Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Paldiny

John Hyams výborným tretím dielom zodpovedne prevzal štafetu série a tri roky od znovuzrodenia prichádza s novou generáciou vojakov. Režisér, očividne otvorený experimentom, pristúpil k látke nečakane inovátorsky a spracovanie poňal ako psychadelický thriller prepletený dejovými zvratmi s nepríjemne stiesňujúcou atmosférou. Do záporných radov sa k Lundgrenovi prekvapujúco zapája Van Damme, budujúci si vlastnú armádu s akou môže začať najbrutálnejší záťah od posledného Ramba. Akcia znovu ohromuje živelnosťou, šikovne neviditeľným strihom a pre tentokrát aj prítomnosťou novodobého akčného bijca Scotta Adkinsa. Pokiaľ vynecháme omyl s podtitulom "Späť v akcii“, tak Nová Dimenzia uzatvára najpodivnejšiu akčnú trilógiu, v ktorej sa síce každý diel venuje rovnakej téme, myšlienke a točí okolo tých istých hercov, ale zakaždým svojou náladou a prístupom k divákovi prichádza s diametrálne odlišným výsledkom. ()

Mirah81

Od filmu kde hrají dva z mých největších akčních oblíbenců jsem čekal trochu víc.Děj jsem moc nepobral a jediná slušnější akční scéna v obchodě mě teda opravdu neuspokojila.Byla to slabota. ()

Jayem

Nachápem prečo s toho spravili pokračovanie US. Len si sami hodili poleno pod nohy. Taktiež marketing nesklamal a robi si srandu s diváka, keď ako hlavné úlohy uviedli Van Damma a Dolpha Lundgrena a pritom tam sotva obidvaja dokopy hraju 20 min. Ale podme naspäť s filmu. Scenár zrejme žiadny nebol a tak to aj vizerá. Len sa na to divate a snažite sa pochopiť o čo im vlastne ide. Čo to teda drží nad vodou? Jednoducho Scot Adkins a akčné sekvencie, ktoré su prehladné a stoja zato. Taktiež slušný strih a kamera. Toť vše. ()

mosnak odpad!

Co to do prdele bylo? Věděl jsem,že další pokračování univerzálního vojáka bude hnůj,ale toto? Zajímalo by mě, jestli si vůbec JCVD někdy dokázal představit kam až povedou kroky vojáka Luca Deverauxe,kterého si už 4krát zahrál. V jedničce byl za chudáka,který utíkal před zlem a stal se z něj hrdina. Ve dvojce byl pro změnu za nejslabšího univerzálního vojáka,který byl kdy vyvynut. Ve trojce si zahrál tupé zvíře,které toužilo po boji s Lundgrendem a ve čtyřce se z něj stal záporák s holou hlavou,který ve skutečnosti zastává práva předělaných vojáků (agentů). Je mi ho upřímně líto. Původní univerzál byl nejlepší a jediný. Zbytek jsou sračky. A ta poslední sračka je podtržená tím,že Van Damme tu hraje max. 10 minut a Lundgren asi 5 minut což je z celkového počtu 114 minut co film má - NIC! Vůbec nechápu proč se tvůrci tohoto dementního dílu vůbec pokouší dávat na poutače, plakáty a obaly tyto dva "herce"! Když tam mají jen malé role. Kdo může,tak ať se tomu vyhne. Mě to vyloženě zkazilo večer. Jediné co bylo dobré je začátek filmu - skoro jako z hororu (kde hlavní hrdina John příjde o rodinu). Zbytek je jen hora nesmyslů a zmatečného příběhu o ničem! - 1% PS; A to blikající bílé hypno-světlo je fakt hlína... za to bych zabíjel... to asi taky vymyslel nějakej génius! ()

Zombi

Nečekal jsem v téhle sérii takovýhle psycho výplach, jak v dobrým, tak špatným smyslu, což ukazuje na to, že jsem silně rozpolcen jak film hodnotit. S původním filmem to nemá nic společnýho, je to děsná ptákovina s šíleným (doslova) scénářem, první půlka zdlouhavá, zpracování je psychedelický jak od Lynche, občas mi to připomnělo atmosférou Apokalypsu, jsou tam hektolitry krve, brutalita na běžný béčko ne moc běžná, tupě hrající/skvěle bojující Adkins, kterej je ke konci filmu čím dál tím víc nasranej a řeže to (často opět doslova) hlava nehlava. Akční scény jsou překvapivě skvělý, slušná choreografie i kamera, závěrečený masakr paráda. Van Damme i Lundgren upozaděný, ale funkční. Nevím jak hodnotit tohle akční psycho, asi slabší průměr. ()

joudas

Co to sakra bylo? No vážně, něco divnějšího by člověk dneska hledal jenom těžko. O to zvláštnější však je, že se mi to svým způsobem i docela líbilo. Nečekal bych, že z univerzálního vojáka udělá někdo takovou psychárnu (zmínky o Lynchovi v některých komentářích mají svůj důvod), kdy jsem mimo jiné většinu doby ani nevěděl, o co tam vůbec jde a úplně jistý si tím vlastně nejsem ani teď. Akce se však povedla a je v NC-17 verzi občas i poměrně brutální. Hlavně to ale celkově působí dost profesionálně a ne, jako bych to já točil někde na dvorku, což je v porovnání s předchozími dvěma díly slušný pokrok. Lehce spoileroidní PS: Dolph je takovým Seanem Beanem univerzálních vojáků. V každém díle, kde se objeví, umře (v prvním dokonce dvakrát) :) PPS: Nic pro epileptiky. ()

Matli

Nechápu jak to mohl zrežírovat stejný člověk jako trojku. Bulharská produkce je bulharská produkce, ale tohle??? Moc jsem se těšil na Scotta Adkinse a jeho spešl kick hmaty a chvaty, ale kde nic, tu nic. Maximálně finální řežba byla trošku na úrovni, včetně likvidace Lungrena, ale to je fakt málo. Film sám o sobě je uplná sračka, co víc dodat. Holohlavej Van Damme to uplně zazdil. 12% ()

Hapretor

Takže díky tomuto snímku jsem se dozvěděl pár věcí: Když čekáte hodně málo, a hodně málo pak ve filmu je vidět, jste málo zklamáni. Dále - Van Dammea už ani nemusí líčit jako zombie, on je už zombie !!! Oh my GOD ! Lundgren je taky akční fosílie - no, chlapci se už viděli u natáčení Expendables II., takže tohle bylo takové opáčko. Dále jsem zjistil, že Adkins zcela jistě vždy dostal během tělesné výchovy jedničku z kotoulu. Kdyby tam nehrál, ehm, nemáchal rukama a nohama Adkins, stálo by to za pendrek. Chtěl bych vidět jeho a třeba Stathama v nějakym pořádně akčnim záživnym filmu. Třeba by pak bylo opravdu na co se dívat. Bez akčních důchodců, kteří už jen propůjčujou jméno. Na tvrdo řečeno: maj jít už do hajzlu, na odpočinek, dělat třeba na zahrádce, kdo se má na ty jejich pytle pod očima a nateklý svaly syntholem dívat !!! ()

Bob14

Za sebe můžu říct že tohle byl nejslabší díl. Jeana tam bylo hodně málo a to by měl bejt film právě o něm, byl v něm tak málo že ten chlápek co byl jako instalatér tam byl mnohem víc. Další věc co by mě zajímala kde se tam vzal Dolph Lundgreen, v jedničce byl a tam ho zabily ve dvojce nebyl ve trojce byl kde ho znova zabily, ale bylo vidět že ho naklonovali a těď znova a jako obvykle zase umřel. Jako akce tam bylo docela dost ale příběh byl slabší dost slabší a zamotanej. Na plakátu je hlavní obrázek Jean-Clode-Van Damme a Dolph Lundgreen a v pozadí je Scot Adkins i když tam byl mnohem víc něž oba dva dohromady. Viděl jsem na DVD s titulky 30%. ()

zelda82

Scott Adkins na ceste pomsty za povrazdenou rodinu oddela jednoho drsneho instalatera, spoustu statistu a na zaver duo Lundgren - Van Damme. Co na tom, ze uz to s puvodnimi UniSoly nema nic spolecneho, kdyz je to zabavny mix akce a psychedeliky s velkou davkou konspirace k tomu. Zabavna ptakovina, ktera by ovsem snesla par strihu hluchych mist... ()

sadlokan

Chu!Nějaký postmoderní temně psychedelický akční béčko,nebo co?Každopádně mám objasněný,co to znamená"šermovat baseballovou pálkou".Bytosti s IQ"voják"pravděpodobně brzy ovládnou svět! ()

Raziel_cz

Plešatý Van Damme, zpomalený Lundgren, pedobeard Arlovski a docela dobrý Adkins v nepochopitelném filmu, který nefunguje především proto, že má v názvu Universal Soldier. Akční scény jsou fajn (hlavně pasáž ve sportovních potřebách), ale je jich nepoměrně málo vůči zbytečným a nudným dialogům. Do dalšího dílu prosím jednodušší scénář a víc přestřelek a přesdržek, vždyť Regeneration byl tak super a přitom nepotřeboval žádné transplantace vzpomínek ani kopírování Terminátora. Jo a JCVD by si měl nechat narůst vlasy. A taky se zamyslet nad hraním záporáků, v Expendables 2 byl výborný, což ale neznamená, že se do rolí bastardů hodí. ()

Deratizer

Toto je nejhorší díl série. A velkou přítomnost Van Damma tam nečekejte, ten tam je jen na pár chvilek. Čekal jsem od toho velký hit a je to docela o ničem. ()

drankeryth

Universal Soldier po stvrte a tentokrat zanotili na taku temnejsiu notu, co sa tyka doprovodnej hudby a samotneho prostredia. Dej filmu sa vlecie takym pomalsim tempom, co mi ani moc nevadilo, len stare, obstarozne hviezdy ako je Dolph Lundgren a Van Damme to len kazili a hlavne ten prvy menovany bol dost trapny. Este stastie, ze tam toho moc nenahral vo filme. Co sa tyka Scotta Adkinsa, tak tam je to uz opacne a zahral to bravurne, len skoda, ze nevyuzili jeho bojove umenie troska viac. Podla mna tento film neurobil hanbu tejto serii predoslych dielov a je adekvatnym pokracovanim Universal Soldier. ()

Heroine

Jako film je to odpad!. Je to nudný, JCVD vypadá příšerně, hraje příšerně... Navíc to má celý dost přiblblou zápletku, a pro někoho, jako jsem např. já, kdo neviděl žádné jiné díly UV, je to zcela nesmyslné, málo vysvětlované a nudné. Hvězdičku ale musím dát, protože se mi prostě líbí sledovat Adkinse, kterej i v tom nejblbějším filmu předvádí vynikající souboje. P.S., John McClane začal s bílým nátělníkem, končil s hnědým. Scott zvýšil laťku, začal s bílým, končil s jasně červeným :-) ()

BOURQUE odpad!

Dočkali sme sa štvrtého pokračovania univerzálneho vojaka. Keď som o tom po prvýkrát počul, tak som si hneď povedal, že to bude celkom zbytočné a už by to mali nechať. Bohužiaľ, po skončení filmu som s ľútosťou konštatoval, že som mal pravdu. Celý príbeh je kostrbatý a obsahuje veľké medzery, režisér a kameraman nie a nie nájsť spoločnú reč a aj strih má svoje slabé stránky. Herecké výkony – tak jedine A. Adkins bol viditeľný. Dvojica JCVD a D. Lundgren sú stále ťahúňmi tohto príbehu, ale mali by už to nechať. Záver: S tretím dielom by sa tento príbeh už mal skončiť, štvrté dielo je zo spomínaných dôvodov zbytočný. Osobné hodnotenie: 44% (odpad!) ()

helloween93

Svět univerzálních vojáků by bez dílů Regeneration a Day of Reckoning byl mnohem šťastnější, protože po strašlivém druhém díle přibyla další dvě zbytečná pokračování. Nejsmutnější je, že ačkoliv obě točil John Hyams, filmy na sebe vůbec nenavazují. Ve trojce Van Damme Lundgrenovi ustřelí hlavu a v Day of Reckoning mu Lundgren slouží a prakticky tu ani v jedné scéně nejsou společně, protože mají ještě menší prostor než v Regeneration. Štafetu tedy ve čtyřce převzal Adkins, jehož hledání identity divák sleduje hodinu a půl. Pak sice přijde velká akce, ale příběh je tak hloupý, že už v závěru rezignujete na všechno. ()

Rathalos

Ulala,stvrte pokracovanie ma milo prekvapilo hlavne brutalitou,krvavymi scenami,ale i kamerou a hudbou,novou tvarou a aj hlavnym hrdinom je Scott Adkins,ktory tradicne svojim bojovym umenim masakruje chlapov,Van Damme je neskutocne odporny s tou holou hlavou a Lundgren vyzera ako nejaky alkoholik,ale suma sumarov vyborna akcna jazda...:-) ()

bararich8

Sračka, nic jiného se na to říct nedá. Více než polovina filmu se snaží být víc než obyčejný akčňák, ale je to k uzoufání. Nejen že tak musíme sledovat nepřesvědčivé herecké výkony všech aktérů, ale i otravné blikání, za které epileptik určitě nepoděkuje. Žádný předchozí díl jsem neviděl a po tomhle "zážitku" ani nehodlám. 1* za některé akční scény ()