Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

Grimlok odpad!

Brutální nuda. První hodinu se neděje nic. Druhou hodinu se sice něco děje, ale to už mě stejně nezajímalo, protože jsem prakticky nevnímal. ()

Naki

Inspirace z Mravence Z a E.T. mimozemšťana?? JJ Abrams tentokrát vysoce zklamal.. :( Začátek filmu naprosto nudný, kromě úžasně propracované vlakové scény. Ještě musím pochválit muziku. A ruská invaze? Jasně, rusové jdou po mikrovlnkách! :D Našla jsem tam i pár absurdností (ostatně jako ve všech filmech), které byly, inu, dost divné. Příšerné herecké výkony. Elle Fanning jsem neměla ráda před tímto filmem, teď ji nemusím ještě víc (Dakota..je prostě Dakota). Kdybych před začátkem filmu nevypila tak silné kafe, asi bych usnula, bylo to pro mě utrpení, ale kvůli JJ jsem to vydržela. Čekala jsem od toho naprosto něco jiného, daleko víc poutavějšího a našlapaného, bohužel. ()

LyBerion

Spielbergovská atmosféra a dětské podání s perfektně nastíněným příběhem a minulostí každého z nich podtrhuje libově použitá hudba, tudíž si nejde neužít Super 8 jako celek. Doporučuju jako filmek pro ležérní večer a osobně hodnotím 75%. ()

Mukunda

Neuvěřitelná slátanina. Začátek ještě ujde, postupně jsem se ale čím dál tím více chytal za hlavu a poslední půl hodiny bylo doopravdy utrpení. Herci, ze začátku průměrní, jako by se snažili přizpůsobit se snímku jako takovému a jsou s každým záběrem horší a horší. Nad některými dialogy zůstává rozum stát, jiné jsou tak ohrané, až to hezké není. Námětem to ujde, ale to zpracování... směs úplně všeho, správný rodinný film. A Frodo měl pěknou lampičku. Fuj. ()

Charlie84

Dobrá, dejme tomu, že na tuhle hru přistoupím. Řekněme, že místy se Super 8 skutečně vrací do dob E.T.ho a Blízkých setkání a skutečně můžete pocítit "esenci" klasických sci-fi. Je ovšem otázka, zda to dnes ještě někoho zajímá. Jako pocta slavnějším a starším bratříčkům funguje Super 8 na jedničku, nicméně, co z toho? Kdo má být cílovým divákem? Ať od Super 8 čekáte cokoli, dostanete něco zcela jiného. Můžete ocenit, že scény, které by kdekoli jinde působili kýčovitě a směšně, jsou pod taktovkou Spilberka svým způsobem cool. Můžete ocenit ten retro nádech, který na Vás dýchne. Celý koncept s filmujícíma dětma je super nápad. Ale já se opět ptám, co z toho? Dovedete si představit, že by někdo natočil remake Jurského parku? Nebo Zachraňte Williho? A pyšnil se tím, jak dokázal přes nespornou modernizaci tématu a svižné uchopení zachovat ony typické prvky (rozumějte klišé) žánru? Ne? Já také ne. A přesně takové pocity mám ze Super 8. Přesto za tři. Proč? Je Jurský park dobrý film? Není. Ale stejně mu těch pět hvězd dáte. Takže proto. ()

ZsuZska

Na tom filmu jakoby pracovali dva scénáristi. Hlavní dějová linie děs a hrůza. Totálně okoukanej a naprosto nezajímavej děj s uplně univerzálnim klišovitym scénářem. Za to pozadí s partou kluků natáčející vlastní horor bylo vynikající - dialogy o 100% zajímavější, zábavnější a inteligentnější. Prostě, asi se tu někdo bál v dnešní době natočit film druhu Stand by Me. ()

zedemx

Mysteriozní, Sci-Fi, rodinné, romantické, akční dobrodružství. oddechová všehochuť E.T. Mimozemšťana v drastičtějším obale. V začátku to mělo potenciál. Možná bych ubral těch romantickejch scén, nebo je aspoň zkrátil, prostě se to žánrově mlátilo, to si měl pan Abrams napsat jinak. ()

LokiZombie

začíná to docela nadějně, Kingovská atmosféra a již výše zmíněný film ve filmu je fajn, ale pak přichází na řadu druhá půlka filmu a dostaví se klišoidní scifi průměr. ()

Tomo

Myslim, ze nepravem nedoceneny film, alespon teda prozatim. Spousta lidi zrejme ocekavala bombu sbirajici oskary a trhajici rekordy pote, co si precetla jmena Abrams a Spielberg, a podle toho pak i hodnotila. Pokud na ten film pujdete bez predsudku, nebudete zklamani, precizne natocena pohadka, oddechovka, u ktere cas prijemne utece. Abrams zatim nezklamal a u me to povysil na jednoho z top reziseru. ()

guri

Tak tu JJ Abrams sliapol trochu vedla. Spielberg je citit pocas celej stopaze a zopar paralel s E.T.-m by malo Super 8 spajat prave s tymto filmom, no i ked zameranie na detskych hercov mi nevadilo (najma Elle Fanning je zaujimava), chybal mi prave ten mimozemsky prvok. Sice plati, ze to, co nevidime nas desi najviac, no takto odflaknuty zaver vratane rozuzlenia si Super 8 nezasluzil. ()

katmandzoo

zaujímavo podaný film, kde na začiatku partia mladých chlapcov natáča film o zombie a ani len netuší, čo sa stane po havárii vlaku, ktorej boli svedkom..začnú sa potom diať čudné veci a postupne divák prichádza na to, čo je ich príčinou..na scénu nastupuje obrovský mimozemšťan, ktorého haváriu v 50 rokoch vláda utajila a teraz sa po dlhoročnom väznení dostal na slobodu s cieľom postaviť svoju loď a odcestovať domov, nie je to teda film, v ktorom mimozemšťania navštívia planétu Zem s jediným cieľom a to vyhladiť ľudstvo a zaujať jeho miesto v rebríčku potravinového reťazca ako sme to mohli vidieť už vo viacerých filmoch, ale je to celkom pekne precítený film, ktorý mi trochu pripomínal E.T-iho, avšak s ním by som to až tak veľmi neporovnával, lebo E.T bol ďaleko na inej úrovni..dalo sa však na to pozerať a mne sa to celkom páčilo.. ()

kiimi

Hudba a výprava - typický Spielberg, monstrum a jeho rafinované unikání ze záběrů kamer - typický Abrams. Dohromady to však fungovalo jen jako dětský bubácký recyklát E.T. a odpolední oddechovka. ()

XR

4 len pre to, že mam slabosť pre sci-fi. Inak film ničím špeciálne zaujimavy nebol. Koniec moc happy. District 9 bolo podobne, ale oveľa lepšie. ()

bararich8

J.J. Abrams, říkám si super, další Monstrum. Ze začátku to tak vypadalo, ale od druhé půlky se to opět posunulo do klasické americké pohádky (slátaniny) a bohužel jak se blížilo finále, bylo to horší a horší. Ale jako celek to je funkční a nenudí. Solidní 3*- ()

n3uro

Thriller byl skvělej, víc než to. Film ne. Čekal jsem sakra něco jiného a lepšího, a ne Spielbergovu další pohádku pro celou rodinu. Chvilkama se člověk baví, ale přítomnost sotva náctiletých tomu moc nepomůže. Zklamání. ()

Castielo

Diametrálně odlišné od toho, co bylo v prvním traileru. Koncept dětí co loví ufona se na první pohled může zdát divný, ale ono to i funguje. Dětské výkony až překvapivě dobré, super efekty i děj. Jeden z mála letošních filmů co měl solidní konec. A ikdyž je to v součtu ne úplně mastný a slaný, ty 4* si to zaslouží. ()

longercz

Ve filmu je jasně vidět inspirace ve starších filmech či seriálech Spielberga či Abramse, přes to tvůrce opět dokázal vykouzlit originální výtvor. Když k tomu přičtete, že je to zábava i přes to, že jde o Sci-Fi thriller v hlavní roli s malými dětmi, vychází z toho jednoduchý výsledek: J.J. Abrams je jedním z nejlepších režisérů současné generace a už se nemůžu dočkat na jeho další počin. ( BTW, 67 % ??? nechápu... ) ()

Kingjiri

Nejdřív jsem se na Super 8 hodně těšil, když jsem se dozvěděl, že za tím stojí Abrams a očekával jsem akční scífko roku. Dlužno však dodat, že už děti v tom traileru ve mě vyvolávaly dost nejistoty. A taky byla oprávněná, protože se mi dostalo málo akce, téměř neviditelnýho monstra a pomalýho příběhu. Chvíli jsem si řikal, že to nakonec bude dobrý, hlavně do chvíle srážky vlaku s autem, ale pak už šla zábava i napětí strmě dolu. Pátrání dětí po monstru na mě místy působilo směšně. Oni mě vůbec ty dětský postavy v rolích chytrých detektivů fakt neberou. Oproti mým úplně prvním očekáváním jsem hodně zklamán. Oproti těm následujícím (po přečtení prvních ohlasů a recenzí) už jsem s menším propadákem počítal. Především za slušný efekty a pár povedených akčních scén dávám tři slabší hvězdy. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze