Super 8/10 aneb 80% solidní filmařina pro školáky. Toto sci-fi je skutečně spíše pro děti, což mu ve výsledku nejvíce ubližuje. Pokud by se to pojalo s ratingem 18, pak je tento film naprosto dokonalým, protože splňuje vše, co má správné sci-fi s mimozemšťanem obsahovat. Jenže je pro děti, takže mohutné mordy a temné mimozemské řádění nahrazuje dočasné zmizení, nekompromisně nasraný alien s touhou povraždit vše, co mu příjde do cesty je ve výsledku Ghandí i s jeho rozhledem a sociálním cítěním. Dětské postavy naprostým zázrakem neserou po úvodních dialogách, i když zde mají klasické hollywoodské (dospělé) uvažování i inteligenci. Jen ta Fanning občas nasere, když si ve svých 11 letech hraje na sexy a děsně cool, ale herecký talent, tak ten má stejně velký jako Peter North ejakulaci. Super 8 je neurážlivá a bavící záležitost, která by neměla pobouřit nikoho, ale zároveň neverbovat doživotní fanoušky. 80%(21.8.2011)

• dobytek

Sice to natočil někdo jinej, ale z toho filmu smrdí Spielberg snad z každýho záběru. Ostatně je to taková oblíbená Spielbergova trojkombinace - haranti, mimozemšťani a nějakej ten problém v rodině. Bohužel tohle žůžo dobrodrůžo pro děti říznutý sci-fi thrillerem (označení thriller berte s nadsázkou) moc nefunguje. Těžko se dá čekat, že ten mimozemšťan by Elle Fanning zkřivil jedinej vlásek. Těžko se dá čekat něco jinýho, než happy end. Jinak mimozemšťan sice vypadá docela hnusně (skoro stejně hnusně jak originální "ítý" z roku 1982), ale moc toho nepředvede. Když nakonec z toho ufounskýho lega postavil raketu a odletěl do prdele, tak jsem byl rád, že už je konec.(8.6.2014)

J. J. Abrams používá přesně ten trik, kterým diváky před třiceti lety dostal Steven Spielberg v E. T. mimozemšťanovi. To, co dělají děti a jak zkoumají okolnosti kolem neznámého úkazu, má smysl. To, co dělají všichni možní dospělí, už méně a většina dospělých postav tak najednou působí velmi cizím dojmem a divák musí dětem přát, aby se jim jejich snažení do puntíku povedlo. To možná vysvětluje, proč širší divácké spektrum zůstalo zklamáno. Já jsem ale po minutě pochopil, že budu hlavní partu milovat a měl jasno. Staromilská sci-fi v nejpozitivnějším významu. 90%(1.9.2011)

,,SKONČÍTE MRTVÍ....JESTLI O TOM BUDETE MLUVIT...VY I VAŠI RODIČE ZEMŘETE“....... /// Co přinutilo vědce a biologa dr. Woodwarda, sednout do auta a vyrazit po kolejích vstříc vojenskýmu nákladnímu vlaku? (mimochodem, ta scéna s vlakem je parádní!) A do toho všeho natáčí Charles film, Joe miluje Alici a celkově se tady v Rose Hill děje něco zvláštního, protože nezmizely jen mikrovlnky, ale i šerif, pes .... Napínavý DĚTSKÝ dobrodružství. Ne jako od Kinga, tohle mi připadá, jako že tvůrci neví, kdo má řvát nadšením. Děti kolem 12ti budou srát magi v kostkách a dospělejší asi nepochopí honění dětí tankem. Proto říkám – nadstandartní DĚTSKÁ filmová zábava, která zvedá laťku od Pokémonů zase kapku jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Včera mě řekl jeden černoch: ,,je ve mě, stejně jako já jsem v něm. Takže až se s ním příště uvidíte, uvidím vás také.“ 2.) ,,E.T. byl přiblblej mazel (kterej utrácel za telefon). 3.) Chci vidět svý dítě posraný strachy. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ **(24.10.2011)

Uzivatel MATADOR prezradil sice kompletne cely film, ale nastastie som si tento komentar neprecital skor, ako som siel na to do kina, avsak vedel som, ze na CSFD je mnoho nespokojnych uzivatelov, takze som bol pripraveny na priemerny slabucky filmik. Nastastie film slabucky nebol, z mojho pohladu skor naopak, aj ked podobnost ku mnohym podobnym filmom je velka. No a co? Ak nemate radi vsetky tie mysteriozne sci-ficka na jedno kopyto, tak obidte tento film obrovskym oblukom. Nechapem, preco vsetci stale chcu ocakavat od filmov nieco originalne. Ved je natocenych uz tisice filmov, takze ak by niekto prisiel s originalnym nametom, tak by si mal zasluzit nejaku specialnu cenu za originalny namet alebo scenar. Mne osobne sa to pacilo aj z toho dovodu, ze ak by som mal 12 rokov, neuveritelne by som si tento film vychutnaval. Dnes uz ten zazitok nie je taky silny, ale stale som sa bavil a ze deti boli v hlavnej ulohe, mi vobec nevadilo aj prave vdaka mysterioznej bytosti, ktoru reziser aspon prvu polovicu filmu uspesne tajil. Inac par krat ma niektore necakane zabery skutocne vystrasili, ale za to moze superhlasny sound v kine. Mimochodom buracka vlaku bola velmi slusne natocena. _________ Joel Courtney - (Joe Lamb) +++ Kyle Chandler - (Jackson Lamb) +++ Elle Fanning - (Alice Dainard) +++ Riley Griffiths - (Charles) +++ Ryan Lee - (Cary) +++ Gabriel Basso - (Martin) +++ Zach Mills - (Preston) +++ Produkcia: Steven Spielberg, J.J. Abrams +++ (Videl v kine 09.08.2011) +++(9.8.2011)

• - Představitelé hlavních chlapeckých rolí dostali od štábu jako dárek kola, na kterých ve filmu jezdili. (Kacitr)

• - V zombie hororu, který točí hlavní postavy filmu, pochází nákaza měnící lidi v zombie z továrny Romero Chemicals. Jedná se o odkaz na otce subžánru zombie hororů George A. Romera. (JardaBauer)

• - Při rozhovoru Alice (Elle Fanning) a Joea (Joel Courtney) má Alice vlasy zastrčené za uchem. Po spuštění elektřiny je má v jednu chvíli spuštěné podél tváře, zatímco při dalším záběru je má opět za uchem. (Reesam)