To, že se mi bude Super 8 až tolik líbit, jsem opravdu nečekala:) V Super 8 se setkává luxusní parta malých, chytrých exotů, kteří jako by vypadli ze Stůj při mně. Vše začíná tak, že banda těchto, vskutku nesmírně talentovaných filmařů, natáčí zombie film. Oni i jejich kamera se poté stanou svědky monstrózní "train crash", kterou to vlastně všechno začne. Kdyby byli o desítky let zpět, ve Spielbergově filmu, setkali by se s jednou z nejkouzelnějších sci-fi postaviček, E.T. Ale jelikož se chlapci nachází v 21. století a ve filmu J.J. Abramse, roztomilý E.T. se proměnil ve Vetřelce, který likviduje nejen obyvatelstvo, ale také jejich elektrotechniku. V závěru filmu se nakonec ukáže, že vlastně vůbec není zlý a že jen potřeboval víru, kterou mu přinesla vlídná slova hlavního hrdiny. Nakonec se s ním všichni rozloučí ve stylu Blízkých setkání třetího druhu. A dokonce i mně málem ukápla slza. A to i přes to, jakkoli byl závěr prvoplánový a klišovitý. Tady mu to velmi ráda odpustím:) Film se mi jednoduše moc líbil, od obsazení, po scénář a tradiční Abramsovy "Lens Flares." And, please, all the awards to Joel Courtney. Ten kluk je tu fakt zatraceně dobrý:)(8.3.2013)

Byla jsem trochu zaskočena zdejším poměrně nízkým hodnocením, takže jsem od Super 8 nic moc neočekávala. A to bylo dobře, protože jsem byla příjemně překvapená. Podle mého se jedná o velmi vydařené sci-fi s dobrými herci i triky, po Zrození Planety opic další příjemné překvapení letošního léta. Mé hodnocení: lepší čtyři hvězdičky.(24.8.2011)

Abrams tohle děťátko nosil v hlavně pěkně dlouho a v jeho péči na celém snímku je to znát. Příběhově je to typická Kingovka (aby ne, když je J.J. fanoušek) pomrkávající na Spielbergovy nejslavnější sci-fi. Výborné dětské herecké obsazení, litry emocí, perfektní Giacchinova hudba, napětí, zábava a pocit, že kdysi to bylo všechno tak nějak lepší a pomalejší.(22.10.2011)

Uzivatel MATADOR prezradil sice kompletne cely film, ale nastastie som si tento komentar neprecital skor, ako som siel na to do kina, avsak vedel som, ze na CSFD je mnoho nespokojnych uzivatelov, takze som bol pripraveny na priemerny slabucky filmik. Nastastie film slabucky nebol, z mojho pohladu skor naopak, aj ked podobnost ku mnohym podobnym filmom je velka. No a co? Ak nemate radi vsetky tie mysteriozne sci-ficka na jedno kopyto, tak obidte tento film obrovskym oblukom. Nechapem, preco vsetci stale chcu ocakavat od filmov nieco originalne. Ved je natocenych uz tisice filmov, takze ak by niekto prisiel s originalnym nametom, tak by si mal zasluzit nejaku specialnu cenu za originalny namet alebo scenar. Mne osobne sa to pacilo aj z toho dovodu, ze ak by som mal 12 rokov, neuveritelne by som si tento film vychutnaval. Dnes uz ten zazitok nie je taky silny, ale stale som sa bavil a ze deti boli v hlavnej ulohe, mi vobec nevadilo aj prave vdaka mysterioznej bytosti, ktoru reziser aspon prvu polovicu filmu uspesne tajil. Inac par krat ma niektore necakane zabery skutocne vystrasili, ale za to moze superhlasny sound v kine. Mimochodom buracka vlaku bola velmi slusne natocena. _________ Joel Courtney - (Joe Lamb) +++ Kyle Chandler - (Jackson Lamb) +++ Elle Fanning - (Alice Dainard) +++ Riley Griffiths - (Charles) +++ Ryan Lee - (Cary) +++ Gabriel Basso - (Martin) +++ Zach Mills - (Preston) +++ Produkcia: Steven Spielberg, J.J. Abrams +++ (Videl v kine 09.08.2011) +++(9.8.2011)

Nevyrostl jsem na spielbergovinách, takže nostalgie po nich se nekonala, pouze obecnější nostalgie po filmových osmdesátkách a jejich lehkonohém vyprávění se srdíčkem. Zato jsem ale zatížený na ohlížení se za dětstvím (STůJ PŘI MNĚ, NAVŽDY SPOLU...) a na filmy o filmařích (AMERICKÁ NOC, ŽIVOT V OBLOUZNĚNÍ...), takže tady SUPER 8 hned dvakrát zasáhla cíl.(8.9.2011)

• - V závěru filmu, kdy na všechny předměty působí magnetismus, je možné vidět vojáka se zbraní v ruce. V ústech Cary (Ryan Lee) jsou navíc rovnátka, která by měla být také ovlivněna. (Timak)

• - Město, ve kterém se snímek odehrává, je pojmenováno po Abramsově matce Lillian. (272827)

• - V počítačové hře "Portal 2" se jako bonus nachází interaktivní trailer k filmu. Hráč má v této atmosférické ukázce možnost prožít úvodní nehodu vlaku z vlastního pohledu až do tajemného otevření poklopu. (Neuge)