Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ***

  Nejslabší abramsovina pro kina. První půlka je krásná, půvabně oživuje spielbergovské časy, ale v druhé dojde dech a utahaně se film kodrcá k cíli, který vůbec nemá ryzost citovaných a variovaných spielbergovin. Tady se jasně ukáže, že jde jen o zručnou nápodobu něčeho třicet let starého - (emocionální) přesvědčivost chybí.(3.9.2011)

 • Bloody13
  ****

  Díky Spielbergově produkci se nedal očekávat mysteriózní sci-fi thriller, jak tomu možná napovídal teaser trailer. Tohle je prostě popcornový spektákl. Každá generace, kromě vašich babiček, si v něm něco svého najde. Převážně je to přehypované dětské dobrodružství, v kterém jde o život všem ostatním, jen je hlavním hrdinům. První půlka snímku je bezesporu nejlepší, a to hlavně díky nadsadité vlakové srážce a pouze v náznacích tušeného monstra. Ta druhá už sklouzne do zbytečného patosu, scenáristických náhod a digitálního finále, v němž monstrum asi neoslní tak, jak tvůrci zamýšleli. Ale jinak všechno tu klape nadmíru dobře, ani ti dětští představitelé mě nesrali. Čas od času prostě tenhle styl rodinné zábavy neuškodí.(27.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Je vidět, že nostalgie vážně dělá hodně, protože Abrams natočil svůj snímek jako evidentní poctu osmdesátkovým Spielbergovým rodinným sci-fi snímkům E.T. mimozemšťan a Blízká setkání 3. druhu. Nejenže s ním drží krok, ale minimálně, pokud jde o efekty, dostala se kinematografie zase o kousek dál, takže je to pro dnešního diváka lákavější podívaná. Takové vykolejení vlaku a následná katastrofa plná výbuchů a létajících vagónů musí přivést k nadšení každého fanouška efektní blockbusterové produkce. Přesto sklízí Abrams o poznání slabší ohlas a nemalé rozpaky. Přece jen, ve výběru námětů a režijního stylu se dnešní kinematografie posunula někam dál, spíš ke komiksovým a herním adaptacím. Po stránce režie Abramsovi nemůžu vytknout nic, má dobré oko pro casting dětských herců a taková Elle Fanning je slaďoučká do té míry, že vynachválit ji tak, abych vyjádřil své sympatie téhle mladičké herečce, znamenalo by to riskovat obvinění z pedofilie. Abrams umí dobře dětské herce i vést a má cit pro pečlivé dávkování napětí. Jenže co naplat, už jsem téhle produkci taky odrostl, a když jsem si nedávno znovu mapoval Spielbergovu filmografii, filmy jako Čelisti, Duel apod., byť jsou starého data, na mě fungovaly pořád stejně jako kdysi, ale právě Blízká setkání a E.T. mě vyloženě zklamaly, už to vážně není ono. Celkový dojem: 55 %.(23.6.2014)

 • BadoXXII
  ***

  E.T. mimozemšťan + Cloverfield + bežná rodinná dráma. Okolo tohoto filmu boli také tajnosti, že to v konečnom dôsledku určite mnohých ľudí prekvapí. Prekvapí to hlavne svojím štýlom spracovania a možno aj nemilo. Jedná sa tu znovu o problém ako tomu už bolo v mnohých iných prípadoch - nejasné zameranie na diváka. Pre detského diváka to je častokrát hrozivé ale aj uťahané. Pre dospelých tiež nie je najšťastnejšia voľba to všetko snímať z pohľadu malých naivných detí. Hlavne keď to ku koncu začína tlačiť na emócie a podobá sa to na E.T.-ho . U mňa to tvorcom neprešlo. Záver je jednoducho smiešny. Málo napatia, málo akcie a málo vtipu. Na druhú stranu však dobrá hudba, za zanedbateľný rozpočet veľa muziky (vypadá to jednoducho draho) a atmosféra 80tych rokov. Pozerateľné, ale čakal som viac.(3.8.2011)

 • POMO
  ***

  Ambiciózny projekt, ktorého prvý “dráždič” uzrel svetlo sveta rok pred premiérou, je recyklantom všetkých známych klišé príslušného žánru a obdobia. Abrams je brilantný technický režisér, ale jeho fantázia a spájanie súvislostí na adekvátne špičkový scenár nestačí. Potvrdzuje to ostatne i najväčšia slabina filmu – odfláknutý, hlúpučký záver. Super 8 nenudí, poteší osemdesiatkovou atmosférou, dobre zahranými, príjemnými detskými postavami, ale pojmy “napätie” či “prekvapenie” nepozná. Je to iba rádoby hororová, a ruku na srdce - zbytočná - varianta E.T.-ho, ktorú divák “pamätník” presedí bez väčšieho vzrušenia a súčasný teen divák, odchovaný Pánom prsteňov, Matrixom a Twilightmi, si v nej nenájde zhola nič. Pre vzdanie holdu veľkému tvorcovi, ktorý v ňom prebudil lásku k filmom, mu mal Abrams poďakovat dopisom, a nie nás zbytočne celý rok napínať čakaním na výnimočnú udalosť.(8.9.2011)

 • - Ve filmu o zombie, který můžeme zhlédnout během závěrečných titulků, se objevuje budova s číslem 47. Číslo 47 je pro J.J. Abramse typické a objevuje se i v jiných jeho projektech, stejně jako zmíněné město Cleveland, jenž bylo jmenováno například také v seriálu Hranice nemožného (od r. 2008). (Scelleton)

 • - Elle Fanning prozradila, že režisér J.J. Abrams volal přímo k nim domů, když roli Alice ve filmu získala. Prý z toho byla natolik v šoku, že začala hlasitě křičet přes celý dům. (Kacitr)

 • - Čerpací stanice na okraji města se jmenuje Kelvin Gasoline. Kelvin se jmenoval dědeček J.J. Abramse. (Kroup4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace