. Zvyšok bol vizuálnou prezentáciou akejsi vesmírnej Angeliky, ktorá kam príde, tam sa z vďaky rozdá. Kostýmy, dekorácie i dej neskutočne ohavné a stupídne. Až tak, že každému súdnemu mimozemšťanovi i pozemšťanovi by sa libido pri pohľade na takéto čosi dávno vytratilo.(15.10.2012)

• rarak

Film ve mně vyvolal spoustu otázek, jako např. "Kdo na něco takového mohl dát peníze?", "Proč do toho ti herci šli?" nebo "Co na to lidé říkali v sedmdesátých letech?" Nedávno jsem četl, že se uvažuje o remaku tohoto filmu. Pokud k tomu opravdu dojde, jsem zvědav, jestli bude vesmír opět vypadat jako detailní záběr na kapky vody na předním skle automobilu.(9.1.2011)

• Adam Bernau

Film přeplněný hláškami, či spíše film, který sám je jedna velká hláška. Moc rád bych dal Barbarelle-Psychadele za její zásluhy o udržení mezigalaktického míru nějakou tu hvězdičku. Bohužel jsem tento vlhký sen Timotheje Learyho dokázal bez posouvání sledovat jen první půlhodinu. Než i tak to byl nezapomenutelný zážitek.(2.9.2011)

Absolútne nehodnotiteľné wtf sci-fi z ďalekej budúcnosti, ale pevne ukotvené v 60. rokoch. Vadimovi niekto povedal, že si má pre inšpiráciu dať štvrtinu známky LSD, ale on počul štyri známky... Ja som si dal pred filmom 4 desiatky Krušovice a na vychutnanie filmu to nestačilo. Jedno z najbrakovejších sci-fi, aké som kedy videl a skutočne som stále nedokázal veriť vlastným očiam. Je to tak dobre? Netuším...(30.3.2018)

• - Nabídku hlavní role odmítla Sophia Loren. (Dreadd)

• - Barbarella byla prvním komiksovým charakterem, který se dočkal vlastního filmu. (Divočák)

• - V původním komixu nebyla Barbarella tajná agentka, ale vyhnankyně. Dalším rozdílem je například skutečnost, že postava Durana Durana se v komiksu vůbec neobjevila. (Dreadd)