Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

montrose

Na vyplnění nedělního odpoledne u televize celkem dobrý, ale jak si to mohlo najít cestu do multiplexů, to fakt nechápu. Představitelka princezny mě navíc moc neoslovila. Velkým mínusem pro mě byla také hudba Ondřeje Brouska. ()

MaroMaro

Celkový nápad je opravdu dobrý ale děj pohádky jaksi pokulhával. Občas tam byly hluché místa, kde vařili z vody...Je to škoda. Kdyby si na scénáři dali víc záležet, mohla to být, po dlouhé době, úspěšná česká pohádka. Ale paní Šafránková a pan Dejdar to od nízkého hodnocení zachránili :) ()

inhotep

Úvod mi téměř vyrazil dech, to se na ČT (teda vlastně na domácí filmové tvorbě vůbec) často nevidí. Ani drak nebyl špatný, jistě viděl jsem mnoho lepších draků, ale u mě ještě pořád hodně dobrý. No a potom začalo být zle pitomý scénář, v pohádce se vlastně nic nedělo, Dyk byl fajn, "hippies Šafránková" taky. Bartoška měl prostoru málo a Dejdar sice neotravovl, ale to je asi tak všechno. Finale - žádné. Suma sumárům, lepší, než třeba Troškova Nejkrásnější hádanka, nebo mnoho jiných "nových" pohádek, ale onen pokus o moderní pohádku nevyšel ani ze čtvrtiny. Na štědrý večer to nebylo špatné, ale na kino je to slabota. ()

Honey007

Opravdu slabé, režie i scénář. Dvě hvězdy jen za výkon Martina Dejdara, Vojty Dyka, Evy Kretschmerové a Jiřího Bartošky, zbytek je nemastný, neslaný a hlavně nepřesvědčivý. Také se mi vůbec nelíbil nápad propojení pohádkového světa s realitou, který jen uměle prodlužoval celkovou stopáž a příšerné digiální ztvárnění samotného cestování (jakoby se všechen rozpočet na digitální efekty vyplácal na digitálním drakovi a na zbytek digitálních efektů moc nezbylo a podle toho to taky vypadalo). Škoda, že se současní tvůrci pohádek nechávají inspirovat více troškařskou školou, než starou klasikou. 35% ()

Patriarch

Dnes už nikdo v Čechách neumí natočit pěknou pohádku. Tohle je jen další průšvih, s blbým nápadem motat do sebe historii a současnost. ()

Cabotin

Mohlo to být horší. A mohlo to být i lepší. Vzhledem k finanční náročnosti CGI triků se české televizní pohádky neustále uchylují k příběhům jakoby pohádkovým, leč bez kouzel. Po slibném začátku jsem si říkal, že snad konečně…a ono nic. Po vyčerpání limitu určeného na celkem zdařilého draka se z pohádky stala kostýmní konverzačka, kterou nad vodou drží velmi dobrá kamera, skvěle vybrané lokace a výborná atmosféra scén zabíraných pouze ve světle pochodní a svíček a „velkofilmová“ hudba. A je nutno vyzdvihnout herecké obsazení a vedení herců, při kterém měl režisér Vít Karas velmi šťastnou ruku. Libuše Šafránková má šarmu na rozdávání a její smysl pro jemný humor a ironii je odzbrojující. Královská dvojice v podání Jaroslavy Kretschmerové a Jiřího Bartošky je jen lehounce groteskním obrazem starého manželství a oba umělci vytvořili skvělé duo protikladů. Jaroslava Kretschmerová svou královnu vybavila mnoha půvabnými detaily stárnoucího diblíka. Vojtěch Dyk je prostě člověk mnoha talentů, obdařený hereckým vkusem. Vlasně jsem nezachytil ani jeden křečovitý a na pilu grotesknosti či typicky české „pohádkovost“ tlačící výkon. A i když přesahy z pohádky do současnosti nebyly tím nejšťastnějším nápadem, byly vlastně jediným znakem, že jde o českou pohádku. A to pokládám za klad. Trocha kosmopolitnosti českému umění vždy prospívala. ()

sun.eagle

Vysílat novou pohadku v premiéře na Štědrý den v prime time je sazka na jistotu, ale napodruhé to už nevyjde. Příklad toho proč lidi davají přednost pohadkovým klasikám s minimalně třemi, častěji se čtyřmi a více křížky na krku. Pohadka která nezaujme, a ani hlavní magnet což je obsazení nic neuděla s mizerným scenařem. Hul jsem zlomil definitivně v okamžiku přenesení do současného praglu. Tímto neštastným krokem se z toho stal guláš ve kterém plave par chutných ingrediencí ale celkově je takřka nepoživatelný. Tahle pohadka si nezasloužila prime time na Vánoce, naopak to spíš beru jako velkou drzost a vyčuranou vypočítavost české televize. Vím jistě že podruhé tuhle pohadku asi neuvidím. ()

kelley odpad!

Nevím proč ti, co nadávají na tuto slátaninu chodí kolem horké kaše. Jasný odpad. Je mi sice už "-cet" let, ale pohádky k Vánocům patří a občas se podívám. A když se na něco nevydržím dívat déle než čtvrt hodiny, nevím, proč bych měl vůbec dávat nějakou hvězdičku. Přepnul jsem na Pyšnou princeznu. ()

Freddy33

Měl jsem tu smůlu, že jsem si na minutku odskočil v momentě kdy se děj přesunul do současnosti. Muj výraz po příchodu k televizi bych vám přál vidět. Měl jsem si do sešitu zapisovat co se děje v pohádce a pak zaškrtávat zbytečné dění, no zbyly by tak dvě minuty. Omlouvám se tvůrcům, snad příště. ()

awerto odpad!

Klise, klise, klise... dej i postavy opajcnute z jinych pohadek (snaha priblizit se jim herecky vysla nakoncec jako karikatura napr. Dejdar (karikatura skveleho kuchare z Princezny se zlatou hvezdou na cele a jeho ubohe postavy z komedie Slunce, seno, erotika), a naprosto, naprosto desna princezna. Jedina Safrankova byla ok, ale ani ta tuto beckovou slataninu nezachranila. Proboha, cemu ceska kinematografie dava sve penize? ()

Elaine Lóre

Jedna hvězda - půl za Šafránkovou a další půl za celkem dobrou hudbu. Jinak chybí žalostně jakákoliv akce! Nuda, nic než nuda. Udržet děti u televize při téhle pohádce musí být umění, já sama jsem nevydržela. ()

Ospalek

Každý klame a bohužel to dokáže i paní Šafránková. Abych to řekl zkrátka: Kravina na entou! Takový humus to zase není takže si ten odpádek odpustím. ()

harry.callahan

Dávám dvě hvězdy a to jen a pouze za začátek a draka, tato pohádka má konec hned na začátku. Stále jsme čekali co bude a bude a nejednou konec. Zcela nepochopitlné propojení s přítomností. Nebýt Bartošky,Dejdara a Šafránkové tak je to odpad. Opět další pohádka, kterou už vidět nechci a za poslední roky jich už je................ ()

Jean_Calid

Po vizuální stránce pohádkovému světu není co vytknout. I počítačem generovaný drak vypadá docela uvěřitelně. Hlavním hrdinou alespoň není zahradník, kamarád z dětství či hloupý Honza, ale loutkář. Další výraznou postavou je kuchař Pepe, což je vítané oživení oproti často dosti trapným pohádkovým kuchařkám. Princezna pěkná. Ale co mi na této pohádce nesedlo, byly přechody mezi pohádkovým světem a světem naším. Vůbec nechápu, co tím scénáristka zamýšlela. Kdyby nebylo těch přechodů a zápletce s nemocným psem a klukem, který se vydal do pohádkové říše, aby získal peníze na jeho uzdravení, byla by to pěkná, hezky barevná a milá pohádka. Takhle vlastně ani nevím, co to mělo být. ()