Super 8/10 aneb 80% solidní filmařina pro školáky. Toto sci-fi je skutečně spíše pro děti, což mu ve výsledku nejvíce ubližuje. Pokud by se to pojalo s ratingem 18, pak je tento film naprosto dokonalým, protože splňuje vše, co má správné sci-fi s mimozemšťanem obsahovat. Jenže je pro děti, takže mohutné mordy a temné mimozemské řádění nahrazuje dočasné zmizení, nekompromisně nasraný alien s touhou povraždit vše, co mu příjde do cesty je ve výsledku Ghandí i s jeho rozhledem a sociálním cítěním. Dětské postavy naprostým zázrakem neserou po úvodních dialogách, i když zde mají klasické hollywoodské (dospělé) uvažování i inteligenci. Jen ta Fanning občas nasere, když si ve svých 11 letech hraje na sexy a děsně cool, ale herecký talent, tak ten má stejně velký jako Peter North ejakulaci. Super 8 je neurážlivá a bavící záležitost, která by neměla pobouřit nikoho, ale zároveň neverbovat doživotní fanoušky. 80%(21.8.2011)

Byla jsem trochu zaskočena zdejším poměrně nízkým hodnocením, takže jsem od Super 8 nic moc neočekávala. A to bylo dobře, protože jsem byla příjemně překvapená. Podle mého se jedná o velmi vydařené sci-fi s dobrými herci i triky, po Zrození Planety opic další příjemné překvapení letošního léta. Mé hodnocení: lepší čtyři hvězdičky.(24.8.2011)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $127,004,179Tržby Celosvetovo $260,095,987Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,591,338 //počet predaných kusov 993,623Tržby za predaj DVD v USA $18,304,795 //počet predaných kusov 1,177,543║ Tak film pripomína zlaté 80.roky a vo veľa ohľadoch klasiku ako E.T., takže mne osobne tento počin nadmieru zapasoval, príbeh hlavne ovplíva skvelou dávkou napätia a tajomnosti, šikovnými trikmi, hlavne vykoľajenie vlaku je bombasticky ohlušujúce, ustredné detské zoskupenie funguje perfektne, taktiež iskrenie medzi Joelom Courteney a Elle Fanning má čosi do seba, režisér J.J. Abrams potvrdzuje že momentálne patrí medzi režisérsku elitu a pomaly sa môžeme tešiť na Star Trek(12). /90%/ __hmmm a kameraman Larry Fong(300, Watchmen, Sucker Punch) je proste geniálny(4.12.2011)

Mě se to líbilo fakt hodně. Dětské postavy jsou sympaťáci (nejradši jsem měl asi špekouna) a ta tajemná atmosféra plná dobrodružství se mimořádně povedla. Ten film má prostě dokonale použitý všechny ty bezva atributy správný podívaný tohoto typu: prdelákov v polích, kde se děje něco divnýho a přijdou na to děti kterým rodiče zakážou se spolu stýkat atd. atd. Akorát, jak tam byla ta tanková bitva, tak jsem nepochopil na koho vlastně všichni střílí.(21.9.2011)

Rodinný film 21.storočia. Napínavý, takže na svoje si príde aj dospelá časť publika a samozrejme veľmi hravý a nápaditý. J.J. Abrams si splnil svoj sen a sčasti aj povinnosť prispieť do série mimozemských filmov natočených aj pre menej náročné publikum. Spielbergov rukopis je takisto čitateľný, ale neposúva kvalitu k moderným trendom. Infantilnosť a naivita však sprevádzajú celý film pomerne často a až veľmi viditeľne nato, aby som si to nevšimol a nezačalo mi to vadiť. Herci však hrali úžasne, najmä detský casting sa podaril na výbornú a všetko šlapalo ako hodinky. Dokonca aj dialógy mi nedriapali uši a tak sa diery v scenári podarilo aspoň provizórne zaplátať. Čo ma však prekvapilo a mrzelo viac je, že sa tvorcom vôbec nepodarilo citovo previazať detských hercov a extra terrestriálnu bytosť, a tak vyšiel záver emotívne úplne naprázdno. V skratke asi toľko, že keby som mal o desať rokov menej, tak slintám blahom, takto som si len spravil čiarku v kolónke ďalších nepodarených blockbusterov. A Abramsovi odporúčam držat sa sci-fi témy mimo hraníc našej planéty, najmä v pokračovaní dobrodružstiev vesmírnej lode Enterprise. 60%.(17.9.2011)

• - Ve filmu o zombie, který můžeme zhlédnout během závěrečných titulků, se objevuje budova s číslem 47. Číslo 47 je pro J.J. Abramse typické a objevuje se i v jiných jeho projektech, stejně jako zmíněné město Cleveland, jenž bylo jmenováno například také v seriálu Hranice nemožného (od r. 2008). (Scelleton)

• - Elle Fanning prozradila, že režisér J.J. Abrams volal přímo k nim domů, když roli Alice ve filmu získala. Prý z toho byla natolik v šoku, že začala hlasitě křičet přes celý dům. (Kacitr)

• - Ke konci traileru, když se oddaluje záběr od objektivu kamery, proběhne řada písmen. Pokud si to pustíte pomalu, dočtete se tam: "scariest thing i ever saw". Když to potom zadáte do prohlížeče jako webovou adresu - www.scariestthingieversaw.com, dostanete se na vzdálenou plochu, kde se přes příkazový řádek můžete dostat k audio souboru s divným zvukem. Profil je aktualizován, tudíž přibude více dokumentů. Jedná se o reklamní kampaň. (Kailo)