Sympatická scifárna, která sice postrádá hutnou atmosféru, ale pár výživných scének obsahuje. Inklinace k E.T.ho odkazu je zřejmá, ale tohle rozhodně není rodinný film pro dětičky. Abrams téma ozvláštnil amatérskou zombie filmařinou, okolo níž je scénář de facto vystavěn a která snímek zároveň trochu odlehčuje. Z hlavních dětských postaviček mě výrazněji nezaujal nikdo, jen jsem si s údivem všiml, že Joel Courtney je o víc jak dva roky starší, než Elle Fanning, přičemž na mě působili svým vzhledem spíše obráceně. Ale to je jen takový detail na okraj. ;-)(21.4.2013)

Abrams tentokrat sice neboduje tak jako v pripade ST nebo M:I, ale i tak natocil paradni kousek. Jedinej problem je vicemene naprosto neoriginalni pribeh o parte kluku, ktery vsemu pridou na kloub a zlejch vojacich, kteri se snazi neco ututlat. A ruku v ruce s tim jdou naprosto sablonovity postavy. Jinak je vetsinu casu film docela napinavej, coz je hlavne diky tomu, ze clovek ceka, co ze to vlastne z toho vlaku vylezlo. Uprimne receno, moc se neteste, neni to nic originalniho a designove to vypada lehce smesne. Nastesti film slusne graduje, sem tam nejaka honicka, sem tam neco vybuchne, proste se neustale neco deje a deticky tentokrat nejsou vyjimecne nijak otravny, takze za me spokojenost.(11.8.2011)

Není se v podstatě čemu divit, že zatímco Američané jsou v podstatě nadšení, my krčíme rameny. JJ Abrams prostě "vyprodukoval" film pro generaci, která vyrostla na ETm a Blízkých setkáních. Tento žánr, ještě posílený tak oblíbenou atmosférou "tajemna", která v USA frčí, přesně odpovídá zámořskému vkusu a stejně jako tam mají snadnější přijetí westerny, má to lehčí i Super 8. Já jsem na tu hru přistoupil a přestože jsem nikdy neujížděl ani na jednom ze zmíněných kultů, Super 8 jsem si docela užil. Abrams je v gradování opravdu mistr, což je hlavní výhoda. Jediný (a zásadní) problém je, že Super 8 graduje, graduje, graduje, ale postupně nám dojde, že právě ta "gradace" je smyslem vyprávění, ne nějaké velké finále, z čehož pro někoho přichází jisté rozčarování (stejně jako u seriálu Ztraceni - mého naprostého oblíbence). Tady to na mě nepůsobilo zdaleka tak silně, aby byl tento očividný záměr úplně obhajitelný. PS: Stejně jako Cloverfield je to film pro kino. Možná, že jsem tedy udělal chybu, když jsem si nepočkal. Vzpomínám si, jak jsem u Cloverfieldu z kina odcházel nadšený a později na DVD zíval. 65%(30.6.2011)

Dětské dobrodružství á la Spielberg? Rodinné drama na pozadí sci-fi, propracované dětské charaktery a strhující emoce? Dechberoucí výbuchy, před kterými smeká i Michael Bay? J.J.Abrams to dokázal? Ano, ano, ano, ano. Takhle pořádně se to dělalo v 80. letech! 90% P.S. Elle Fanning stačil jediný film na to, aby předčila svou starší sestru Dakotu v charismatu i hereckých schopnostech.(10.7.2011)

E.T. mimozemšťan + Cloverfield + bežná rodinná dráma. Okolo tohoto filmu boli také tajnosti, že to v konečnom dôsledku určite mnohých ľudí prekvapí. Prekvapí to hlavne svojím štýlom spracovania a možno aj nemilo. Jedná sa tu znovu o problém ako tomu už bolo v mnohých iných prípadoch - nejasné zameranie na diváka. Pre detského diváka to je častokrát hrozivé ale aj uťahané. Pre dospelých tiež nie je najšťastnejšia voľba to všetko snímať z pohľadu malých naivných detí. Hlavne keď to ku koncu začína tlačiť na emócie a podobá sa to na E.T.-ho . U mňa to tvorcom neprešlo. Záver je jednoducho smiešny. Málo napatia, málo akcie a málo vtipu. Na druhú stranu však dobrá hudba, za zanedbateľný rozpočet veľa muziky (vypadá to jednoducho draho) a atmosféra 80tych rokov. Pozerateľné, ale čakal som viac.(3.8.2011)

• - Ani samotní herci nevěděli, jak vypadá "věc", která unikne z nákladního vlaku. Abrams ji pro ně pouze pojmenoval "Cooper". (Brousitch)

• - V zombie hororu, který točí hlavní postavy filmu, pochází nákaza měnící lidi v zombie z továrny Romero Chemicals. Jedná se o odkaz na otce subžánru zombie hororů George A. Romera. (JardaBauer)

• - Elle Fanning prozradila, že režisér J.J. Abrams volal přímo k nim domů, když roli Alice ve filmu získala. Prý z toho byla natolik v šoku, že začala hlasitě křičet přes celý dům. (Kacitr)