• Attta

Pěkný nápad s propojením do současnosti a věřím, že němci by z tohodle dokázali vytřískat mnohem více. V tomhle podání však pohádka není vůbec "pohádkovitá" a je z toho všeho hrozný paskvil. Děj mě vůbec nezasáhl a celkově to byla hrozná nuda. Divákovi nedá film vůbec možnost se něčeho pořádně "chytnout" a všechno je jakoby nedokončená práce. I přes to, že Šafránkovou obdivuju, tak ji role vůbec nesedla. Celkový dojem hrozný.(29.2.2012)

Tak tady musím tvrdě oponovat. Časoprostorová smyčka ala Nekonečný příběh funguje jako zpestření i tady. A le hlavně se něco děje, má to vtip a herci skutečně žijí své role. To je v novodobých pohádkách velkou vzácností. Výprava i technologie velmi slušné, příběh sice neoriginální ale pořád dost dobrý, no a Libuška Šafránková to všechno táhne tím správným směrem. To co mi v Čert ví proč zoufale chybělo, je tu skoro tak akorát. Jen málo chybí a řekl bych, že stará dobrá česká pohádka je zpátky. 70%(31.8.2013)

• PauloZ

Novodobé pohádky jdou zcela mimo mě a tohle není výrazná vyjímka. Za 90 minut se jaksi nic nestalo a velmi rychle to skončilo. Nebýt Dejdara a Dyka tak odpad. Drak na začátku nebyl na 100%, ale zatím digitálně nejlepší co jsem v české pohádce viděl. O Troškovi si říkejme co chceme, ale pokud novou pohádku, tak raději od něho. 2,5*.(24.12.2011)

Na české poměry celkem slušné. Ze začátku jsem si dokonce myslela, že je zahraniční, protože mi ta režie přišla nějak podezřele dobrá, ale čeští herci to uvedli na pravou míru. Líbilo se mi, jak si tvůrci vyhráli i s barvami, krásně vykreslili tu počáteční temnou atmosféru plnou beznaděje. Občas se mi zdálo, že herci přehrávají, ale to asi k pohádkám patří. A jako opravdu kladnou hodnotím humornou stránku pohádky. Kupodivu mi ani jeden vtip nepřišel trapný, ale opravdu vtipný. Povedené. :-)(24.12.2011)

Moderní nemoderní pohádka. Mladý režisér Vít Karas podává celkem dobře dávkovaný mix tradice a progrese. Tím propojením reality a pohádkového světa, který trochu připomene osvědčený koncept legendárního seriálu Arabela (přechody mezi oběma světy jsou také podobně atraktivní), má jednak šanci oslovit dnešního dětského diváka, druhak přinést do zaběhlé rutiny české pohádkové tvorby nějaký nový vítr. A když už jsem zmínil Arabelu, je pravda, že při sledování téhle pohádky jsem měl několikrát pocit, že se dívám na nějaký nový dětský televizní seriál, kterými byla tvorba Československé televize proslulá... Škoda, Micimutr by seriálový svět slušel primárně více než ten čistě pohádkový. Svět (i ten televizní) je dneska prostě někde jinde - jako důkaz budiž zmíněn fakt, že věčná pohádková princezna Libuška Šafránková začala být obsazována do rolí čarodějnic...(24.12.2011)

• - Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou a na skalách Velké Ameriky, ale také na malostranských střechách v Praze. (M.B)

• - Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)

• - Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)