Super 8/10 aneb 80% solidní filmařina pro školáky. Toto sci-fi je skutečně spíše pro děti, což mu ve výsledku nejvíce ubližuje. Pokud by se to pojalo s ratingem 18, pak je tento film naprosto dokonalým, protože splňuje vše, co má správné sci-fi s mimozemšťanem obsahovat. Jenže je pro děti, takže mohutné mordy a temné mimozemské řádění nahrazuje dočasné zmizení, nekompromisně nasraný alien s touhou povraždit vše, co mu příjde do cesty je ve výsledku Ghandí i s jeho rozhledem a sociálním cítěním. Dětské postavy naprostým zázrakem neserou po úvodních dialogách, i když zde mají klasické hollywoodské (dospělé) uvažování i inteligenci. Jen ta Fanning občas nasere, když si ve svých 11 letech hraje na sexy a děsně cool, ale herecký talent, tak ten má stejně velký jako Peter North ejakulaci. Super 8 je neurážlivá a bavící záležitost, která by neměla pobouřit nikoho, ale zároveň neverbovat doživotní fanoušky. 80%(21.8.2011)

Spielbergovější než současný Spielberg, ale něco z esence hravosti a humanismu E.T Abramsovi stále chybí. 85 % P.S. Zombie film ve filmu byl dokonalý a vytvořil onen potřebný přesah jinak průzračné sci-fi flákoty. Elle Fanning roste v nejslibnější herečku posledního desetiletí, připomíná graciézní ledovou blondýnku Grace Kelly.(16.8.2011)

Uzivatel MATADOR prezradil sice kompletne cely film, ale nastastie som si tento komentar neprecital skor, ako som siel na to do kina, avsak vedel som, ze na CSFD je mnoho nespokojnych uzivatelov, takze som bol pripraveny na priemerny slabucky filmik. Nastastie film slabucky nebol, z mojho pohladu skor naopak, aj ked podobnost ku mnohym podobnym filmom je velka. No a co? Ak nemate radi vsetky tie mysteriozne sci-ficka na jedno kopyto, tak obidte tento film obrovskym oblukom. Nechapem, preco vsetci stale chcu ocakavat od filmov nieco originalne. Ved je natocenych uz tisice filmov, takze ak by niekto prisiel s originalnym nametom, tak by si mal zasluzit nejaku specialnu cenu za originalny namet alebo scenar. Mne osobne sa to pacilo aj z toho dovodu, ze ak by som mal 12 rokov, neuveritelne by som si tento film vychutnaval. Dnes uz ten zazitok nie je taky silny, ale stale som sa bavil a ze deti boli v hlavnej ulohe, mi vobec nevadilo aj prave vdaka mysterioznej bytosti, ktoru reziser aspon prvu polovicu filmu uspesne tajil. Inac par krat ma niektore necakane zabery skutocne vystrasili, ale za to moze superhlasny sound v kine. Mimochodom buracka vlaku bola velmi slusne natocena. _________ Joel Courtney - (Joe Lamb) +++ Kyle Chandler - (Jackson Lamb) +++ Elle Fanning - (Alice Dainard) +++ Riley Griffiths - (Charles) +++ Ryan Lee - (Cary) +++ Gabriel Basso - (Martin) +++ Zach Mills - (Preston) +++ Produkcia: Steven Spielberg, J.J. Abrams +++ (Videl v kine 09.08.2011) +++(9.8.2011)

Tak tohle je čistokrevnej ničím neředěnej Spielberg. Je to zajímavej biják, není moc co bych mu vytknul, vyprávění příběhu dobré, efekty, zejména zvukový vynikající, herecké výkony taky nejsou z lavičky náhradníků, ale chyběly mě emoce. Strach o hlavní hrdiny nebyl, napětí jak to všechno dopadne se rovněž nedostavilo, takže jediný co na mě zapůsobilo byl takovej ten ryze "spielbergovský" duch filmových 80let, což rozhodně není k zahození. Takže koupit lístky do kina, nakoukat, napapat, nabumbat a hajdy do postýlky a zapomenout.(29.9.2011)

Nálepka "E.T. pro dnešní generaci" je přesná. J.J. je opravdu skvělý režisér, takže film šlape jako hodinky, o tom žádná. Ale už nemá to něco navíc, co měl kdysi E.T.. Za to ale má Elle Fanning. Ta mi jen potvrdila, že její výkon ve filmu Somewhere nebyl náhodný a že z ní opravdu bude velká herečka. Jinak, když se vrátím k Abramsovi, jsem zvědavý na jeho "vlastní" film. Když se totiž podíváte, co zatím natočil, jsou to buď pokračování či filmy, které už předtím byly natočeny a to počítám i Super 8, byť by se tento film měl brát spíše jako pocta Spielbergovi. Opravdu se těším, až Abramsovi dá někdo originální scénář a jsem zvědavý, jak si s nějakou neznámou látkou poradí. Už dokázal, že umí ukočírovat film a vytvořit patřičné tajemno kolem něj, takže myslím, že se máme ještě na co těšit… 80 %.(26.8.2012)

• - Představitelé hlavních chlapeckých rolí dostali od štábu jako dárek kola, na kterých ve filmu jezdili. (Kacitr)

• - Film se jmenuje podle takzvané Super 8 kamery, na níž se ve filmu natáčí. (korndaddy)

• - Na konci filmu je možné dopozerať rozhovor, ktorý natáčali deti na vlakovom nástupišti. Ten má však dva obrazy, jeden s Alice (Elle Fanning) a druhý s Martinom (Gabriel Basso), no pri jeho nakrúcaní mali k dispozícii iba jednu kameru. (RatBoj)