Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Unr3aI odpad!

Po skvelom Expendables 2 som si s chutou pozrel tento "skvost" v domienke ze Van Damme a Lundgren sa opat predvedu v spravnom svetle. Tym viac som bol sklamany a znechuteny touto psycho srackou. Ani nemam sajnu naco sa tento film vobec hra...horor, akcny alebo cierna komedia? Zabite 2 hodiny zivota. ()

Vořežprut

No ... nikdy jsem nefandil ani údajně dobré jedničce a k tomuto jsem se dostal náhodou ... děs. Jen díky tomu, že jsem byl na přátelském filmovém maratónu, kde byl ještě horší film a nebýt toho, že se tam aspoň mihly J.C a Dolph, tak dám odpad, takhle z toho vyšel tento film ještě dobře :-) ()

Luciaaas2

Mě se to líbilo, sice to nemá nic společného s původním UV, ale je to koukatelný, škoda, že jsou Van Damme s Lungrenem v pozadí. Aspoň to vynahrazuje skvělý Scott Adkins. Zavěrečná řežba s Adkinsoem stojí za to. Doufám, že bude další díl. ()

Jardinero odpad!

bejt Van Damme nabarvenej na zeleno,mohla bejt aspon sranda kdyz uz nic jinyho, vypadal by tady totiz uplne jako Fantomas. ()

pirate

Souboj mezi Adkinsem a Lundgrenem nebo Van Dammem byl relativně dobrý, pánové se předvedli. Akorát jsem si musel počkat hodinu, než se dal Adkins dohromady a už konečně začal dobře řezat nepřátele. V ději byl podstatný Adkins a potom se do toho cpal i Arlovski, zatímco Lundgren a Van Damme měli nevýraznou roli a kromě jejich soubojů s Adkinsem, které se odehráli až na konci, nebyli skoro vůbec na scéně a mrzelo mě, že je takový herec jako Arlovski zastínil. No, zkrátka si každý musí užít jen Adkinse a ti dva (Van Damme a Lundgren) se s ním aspoň poměrně slušně porvou. Každopádně občas jsem měl pocit, že hromada věcí byla dost protahovaných. 60%. Nejsem přímo zklamaný, ale nějak příliš potěšený také ne. Takový průměr. V podstatě jsem nic víc nečekal. Bohužel atmosféra v některých místech může za horší ohodnocení. PS: Nevím, co dělá Van Dammeho a Ludgrenovo jméno mezi prvními. Měl by tam být jako první Adkins. ()

pepca72

Velké překvapení. Zcela nové uchopení látky. Zcela nový look. Způsob vyprávění, kdy prožíváme děj z pozice hrdiny jak v počítačové hře, je parádní a velice mně bavil. Souboje jsou dynamické, tvrdé, nápadité, dobře snímané a přehledné. Záporák v podání JCVD nemá chybu. Vždy se mi tenhle týpek líbil v záporných rolích, už v jeho prvotině Karate Tiger. Postupné rozkrývání zápletky, je také dobře zvládnuté. Ano, je to béčko, ale se vším, co béčko má mít, já se bavil. Jen tak dál JCVD, jen tak dál. ()

Kikina33

Absolutně příšernej příběh a s politováním zasazenej ještě skoro do dvou hodin. Van Damme už je fakt mimo a měl by se s tím smířit. Jakmile prostě začnou natahovat pokračováníma celkem slušný film, tak to vždycky stají za prd a v tomto případě i za něco horšího. Dvě hvězdy jsou za Scotta Adkinse, škoda jen, že se na jeho machrovinky muselo čekat tak dlouho a bohužel jich nebylo zas tak moc, jak bývá jindy. ()

fabregas1

Hm dělám grimasy, bitky se mi sice zamlouvaly, ale dějově to moc nedává smysl, je to zmatené a akorád z toho bolí hlava. Už dříve jsem psal, že filmy, kde probíhají halucinogenní hovna a různá paranoia, tak u mě to nemá šanci. Hned jsem si vzpoměl na The Oregonian..... brrrr ()

Unrealik

A to mělo být jako co? Bitky "terminátorů" jsou fajn, ty se mi fakt líbily, přehledné, pomalé, místy jako PC hra. Lundgren je taky dobrý. Ale co děj? Ten byl fakt strašný. A Vam Damme byl jako strašidlo nevýrazný. ()

futislav

Na odpad to díky alespoň nějaké myšlence ve scénáři není. JCVD už připomíná obživlou mumii, nesmyslů (a nejenom fyzikálních) je tam opravdu vrchovatě. Jako fanoušek sci-fi tomu přeci jenom musím nějakou originálnost přiznat a jako akční oddechovka to zase tak špatné není. Nicméně na tři hvězdy to může zapomenout. ()

Sa.sa

No asi takhle, podíval jsem se a nějak nevím co s tím... Není to špatný film, ale ani dobrý 🤔🤔😉😉 ()

jason.crank

tak po jasonovi je scott nejlepším ultimátním zabijákem nového tisíciletí.Krvavé a akční scény výborné van damme a dolph sou jen na oko,tomuto filmu kraluje adkins !!! solidní akční film ()

MichioHi

Adkins je úžasný herec, ale ne v hlavní roli tohoto filmu. Když se poví Univerzální voják tak mi přijde na um van Damme a Ludgren. Nebyli v hlavní roli a to mě zklamalo. To je jako ve filmu Rocky by Sylvestra a Talií dali do vedlejších rolí - nepředstavitelné. Film byl vesměs nudný, občas jsem se ztrácela v obraze a podruhé bych ho vidět nechtěla. Jedna hvězdička za to, že Adkins je prostě úžasný, Ludgren borec a van Damme (i když tam promluvil za celý film snad jednu větu) můj oblíbenec. ()

soulless

Tak tohle se hodně nepovedlo, čekal jsem pořádnou řežbu a ono se z toho vyklubaly jatka, kde je krve jak z vole, děj komplikovaný jak nový Bren, točilo se zřejmě na diskotéce, jelikož půlka filmu je jak u stroboskopu. Škoda jako svině, čekal jsem nářez, dostal jsem sračku. 2/10 ()

Stilios

1 hvězda za Van Damma jako můj dětský vzor, jinak vůbec nic. Adkins má rozhodně navíc a ten Van Dammův unavený výraz mi začíná pomalu ale jistě lézt na nervy. Škoda. ()

fabaj

Občas narazíme na filmy, kterým ani hvězdné obsazení nepřidá na kvalitě. Sestava v podaní JCVD, Lundgren, Adkins by měla být známka kvality, nicméně opak se stal skutečností. Děsivá kamera, hrůzostrašný příběh a nulová návaznost na předchozí díly. Po hodině „ničeho“ se Adkins pokouší o 15 minut akce, nicméně na výsledku to nic nezměnilo a film hodnotím jako podprůměrný. ()

Lucky Eda odpad!

Větší seno jsem snad neviděl přitom obsazení jsem čekal víc a ne film bez děje zbytečných scén téměr se tam nemluví rvačky uá uá a strobokospop ()

luko87

Musím povedať, že som bol celkom milo prekvapený. Film sa mi páčil. Van Damme tam je už iba okrajovo a viac priestoru dostal Adkins a Arlovski. Ten fight v tom obchode je paráda, mohlo toho byť ešte viac ale aj tak som spokojný. Ja dávam palec hore ()

dinko22

Na tento film som sa tešil moc. Až na niekoľko fakt pekných akčných momentov som bol však sklamaný. Jean Claude sa vo filme vyskytuje len občas a prvé slovo vypustí z úst po viac ako hodine trvania filmu. Celý film zachránia len niektoré fighty, inak je to sklamanie. Zo série Univerzálnych vojakov stojí za to len jednotka z roku 1992. ()