Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Big Bear

Tosim tu naprosto přesně vystihl mé myšlenky a dojem po shlédnutí Czech Made Mana. Jen bych to opakoval............... Bony a klid milénia... * * ()

playboxguest

Film v němž se každá druhá věta ukončuje nikoli pomyslnou tečkou, nýbrž nepomyslným, hlasitým "ty vole" z úst Honzy Budaře, který tu mluví jak poloviční dement. Možná to byl úmysl, ale jak chcete udělat zábavný film, když do hlavní role vyberete postavu nezábavnou a těžce nesympatickou. Dokoukáno jen ze zvědavosti, jak to celé dopadne (doufajíce ve špatný konec). ()

Ruut

UPDATE 2018: Řehořek to fakt nedal :-) Ale CMM je díky 80min stopáži a Budařově psycho stylu nařachaná pecka i po letech. ------- upgrade po shlédnutí jeho nového filmu Signál: on to nedá, sám totiž nemá tvář. ------- On to Tomáš Řehořek dá - ve 23 letech má na kontě už tři celovečeráky a je čím dál lepší a vypravěčsky zajímavější. Těším se, až mu bude 30 a bude točit svůj sedmý film ... P.S. Jan Budař má nakročeno na Českého lva 2011! ()

Foox

Skvělá režie na české poměry a výkon Budaře kompenzuje špatný scénář a sráží film do průměrnosti. Škoda toho. ()

Vančura

Nemyslím si, že by byl Kubíkův život natolik zajímavý, že by si zasloužil zfilmovat (resp. rozhodně nepropadám automaticky obdivem k někomu jen proto, že se mu povedlo přijít k penězům, obzvlášť pokud to bylo za diskutabilních okolností, což je btw. jeden z důvodů, proč mě nebral ani Vlk z Wall Street), a když už, tak to chtělo zkušenější tvůrce (scénář je vyloženě slabota - ostatně sám Kubík nebyl spokojený s tím, že se v mnohém odklonil od reality - a film je jen slepencem autonomních scének, a po Řehořkovi se krátce poté slehla zem a už dlouho nic nenatočil, otázka je proč...). Budař v hlavní roli je samozřejmě výborný a filmu nejde upřít snahu o jistou formální invenci, ale osobně mě to nudilo a navzdory relativně krátké stopáži se to i subjektivně dost táhlo. Chápu, že jistému okruhu lidí příběh hlavní postavy přijde "motivační", ale po filmařské stránce je to prostě špatné, a časem se na ten film podle mě zapomene jako na nepovedené dítě své doby. ()

Aknah

Nebylo to vůbec špatný, rozhodně poklona mladé režijní krvi... moc se mi líbila kamera, střihy a barevné tóny. Ovšem řekněme si na rovinu, že bez Budaře a jeho hlášek doprovázející celý děj by byl film na nule, oproti němu byly ostatní role jen figurky, které se tam jednou za čas ukázaly a řekly pár vět. Příběh mi ale moc neseděl, nebylo to bůhvíco, člověk se spíš pozastavoval nad sledem událostí, které měly rychlý spád, ale příběhově mi to nepřišlo zas tak zajímavý. Ale bavila jsem se, tak proč ne... ()

Šakal

"Dejte mi 100$ a já je votočim“. Život je v prvé řadě o prachách a Czech Made Man Jan Budař se vyzná. Ví, že peníze čekají na každém rohu, stačí natáhnout ruku, malinko pomůže štěstěna a už se sypou. Samozřejmě, že všechno nejde hned, začátky jsou trnité, je potřeba si párkrát nabít hubu, ale stačí vytrvat, počkat si na příležitost(i), zatnout zuby (popř. svoje „půlky“) a úspěch se dostaví. Tentokrát mě to hodně mrzí, ale nedá se nic dělat, uživ. Radek99 mi sebral vítr z plachet a jednoduše mě „předběhl“. ANO, režisér Tomáš Řehořek je malej českej Guy Ritchie a Jan Budař je českej RocknRolla. (Přesněji řečeno samotář. Nikoliv však ten ze Seattlu, nýbrž ze Šanghaje resp. z Prahy. A to nemůže dobře dopadnout, protože chlast, drogy a samota vás semelou. Anebo ne)? Záměrně říkám RocknRolla, protože Podfu(c)k popř. Lock, Stock and Two smoking barrels jsou o parník jinde. Přesto, (na české poměry) se jedná o slušnej (netradiční) źánrovej zářez. Já se (narozdíl od zdejší pohoršené intelektuální většiny) bavil. Byť přiznávám, snímek „kolem vás profrčí“ bez zpětné rezonance, nicméně i vhledem k místnímu nízkému hodnocení (které si opravdu nezaslouží) já tasím nadhodnocených? 77,7% p.s. pojem komunismus s lidskou tváří tu dostává zcela nový (netradiční) rozměr. p.p.s s tím českým lvem bych byl přeci jenom opatrný. Pevně věřím (doufám), že se objeví někdo lepší. Byť přiznávám, zopakovat (resp. přiblížit se) výkonu Ondry Malého (coby “ sympaťáka”Antonína Rusnáka) ze Špačkových Pout z roku 2010 bude obtížné, ne-li nemožné? Proti samotné nominaci (Jana Budaře) však nic nenamítám. ()

InJo

Budařův takřka nepřetržitý voiceover je nebetyčně otravný. A Řehořkova přehnaně urputná snaha o videoklipovou coolovost vlastně taky... Ve výsledku jde o film, který se chce svým stylem strašně moc přiblížit západním vzorům (především epickým gangsterkám o vzestupu a pádu a těm od Guye Ritchieho), ale přitom selhává v těch samých aspektech jako většina současné tuzemské filmové produkce (nekonzistentní scénář, nevhodně zvolená stylizace atd.). 40 - 50 % ()

Sonnery

Čuměl jsem na to za Řehořkovi/Řehořekovi/Řekovi ,bo jak se to skloňuje, přítomnosti, takže jsem měl možnost či volbu, že pokud se mi to nebude líbit, můžu mu za ten ztracenej čas hned jednu nebo i dvě lísknout. Trailer mě nebavil a fakt, že tam hraje Martin Hranáč (neboli pí ča vyvolená) mě donutil přebrousit doma všechny nože. Jenže pak to začalo a já se bavil, takže Řehořekovevovi ji zatím ještě nikdo nelísknul, není důvod, je dobrej ()

Frajer42

No mně to Budařovo vyprávění nepřišlo až tolik zlé. Myslím si, že právě dodalo na autentičnosti. Mnohdy bylo dokonce i vtipné. Film jako celek na mě působil rovněž kvalitním dojmem. Myslím, že byl slušně promyšlený a kráčel si svou cestou. Co si budem povídat. Czech Made Man je teprve třetí řežijní počin 24 letého Tomáše Řehořka a musím říct, že počin více než povedený. Tento režisér se v budoucnu zcela jistě ještě ukáže. Na Lidice tento film letos ani zdaleka útočit nebude, ale určitě by nějaké to ocenění mohlo kápnout. Co vytknout. Za moc nestála hudební stránka filmu. Moc neprahnu po tom vidět bukvice a obejdu se i bez těch rychlo střižených aktů. Jinak se jednalo takový jakýsi nějaký návod, jak se dá, nebo spíše jak by se mohlo dát pomalou a hlavně vysoce idylickou cestou zbohatnout. Za sebe však musím prohlásit, že jsem kvalitou snímku velmi mile překvapen, čekal jsem něco mnohem, ale opravdu mnohem horšího. Tohle nejenom, že se dá v klidu strávit, ale ono to má potenciál i zabavit. Slabší * * *. ()

Kothy

Naprostá ujetost podle skutečného příběhu s Janem Budařem v hlavní roli. Začíná jako malý podvodník, a nakonec se vypracuje mezi a elitu a má peněz, že je může přehazovat vidlemi. I tak ale zjišťuje, že si za ně všechno nekoupí. Najdeme tu spoustu šílených situací z jeho života, jak v Číně, tak v Česku. Prostě dokázal najít vždy díru na trhu a vydělat na ni. Taky tu vidíme spoustu šílených drogových večírků. Najde tu hodně známých českých herců. "S poctivostí nejdřív pojdeš." ()

teutates

Klasický poznávací faktor dneška ojebat, nepracovat, mít hodně peněz, nepracovat, ojebat, bezesporu tak nějak. A mladý Řehořek to zobrazil na můj údiv v plné své kráse. Nejspíš proto, že v něčem takovém vyrůstal a má k tomu blízko, tím nechci říct, že by nás taky ojebal, i když? Zajímavá koncepce, taky Budař. 7/10 ()

mil@n.fanatik

Peníze, peníze, ty dokáží divy a člověka zblbnout a stát se závislým, tak jak ukazuje tento film, nikdy nemá člověk dost a chce víc a víc.. Celkově film spadal do průměru, ale poslední čtvrtina spíš do podprůměru. Suma sumárum 2*. ()

dopitak

Překvapivě vtipné a filmově profesionální. Výborná kamera, hudba, střih, a dialogy (resp. monology). Není mi sice vůbec jasné, kam tíhle tvůrci mířili, ale jak nemám rád Jana Budaře (Nuda v Brně!), tady ho dokážu ocenit. Tuzemskému diváku se připomene i slovinský herec Predrag Bjelac (opravdu to není David Suchařípa!), potěší exotická kráska Veronika Hong a i dvojka registrovaných maminek. Příjemné překvapení a aspirant na nejlepší český film roku (což je samo o sobě největší překvapení). ()

Chrustyn

Tomáš Řehořek je považovaný za velký talent na české režijní scéně, ale ve své podstatě ho můžeme pochválit jen za odvážný, zahraničně působící, vizuální look jeho filmů. Stejně tak je to i v případě tohoto snímku o podvodníkovi, jehož smyslem života jsou prostě a jednoduše .... prachy. Budařův hlasový projev mě začal velice brzy iritovat, stejně tak nicotný styl vyprávění. ()