Rodinný film 21.storočia. Napínavý, takže na svoje si príde aj dospelá časť publika a samozrejme veľmi hravý a nápaditý. J.J. Abrams si splnil svoj sen a sčasti aj povinnosť prispieť do série mimozemských filmov natočených aj pre menej náročné publikum. Spielbergov rukopis je takisto čitateľný, ale neposúva kvalitu k moderným trendom. Infantilnosť a naivita však sprevádzajú celý film pomerne často a až veľmi viditeľne nato, aby som si to nevšimol a nezačalo mi to vadiť. Herci však hrali úžasne, najmä detský casting sa podaril na výbornú a všetko šlapalo ako hodinky. Dokonca aj dialógy mi nedriapali uši a tak sa diery v scenári podarilo aspoň provizórne zaplátať. Čo ma však prekvapilo a mrzelo viac je, že sa tvorcom vôbec nepodarilo citovo previazať detských hercov a extra terrestriálnu bytosť, a tak vyšiel záver emotívne úplne naprázdno. V skratke asi toľko, že keby som mal o desať rokov menej, tak slintám blahom, takto som si len spravil čiarku v kolónke ďalších nepodarených blockbusterov. A Abramsovi odporúčam držat sa sci-fi témy mimo hraníc našej planéty, najmä v pokračovaní dobrodružstiev vesmírnej lode Enterprise. 60%.(17.9.2011)

Co stvořil J.J. Abrams, nejnadanější producent a režisér Hollywoodu a jeho kamarád a v tomto případě i producent Steven Spielberg za scifárnu? Zkombinujte dětskost z E.T. Mimozemšťan, realitu z Blízkého setkání třetího druhu a akčnost z Války světů a odpovíte si na to sami. Film nepřináší nic nového, každopádně zaručeně dokáže pobavit. A za to ten film rozhodně stojí vidět.(12.9.2011)

Abrams tentokrat sice neboduje tak jako v pripade ST nebo M:I, ale i tak natocil paradni kousek. Jedinej problem je vicemene naprosto neoriginalni pribeh o parte kluku, ktery vsemu pridou na kloub a zlejch vojacich, kteri se snazi neco ututlat. A ruku v ruce s tim jdou naprosto sablonovity postavy. Jinak je vetsinu casu film docela napinavej, coz je hlavne diky tomu, ze clovek ceka, co ze to vlastne z toho vlaku vylezlo. Uprimne receno, moc se neteste, neni to nic originalniho a designove to vypada lehce smesne. Nastesti film slusne graduje, sem tam nejaka honicka, sem tam neco vybuchne, proste se neustale neco deje a deticky tentokrat nejsou vyjimecne nijak otravny, takze za me spokojenost.(11.8.2011)

Mě se to líbilo fakt hodně. Dětské postavy jsou sympaťáci (nejradši jsem měl asi špekouna) a ta tajemná atmosféra plná dobrodružství se mimořádně povedla. Ten film má prostě dokonale použitý všechny ty bezva atributy správný podívaný tohoto typu: prdelákov v polích, kde se děje něco divnýho a přijdou na to děti kterým rodiče zakážou se spolu stýkat atd. atd. Akorát, jak tam byla ta tanková bitva, tak jsem nepochopil na koho vlastně všichni střílí.(21.9.2011)

Zmutovaný E.T., který mě sere přesně tím, čím mě srala většina osmdesátkových "dobrodrůž s děckama" - někdo to miluje, já to "toleruju". Ale samozřejmě je milé, že někdo v dnešní době natočí něco takhle oldskůl. No aspoň že samotný mimozemšťan není trapák jako jeho postižený bratr a ten telefon si umí obstarat sám.(10.10.2011)

• - V závěru filmu, kdy na všechny předměty působí magnetismus, je možné vidět vojáka se zbraní v ruce. V ústech Cary (Ryan Lee) jsou navíc rovnátka, která by měla být také ovlivněna. (Timak)

• - Město, ve kterém se snímek odehrává, je pojmenováno po Abramsově matce Lillian. (272827)

• - Nejedná se o první spolupráci J.J. Abramse a Stevena Spielberga. Jakožto mladý student měl Abrams možnost opravovat první amatérské Spielbergovy filmy poté, co si Spielberg všiml reportáže o losangelském filmovém festivalu, kterou Abrams společně s Mattem Reevesem natáčeli na kameru Super 8. (Brousitch)