• Britrik

Viděl jsem jen cca posledních třicet minut, ale stačilo. Plno klení, sakrování a rouhání. Tohle není pohádka, to je modernistický odvar. Fuj!(24.12.2011)

Spojení já a štědrovečerní pohádky, to nejde příliš dohromady, už mnoho let dávám na Štědrý večer přednost jinému programu. Ani nevím, jak se to stalo, že jsem letos přepnul na ČT1, ale stalo se a já jsem zjistill, že novodobé české pohádky na tom nejsou zase tak špatně. Micimutr je pohádkou, která mě dokázala zaujmout od samého začátku a se zaujetím jsem jí vydržel sledovat až do konce, za což může souhra několika faktorů. Především je zde vynikající námět, i když to prolínání současného lidského světa a světa pohádkového mi tam příliš nepasovalo a působilo spíše rušivě, ale naštěstí většina příběhu se odehrávala v pohádkovém světě, takže to zase až tak nevadilo. I herci jsou vynikající, především tedy Vojtěch Dyk jako jakýsi "princ Krasoň", který jako by vypadl z animovaných příběhů o Shrekovi, ale samozřejmě i Libuše Šafránková, u níž mi přišlo, že tu postavu ani nemusí příliš hrát, ve své roli totiž působila úžasně přirozeně. A mladí herci se snažili, takže ani jim nemám co vytknout. Takže když to shrnu, tak jsem rád, že jsem se letos na štědrovečení pohádku podíval, protože rozhodně patří mezi ty kvalitnější pohádky. Uděluji čtyři hvězdy.(26.12.2011)

• Gilmour93

Princ Bajaja udeřen do koulí dieselovým koštětem na Famfrpál aneb modernou vstříc horším zítřkům české pohádky. I když, spíše než pohádka špatné historické drama prolínající současnost, nebo fantasy, kterému záhy došly peníze i nápady. A v něm Libuška jako senilní jamajská domovnice, Bartoška s profilem pana Drtikola a Dejdar Ridi, co rád dávat do jídlo glukoza. Se ctí z toho všeho vyšel jen narcis-poeta Dick a ostrá tříhlavá saň, proti které je drak Mrak aspirant na Nobelovu cenu míru..(28.12.2011)

Modernismy v historických kulisách ani "druhý svět" na Malé Straně by nevadily, horší je to s úplně zbytečnou postavou mladičkého souseda a jeho srdceryvným příběhem s nemocným pejskem, který tak šalamounsky vyřešila někdejší princezna Libuška Šafránková (čekal jsem že mu ty prachy dá, a vona na něj s kapkama, pak nemá ekonomika stagnovat, chudák veterinář...). Mrzelo mě taky, že si pan režisér a jeho štáb nepohlídali detaily - ve scéně kdy Micimutr mluví po "boji" s Vítkem u jezera, při pohledu kamery od loutkaře kouká vzhůru Vítkovi do očí, ale při prostřihu z profilu, je vidět, že se v tu samou chvíli dívá dolů na zem, to se opakuje několikrát v rychlém sledu několika vteřin. Na rozdíl od Mirky Spáčilové nemám pocit, že tahle pohádka na plátna kin nepatří, každý týden se v tuzemských sálech promítají mnohem větší bejkárny.(25.12.2011)

• draggo

Většinu rozpočtu zcela evidentně schlamstnul digitální drak a honoráře pro těch několik známých tváří. Na Micimutr je neskutečně vidět, že se šetřilo, kde se dalo. Celé se to odehrává asi ve třech lokacích, většina herců (vyjma známých tváří) vypadá a hraje jako náhodně vybraní kolemjdoucí. Hlavně ten malej kluk byl něco příšernýho, vážně bych rád věděl čí je to synek, že ho tam obsadili, protože celou dobu měl ve tváři jediný výraz a pouze odříkával naučené věty. Vlastně neodříkával, neboť v titulcích jsem se dozvěděl, že ho musel někdo předabovat. Scénář je vyloženě mizerný, neobratně vykrádá co se dá, a výsledkem je nepovedený guláš, který nedokáže zabavit. Propojení se současností se opravdu nevydařilo. Naopak pochválím slušnou práci trikařů na úvodním drakovi, který vypadá opravdu hodně dobře. A tím výčet kladů filmu končí. Ale že jsou ty Vánoce, tak dvě hvězdy s do krve odřenýma ušima. /30% a 2*/(2.1.2012)

• - Marika Šoposká a Vojtěch Dyk se setkali před kamerou již v roce 2009 při natáčení televizního filmu Rytmus v patách. (claudel)

• - Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)

• - Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)