Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

jhrasko

My 99 minutes with Michelle Williams, s nepochopiteľne skarikatúrovaným Arthurom Millerom, nehanebne zanedbávanou Dame Sybil Judi, s prebytočnou Lucy Emmy Watson, s parfémom, ktorý vyprchal za vedľajším rohom. Odkaz autorom: Marilyn bola ĽAVÁČKA !!! ()

ScarPoul

Filmoch o Marilyn Monroe bolo do tejto doby niekoľko a každý sa snažil ukázať smutnú existenciu jednej z najväčších filmových ikon všetkých čias. Môj týždeň s Marilyn je ale skôr príbehom o prvej nenaplnenej láske. Hlavný hrdina Colin je chlapec túžiaci vkročiť do sveta filmu a jeho sebadôvera a tiež fakt že jeho otec sa pozná s pánom Olivierom mu zabezpečia miesto tretieho pomocného režiséra pri nakrúcaní filmu Princ a Tanečnica. Romantická línia je bohužiaľ asi najväčším sklamaním celého filmu. Vzájomný vzťah Marilyn a Colina mi prišiel skôr povrchný. Ak uvážime že Clarkove memoáre mu zaistili celosvetové renomé, tak vzťah vykreslený vo filme nedostáva taký priestor ani takú silu aby sme sa skutočne mohli do Clarkovej kože vcítiť. Na druhú stranu jeho vzťah s Vivien Leigh, Olivierom a ostatnými hercami a nehercami je vykreslený perfektne. Najviac ma potešila úloha Judi Dench a samozrejme Branagh, ktorý znova podal jeden z nadpriemerných výkonov. Jeho posledný rozhovor s Colinom pri projektore je dojímavý a zakončuje film podstatne krajšie ako posledné zbohom s Marilyn. Michelle Williams je vo svojej úlohe presvedčivá, ale anglickej hereckej elite sa bohužiaľ rovnať nemôže. Emma Watson v úlohe kostymérky Lucy je už potom príjemným spestrením. Priemerný film na ktorý sa ale veľmi dobre pozerá. ()

maseer2

otravná, rozmazlená a přesto úžasná Marilyn v podání kouzelné Michelle Williams ve filmu, kterému chybí pořádný děj a především určitá jiskra, která by ho vytáhla z vod průměru.. ()

Litsarch

Od první do poslední minuty jsem byl nadšen, ve sladkém opojení. S Marilyn Monroe jsem pár filmů viděl a naprosto chápu, že z ní v její době byli muži, ale i ženy, naprosto paf. Elegantní, krásná s kouzelným úsměvem a velkým talentem. Bohužel, přišla mi v tomto filmu i trpící depresemi a pocity sklíčenosti. Jak řekla: "Lidé mě vidí jen jako Marilyn Monroe, ale když zjistí že taková nejsem, utečou.". Což je podle mě ten pravý důvod. Skládám poklonu Michelle Williams za její stvárnění Marilyn. Byla naprostá nádhera na ní koukat a díky ní ten film má v sobě něco, co se těžko popisuje. Je natočen s lehkostí, ale přitom s důrazem na jeho vážné stránky. My Week with Marilyn má pro mě v sobě něco nepopsatelně kouzelného, díky čemuž nemohu jinak, než za plný počet a s krásnými vzpomínkami na tento snímek. ()

moviesfan

Škoda. Myslel jsem, že se dočkám více emocí a dramatu, ale nějak mi to místy chybělo. S Michelle jsem problém neměl, v této roli se mi líbila, ale snímek mě nechal chladným. ()

tomeš

Moc mi to nesedlo. Asi to dobře portrétuje/ vystihuje osobnost MM, moje čím dál oblíbenější Michelle Williams vystřihla blonďatou bohyni bezchybně (ne nadarmo se říká, že její největší smůla byla, že v témže roce natočila Maryl Streep Železnou Lady) a Eddie Redmayne je jako vždycky úžasnej, ale že bych si z toho filmu sednul na zadek, to asi ne. Zároveň ale nedokážu říct, co mi na tom vadilo, nebylo tam nic, co by mě vyloženě štvalo... Takže tři hvězdy za herecké výkony a nápad. "Televizákovi" Simonu Curtisovi se průlom na stříbrné plátno vydařil tak napůl. ()

Ajinka126

Judi Dench skoro na začátku filmu prohlásila, a to cituji: "Nemělo by nás to bavit?". Tak přesně to jsem si říkala chvilku před ní. Ten film má 100 minut a z toho se rozjíždí tak 1/3.. to je trochu moc na to, že do toho chtějí nacpat celej týden. Od Marilyn jsem žádný film neviděla a upřímně po tom ani netoužím. Po tom, co jsem viděla... ()

PauloZ

Původně jsem chtěl dát 4* a dlouho jsem rozmýšlel, protože jsem se vlastně vůbec nenudil, což bylo hlavně díky skvělému Kennethovi jakožto rozhořčenému, ale přesto citlivému a chápavému režisérovi a hercovi zároveň. Meichelle jako Marilyn celkem ujde, ale mohli vybrat vhodnější herečku (klidně i úplně neznámou) a co se týká nějakého hereckého umu, tak na můj vkus a očekávání, tam bylo samotné Merilyn dost málo a i když Michelle hrála dobře, tak si mě moc nezískala a za těch 99 minut jsem si ji patřičně neužil. Osobně jsem čekal větší náhled do Merilynina života a trošku větší drama, což byla asi chyba. Nakonec tedy lepší 3*, těch 99 minut rychle uteče a vůbec nenudí, ale přijde mi, že Můj týden s Marilyn není tak dobře a poutavě postavený, jak by mohl možná být. ()

Marsik

Cinema City Anděl - Myslel jsem, že se bude jednat spíše o dokument, ale toto mě mile překvapilo a bavilo mě to. Z kina jsem odcházel s dobrým pocitem. Michele Williams zahrála podle mého Marilyn přesvědčivě. 75% (with J.) ()

hous.enka

"The first love is such a sweet dispaire, Colin." Michelle Williams předčila má očekávání. I ostatní herci jsou výborní (roztomilá Hermiona i slizký Dominic Cooper), ale ve filmu září právě Michelle. Popravdě ani mě tak nebavil příběh, který jako by byl vytřižený z červené knihovny o hollywoodské hvězdě a nadějném filmaři; ne že by to nemělo šťávu, ale ten ňouma byl přece jen příliš ňoumovský. Ale on to byl asi záměr: jednoduchý děj a pocta blonďaté bohyni, jejíž postavu milují muži dodnes (o milování jejího intelektu poněkud pochybuji). ()

Krissty

Marilyn Monroe mi nikdy nepřipadala nějak zvlášť zajímavá a ani tento film mě nepřiměl změnit názor.. Byla prostě jen sexy a krásná, to je vše.. A právě to mi umožňuje tento film obdivovat.. Když se mi líbí film o životě člověka, který mě nezajímá, to už je opravdu co říct. A je to nejen úžasným zpracováním, ale i hvězdnými hereckými výkony. Nejvíce se mi líbil Kenneth Branagh, který předvedl mistrovský kousek.. Ale ani Michelle Williams se nenechala zahanbit a po Zkrocené hoře mi ukázala, že umí být i krásná a sexy, nejen milá a hodná slečna.. :) Příjemným zpestřením byly i výkony Eddieho Redmaynea, Emmy Watson a Judi Dench.. V podstatě nemám filmu co vytknout.. Není to nijak napínavý film s nečekanými dějovými zvraty, i přesto mě ale dokázal okouzlit! ()

NinonL

Je pravda, že šikmooká Marilyn s postavou anorektičky a bez špetky sexappealu se mi nelíbila ani trochu. Eddie Redmayne aspoň umí hrát a hrál věrohodně. Čtvrtou hvězdičku dávám jen za Judi Dench, jako vždy famózní. ()

JimWayne

Dlho som tento film odkladal, čakal som šedý priemer pretože Williams ani zďaleka nemá takú charizmu ako Marilyn ale opak bol pravdou. Po tomto filme som zmenil názor, Michelle je perfektná herečka ale aj neskutočne krásna žena a tá charizma tam je jednoznačne. Ako filmový fanúšik a nadšenec do všetkého okolo filmu som privítal práve proces natáčania. Branagh presvedčil a myslím že nominácie za herecké výkony boli zaslúžené. Curtisova réžia plus príjemná hudba a prostredie super. ()

MartinezZ

So sorrrrrry, ale nějak mě nedokázal dostat příběh zde ztvárněné psychicky, prášky a chlastem vyždímané hvězdičky, které vyhledává rozptýlení u trdla a místního filmového poskoka, který jí na to naletí a tímto doslovným "zjevem" nahradí asi tak o několik stupňů lepší partii, mladou kostymérku. ~ Nezaujalo. Nebo by snad mělo kvůli historické postavě jakési Marilyn? Ne, ani tak mě to nezaujalo. ~~~ 1,5* ~~~ Další...! ()

zlabus

Zahrát natolik provařenou a komplikovanou osobnost, jakou MM bezesporu byla, vyžaduje hodně talent a popravdě řečeno i odvahy. Michelle to zvládla na 100% a lituji, že akademie se rozhodla dát Oscara za zásluhy Meryl Streepové zrovna letos. Kenneth Branagh v roli Laurence Oliviera exceluje rovněž (existuje snad lepší alternativa než Kenneth?) a nutno podotknout, že i Julia Ormond a Judi Dench na malém prostoru značně upoutají. Díky svěží režii a slušnému scénáři film příjemně plyne ( krom lehkého zaváhání po hodině děje) a baví. Tohle všechno by v mých očích film bez problémů vyneslo k druhému nejvyššímu hodnocení.....JENŽE v hlavní roli máme bohužel naprosto necharismatického a herecky vyloženě neschopného (scéna s první návštěvou u Marilyn je totální vrcholem hereckého přehrávání) Eddie Redmayna, jehož považuji za hrubý castingový omyl a s lítostí musím uznat, že po velmi dlouhé době se jednomu herci podařilo mi zničit zážitek z jinak poměrně slušného filmu a proto se přikláním k adekvátnějším 70% a 3 hvězdám. ()

Lamiczka

Něžný, líbívý příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Chemie mezi hlavními postavami funguje tak jak má, děj nenudí. Škoda jen, že chyběla pověstná jiska v očích Michelle Williams, která se přestavila v roli Marilyn. Zato to vyvažují ostatní hlavní protagonisté. ()

Tayen

Jsou to ale LEPŠÍ tři hvězdy. Film dobře podchycuje s jakými démony se musela hvězda padesátých a šedesátých let potýkat a že to se s ní nikdo neměla lehké, zvláště ona sama. Snímek popisuje, jak rozháraná a nestálá osobnost Marilyn byla. Vše se odehrává během dvou týdnů natáčení a sledujeme klasickou zápletku, kterak se naivní klučina po uši zamiloval do bohyně, a pak zjistil, že ona bohyně je jen zraněným člověkem s božskou aurou. Michelle Williams se snaží a je výborná, ale typově se na Marilyn naprosto nehodí. Ostatní herci dobří, až na Judi Dench, která byla skvostná a bylo radost se na ni dívat. Vůbec by mi nevadil film, ve kterém by byla hlavní postavou její Dame Sybil Thorndike. Více Judi Dench a Julie Ormond, pro které ve filmu bohužel nebyl dostatek prostoru. ()

ivishka

Pokud chtěl režisér zobrazit Marylin přesne tak neschopnou jaká byla, tak se mu to povedlo. Skutečným hereckým uměním museli oplývat pouze herci kteří ji podle scénáře lezli do p**ele... Není škoda že se asi padesátou demonstrativní sebevraždou tahle blonďatá "herečka" zabila. Bylo to tak, že všichni věděli o tom, že se bude zase "zabíjet", ale nechali ji v tom, protože jí měli plné zuby. Skutečným trpitelem v té době byli mnohem schopnější herci, kteří se bohužel museli snažit v jejím velikém stínu nějak zapůsobit na lidi. Kdokoliv kdo řekne, že Marylin byla neskutečná herečka pak asi zjevně nepochopil všeliké její stupidní projevy a chování....Natáčení jedne scény skoro padesátkrát by nasralo i mrtvýho a perfektní replika která mi z tohoto filmu udělala radost byla : natáčet s Marylin 8 měsíců? to se raději zabiju. Tady jde vidět, co přesně a úplně do detailů nenávidím a to jest "herecký talent" počítaný přesně podle xichtu který je tak jediné co je na ní zajímavého. Díky bohu si takové chování žádná herečka v dnešní době nesmí dovolit (chodit pozdě na natáčení, chlastat, zapomínat pořád repliky...) - hned by letěla. Je pravda, že skutečná Marylin byla mnohem hezčí, ale co ji přidali na kráse tak jí ubrali na inteligenci. Nemyslela jsem si nikdy, že k tomuto závěru dospěji, ale po několikátém článku o ní , kusu biografie kterou mám doma a tomto filmu si to s klidem dovolím tvrdit. Marylin byla učinena herecká katastrofa. "Marylin uz spí mají ji raději nadopovanou. Mají strach, že by dojná kráva přestala dojit." Filmaři asi bohužel neměli po róbách na Marylin rozpočet na pořádnou paruku Emmě Watson, která byla ve filmu jen krátce ovšem podala uspokojivý výkon. Mnohem větším esem tohoto filmu byl Eddie Redmayne bohužel ani za jeho perfektní výkon nemůžu dát více než dvě hvězdy. Nikoho lepšího než Michelle Williams do téhle role ani obsadit nemohli, jelikož nikdo neumí tak skvěle NEHRÁT jako právě Marylin - tím ji ovšem nelichotím, protože to je pro herce asi to nejhorší co ho může potkat. Nic jiného s Marylin nemá Michelle společného bohužel ani krásu. Co ovšem Marylin uměla dokonale bylo strhnout pozornost převážně na své tělo. Být na Eddieho místě tak si raději vyberu Emmu Watson. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)