Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

gep

Fakt jsem se na to těšil... princezna hezká, Bartoška a Šafránková mají charisma, Dyk je vtipnej... ALE tak dlouho jsem čekal děj, až byly závěrečné titulky... od začátku předvídatelné, žádné překvapení, scenárista měl asi dovolenou... škoda ()

lady_giraffe

Popravdě mne překvapuje tak nízké hodnocení, které se pohádce dostalo.. Ano, není to Popelka ani Pyšná princezna, pravděpodobně se na ni nebudou dívat lidé za 30 či 50 let a prohlašovat ji za jejich nejoblíbeněnjší.. ale dle mého názoru to rozhodně není pohádka na odpis! České pohádky jsou obecně už taknějak tématově vyčerpané a myslím si, že pokud se zkombinuje klasické téma (zlý drak - princezna, co má být sežrána - odvážný zachránce) s něčím novým (záhadná "teta" Micimutr s kouzelnou mocí, která vlastně zas až tak pohádková není) vznikne něco, na co se dnešní děti i dospělí budou chtít podívat. Osobně si myslím, že je to jedna z možností, jak se naše pohádka může dostat opět na vrchol - propojit klasický pohádkový motiv se současností a reálnými hrdiny. ()

Choucas

Spojení se současností bylo zbytečné a zmatené, barvy v jakejch to bylo natočený byly divný a celkově se mi to moc nezamlouvala. Navíc ta princezna byla fakt ošklivá. Celkový dojem nic moc. ()

psi_tlapa

Mezi mé nejoblíbenější pohádky patří ty klasické (tři oříšky pro popelku, třetí princ, s čerty nejsou žerty) ale tahle mě nijak neoslovila. Drak byl prakticky totožný s Bucifálkem a ani Libuše to nezachránila. Zasmála jsem se jen jednou a to když Dyk zpíval naprostou kravinu a choval se při tom jako kdyby v životě nestál před publikem... Princezna nesahá např Popelce ani po kotníky a kostýmy taky nic moc. K tomu to přepínání naší doby a té pohádkové, nic moc... Zkrátka pohádka která ničím neohromí a spíše vám zkazí chuť kouknout se na jiné pohádky. ()

MAKITA

Prolnuti se soucasnosti mi vyrazilo dech,trochu skoda.Princezna krasna,ale tot asi vse.Princ ani nemluve..Jednicku ma vyzualni stranka + drak a pan Bartoska.Bohuzel jedno videt stacilo.a malem bych zapomel na skveleho Dejdara v roli kuchare ()

jakarbik

Dost slabý scénář, nic moc postavené dialogy. Celkem dobré herecké výkony Vojtěcha Dyka a Libuše Šafránkové, se kterou celá pohádka stojí a padá. Škoda, že jí nebyl dán větší prostor. ()

trollfjord

Hodně zábavná pohádka. Dokonce i na Dyka se dalo koukat. Paradoxne vzadu zůstala Kretschmerová. Bartoška zářil a totéž platí o Dejdarovi. Samostatnou zmínku zaslouží paní Šafránková, která ukázala že je hereckou stálicí. Škoda že v titulcích nebylo jméno toho loutnisty. Jeho hláška v němčině mne dostala. Skvělý moment. Zápor vidím v hodně amaterském předvedení draka. Myslím si, že česká televize, za ty těžké peníze které ždímá z občanů mohla udělat lepší grafiku a totéž platí i o létajícím kole. I když chvílemi to hodně dřelo, přesto se na tuto pohádku dívám moc rád už poněkolikáté. ()

007hanka

Ať nežeru, tu jednu hvězdu dám za pěkně vyvedenýho draka. Dialogy by nebyly nejhorší, obsazení se mi taky celkem líbilo ale protože se mě hodinu a půl snažili přesvědčit že děj se dá nahradit střídáním kulis, druhou dám jen proto že v porovnání s vánočními pohádkami uváděných v posledních letech tohle nepatří mezi ty úplně nejhorší. Od autorky Hrdého Budžese jsem ale doufala ve víc... ()

Lenka H.

Sice mi ze začátku vadilo to, že se to odehrává i v současnosti, ale na druhé straně je to alespoň odlišná pohádka od ostatních a celkově se podle mne povedla. Vojta Dyk neměl chybu ani jako popelář :o)) ()

Randall

Plejáda nápadů srší z obrazovky jako mohutný proud Amazonky, avšak jejich přehršel je právě to, co příběh dusí. Celý scénář je jako hromada lagricově pospojovaných námětů a skečů, přičemž žádnému z nich není poskytnut potřebný prostor. Představte si: Co by se stalo, kdybyste pospojovali Pyšnou princeznu, Princeznu se zlatou hvězdou a Byl jeden král do jednoho devadesátiminutového filmu? Přesně tak, dort Pejska a Kočičky - a přesně taková je Micimutr. Z toho, co se na obrazovce děje, byste mohli vyrobit pohádky minimálně tři: kluk se dostává do pohádky, aby zachránil pejska, příběh nafoukaného prince, co si přivlastňuje zásluhy jiných a příběh loutkáře, který porazí draka. Tři hvězdičky dávám především proto, že se mi docela líbilo jak obsazení (s výjimkou toho malého kluka, který mi nebyl příliš sympatický), tak efekty a některé vtípky. ()

lebi

Kretschmerová má na hlavě jakési zaječí uši a Dyk odklízí popelnice. Ale ta "pohádková linka" je příjemná. ()

Shadowrat

Tak koukat se na do dalo a jako jednohubka na nedělní odpoledne rozhodně neuškodí. Samotný děj je hodně jednoduchý a dost předvídatelný, i když jsem měl trošku bujnější fantazii a doufal jsem, že závěr bude... lepší. Osobně hodnotím herecké výkony mladších herců, jako takové umělé a ne tak uvěřitelné a nenucené, jako výkony Dejdara a Šafránkové, kteří si to evidentně i užívali, podobně jako Dyk. Takže pohádka koukatelná, ale mezi mé srdcovky se určitě nedostane. ()

bratr_jezek

Pohádka vás natvrdo hodí do děje v klíčovém okamžiku, drak chce sežrat princeznu! Je tu sice pár princů, ale řečeno titulem jiné pohádky jsou (tedy spíš nejsou) "na draka". Vše musí zachránit loutkář Vítek. Bohužel tím slušně vystavěná pohádka končí. Způsobí to příliš civilní Šafránková i provázání pohádky s reálným světem. Kontrast mezi pohádkou a reálným světem v pohádkách funguje, pokud nějak významně posune děj či pokud právě na "nepřipravenost" hrdiny z reálného světa poukazuje (jako např. v pohádce Kočičí princ). Jenže tady je tento motiv navíc, kluk chce zachránit psa, takže vytváří dějovou linii, která není moc zajímavá, kluk je v pohádce spíš za fňukala a nemehlo. Vše tak sráží pohádku do průměru, případné vyšší hodnocení dáte asi jen pokud splňujete tyto tři předpoklady: 1) myslíte si, že všechny domovnice jsou stejně čarodějnice 2) máte uměleckého ducha, ale nikdo neche číst vaše díla, poslouchat vaše písně či nechat si recitovat vaše oslavné básně 3) máte slabost pro Dyka či Šoposkou, ti totiž dostávají víc prostoru než hlavní hrdina či Šafránková ()

rhodos

Moderní pohádka, která klasickým nesahá ani po kotníky. Pobaví, ale nezaujme a vyšumí. Kladem je pouze herecké obsazení, z kterého vyčnívá stále mladistvá a charismatická Libuše Šafránková, které patří v mém hodnocení hvězdička navíc. ()

Artess

Za krásnou Mariku a dobré herecké obsazení tu jednu hvězdičku dám, jinak ale myslím, že scénář už snad ani horší být nemohl. ()