Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (390)

easaque odpad!

všechny recenze uživatele

Velké zklamání a navíc o Vánocích - tak to mi Ježíšek udělal naschvál a při tom jsem byl celý rok hodný ;-). Příšerný nelogický scénář, mizerná režie a navíc to nevyznívá vůbec pohádkově. Všechna snaha o inovaci jde vníveč. Herecké výkony jsou hodně nepřesvědčivé a ani Libuše Šafránková mi tam nesedla - vlastně nikdo se mi tam zvlášť nelíbil - jen kočka to zahrála nejlíp. Civilní jazyková stylizace ničí i ten drobný pohádkový dojem. Na tricích a výpravě je vidět, že to stálo nemálo peněz a výsledek téměř nula - prostě nesmyslná investice. To snad by už Troška byl lepší ... dovětek: jak vidím chválící komentáře, tak musím dát ODPAD. Jde vidět, že lidem stačí dokonale udělaný drak a pár záběrů jak z Harryho Pottera a posadí se z toho na p***l ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Proč nám ČT1 zkazila Štědrý den touto otřesnou blbinou, která neměla ani hlavu ani patu, herci strašní, děj nijaký, vtípky neskutečně trapné. Jediný kdo to zachránil aspoň na tu jednu *, byl Bartoška. Jeho humor byl narozdíl ode všech jakžtakž snesitelný a dokonce mě i rozesmál, když ze středověkého Scrabble poskládal "blbec" když se bavil se ženou o princi. Nebo narážka, že kvůli tomuhle mám od dvaceti dřevěnou ruku. To bylo ale ze snesitelného humoru vše. Celý zbytek byl trapas nad trapas a už v životě nechci o tuhle "pohádku" (spíš pi****nu) zavadit. ()

Reklama

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Jen doufám, že i když matka koček vyhrála ve sledovanosti nad Popelkou, že si snad někdo v České televizi nebo produkčním týmu nebude myslet, že se nedá nic zlepšovat. Místy blbě odehrané, nepřirozeně až bídně napsané, hloupě statické a tak dále. Možná slibné, možná potenciální, ale ani ne dobré, jen náznak něčeho lepšího v budoucnu. Hodně štěstí do příště, i kdyby bez Libuše Šafránkové, která tvůrcům v podstatě zachránila krk před blamáží. ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Panování pana Husáka mělo přeci jen něco do sebe. Točily se pohádky, které byly opravdu pohádkami. Měly děj, atmosféru a něco prostě do sebe. Rádi se na ně díváme i po několika letech. Nedovedu si představit, že si tuto pohádku pustím za 10 či 20 let. A pochybuji, že ji televize bude v daleké budoucnosti reprízovat. Opravdu tomu nevěřím. Chválím zde jen model draka, který se opravdu povedl, ale proč sakra byl ten drak tak málo využit? Ach jo, "vymodelování" toho stvoření dalo určitě dost práce, ale ne, ne a ne, scénáristé drakovi dali tak malou roli a já se těšil, že tak zlé zvíře uvidím minimálně půlku stopáže. Je to škoda. Paní Šafránová je už babička a já si na to nějak nemohu zvyknout, jelikož ji vidím pořád jako Popelku. Uvědomuju si, že všichni opravdu stárneme. Ostatní herecké výkony raději hodnotit ani nebudu. Tuto pohádku nechci už nikdy vidět. Hodnotím horšími dvěma hvězdami. A to jsem ještě velmi mírumilovný:) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Úžasný začátek, než divákovi dojde, že se bude řešit jen jedna pohádková věc, která se většinou vyřeší na konci, když mezitím proběhne řada jiných dějů. Zcela zamrazí a zruší se tok pohádkového vyprávění, když se děj přesune do naší současnosti. Podobně na houpačce je tomu s kamerou - jednou básnivě snivá za chvíli získá nervní střih a ruční rozkolísanost, a jakákoliv atmosféra je ta tam - v těch rychlých střizích ji poberete asi tak stejně jako u reklamy na prací prášek. Některé hlášky a dialogy vtipné, jiné zcela trapné ("krasavica"). ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou a na skalách Velké Ameriky, ale také na malostranských střechách v Praze. (M.B)
  • Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)
  • Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)

Reklama

Reklama