• UncleG

Přestože se nepovažuju za tradicionalistu, jeden filmový žánr mě dokáže téměř spolehlivě rozladit - totiž takzvaná "moderní pohádka". Ta totiž, ve většině případů, ve své snaze být prudce inovativní nebo "nová", zasmrádá spíš samoúčelností a rádoby originální neoriginalitou. Micimutr je bohužel výkladní skříní takové samoúčelnosti, poskládaná z moderní a tradiční pohádky tvoří celkem nekonzistetní slepenec. Ve finále tak vzniklo něco, co se pro svou odpudivost dá dokoukat maximálně jednou. Micimutr never more!(28.12.2013)

Když den po pohřbu Václava Havla zazní ze štědrovečerní pohádky jako první věta: "Je státní smutek," chca nechca jsem se položil smíchy hned zpočátku. Příliš moc viditelného zla škodí, takže na rozdíl od jiných, co se tu vyjadřovali k drakovi, mně přišel naprosto směšný. Vojta Dyk si prince Vladimíra bezpochyby užil, byť za cenu udržení celonárodní fabulce v podobě mýtu o sexuální orientaci skupiny Nightwork. Naopak kejklíř Vítek (Ondřej Novák) velmi charizmatický chlapec (ale příště prosím nezabírat z profilu). Pár dobrých hlášek v podání dobrých herců, jedna naprosto luxusní (ta s Lednicí), příjemně nečekané zvraty a happy end v popelnici. Po dlouhý době vážně dobrá pohádka.(24.12.2011)

Měli bychom si přiznat, že zlatý čas pohádek u nás je tatam, ale vzhledem k tomu, jaká produkce panuje v jiných státech, je toto ještě docela koukatelné. Zajímavý kinematografický počin mi ze všeho nejvíc připomínal českou pohádku říznutou Nekonečným příběhem (kombinace pohádky a reality), ovšem když ta kočka přeběhla z pohádky do reality, tak jsem chvilku přemýšlel, jestli někdo nepřepnul kanál. Všechno ostatní tu je na svém místě, dialogy i scénář jsou dobré, ale je to všechno na mě až moc kýčovité, byť profesionálně zvládnutý kýč. Zhlédnout to ne na Štědrý Večer, určitě bych šel s hodnocením o hvězdičku níž, ale vzhledem k současné realitě a častou rotací by se z toho mohla stát pravidelná součást vánočního programu TV. Letos slabé tři hvězdy, uvidíme napřesrok.(25.12.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Výprava 7/10/// +Vojtěch Dyk v záporné roli, Marika Šoposká jako princezna a nevadila mi tu ani Libuše Šafránková, které tenhle typ role sedí, líbil se mi digitální drak a příběh alespoň trochu o něčem, navíc každý z herců měl prostoru dostatek -škoda, že to nebylo ještě víc dramatičtější, ze scénáře vy se to vytřískat dalo, stejně tak platí že to není pohádka vhodná pro kina, do televize ideální, ale protože byla dána do kin, nemohu se zbavit pocitu, že byla šita rychlou jehlou/// Pohádka, která příliš nenadchne, ale pokud jste na ní nebyli v kině tak ani neurazí. Hodně se bude líbit dětem a přiznám se, že i já jsem se u ní dobře bavil. Žádná z postav mě moc nerozčilovala (trochu možná král s královnou) a děj mě pěkně vtáhl. Se zájmem jsem tedy dokoukal do konce./// Celkem 60%///(20.1.2012)

Tak tady musím tvrdě oponovat. Časoprostorová smyčka ala Nekonečný příběh funguje jako zpestření i tady. A le hlavně se něco děje, má to vtip a herci skutečně žijí své role. To je v novodobých pohádkách velkou vzácností. Výprava i technologie velmi slušné, příběh sice neoriginální ale pořád dost dobrý, no a Libuška Šafránková to všechno táhne tím správným směrem. To co mi v Čert ví proč zoufale chybělo, je tu skoro tak akorát. Jen málo chybí a řekl bych, že stará dobrá česká pohádka je zpátky. 70%(31.8.2013)

• - Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)

• - Marika Šoposká a Vojtěch Dyk se setkali před kamerou již v roce 2009 při natáčení televizního filmu Rytmus v patách. (claudel)

• - Hrad Zvíkov byl částečně graficky přeměněn. (TuristikaJi)