Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. (oficiální text distributora)

toktokmokmok

Keby sa niekto za ten svoj mercedes a moderný dom toľko nehanbil, aj by objektívnejšie hodnotil... Pre mňa vynikajúci civilný film, aký v týchto našich šírkach už dávno nebol. ()

pekas

Co to je za vysoké hodnocení zde? Za co? Většině herců zde není rozumět, co si to mumlají. Hraní tak civilní, až mi přijde amatérské. Scénář chaotický, až téměř žádný. Co jsem si jako divák měl odnést? Já si odnesl pachuť dalšího českého filmu, který nestojí ani za shlédnutí. 15% ()

Davanity odpad!

Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení. Totální hovadina a to jsou ještě příliš slabá slova. Přitom Pravidla lži byl dobrý snímek, takže nechápu srovnání, či porovnání jak o tom některé komentáře hovoří. Spousta nelogických momentů. Otřesné dialogy. Chmelu mám ráda a jen díky němu jsem se na film těšila, ačkoliv celý film bylo sklamání. Nemá to hlavu ani patu. Spousta chyb. Zbytečné scény. Zdlouhavé scény, kde se nemluví a vlastně se vůbec nic něděje. Téma je to vcelku dobré, to nikomu neberu, ale zpracovat by se dalo tisíckrát jinak a líp! Stejně tak propracovanost postav. Možná kdyby se autor zaměřil i na realnější stránku věci, chování lidí, policie a podobně za něco by to stálo. Takhle musím hodnotit jako odpad. Určitě už znovu takhle zdlouhavě a nudně nestrávím svůj volný čas. ()

miki68cz

Příjemně překvapení, otevřené, fantasticky zahrané od Chmely, Babčákové, Vyorálka. Zajímavé téma s nejasnými hrdiny, pěkně natočená režisérova kritika společnosti. Vřele doporučuji, na naše poměry velice zajímavý kousek ()

jirin_cz

Prostě ne, u mě Sedláčkovi pšenka nekvete. Další film od něj, který mě nezaujal. Začátek sliboval zajímavé téma, které se pak rozplizlo a tááhlo a táááááhlo a nudilo. Hlavní vyšetřovatelé v úvodu filmu byly spíše parodií na policii, než jestli měli navodit nějaký strach. ()

Daertelon

Film skutečně k zamyšlení. Emoce skutečně hluboké, ale dalo se je lépe prodat. Snímek dost nudný. Některé scény úplně zbytečné nebo příliš dlouhé. Skvělou rolí shledávám Simony Babčákové, kterou dovedla moc dobře zahrát. Jinak se herci zrovna nepředřeli. 6/10 ()

fordhont

Reálné a zajímavé dialogy a české prostředí jsou největšími klady tohoto filmu. Zastavení u známých na Moravě byla nejzajímavější část filmu o střetu minulosti a současnosti kdysi veselých studentů. "S nějakým prožíváním lidstva já jsem skončil." Jako většina českých filmů a lidí - trochu moc depresivní. ()

Syna.1990

Mohl bych rozvést debatu, jak je špatné krást, lhát a podobně, ale o tom nejsou tyhle stránky, zde jde o film a proto bych řekl, že tento film má velice zajímavou myšlenku, je slušně zpracovaný a Igor Chmela mě dostal tím, že dokáže hrát i něco jiného než komika v Partičce. Na to, že je toto dílo z českých lesů a hájů, tak jsem se celkem bavil. Akorát by mě zajímalo, jestli je normální přát našemu hlavnímu hrdinovi únik nebo vězení? 78% ()

mauinka odpad!

Katastrofální dialogy, katastrofální herecké výkony (obzvláště Eva Hrbková byla tragická), většina scén byla opravdu zcela neuvěřitelná a o čem to bylo ? Jakože i zloděj je táta a manžel ? Jenom doufám, že si Robert Sedláček dělal prdel a já to nepochopila. ()

Pitryx odpad!

Film prohučel kolem mě a druhý den jsem netušil, o čem to bylo. Zaujalo pár dialogů a Karlova píseň na konci filmu a to bylo vše. Byla to povídka o hodném pánovi, který chudák nic nevěděl. Nebo o pánovi, který vše věděl moc dobře a nyní se snaží utéct. To autoři nemínili vysvětlit, a pokud tak učinili, přeslechl jsem to, nebo jsem prostě nudou usnul. Ostatně mi to bylo stejně jedno, protože ani jedna z postav mne ničím neoslovila. Nebavilo, spíše nudilo. ()

ostravak30

Já si myslím, že se jedná o výborný film. Téma totiž otvírá docela zajímavou debatu. Jsou základem spokojenosti peníze? Igor Chmela říká, že kdyby byl poctivý rozhodně by neměli takový dům a nemohli by si všechno dovolit. Nakonec by možná neměl ani takovou práci. Jeho žena odpovídá, že by jí to nevadilo a smířila se s tím. Ovšem na pohodlí si zvykla. Takže otázkou je, zda je to pravda. Odpovědi na podobné otázky se člověk dozví až když ty situace nastanou. Na druhé straně, co má z luxusu, když netráví čas s rodinou? Proto to přece dělal. Pro rodinu. A bude to ještě horší. Stráví léta ve vězení, takže svým potomkům stejně nebude otcem. Ano, jenže hlavní hrdina si to uvědomuje až příliš pozdě. Je to film, který by měli dát ke shlédnutí všechny děti svým rodičům a všichni otcové a matky by nad ním měli popřemýšlet. ()

Gortyna

Určitě Sedláčkův film nepatří mezi kasovní trháky a ty líbivé. Místy nemá tempo, dialogy jsou rozvláčné a s ohledem na poselství filmu zbytečně polopatistické. Ta poselství mají z filmu vyplynout, a ne se recitovat jak na stupínku ve škole před tabulí. Film nemusel začínat až debatou s policisty v kanceláři, zkratka zachycující Liborovo zločinné (?!) chování ve firmě by asi přispěla k lepšímu pochopení jeho motivací. Ale chvála bohu za takovéhle české filmy, ve kterých je podbízení se divákovi minimum (Budař - Taclík). Ale nakonec, proč bychom se v kině taky nezasmáli: Scénka Liborova zatčení je naprosto geniální. ()

smilownik

Film je to dle mého originální, angažovaný, vtipný, není trapný (!). Takže tvůrci skládám poklonu, a jsem vděčný za film, který se snaží něco říct, za trochu toho "autorství" v Čechách. Přesto mi nějak celek úplně nefungoval, asi že poslání filmu bylo jaksi od počátku zřejmé, že ty postavy nežily zas tak úplně doopravdy, že kamera byla někdy divná. Ani herci bohužel tomuto filmu nepomohli... Naopak oceňuji scénář. Děkuji za dobrý film. ()