Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. (oficiální text distributora)

MUNRO

Pro mne jednoznačně nejlepší film režiséra Roberta Sedláčka.Až se mi nechce věřit,že po nekoukatelných kravinách Muži v říji a Největší z čechů přišla taková senzace.Téměř až Hřebejkovský styl,skvělé dialogy a zajímaví neokoukaní herci.Výborný film! ()

Don Martini

Realistický příběh, který se převedl do filmového kabátu, se vcelku povedla. Dramatická premisa byla odkrytá již při scéně, jak mluví do rozhlasu. Takhle, bohužel, žijeme. ()

EddieIron

Já si nemůžu pomoct,ale mě to nebavilo a vysoké hodnocení mě překvapuje.Nechci hodnotit ani tak děj, i když i k tomu mám dost výhrad,ale proč jsou,proboha,policajti úplně pitomí,když to není komedie?Proč Pražáci mluví moravsky a Moraváci česky?A proč tam krucinálfixhimllaudondonrvetr hraje na závěr Ukolébavka Karla Kryla?Jednu hvězdu přidám za skvělou Babčákovou,jejíž postava je tam jediná uvěřitelná. ()

nightstalker

Až se mi nechce věřit, že tento film pochází z Česka. Na začátku nás vtáhne do děje a do poslední chvíle nepustí. Když už sem myslel, že mě film nedokáže ničím překvapit, přišel konec a záběry zásahovky jako z amerického áčka. Igor Chmela konečně ukázal, že má i navíc než se ztrapňovat v partičce. ()

david666

na českou tvorbu nadstandard. Celou dobu, i přes víceméně poklidnou atmosféru (i přes zápletku filmu), jsem byl celou dobu v určitém napětí. Nejsilnější je asi střed filmu odehrávající se ve Strážnici - scény k zamyšlení, slušné dialogy, které měly něco do sebe. ()

AngryPotato

Po dlouhé době kvalitní český film, se zápletkou, napětím i legrací. Igor Chmela a Eva Vrbková své role zahráli opravdu bravurně. Také inteligence české policie byla velice skutečná. Nejlepší: "a nejste ozbrojen, že ne?" nebo "tak jsem vám ho chytil kluci" . K nezaplacení :) Dávám 80% ! ()

gezper

Dlouhodobě marný, předem prohraný útěk jako poslední záchvět na srovnání si priorit a pokus urovnat si to s nejbližší rodinou resp. naservírovat nepříjemnou a nevyhnutelně blížící se událost. Jo fixlující management to "nemá lehké", hlavně když nemůže či vlastně nechce včas utéct za hranice jako spousta jiných výtečníků. Téma sice bohužel stále z části aktuální, ač již je přebíjeno v dnešní době jinými, viditelnějšími a palčivějšími. K tomu jsem měl pořád pocit, že kriminalisté až přespříliš usilovně loví do velké síťě malou resp. nanejvýš střední ale z částí i dosti bílou rybu. Igor Chmela spolu Evou Vrbkovou jako ústřední dvojka to podávají realisticky a občas až s mrazivým nádechem (Chmela). Nelze opomenout ale ani výkon Martina Fingera ve vedlejší roli vyšetřovatele. Pár scén rušivých (tam kde se zatlačí až moc na komediální notu - např. policejní duo Taclík-Budař), ale zase hodně nenápadně silných (až thrillerových - např. zastavení ve Strážnici a cesta na záchod) momentů a trefných hlášek (např. návštěva u přátel ze studií). Tak snad je osud Dědictví II v dobrých rukou .. [70%] ()

japekli

Zajímavá myšlenka- pohled "chudáka", který byl "přinucen" okolnostma ke klouzandě po šikmu a mě najednou těch lidí bylo tak líto, že po filmu jsem měl snahu poslat další drobnou Vikimu do Karibiku. Je ovšem pravdou, že pokud by všichni, kteří se namočili, vyjeli na cesty jako filmový hrdina, jsme kočovný národ. Sedláček jednička za zpracování i obsazení, jó a za krajinu... a mínus za propagaci tvrdého alkoholu (psáno v době nasleplého období). ()

Puppy

Po technicke strance vyrazne lepsi nez produkty Magnusfilm, ale timto rozdilem to konci. A zase ta Ceska televize, jedina moznost jak pozvednout uroven ceskeho filmu je tuto instituci odriznout od nedobrovolneho penezovodu nas vsech. Filmy pro partu kamaradu necht si plati ze sveho. ()

kolodej1

podle mého jeden z nejlepších porevolučních filmů u nás. Tohle sedělo jak prdel na hrnec. Film, který na případu jednoho manažera odhaluje, jak uvažují a jak si zdůvodňují svoje počínání lidé, kteří se pohynují vědomě za hranou zákona. Hlavní hrdina se díky tomu měl velmi dobře, ale vlastně ve skutečnosti těm nejvyšším hlavounům plnil roli užitečného idiota. Na druhou stranu zde bylo i jasně řečeno, že není gauner jako gauner a že je velice snadné se do průseru dostat, stačí jen být v nepravou chvíli na nesprávném místě. A pak odolá jen málokdo. Film o svědomí, vině a trestu. Musím pochválit jak to, jakým způsobem byl vystavěný příběh, že tam nebyly nesmysly a dějové kotrmelce. Taky velmi chválím uměřené herecké výkony, je to nejen výborným castingem, ale také tím, že herci měli co hrát. Potěšila i návštěva ve Strážnici, coby vítané odlehčení jinak celkem tíživé atmosféry, Babčáková s Vyorálkem byli přesní a zcela uvěřitelní. Gratulace p. Sedláčkovi, který je důkazem toho, že i v českých podmínkách lze natočit silný snímek ()

tchempi

Sedláčka má rád, ale tohle dílo mi nesedlo. Pomalé, rozvláčné. V paměti mi utkvěla jen postava kriminalistky. Doteď nevím, jestli ji hrála živá herečka nebo dodatečně nadabovaná figurína.Tak toporný projev se nevidí ani na ochotnických scénách. ()

Logout

Je to pro mě tak na 90%. Mějte mě za vidláka, ale tomuto jinak naprosto skvělému filmu chyběl v mých očích do stovky alespoň strohý titulek s nějakým dějovým zakončením. ()

0kozel

Nevím no, byl to zajímavý nápad, ale v podstatě je to takové o ničem. Líbil se mi na konci ten místní policista, jak říká zásahovce "tak jsem vám ho chlapi chytil" :D ()

Kozlowski8

Libor je jedním z manažerů banky, obviněných z jejího vytunelování. Ještě než ho stačí policie zatknout, odjede s manželkou a dvěma dcerkami na výlet po Jižní Moravě, aby strávil příští (na dlouhou dobu možná poslední) dny se svými nejbližšími... Film na mne působil velice nesourodě. Už jenom to, že tunelář, který si žil jako prase v žitě díky okrádání svých klientů, je zde prezentován velice lidsky až nevinně, zatímco dvojice kriminalistů, kteří po něm jdou, jsou tak pocitově nesympatičtí, obhroublí a namistrovaní, že by jim člověk nejraději pořádně zkopal prdel. Dále některé pasáže, jako by byly vsazeny z tematicky zcela jiného filmu. Například scéna ve skanzenu se dvěma uniformovanými policisty, jako by byla ztvořena pro Kameňák či Policajty z předměstí a význam brutální scény se psem, trápícím se ve smrtelných křečích v lese a s morbidními průpovídkami kolem, mi zcela unikl. Poněkud parodicky působil i hotel Velehrad bez tepla, teplé vody a teplého jídla a stejně tak scéna v samotném závěru s Markem Danielem coby zasahujícím policistou v poli. Robert Sedláček mne tedy (na rozdíl od Pravidel lži) v tomto svém díle nenadchnul a ty moje tři * jsou možná ještě přeceněné. 50%. ()