Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Mě se to líbilo fakt hodně. Dětské postavy jsou sympaťáci (nejradši jsem měl asi špekouna) a ta tajemná atmosféra plná dobrodružství se mimořádně povedla. Ten film má prostě dokonale použitý všechny ty bezva atributy správný podívaný tohoto typu: prdelákov v polích, kde se děje něco divnýho a přijdou na to děti kterým rodiče zakážou se spolu stýkat atd. atd. Akorát, jak tam byla ta tanková bitva, tak jsem nepochopil na koho vlastně všichni střílí.(21.9.2011)

 • Madison
  *****

  Zábavné retro v spielbergovskom habite alebo... ako mi zachutila hravá, mimozemská variácia na roztomilého E.T-ho. Spielberg sa v producentskom kresle po mnohých epopejách vrátil tam, kde ho mám najradšej. Piata hviezda je veľmi subjektívna, pretože moja detská duša sa po dlhom čase vrátila do - nostalgiou opradených - časov minulých (E.T., Blízke stretnutia...,), a to sa hocijakému filmu nepodarí. Vďaka, Steven.(4.9.2011)

 • genetique
  ***

  Rodinný film 21.storočia. Napínavý, takže na svoje si príde aj dospelá časť publika a samozrejme veľmi hravý a nápaditý. J.J. Abrams si splnil svoj sen a sčasti aj povinnosť prispieť do série mimozemských filmov natočených aj pre menej náročné publikum. Spielbergov rukopis je takisto čitateľný, ale neposúva kvalitu k moderným trendom. Infantilnosť a naivita však sprevádzajú celý film pomerne často a až veľmi viditeľne nato, aby som si to nevšimol a nezačalo mi to vadiť. Herci však hrali úžasne, najmä detský casting sa podaril na výbornú a všetko šlapalo ako hodinky. Dokonca aj dialógy mi nedriapali uši a tak sa diery v scenári podarilo aspoň provizórne zaplátať. Čo ma však prekvapilo a mrzelo viac je, že sa tvorcom vôbec nepodarilo citovo previazať detských hercov a extra terrestriálnu bytosť, a tak vyšiel záver emotívne úplne naprázdno. V skratke asi toľko, že keby som mal o desať rokov menej, tak slintám blahom, takto som si len spravil čiarku v kolónke ďalších nepodarených blockbusterov. A Abramsovi odporúčam držat sa sci-fi témy mimo hraníc našej planéty, najmä v pokračovaní dobrodružstiev vesmírnej lode Enterprise. 60%.(17.9.2011)

 • Bloody13
  ****

  Díky Spielbergově produkci se nedal očekávat mysteriózní sci-fi thriller, jak tomu možná napovídal teaser trailer. Tohle je prostě popcornový spektákl. Každá generace, kromě vašich babiček, si v něm něco svého najde. Převážně je to přehypované dětské dobrodružství, v kterém jde o život všem ostatním, jen je hlavním hrdinům. První půlka snímku je bezesporu nejlepší, a to hlavně díky nadsadité vlakové srážce a pouze v náznacích tušeného monstra. Ta druhá už sklouzne do zbytečného patosu, scenáristických náhod a digitálního finále, v němž monstrum asi neoslní tak, jak tvůrci zamýšleli. Ale jinak všechno tu klape nadmíru dobře, ani ti dětští představitelé mě nesrali. Čas od času prostě tenhle styl rodinné zábavy neuškodí.(27.8.2011)

 • CheGuevara
  ***

  Kam kráčí Hollywoodský blockbuster, když už ani spasitel současného blockubuster Abrams nedokáže udržet tu napínavě dobrodružnou atmosféru až do plačtivého finále? Ať už je super osmička upřímnou poctou kdečeho, tak dokáže být ve většině ohledech neodolatelně neotřelá, kdy většinu žánrových motivů (např. rodiče svému synkovi nevěří, protože je ještě na takovéhle věci příliš malý) buď zcela odbíjí nebo zcela ignoruje. I přes to všechno se tajemná atmosféra ke konci vytrácí a na místo ní se do konce dobelháme na autopilota. To už dechberoucí podíváne umí točit jen Cameron, nebo je současný blockbuster definitivně mrtvý? Nebo jsem jen prostě vyrostl.(10.9.2011)

 • - V zombie hororu, který točí hlavní postavy filmu, pochází nákaza měnící lidi v zombie z továrny Romero Chemicals. Jedná se o odkaz na otce subžánru zombie hororů George A. Romera. (JardaBauer)

 • - Ani samotní herci nevěděli, jak vypadá "věc", která unikne z nákladního vlaku. Abrams ji pro ně pouze pojmenoval "Cooper". (Brousitch)

 • - Představitelé hlavních chlapeckých rolí dostali od štábu jako dárek kola, na kterých ve filmu jezdili. (Kacitr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace