Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

PlysovyMacko

Príbeh o deťoch, ktoré počas natáčania svojho filmu, sú svedkami havárie vlaku a úteku neznámeho tvora. Riešia sa vzťahy s rodičmi, priateľstvá a baba a bolo mi to všetko úplne jedno. Kým ukážu obludu, dlho to trvá, čo je škoda na tom  je postavený celý film. Rozuzlenie o tom, že mimozemšťan je vlastne dobrý a nájde cestu domov je trošku naivné. ()

marek29

Zajímavé sci-fi, kterému bych fal ještě někdy rád šanci. Musel jsem totiž volat s jistou NP a tudíž se nemohl plně soustředit na film. No o tomto víkendu těch recenzí hádám přidám víc.. #airbnb Olomouc ()

BradleyT

Nemam rad prehnany sci-fi a tohle je jeden z nich, dalo se na to sice koukat (neusnul jsem) ale to je asi tak vsecko dobre, co bych o tomhle filmu dokazal rict. Zaradil bych to spis nekam do detske komixove scifi. Co se mi nelibilo? - diaogy - detinske a az smesne dale ta bouracka - to snad ani nikdo nemohl myslet ani z 1% realne!!! Originalita? - neee, naco, staci osvedcena sablona a hura natacet... Shrnul bych to tak, ze je to scifarna ktera nenudi, ale zklame. ()

Orhalmi

strašně zdlouhavé a dost pochybuji, že to chytí za srdce současné teenagery, pro které je film nejspíše určen. A ty strašlivé sentimentální scény jako - maminka jde do nebe, záchrana holky a poté dlouhé objetí byli opravdu spíše na poblití, než na slzu. ()

BLACKDEVIL

Mám pocit, že Spielberg zrežíroval viac ako polovicu filmu, ale aj Abrams priložil ruku k dielu. Mám pár výčitiek, ale tie sú tak malé, že nemôžu ohroziť počet hviezdičiek v hodnotení. Vtipné a dojímavé, vizuálne očarujúce. ()

forrest11

Jednu za bezchybnu Elle Fanning, druhu za kvalitne technicke spracovanie. Inak tento film neponuka zhola nic. Infantilny scenar plny kliseovitych momentov, 112 minut sa zda byt nekonecnych. Velke sklamanie. ()

jefimyc

spielbergove oblubene temy sa spojili - mimozemstania, prve pokusy o natocenie filmu, detska laska a osemdesiate roky Do urciteho momentu to bola napinava a vyborne vystavana filmarcina, potom sa niekto zblaznil a chcel nas zachranit ()

Aywes

Vzpomínáte na dobu, kdy jste poprvé viděli E.T mimozemšťana?Věřím, že pro většinu lidí silný zážitek.Tohle je E.T pro dospělé.Nemyslím si, že najdete nějak obrovskou originalitu v Super 8, ale budete si říkat jak je to vlastně celkem fajn.Mladí filmaři se mi v hlavní roli velmi zalíbili.Víte proč?Je to jednoduché.Moc lidí nedá do hlavní role partu kluků co natáčej film o zombíkách.Super 8 se sice z většiny části ocitá pouze ve tmě což je myslím trochu škoda.Stručně řečeno bez velkých výlevů.Super 8 je E.T pro dospělé, který ve vás vyvolá pěknou dávku nostalgie díky které se vám prostě zalíbí. ()

White-Man

Relativně slušný konec filmu nemůže napravit totálně nudné první dvě třetiny. Kdyby se z filmu vystříhali zbytečné scény s dětskými aktéry, byl by snímek sice tuctový, ale alespoň né nudný. Snímku chybělo napětí a plynulý spád. Rozhodně jsem toto nečekal od takových jmen jako je Abrams nebo Spielberg. Asi nám hoši začínají stárnout. ()

PartyzanFilm

Tyhle filmy pro me vubec nejsou, nejsem fanousek Spielbergovskych dobrodruzstvi, ale tohle me z nejakeho duvodu bavilo, prestoze to byla nebetycna blbost:) ()

Mr.Keli

Tož, co je toto za Mimoňa? Ono vrátit se zpět s takovým příběhem a nekoledovat si o nařčení plagiátorství ani nejde. Ve výsledku je, ale film zcela jiný, než-li již nejmenované kultovní Sci-fi. J.J.A. určitě byl okouzlen předchozím nejmenovaným snímkem a natočil mu poctu a rovnou v moderním hávu. Skvělé zahrané dětské role, jenž dětští diváci podle mého názoru nepochopí. Konec je až přespříliš uspěchaný, vinou scénáře, který se dostal do slepého místa. Je to škoda, tím by tento snímek dosáhl většího oblíbení. A k tomu velmi povedené efekty, podkopávají příliš krátké akční scény. J.J.A chtěl udělat radost filmovým fajnšmejkrům a vrátit se ke kořenům sci-fi pohádek. S menšími chybičkami to zvládl na jedničku. Viděno v kině, (dabing je po dlouhé době přijatelný) 80%. ()

moviepill

Najlepším dojmom na mňa pôsobil azda len trailer. Nechápem, prečo niekto stále potrebuje hanobiť legendy sci-fi žánru? Slabučký odvar s konskou dávkou klišé. Nezasmial som sa, neprecedil slzy, nezahrialo ma u srdca. Detskí herci nevýrazní, dospelí zase priemerní. Hudobný motív bez iskry. Najviac ma na filme iritovala tá rádoby romantická zložka - Elle Fanning je neskutočne nesympatická (v porovnaní s Dakotou) a ten chalan toporný a šedý. Na sci-fi s motívom teenage love by som vedel nájsť lepšie príklady. Takže prečo "až" 3 hviezdičky, keď to tu tak zhadzujem? Za nápad s kockami, za scénu s vlakom a za scénu pri konci, keď sa všetky kovové veci prilepujú na vodnú vežu. To jediné ma zaujalo. Inak sklamanie, ktoré som od produkcie veľkého Stevena ani nečakal... ()

elCarda

Přišlo mi to takové sterilní. Strašně snadno převídatelné se stupidními vedlejšími zápletkami. Nicmene i tak se jedná o špičkově řemeslně zpracovaný velkofilm (proto ***), kterému bych dal nálepku "Rodinný film na nedělní odpoledne - neurazí nenadchne". ()

capka

Moc milé a přesvědčivě zahrané děti, zvláštním způsobem napjatá první polovina, ale ta druhá mi připadala leda klišovitá (Drugs are so bad!) a kašovitá (rozbředlá slátanina prvků z několika starších filmů). A jsou tam motivy, které mi neumožňují věřit. Například proč ten ententET unášel lidi, když je pak používal jen jako dekoraci svého doupěte? Čekala bych od něj chytřejší nakládání s tímto materiálem. A závěr se udal dost zběsile - obrat z ničeho nic a během pár minut je hrozba pryč a vy se ptáte, proč všechen ten kravál kolem, když to je nakonec tak jednoduché? ()

michaux

nazov to vystihuje uplne presne: tento film je SUPER. a zasluhuje 8 hviezdiciek z 10tich, aj ked musim priznat, ze je to skor za tu prijemnu nostalgiu nez dej samotny. sam o sebe film nieje nicim prekvapivy, nieje v nom nic nove - prave naopak - je v nom VSETKO STARE a to je najvacsi klad a prinos tohto snimku. velmi posobive a poctive retro, ktore potesi kazdeho filmara co zazil filmy zo 60tych a 70tych rokov, a nebodaj pritom aj sam tocil amaterske filmy :) keby som mal hodnotit film samotny, bol by zrejme obycajnou klasikou medzi poctivymi filmovymi kuskami s majstrovskym remeslom ale beznym rozpravacskym klise... no nadhodnotou je prave jeho formalisticke spracovanie a autenticka dobova stylizacia ("production value" ;) ktoru uz v dnesnych filmoch sotva niekto dobehne. je to ukazka, ze filmy sa daju stale robit dobre a vypravne, s velkou davkou dobrodruzstva, emocii, atmosfery a ludskosti. toto je po rokoch zase jeden velkolepy rodinny film so vsetkymi rozpravacskymi prvkami, ktore maju divaka drzat v napeti, potesit, zabavit, rozplakat a naplno prezivat dej s protagonistami filmu... tie decka su skvele a ich pribeh stoji za to. pre mna najmilsi film za posledne roky a preto k trom hviezdickam pridavam jednu navyse. ()

sataneek

Spielberga jsem z toho cítila poměrně dost. Nicméně trošku ohraná klasika s mimozemskýma potvorama...neočekávejte žádná velká překvapení, vše tak, jak to očekáváte ()

Starda91

Docela dost ohrávané klišé, neuvěřitelná dětská uvědomělost a na závěr trocha toho americkeho happy endu tenhle snimek u me posunula dost dolů. Na druhou stranu byl film docela svižný a zabavil, tak jak by měl. Super 8 sice není zas tak super, ale stojí na něj kouknout, zvlášť když máte rádi sci-fi... ()

t.b.kat

Je to tak - i takový skvělý režisér jako J.J. Abrams se může seknou. Nebo lze říci, že ten, kdo přidal profil filmu na CSFD neuměl tento film správně zařadit? Očekával jsem cosi, co se nedostavilo. Díval jsem se na pubertální hrdiny, kteří pobíhali z místa na místo, beze strachu a jednoduše bez překvapení po městě a natáčeli svůj film, bez toho, aniž by je děsil mimozemšťan, který tahal do své nory nové a nové „oběti“. Když filmové plátno zhaslo, sál zašuměl - vlastně jsem tušil, na co jsem koukal – rodinný film typu Addamsova rodina – občas sranda, někdy úlek, pak flák krve a nakonec – záchod, neboť po tomto filmu, jsem na něj opravdu potřeboval. Jako Addamsova rodina dobrý, jako vážně míněný film ne. Z mé strany pouze za hvězdičku. ()

Martasoft

Lepší průměrný film, který byl výborný po dobu nevědomosti... Poté se to postupně zhošovalo.. Lekačky čekané.. 3* ()

jjimmy

škoda, že na celom tomto filme bol najzábavnejší až samotný SUPER 8 kraťas ktorí chlapci natáčali... inak to nebolo nič extra ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze