Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

MeatFly_cz

Jeden z lepších filmů letošního roku, nebýt toho, že film v určitých fázích, kdy Vás to začne zrovna bavit ztratí dech, aby jej pak zase za nějakou chvíli nabral, tak bych určitě hodnotil více. Problém filmu je, že by mohl být o nějakých 20 minut kratší, některé dialogy a scény se mi zdály zbytečné a tím pádem film na mě působil chvílemi, že se táhne. ()

mchlumak

Obrovské překvapení, těšil jsem se od "traileru" v Portal 2 a rozhodně nejsem zklamán. Místy film sice připomíná rodinné drama, ale jinak jde po dlouhé době konečně pořádný sci-fi/mysterózní, na který můžete koukat s kýmkoliv z rodiny. ()

Kubi21

Moc jsem se na tenhle film těšil, ale hodnocení asi naznačuje, že mne zklamal. To zklamání není velké, ale je tam. Film mě vcelku bavil svým lehkým napětím, kamerou, slušnou hudbou a i příběhem. Po evakuaci městečka se to bohužel zvrhlo v něco, co nedrží pohromadě. Pobíhání dětí mezi tanky, krvelačný mimozemšťan, který se s nikým nepáře, ale kupodivu hlavního hrdinu a hrdinku nechá žít, to jsou věci, které mne dost nasr.... Vypadá to, že se Abrams nemohl rozhodnout, jestli to bude sci-fi ve stylu E.T. nebo Vetřelec s Věcí dohromady a tak to trošku šmrncnul Blízkými setkáními a vším možným co si dokážete představit. Velká škoda. Abrams a Spielberg znělo na začátku skvěle, ale nějak to nevyšlo. ()

miki68cz

Dětské drama, snaha o ET kombinovaná se střílečkou a drcením domů a aut. Nic moc, vizuální efekty odfláknutý, levný. ()

dvurkarlin

Dávám 4 hvězdy vyloženě za to ,jak hrají dětští herci, pak také za slušné efekty. Jinak klasicky hollywoodské klišé čitelné až do konce. Škoda ,nějak se napětí vytratilo. Pokud je to ovšem určeno pro 12.leté děti a nudící se tatínky, pak je to v pořádku. ()

MaxForValue

Toto sa Ambramsovi podarilo. Super 8 nie je len filmom o cudzincoch z vesmíru, ale skôr kontrastom detskej naivity s dospeláckym strachom z neznáma. Treba vyzdvihnúť nielen jazyk diela, v ktorom si nájdu to svoje mladí i starí diváci, ale aj skvelý kasting na detské postavy. Je tu bezpochyby vidieť E.T.čkársky vplyv, ale čo na tom? Super 8 pohľadí na duši bez ohľadu na to, či ste E.T. fan či nie. Bravo. ()

N3O

Z toho námětu se přece dalo vymlátit daleko víc. Jak z toho sci-fi směru, tak i z mezilidských vztahů jednotlivých rolí. Bohužel. Jedna hvězda za vlakovou scénu a druhá za všechno ostatní. ()

kubas369

Podle zdejšího hodnocení jsem moc nečekal a překvapivě jsem dostal poctivou a dobře natočenou scifárnu za kterou se Abrams ani "Šbilberk" rozhodne nemusejí stydět. Dějová linka je vystavěná více než solidně a děčtí herci hrají jak o život. Mě osobně tady chybý k naprostý dokonalosti jen velice málo, takže natruc davám plnou pálku i přes pár nelogismu jinak bych dal asi jen čtyři ale tak malý hodnocení jako je tady si to rozhodně nezaslouží. ()

jafuska

Ze začátku jsem si říkala, panebože, na co se to dívám, parta dětí, točí zombi film, ale ono to bylo nakonec všechno jinak, první půlka filmu nic moc, ale poté už dostalo film svůj náboj, až se mi vše nakonec líbilo, a tomu jsem ani už nedoufala, nakonec jaké milé překvapení z tohoto filmu, ()

Mistr_Moon

Tady se pozná, když lidé milují svou práci. Od maskérů, přes kameramana, herce až po režiséra si tohle natáčení museli všichni náramně užít. Měla to být pocta starýmu Špílbergovi, nic převratného, a to se JJ podařilo. Jediné, co se mi na tomhle filmu nelíbilo, byla ta potvora - jakobyste zkřížili E.T. s Odulou. A ten konec byl pravda až moc klišovitý, ale přece byste nechtěli aby chudáček alien sežral hlavního hrdinu a jako zákusek si dal mladou Fanningovou spolu s hranolkama a kečupem. Jinak zombie horror byl perfektní a romero chemical me dostalo. "You know what would be great? As if you can cry during the scene. Can you do that?" "NO!?" ()

vieriX

Hodně tu bylo vidět, že režisér tak trochu skládá poklonu filmu Blízká setkání třetího druhu. Je to asi první film J.J.Abramse, kde se nedostavil takový wau efekt, který jsem měl zatím u všech jeho filmů. Nechci říci, že by to byl špatný film to vůbec né, ale měl hodně momentů, kde to bylo uspávací. Co bylo hodně fajn byli ti mladí herci, kteří byli asi to nejlepší na celém filmu. ()

adakraj

Být dítě a vidět mimozemšťana to bylo mnoho let moje přání, které se nevyplnilo. Film byl velice pěkný, viděl jsem ho v originále i v cz dabingu a musim říct, že originál byl 100x lepší. ()

gicous

J.J.Abrams umí vybrat neokoukané, dobré herce, ale co je hlavní, všichni přesně typově sednou do rolí, které jim napíše. Trochu jsem měl strach z toho, jak to se Super 8 a jejími mladými herci dopadne, ale ani tentokrát Abrams nezklamal. Každý herec sedne do své role jako ulitý. Příběh je zajimavý, napinavý, dobře vygradovaný a má spád. Snad mě zklamal trochu závěr, kde se až příliš střílelo a zabíjelo. Trochu se to tluče s příjemně tajemnou atmosférou, kterou film tak dlouho buduje. ()

jprmusic

Jak snadné. Vezmete scénář ETýho, přidáte něco pro současnou mladou generaci (trošku násilí, nějaká ta střílečka a poněkud drsnější mimozemšťan) a máte film. Bohužel je to jen taková výplň ospalého nedělního odpoledne - i když solidně natočená. Při vší úctě k J.J.Abramsovi - tohle si mohl odpustit. Jo - kdo se má sakra vyznat v těch Fanningovic holkách ? Elle má určitě zaděláno na zářivou kariéru - tedy pokud neskončí na skotský a na koksu - řekl bych, že to má tak 50:50. PS: Spielbergova posedlost disfunkční rodinou začíná být poněkud obtěžující .... a ta podoba se Stranger Things .... ()

Agneszka

Ehm..cože? :D. Tak ze začátku je to zajímavé. Lehce infantilní ale zajímavé. Člověka to udržuje v neustálém napětí dokud nezačne běžet posledních 30 minut. Je to škoda. Za ten závěr - 2 body. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze