Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

Juto

Je to odborne vyrobený, zámerne menší film, aj keď Monroe, dopujúc sa všetkým dostupným, leží v posteli, zmätená a nešťastná, sú tu depresívne náznaky toho, čo príde. 7/10 ()

Riley

Jediný problém, který s tímto filmem mám, je krása Michelle Williams, která prostě kráse Marylin nesahá ani po kotníky. A to přesto, že její herecký výkon byl naprosto excelentní. Její smůla ovšem je, že jejím protivníkem je Železná Meryl. Jinak ještě stojí za pozornost Eddie Redmayne, který mě hodně bavil. Narozdíl od Kennetha Branagha, který byl prosím pěkně nominován za co??? ()

Saraswati

Hoci Michelle hraje Marilyn dokonale neznesiteľným spôsobom a v jej rukách pôsobí táto legendárna hviezda naozaj autenticky, film ako celok ostáva nevýrazný. Nenadchla ma žiadna scéna, neutkvela mi v pamäti žiadna replika. Herecky slušné, no to zďaleka nestačí. ()

papaJA21

Můj týden s Marilyn je především strašně povrchní. Absence jakékoli silnější dramatické linky je prostě znát od začátku do konce. První půlhodinu je třeba vyloženě přetrpět, ale když to vypadá, že film dostává potřebný náboj, zase to sklouzne, do nezávazné nonšalance. Ani postava Emmy Watson nedokázala strhnout pozornost, naopak je tam úplně zbytečně. A tak jediné, co se díky vypravěčově knize dovídáme je, že byla trochu nesvá, trochu nervozní, měla problémy v manželství, ale dolehne to na nás jakoby jsme si to přečetli někde v bulváru. ..takže vůbec. A tak jediné co se dá pochválit, je výkon Michelle Williams, které to ohromně sluší a pro mě je mnohem přitažlivější, než kdy Marilyn vůbec byla. ()

Fancipal

Talentovaná Michelle Williams klepe na dveře americké filmové akademie již potřetí. V životopisném příběhu Marylin Monroe - sexuální ikony amerického filmového průmyslu přelomu 50. a 60. let – rozhodně nejhlasitěji. Film v podstatě pojednává o banálním, krátkém letním vzplanutí mezi „božskou“ Marylin a panem bezejmeným. Nečekejte nic hlubokého, jediným silným článkem filmu jsou herci. Vyjma Michelle, o které již byla řeč, stojí za zmínku Judi Dench, Kenneth Branagh, Eddie Redmayne nebo Emma Watson. V konečném zúčtování se tak jedná o osvěžující, ikonickou, ale při hlubším pohledu bezobsažnou pseudobiografii, která je na povrchu, stejně jako její hlavní objekt plná třpytu a lesku, ale uvnitř se skrývá nulová tvůrčí invence a vypravěčská prázdnota bez jasné a ucelené vize. ()

dr.fish

Chyba je asi především ve mně, jelikož pro mne Marylin nikdy nebyla nic víc, než obtloustlá blonďatá velryba s malým mozečkem. Zvířátko na hraní. Tuto teorii potvrzuje i tento nový film o ní. Chápu, že v době, ve které žila, byl její zjev asi bombou (zejména v puritánských oblastech), že chlapi o ní snili a každý by dal nevím co, být v roli našeho filmového hrdiny. Já bych si zkrátka vybral jinou, hubenější. Díky tomu nemohu posoudit tenhle snímek, jelikož je jen a jen o tom snu, jež se tomu chlapovi splnil. Nemyslím si, že by nás film nechal někam nahlédnout, proboha to určitě ne, ale snaha tu určitě nějaká byla. 50% ()

pankreminek

Krása tohoto filmu spočívá hlavně v tom, s jakým citem a porozuměním pro Marilyninu osobnost byl natočen. Každý záběr s Michelle Williams je jako úklona k božské Marilyn. Přenádherný film, natočený úžasně stylově, perfektně zahraný a vzdávající holt té jediné nejúchvatnější Normě Jean a jejímu dokonalému výtvoru Marilyn Monroe. ()

Madlenka26

No jsem trochu na rozpacích, film na mně působil docela depresivně, čekala jsem , že to bude více ze života Marilyn, ale bohůžel to byl jen opravdu týden z jejího velice zajímavého života. A tvůrci zrovna vybrali takový pro mě nijak nezáživný týden. Ale pochvala opravdu patří maskérům protože ta podoba je neskutečná. Ale přeci jen jednu vítku mám, vím že Michelle musela na roli ztloustnou, ale pro mě ztloustla málo, proto pravá Marilyn, měla ještě pár kilíček navíc, proto na mě celkově Michelle nepůsobila jako Marilyn, tím celkovým dojmem. Obličejem ano ale postavu určitě ne. Ale jinak opravdu tleskám. Jen ten děj pokulhává. ()

vesper001

MM bych jako člověka asi špatně snášela – tedy podle toho, co jsem o ní četla a jak na mě působí. Nešťastní lidé jsou težko stravitelní a ona podle všeho byla velmi nešťastná. Ostatně kdo by nebyl. Lidé kolem ní ji tlačili do pózy, kterou pro ni vymysleli, v níž se jim zamlouvala – ladné, ale strnulé figuríny výloze značkového obchodu, po všech stránkách dokonalé a úplně duté. Veškerá její hodnota je na povrchu. Není divu, že se občas Marilyn chovala jako blázen, z toho by hráblo každému. A že to muže mátlo a pořád se jí marně snažili pevně uzavřít do škatulek okouzlující, marnivé, rozmarné, neurotické, svéhlavé ženy. Jenže ona byla od všeho trochu a nic úplně a to nemohli pochopit. Film je moc hezky obsazený, potěšila mě Judi Dench a hlavně Philip „Japp“ Jackson jako hlídací pes. :) ()

chelseaman22

Největší radost mi udělala Hermiona. Těžko říci, jestli byla lepší kost coby šatnářka, anebo čarodějnice. Michelle Williams byla věrnou kopií samotné Marilyn. Každého samce up12 museli zaujmout její odhalené nohy. Samkyně mohly zírat iba na Eddieho jež byl ťuplas na x-1. Resumé: Oči, uši a nos bez sekrece. Spojivky klidné skléry anikterické. Zornice izokorické. Hrdlo prosáklé, klidné. 73% ()

Mr.Ripley

Samotná Marilyn celý film vystihla sama a dokonale: "Doufám, že mi všichni odpustíte. Nebyla to tak úplně má chyba, byla jsem nemocná. Budu ráda, když si všichni zapamatujete, že jsem se snažila." ___ P.S. Michelle Williams ušla ve své kariéře obdivuhodnou cestu a zde ukázala dost možná svůj životní výkon, ona Marylin nehrála, ona jí byla! ()

filmmovier

Vlastně to bylo docela dost dobrý. Marilyn mi sice byla (a je) poměrně ukradená (nikoliv okolnosti její smrti), ale tenhle film mě v mnoha věcech zaujal a ani jedna nezklamala. Je to klasicky britsky elegantní, herci hrají o sto šest a atmosféra dobového filmového průmyslu (a nejen toho) je skvěle zachycená. Eddie Redmayne tradičně skvělý a opět nejlepší, jako ve většině svých rolí, Michelle Williams byla naprosto přesná, skvostná a uvěřitelná MM, Japp oholil kníra a Emča Watson byla neodolatelná. A i ostatní herci byli tradičně skvostní, jak ti z Bradavic, tak i třeba Judi Dench nebo Dominic Cooper. Tyhle filmy mi prostě parádně sednou a když jsou natočeny takhle skvostně a s těmi nejlepšími herci (ale to jsou v Anglii všichni), tak prostě nemám potřebu si stěžovat. Marilyn (Michelle) sice byla vystřihnutá naprosto na jedničku, ale i když tam bylo řečeno všechno (nebo většina). vůbec bych se za delší stopáž nezlobil, určitě by bylo co říct. A tím pádem by bylo i víc Emičky. 75%. ()

ecceHOMMO

Bravúrna Michelle Williams v roli Marilyn. Dokonale stelesnila charizmu MM, ktorou si získala toľký obdiv a slávu. ***/**** ()

DivX

Naprosto bravurrni herecky vykon Michelle Williams, ktera by za tohle mela dostat oscara. Bohuzel pribeh je zmateny a nezapada do sebe tak jak by mel. I tak za 4 hvezdy. 7/10 ()

Bobik9

Vcelku příjemná věc, která ale ničím velkolepým nezaujme. Pro Michelle Williams je to naprosto skvěle sedící role a její výkon působí více než věrohodně. Marilyn to sice není, ale těžko by jí někdo zahrál lépe. Eddie Redmayne mi naopak hodně vadil a vůbec jsem mu nemohl fandit. Kenneth Branagh klasicky skvělý a vedlejší role Judi Dench a Emmy Watson byly příjemným kořením. Zkrátka, herecky to bylo víceméně dobré, ale příběhově to není přílišná zábava. Moc klidné a žádný zvrat. ()

noriaki

Marilyn Monroe byla ženou, abych parafrázoval Normana Davise, "jejíž dokonalost nesnesla srovnání". Michelle Williams je určitě krásná a nepochybně talentovaná, ale vedle svého předobrazu působí jako ošklivé káčátko ze kterého se ale krásná labuť nikdy nestane, přestože ho všichni kolem horlivě přesvědčují, že už jí je. Postava božské MM není zahraná špatně, naopak v rámci možností je její ztvárnění excelentní. Schází jí ovšem ona jiskra, jedinečnost a kouzlo, díky kterému by jí stačilo vyšpulit rty, aby svět oněměl úžasem. Hlavní roli tak nakonec ukradl perfektní Kenneth Branagh, který mi chvílemi připomínal mladšího Miroslava Donutila, chvílemi staršího Ewana McGregora. Můj týden s Marilyn není špatný film, ale navzdory svému názvu postrádá to hlavní na co se všichni těšili. Snímek vyprávějící divákovi příběh, ve kterém si jeden naivní mladík nechal zlomit srdce od anděla co sestoupil na Zem, a můj dojem z toho je, že by si měl vybrat Lucy, zkrátka z důvodu že ona je z těch dvou ta víc živoucí a sexy, si nadprůměrné hodnocení nezaslouží. ()

Pavlínka9

KONEČNĚ!! Konečně někdo natočil film i se stinnými stránkami Marilyn Monroe. Na tohle jsem čekala cca 10 let od té doby, co jsem přečetla první životopis o ní (doteď už jsou to tři) plus právě "deník" Colina Clarka - Princ, tanečnice a já. Od počátku mám k Marilyn Monroe jiný postoj, než ti, kteří ji jen vychvalují, ale nevědí přitom nic o tom, že Paula Strasberg se vždy postarala o to, aby její "přátelé v tubě" - utišující prostředky, byli vždy po ruce. Ve filmu mě nic nepřekvapilo, také proto, že jsem věděla, jak tato část MM života probíhala a hlavně jak to dopadlo a jak si L.Olivier na začátku fandil, že Marilyn bez problému zvládne a poté se mu všichni pouze vysmívali :) Film má určité kouzlo, obsazení je vynikající - ať Michelle jako Marilyn, Kenneth a excelentní Judi Dench v miniroličce. Já jen doufám, že tento snímek, který už jen tím, že je o MM a také svou světovou reklamou, osloví velké množství lidí, aby viděli, co bylo skutečně za "maskou" MM a že to byla žena, která trpěla velkými nedostatky sebevědomí a její nervozita hraničila se šílenstvím. ()

elanius

(41/2012, BluRay720p) / Ono sa na to aj celkom pekne pozeralo ale zásadný problém je v pár detailoch: Michelle Williams bola pre mňa ako Marilyn veľké sklamanie. Viem, že zahrať toto sranda nikdy nebude, problém je ale v tom že to nie je iba o hraní. Charizma chýbala výrazne. Tiež si myslím že vybraté obdobie jedného týždňa jej života, akých bolo určite na tisíce je proste na jeden film strašne málo. Celkovo to filmársky je natočené slušne ale na aspoň trochu zapamätateľný zážitok to jednoducho nemá. (6/10) ()

Jennifer.S

Kdo chce životopisné drama s Marilyn, tak bude zklamán. Film je hlavně zaměřen na Colina a jeho příchod k filmu, kde se zrovna setká s Marilyn, která si ho omotá kolem prstu. Být poblíž ní nějaký Patrick, James, George, etc. tak si zvolí jiné rameno (k vybrečení). Colin tedy běhá (doslova) po plátně sem a tam, zařizuje věci (zřejmě) pro celý štáb, ve volných chvílích balí kostymérku, poslouchá otcovské rady (poslyš chlapče + životní moudro) a do toho slouží Marilyn jako vrba a věrný pejsek dohromady. A tak jak jsme se s The Artist podívali na vznik filmu němého Hollywoodu, tak tu jsme zase měli možnost nahlédnout na natáčení 50. let v Pinewoodu. V The Artist s neznámými hvězdami, tady s Marilyn. ()

venison

Hezky zpracované okénko do života nesmrtelné ikony Marilyn Monroe.. Musím přiznat, že film na mě trošku působil jako kdyby pocházel z produkce HBO jen pro jejich kanál - dobře odvedená řemeslná práce, pár štěků slavných osobností, ale jinak to má nádech amatérství.. Michelle Williams se velmi snažila zahrát Marilyn co nejvěrněji a spoustu gest okopírovala opravdu profesionálně, ale nějak mi tam chyběla její vlastní invence, nějaké to charisma a hlavně sex-appeal skutečné Marylin.. Simon Curtis jenom dokázal, že ať byla Marilyn sebehloupější, tenkrát ani dnes jí nikdo nesahá ani po kotníky.. Chválím další skvělý herecký výkon Eddieho Redmayne, který byl skvělí už i v "Pilířích země".. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)