Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

DonBraso

Naprosto nemilosrdná srágora bez chleba a soli,kdy tohle celý obstarává pan neherec Scott Adkins,který má film celý pro sebe.Zapomeňme vůbec na obal filmu,Claude se tam objeví o minutu víc než Dolph a tak tu máme humus o tom,jak mi někdo prodělal něco do kebule a tak se budu mstít.Nuda jak v tunelu,kdy mě ty začátky ozářili neonem,že jsem myslel,že koukám do světel a berušky se vrátili.Podmanivá hudba,která není hudbou a má navodit něco,co nejspíš bylo všem utajeno jak celý film,který jede pořád tak uboze,že usnout není problém.Doopravdy jediná velká pochvala,až k nevíře je,že doopravdy tentokrát by pan choreograf zasloužil metál,protože akční pasáže,ať takový ty alá 80léta,brokovnice,honička a skvěle udělaný souboje,je k nevíře udělaný velmi dobře,až mě to přijde,že by na křesle stály dva režiséři,protože hnedka po tom vzápětí,je zas ten sliz,v podobě hudbu,nudných pasaží a hroznýho Adkinsa,kdy se projdou keci o tom,kdy v půlce filmu ví i divák proč tedy a závěrečný voalá,je Sranec roku,kdy JCVD vypadá jak idiot,proboha proč.Ještě Lundgren aspoň točil Postradatelný a odskočil více,než tady v tomto paskvilu ztrácet čas.Jsem naštván,ale tohle je šajze kam se to ubírá,jenom vim,že pláču nad špatným hrobem,jednička už to nikdy nebude,proto si člověk jí jedině musí pustit a zavzpomínat na krásné časy.30% ()

Mikecat

Výborné! Zatiaľ najlepšia časť. Dej vás vtiahne a udržuje v napätí až do záverečného rozuzlenia. Jediné, čo vytknúť - scény so stroboskopom - trocha prehnané a príliš dlhé, to jediné sa dalo viac dotiahnuť. A nebojte sa nevýrazného deja zo začiatku - oplatí sa vydržať dokonca....to všetko je len príprava na koncovú nepredvítateľnú big akciu. Výborný Scott Adkins ()

rasto87

Pravdu povediac, čakal som ničo ako bol Univerzálny vojak 1. Bohužiaľ toto bolo úplne niečo iné. Niečo čo bolo prvú hodinu strašne neprehľadné, zamotané, malo to divokú réžiu a taktiež scénar. Aj keď režisér obsadil do hereckej úlohy postavy z prvej časti, úspech to teda neprinieslo. Na čom som sa pobavil bol asi Dolph Lundgren, ktorý sa v celom filme objaví možno na dve minútky a z toho dostane kvalitne na prdel a taktiež na JCVD, ktorý fakt vyzerá ako Fester, hlavne v záverečnej scéne. Za vyzdvihnutie stojí jedine výkon S. Adkinsa, ktorý si to tu odohral úplne sám a nebyť jeho bojového umenia s ktorým mi pripomenul fantastického Juriho Boyku asi by som to ani nedopozeral. Universal Soldier - New dimension je fakt divoký, psychologický a určitých medziach dosť trafený film. ()

Blazis34

Od Universal Soldier jsem čekal něco jiného, ale hlavně opravdu více. Na můj vkus tam bylo až moc sci-fi sekcí, moc splácanin a na akční film to byla i nuda. Jean-Claude Van Damme si zahrál zápornou roli a moc mi v ní sympatickej nebyl. Radši ho vídám jako rváče a mstitele padouchů apod. John Hyams s v tomto díle potrpěl na detail hnusu a krve a u mě tím také nezabodoval. Jsem kritický, ale prostě mě tento film nebavil a ani se mi nelíbil. Dávám slabých 30%. ()

Honzulik

Univerzální voják 4: Odplata - tak tento film určitě nelze srovnávat s Univerzálním vojákem z roku 1992, neboť to nemá téměř nic společného. Jedině snad kromě postav Luca Deverauxa a Andrew Scotta a jakéhosi tajného projektu. V tomto filmu jde o novou postavu Johna (Scott Adkins), který se probudí z komatu po 9 měsících a neví kdo vlastně je. Jediné na co si John vzpomíná je vražda ženy a dcery. Osobně jsem si pouštěl film UV 4 s nevelkým očekáváním, ale kupodivu to fungovalo a film mne zaujal jako celek. Vůbec to není tak špatné, jak tady leckdo kritizuje. Celkem zajímavý příběh, dobré bojové scény, bez zbytečné řezby, což nepusobilo jako nedostatek, ale právě naopak a mě to vůbec nechybělo. Takže určitě nelituju zabitého času a komu se líbí akční filmy, tento zařadí mezi ty slušné...! ()

voliminal

Po výborně zvládnuté trojce, která byla hladce přímočará a akčních scén tu bylo požehnaně Hymas přišel s tímhle. Proč? Jak mohl z US, kterej pro mě byl vždy takovou akční oddechovkou, udělat utahanej nudnej film plnej WTF momentů. Člověk by si řekl, že naverbováním Scotta Adkinse z filmu vytěží ještě víc, ale to se nestalo. Po velkém očekávání přišlo jen veliké zklamání. Zajímavý komentář : Beky, Adrian. ()

bmx6

Druhý a třetí díl nestál za nic.Takže tohle bylo docela překvapení.Dolphu Lundgrenovi to děsně slušelo,ale škoda,že neměl více prostoru.Bitka Lundgren x Adkins byla výborná.JCVD x Adkins taky skvělý souboj.Příběh je sice blbý,ale všechny rvačky jsou velmi dobré. ()

MartinReno

Velmi príjemné prekvapenie,oproti tomu aké kraviny boli predošlé dva diely.Brutalita a morbidné scény ma síce miestami znechucovali,ale zrejme to malo povýšiť film tam,kde je.Trošku sa to ponášalo na nemý film a Van Dammov syn tam bol zas len vďaka oteckovi.Akčné scény to však všetko zachraňovali autenticitou a presvedčivo dokonalou choreografiou.Páčilo sa ku podivu.Jednotka však zostala neprekonaná.P.s: Dolph Lundgren tu už posobí ako Kenny v South Parku-zabijú ho v každej časti.:-) ()

Stranger# odpad!

Scénář, režie, střih, délka, herecké výkony a souboje = Všechno špatně. 3 minuty s Lundgrenem byly fajn, ale to je tak vše. Upřímně lituju ty co zabloudili do kina. ()

aannemer

Zbytečně dlouhé, a překombinované. Přitom hodně nezáživné ale zato extrémě brutální. K čemu takové filmy... ()

RomaS

Tohle už nemá s Universálním vojákem nic společného. Standardní béčko s nestandardně hustou atmosférou. Nebýt Adkinse a jeho surově brutálních soubojů asi by kvalitou klesl do nejhlubšího močálu, ale naštěstí nástupce belgického exkaratisty alespoň drží pomyslnou hladinu. ()

VideoTuti

Je to velice zvláštní film : akce-psycho-thriller. S původní jedničkou to nemá nic společného pouze dva hlavní představitele, kteří filmem prochází spíše okrajově. Za zmínku stojí pouze výkon Scotta Adkinse v roli Johna. Film neměl v zahraničí žádný velký úspěch a není se čemu divit, jedná se totiž o film na jedno podívání a dost. ()

Pavlosos

Po několikerém shlédnutí musím trochu změnit názor, a to sice, že tento film je dobrý a celkem i dobře natočený, ale scénář stojí za prd a hlavně, kromě Deverauxe a Scotta zde neexistuje návaznost na předchozí filmy. Trochu návaznost tu může být, Luc utekl a tudíž může začít revoluci po svém, ale jinak víc nic. Univerzální voják 3: Znovuzrození měl konec celkem pěkně otevřený a mohlo se z něj čerpat v začátku či celém dalším filmu. Nepřijde mi to jako pokračování třetího dílu, ale spíše jako třetí film s jiným pohledem na věc. Ale jinak herci výborní, Scott Adkins s Andreiem Arlovskim vedou celou pasáž, Jean Claude a Dolph jsou zde spíše jen kvůli lepšímu zviditelnění filmu. Všechny souboje jsou až na ten závěrečný se zpomalovačkami super, z nich vede jednoznačně ten ve sportshopu (rozbití bowlingové koule pěstí bylo fakt maso). Jen opravdu to pomalé tempo filmu bylo celkem zbytečné. A hlavně: Stačilo přece mít jen o pár milionů navíc, sehnat lepšího scénáristu a mít na scénář více času a mohl být tento film minimálně o polovinu lepší. 50% ()

PeteBuck odpad!

Štvrtý univerzálny vojak. Je to asi ako rozhodovanie, či po tých 10 dvanástkach, čo ste si dali za posledné 3 dni strávite ešte štvrtý deň tak, že si dáte ďalšiu sériu desiatich dvanástok. Múdrejšie by bolo dať tých desať dvanástok prvý deň, potom sa z toho vyspať ísť ďalej. Ale ak to zopakujete ešte 3-krát po sebe, tak to nedopadne dobre. Budete to naozaj dlho rozdýchavať. Takže po slušnej jednotke, si dáte dvojku univerzálneho vojaka, potom trojku, potom štvorku, otvoríte okno a skočíte z trinásteho poschodia. Našťastie som tieto filmy pozeral s niekoľkoročným odstupom, takže sa to ako-tak dalo. Doteraz nechápem, ako som to zvládol. ()

Mukade

fúra nudnej vaty je v tom filme........... tá auto naháňačka bola jedna z najnudnejších akú some kedy videl........SPOILER - A to ma ako malo potešiť, že z Van Damma, hlavnej a kladnej postavy prvých troch dielov, v prvej polke urobili vraha žien a detí a v 2. polke sa síce ukázalo že to tak nebolo, ale to mu veľmi nepomohlo lebo vymletý retard ,hlavný "hrdina", to nijako nedokázal pochopiť a tak ho zabil (plus aj sympaťáka Lundgrena. a ešte dokonca aj svoje staršie dvojča). No nepotešilo ma to a som rád že ani ja ich nepoteším lebo som to mal stiahnuté ako warez :p . Dúfam že tento film bude stratový, ha. ()

musolini

Tohle nemá co dělat s Universálním vojákem,jediný co tento film spojuje je Jean a Dolph,jinak je to děsná slátanina,která nemá hlavu ani patu.Chtěl jsem ten film vypnout asi třikrát,ale pořád jsem si říkal,že se to zlepší a ono nic.Pár mlátiček to nezachránilo.U mě totální propadák. ()

Epco

Pristupovať k tomuto filmu ako k akčnému béčku je chyba. Pretože by to bolo ako tvrdiť o Van Dammovi, že je charakterný herec. Pretože tento film je čistokrvný psychologicko-psychodelický thriller. Samozrejme natočený s b-éčkovím rozpočtom a b-éčkovími hercami. Medzi klady filmu patrí jednoznačne to že už spomínaný Van Damme sa filmom doslova len mihne a scenár mu predpísal dohromady pár viet. Jeho záverečná bitka s Adkinsom je tu len pre formu a myslím si že nikto ani sekundu neverí že by mal proti nemu nejakú šancu. Ono celkovo sú tu bitky len ako taký prívesok a film by výborne fungoval aj bez nich. Film prekvapil v tom správnom smere a verím, že séria pokračovať nebude, pretože si myslím že dôstojnejšie ukončenie si želať ani nemohol. ()