Nastala chyba při přehrávání videa.
 • UncleG
  **

  Přestože se nepovažuju za tradicionalistu, jeden filmový žánr mě dokáže téměř spolehlivě rozladit - totiž takzvaná "moderní pohádka". Ta totiž, ve většině případů, ve své snaze být prudce inovativní nebo "nová", zasmrádá spíš samoúčelností a rádoby originální neoriginalitou. Micimutr je bohužel výkladní skříní takové samoúčelnosti, poskládaná z moderní a tradiční pohádky tvoří celkem nekonzistetní slepenec. Ve finále tak vzniklo něco, co se pro svou odpudivost dá dokoukat maximálně jednou. Micimutr never more!(28.12.2013)

 • Fr
  **

  UDĚLEJ NĚCO. ASPOŇ JEDEN KROK. A PAK ZAS NĚCO UDĚLÁM JÁ....... /// Když drak dostane chuť na princeznu, musí do Čech. Inu tak, každej musí bejt z něčeho živ.... rejža, Dejdar, Bartoška.... Takže vyvěste černý sukno, česká pohádka je na vyhynutí! A nezachrání to ani hezky (fakt, jako by sem nepatřil...) udělanej drak ani Margareta Kocourková. A že je to pro děti (celejm rodinám to asi nedoporučuju...)? Dětský vtípky, dětinský dialogy, jednoduchej děj ... navíc přídavek v podobě nehereckýho dětskýho hrdiny (soráč kluku). Milej Ježíšku, já už na to nemám... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Princ fešák a chuďas hrdina – to je moje rodina. 2.) Master of Puppets – v jakýkoliv podobě. 3.) Musím se šetřit – už mi není 500. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.12.2011)

 • alyssa18
  ***

  Na české poměry celkem slušné. Ze začátku jsem si dokonce myslela, že je zahraniční, protože mi ta režie přišla nějak podezřele dobrá, ale čeští herci to uvedli na pravou míru. Líbilo se mi, jak si tvůrci vyhráli i s barvami, krásně vykreslili tu počáteční temnou atmosféru plnou beznaděje. Občas se mi zdálo, že herci přehrávají, ale to asi k pohádkám patří. A jako opravdu kladnou hodnotím humornou stránku pohádky. Kupodivu mi ani jeden vtip nepřišel trapný, ale opravdu vtipný. Povedené. :-)(24.12.2011)

 • kaylin
  *

  Tohle je přesně ten případ, proč jsou české pohádky už celkem dlouho v úpadku. Příběh je celkem jednoduchý, což by nevadilo, ale je to nastaveno podivnou arabelovskou anabází s reálným světem. Kdyby tam tahle sekvence nebyla a celá dějová linie s klukem by se vynechala, příběh by se v podstatě nezměnil. I tak by z toho zůstala jen křečovitá pohádka, která zaujme jen skutečně jen proto, že je vysílána na Vánoce.(3.12.2014)

 • Radek99
  ***

  Moderní nemoderní pohádka. Mladý režisér Vít Karas podává celkem dobře dávkovaný mix tradice a progrese. Tím propojením reality a pohádkového světa, který trochu připomene osvědčený koncept legendárního seriálu Arabela (přechody mezi oběma světy jsou také podobně atraktivní), má jednak šanci oslovit dnešního dětského diváka, druhak přinést do zaběhlé rutiny české pohádkové tvorby nějaký nový vítr. A když už jsem zmínil Arabelu, je pravda, že při sledování téhle pohádky jsem měl několikrát pocit, že se dívám na nějaký nový dětský televizní seriál, kterými byla tvorba Československé televize proslulá... Škoda, Micimutr by seriálový svět slušel primárně více než ten čistě pohádkový. Svět (i ten televizní) je dneska prostě někde jinde - jako důkaz budiž zmíněn fakt, že věčná pohádková princezna Libuška Šafránková začala být obsazována do rolí čarodějnic...(24.12.2011)

 • - Marika Šoposká a Vojtěch Dyk se setkali před kamerou již v roce 2009 při natáčení televizního filmu Rytmus v patách. (claudel)

 • - Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou a na skalách Velké Ameriky, ale také na malostranských střechách v Praze. (M.B)

 • - Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace