To, že se mi bude Super 8 až tolik líbit, jsem opravdu nečekala:) V Super 8 se setkává luxusní parta malých, chytrých exotů, kteří jako by vypadli ze Stůj při mně. Vše začíná tak, že banda těchto, vskutku nesmírně talentovaných filmařů, natáčí zombie film. Oni i jejich kamera se poté stanou svědky monstrózní "train crash", kterou to vlastně všechno začne. Kdyby byli o desítky let zpět, ve Spielbergově filmu, setkali by se s jednou z nejkouzelnějších sci-fi postaviček, E.T. Ale jelikož se chlapci nachází v 21. století a ve filmu J.J. Abramse, roztomilý E.T. se proměnil ve Vetřelce, který likviduje nejen obyvatelstvo, ale také jejich elektrotechniku. V závěru filmu se nakonec ukáže, že vlastně vůbec není zlý a že jen potřeboval víru, kterou mu přinesla vlídná slova hlavního hrdiny. Nakonec se s ním všichni rozloučí ve stylu Blízkých setkání třetího druhu. A dokonce i mně málem ukápla slza. A to i přes to, jakkoli byl závěr prvoplánový a klišovitý. Tady mu to velmi ráda odpustím:) Film se mi jednoduše moc líbil, od obsazení, po scénář a tradiční Abramsovy "Lens Flares." And, please, all the awards to Joel Courtney. Ten kluk je tu fakt zatraceně dobrý:)(8.3.2013)

Abrams tentokrat sice neboduje tak jako v pripade ST nebo M:I, ale i tak natocil paradni kousek. Jedinej problem je vicemene naprosto neoriginalni pribeh o parte kluku, ktery vsemu pridou na kloub a zlejch vojacich, kteri se snazi neco ututlat. A ruku v ruce s tim jdou naprosto sablonovity postavy. Jinak je vetsinu casu film docela napinavej, coz je hlavne diky tomu, ze clovek ceka, co ze to vlastne z toho vlaku vylezlo. Uprimne receno, moc se neteste, neni to nic originalniho a designove to vypada lehce smesne. Nastesti film slusne graduje, sem tam nejaka honicka, sem tam neco vybuchne, proste se neustale neco deje a deticky tentokrat nejsou vyjimecne nijak otravny, takze za me spokojenost.(11.8.2011)

První polovina byla určitě o dost silnější, protože při druhé už jsem občas měla problém udržet pozornost. V bojových scénách jsem se totiž začala mírně ztrácet a chyběl mi tam pocit napětí. Zklamaná ale rozhodně nejsem. Jde z toho cítit starý dobrý Spielberg a udržuje si to svoji velkolepost. Zejména dětské herecké obsazení bylo výborné. Elle Fanning vyrostla a už teď je skvělá herečka. Slabší 4*.(9.12.2011)

Abrams je trendsetter, nikoli plagiátor a na Super 8 se tenhle rozštěp mezi založením tvůrce a podstatou jeho projektu dost podepisuje. To ale není jediné schizma: uvažme, že Super 8 má být film pro děti, ale ve skutečnosti je mnohem spíše pro generaci "fotrů". Současná "mládež se sluchátky na uších" (budu-li parafrázovat jednu z postav filmu) nemá moc šanci docenit preciznost poklon, které J. J. velkému mistrovi skládá, já, jakožto generační cílovka odkojená Blízkými setkáními a E. T.m, jsem se zase minul se závěrem, který byl jednoznačně směřovaný na efektuchtivé diváky odkojené spíše moderními blockbustery. Abrams si měl prostě vybrat - buď totálně důsledné retro, nebo aktualizovaná moderna. Nemůžu říci, že mě Super 8 nebavilo, naopak. Hlavně první polovina je luxusní a když jsem si při jedné ultra-spielbergovské scéně vzpomněl, že sedím ve stejném sále, kde jsem kdysi za časů normalizace bez dechu sledoval E. T.ho, šla mi po těle příjemná husina. Ta bohužel nepřežila finále, kde se tajemný původce všech jevů odmaskuje a vypadá až příliš tuctově. Jo a děti mají pravdu, když si tak často říkají: "Drž už hubu!" Měly se podle toho řídit. Verze s dabingem je za jasné ***, vědom si zvěrstev, které ječivé hlásky českých parchantů páchají, dávám celkem spornému projektu J. J. Abramse podmíněně jednu navrch.(25.8.2011)

Zmutovaný E.T., který mě sere přesně tím, čím mě srala většina osmdesátkových "dobrodrůž s děckama". Ale samozřejmě je milé, že někdo v dnešní době natočí něco takhle oldskůl. No aspoň že samotný mimozemšťan není trapák jako jeho starší hendikepovaný bratr a ten telefon si umí obstarat sám.(10.10.2011)

• - První trailer byt vyroben samostatně před natáčením filmu a některé záběry z něj se tak ve filmu neobjevily. Natáčení začalo až na podzim 2010. (Pod)

• - Elle Fanning prozradila, že režisér J.J. Abrams volal přímo k nim domů, když roli Alice ve filmu získala. Prý z toho byla natolik v šoku, že začala hlasitě křičet přes celý dům. (Kacitr)

• - V počítačové hře "Portal 2" se jako bonus nachází interaktivní trailer k filmu. Hráč má v této atmosférické ukázce možnost prožít úvodní nehodu vlaku z vlastního pohledu až do tajemného otevření poklopu. (Neuge)