Kyle Miller je obchodník s diamanty, který žije v luxusním sídle, má nádhernou manželku Sarah a pubertální dceru Avery. Jednoho dne se vrátí z práce domů a chvíli poté zazvoní u jeho dveří policie, shánějící majitele sídla. Když otevře dveře, do domu vtrhne banda lupičů. Zatímco on je s ženou spoután, jejich dcera si tajně užívá na školním mejdanu, kam utekla přes zákaz rodičů. Čtyřčlenná parta gangsterů se dožaduje otevření trezoru, jinak manžele zavraždí injekcí jedů. Kyleova manželka pozná v jednom z lupičů muže, s nímž měla před časem milostný románek. Celá situace se zkomplikuje v okamžiku, kdy se Avery rozhodne vrátit z večírku a během okamžiku se stává zajatkyní gangu. Když se teroristům podaří Kylea přesvědčit, aby otevřel domácí trezor, v šoku zjišťují, že je úplně prázdný. Situaci se snaží zachránit Avery, která tvrdí, že ví o místě, kde se skrývá velká spousta peněz. (TV Nova)

Davies182

Smutný příběh poměrně zajímavého, ale vcelku žalostně bezduchého a zbytečného thrilleru od tehdejší režisérské hvězdy... ()

Xmilden

Dá se i s poměrně slušnou hereckou sestavou z let minulých vytvořit špatný film? Jednoznačně ano, když se na režisérské stoličce vrtí Schumacher. Čert ví, kam se poděl jeho um. Tentokrát natočil takového nevěrohodného kříženečka mezi Willisovým Rukojmím a Mother's Day. Příběh je strašný a počínání postav krajně nevěrohodné. Dokonce i Nicole Kidman jakoby zapomněla hrát. Nechápu proč do toho šla, že si Cage nečte scénáře chápu, každá role dobrá, ale ty Nicole tohle nemáš přece zapotřebí. Taky nevím co si mám myslet o scénaristovi, který má asi moc rád Terminátora (hlavní postavy se jmenují Kyle a Sarah). PS: Kdyby mi do baráku nalezli tak neschopní zloději, vymlátil bych je i holýma rukama. ()

FlyBoy

Schumacherovo otrepané "kolo kolo mlýnske" v službách čítankových prepadoviek ktoré je rýchle-ako obvykle, ale už nie kvalitné-ako kedysi... ()

Real Tom Hardy odpad!

"I'M IMPRESSED WITH YOU. YOU HAVE A BENELLI POINTED AT YOUR FOREHEAD AND YOU STILL HAVE THE AUDACITY TO CONDESCEND TO ME." --------------- Joel už nie je tým dobrým milovaným Joelom, akým bol v 90. rokoch, keď točil filmy s tak dusnou a špinavou atmosférou, ktorá ťa jednoducho pohltila, kde sa krížila tak čistá a precízna filmárčina. Schumacher upadol, točí už len haraburdy a inak tomu nie je ani v jeho poslednom (a zrejme skutočne poslednom) filme, kde mi stupídna zápletka začala liezť na nervy v rekordnom čase, kde bol už aj Nicky pred odbitím prvej hodiny nesmierne otravný (a to už keď ja hovorím, čo som jeho fanboy ako nejaká neplnoletá teenka Justina Biebera), celá tá priblblá lovestory, uvrieskané postavy, no nie je možné... Veľká bieda na to, že sa jednalo o thriller s dobrým potenciálom od bývalého majstra temných thrillerov. Trespass nebol ani temný, ani drsný a špinavý, len chcel byť. Aspoňže tam nohy boli, často. ()

Hunt

Cca. prvních dvacet minut vypadá docela slibně, avšak v zápětí se to mění v absurdní hříčku absurdit. Ani se mi nechce věřit, že to režíroval Joel Schumacher, bohužel je tomu tak ()

Big Bear

Zprvu slušný rozjezd ve stylu Funny games USA. Nikol byla jako vždy skvostná a kupodivu tu i Nicholas v brýlých hrál celkem dobře. Od poloviny se však záporáci začnou chovat jako idioti což umožní rodince převzít kontrolu nad situací. Dojde tak k celé řadě různých avšak málo uvěřitelných zvratů. Ke konci se napínavost již zcela vytrácí a divák jen čeká, zda se sami zločinci navzájem nepozabíjejí nebo nesvážou a nevzdají policii... Škoda, potenciál to mělo. Dva diamanty. * * ()

Pilda17

Tak tohle byl opravdový teror a ani hvězdné obsazení Nocolas Cage a Nicole Kidman nepomůže. Čekal jsem něco daleko originálnějšího s nějakým nápadem, ale bohužel.. 2/10 = 27% ()

mzss1

Sice se tu nic extra významného ve filmu neděje, přesto mě film bavil. Velkým plusem filmu je Nicolas Cage. Předvádí zde velmi slušnej výkon. I Nicole Kidman mě tu docela zajímala. Film má výhodu v tom, že je drsnej, žádný malý facky, ale rovnou zistra krvavé někdy. Flashbacky Nicole a jedním z lumpů byly zajímavé. Film nemůže ani nudit. Příběh mohl být dořešen trochu lépe, škoda, že film není velkolepější a postrádá akci, přesto ale 75% = **** ()

kingik

Nicolas Cage hraje obchodníka s diamanty, milujícího manžela a otce dělajícího si starost o svoji dospívající dceru. Jednoho krásného večera vtrhne do jeho honosné rezidence čtveřice násilnických, a ještě k tomu rozhádaných zlodějů požadující otevření sejfu, které ale jeho zpupný majitel odmítá provést. Vystaví tím však sebe i svoji rodinu teroru a bandě lupičů se vydá na milost a nemilost. Navíc zjistí, že je paroháč, protože jeho uvadající a zřejmě neukojená manželka se spustila před časem s jedním z lupičů a tento mladík, jak se později ukáže, trpí psychickou poruchou. Jeho starší bratr, který vede přepadení se svojí děvkou a nelítostným pohůnkem z jiné bandy, musí stůj co stůj vymámit nějaký ten dolar z troufalého obchodníka a troufalý obchodník zase stůj co stůj musí uchránit svoji milovanou rodinu před nebezpečím. Nepopírám, že v první polovině je tento psycho thriller velmi napínavý a ve svých postupech poměrně originální. Rozjede se asi po deseti minutách a nasazené tempo vydrží až do finále. Jenže pak to přijde. Asi v polovině se film přemění na vážně míněnou parodii u které nevíte, jestli se máte smát nebo se divit nad jednáním všech zúčastněných postav. Cage se tváří tak soustředěně, až vás jeho upřímná snaha o vážnou polohu herectví rozesměje a Kidmanová sice perfektně ječí, ale co je to platné, když se ke Cageovi vůbec nehodí. Hloupé bylo implantovat do filmu milostné vzplanutí mezi ní a nervově labilním mladíkem, které stejně jen narušovalo plynulost děje svými neustálými flashbacky, co spolu vedli za jalové rozhovory nebo, jak po sobě zamilovaně koukali před osudným přepadením. Lianu Liberato, která hraje jejich dceru bych chtěl vidět ještě někdy v jiném filmu, protože hrála celkem solidně. Banda násilníků ve které byl nejvýraznějším prostředníkem současný idol dívčích pokojíčků Cam Gigandet odevzdala spolu s ním odpovídající herecké výkony. A největší podíl, že je to mírně nadprůměrný thriller s připitomělým scénářem, má bezesporu režisérský veterán Joel Schumacher, který se prezentoval precizní a efektní režií s kvalitním technickým zázemím. Jeho režie naštěstí nepřipomíná křepčení vetchého starce na diskotéce a především v první polovině se svojí zručností blížila velmi sugestivnímu prožitku, což ovšem vinou scénáře se v druhé polovině rozdrolilo na méně chutnou psycho směsku s poctivými rodinnými hodnotami. Jenže existují o hodně slabší thrillery. 70% ()

InJo

S přibývajícími minutami stále více kolovrátková, nelogická a křečovitě šponovaná snaha o drsný hostage thriller. Joelu Schumacherovi už zřejmě nejdou ani ty "menší" filmy... ()

Anderton

Tak je to presne na tých 50%. Pokiaľ sa chystáte v čase krízy niekoho vylúpiť tak bacha, môžu byť problémy. Rodina je ale hodnota najvyššia, čo dokazuje aj moment, ktorý príbeh rozuzlí. Tento prepad nebol príliš premyslený a tak jeho priebeh pôsobí chaoticky a máte chuť všetkých povraždiť sami. Alebo prepnúť telku. ()

Campbell

Asi jsem jedinej kdo dává tak vysoké hodnocení ale kašlu na to. Film se mi dost líbil. Takhle si představuju odpočinkovej film, přišel jsem z práce sednul si a čuměl jsem. A jelikož jsem v práci makal jak šroub tak jsem neskonale rád že jsem narazil na takovouhle oddychovku. Film prakticky nemá příběh a jen se soustředí na akci a teror. Postavy ve filmu my byly sympatické dokonce i zločinci kteří se snažily za každou cenu získat peníze. Herci sice nebyly nikterak dobří ale ani mi nepřišly špatní. Věděl jsem že od Schumachera nemám čekat nijak moc a taky jsem nečekal a proto jsem byl tak překvapený, jen ten hlavní hajzl nemusel být takovej idiot. Bavil jsem se. ()

cukorek

Teror bol celkom vydarený odvážny čin otca, ktorý svoje znalosti z obchodovania zúročil a presvedčil aj amatérskych zločincov o svojej pravde aj napriek tomu, že mu išlo o život, či život jeho manželky. Nicolas Cage ako spomínaný otec spolu so svojou manželkou Nicole Kidman vytvorili vekovo vyrovnaný a príjemný, zbohatlícky pár, ale režisér J. Schumacher tento krát nevystihol úplne stupňovanie napätia a neoprel sa do správnej páky ako to urobil v historke o Telefónnej búdke. Spomenutý pokles napätia sa prejavil hlavne v druhej polovici filmu, aj keď sa to zauzľovalo, ale už to "dýchalo slabším srdcom", keďže sa riešili problémy takmer každej postavy v začarovanom kruhu a vzájomný konflikt otca a lupičov upadal. Ak sa pozriem na podobný osud rodiny vo vlastnom dome s "nevítanými návštevníkmi" vo filme Fanny Games USA musím povedať, že tam to klapalo lepšie. Ako fanúšik Caga a Kidman za ich neúplne vyťaženie dávam spokojne 50%. ()

dopitak

Okomentoval bych to jako "řemeslně velmi zdařile natočená kravina". Technicky skutečně zmáknuté, ale ani Joel se podle scénáře Karl Gajduseka prostě nemá čeho chytit. Emotivní a hlasité, po angličtinářské stránce krásně srozumitelné. Moc nechápu, proč hvězda formátu Nicole šla do projektu, kde ze sebe dělá hadrového panáka (myšleno tak, že nemá co hrát, ale i doslovně). U Cage už jsme na to zvyklí, ačkoliv tady jsem pořád čekal, kdy začne konečně pořádně řádit (a ono nic). ()

iamek

Po solidním začátku kde jsem si řekl, že Trespass bude solidní béčkovy thriller, ale po asi 40 minutách přislo vystřízlívění. Film začal přešlapovat na místě, většina scén se opakovala nebo byly podobné a přeplácaný závěr byl hřebíček do rakve. Schumacher bohužel do tohoto žánru nepřinesl nic nového a držel se ve vymezených kolejích což je trošku škoda, protože v tomhle žánru jde vymyslet určitě dost věcí. ()

SeBig

V jednu chvíli mi to přišlo strašně debilní, pak se to sice vysvětlilo, proč je to tak debilní.. ale beztak to nezachránily, páč z celýho toho filmu mám pocit, jako bych to už stokrát viděl. Ohraný téma který bylo ješte ke všemu blbě natočený. Chvalim kvartýr a Kejdžovi xichty. ()

korbitch22

Nicolas se vrátil po sérii béček ke charakternějšímu hraní,pod taktovkou režiséra,který kdysi býval váženým tvůrcem,ale od jeho vynikajícího čísla 23 uteklo už hodně vody a hodně shitových režijních průjmů a přizvali k sobě bejvalku Tomíka Cruise,která nikdy hrát neuměla nikdy hrát umět nebude.Počáteční atmosféra filmu je výborná,Cage ze svého hereckého talentu neztratil vůbec nic a ze začátku fim hodně baví a připomíná starší Schumacherovské kousky.Čím víc se ovšem příběh divákovi odkrývá,tím víc zašnete,na jak fádních a přovařených zápletkách dnešní tvůrci staví.Film se v půlce změní v podrůměrné video béčko z 90tých let,s příšerným castingovým obsazením zlodějské party a z napínavého thrilleru se stane totální sračka,plná hrozných dialogů,iritujících scén a logických chyb,které vám vyustí do debilní pointy s rádoby překvapivým závěrem.Je to škoda,první půlku si Cage/Schumacher užívají komorního napětí s tajemnou zápletkou ala Fincherův Úkryt,aby se to změnilo v nahlavu padlou televizní břečku postavenou na směšné pointě.45% za výkon Nicolase,který hrát umí a chvilkové záchvěvy dobré režiserské práce mého oblíbeného režiséra.Jen nechápu proč si tyhle dvě kdysi věhlasné hvězdy filmového plátna dají dohromady spicha u příběhu,který by vymyslel i motorkář po těžké nehodě s poškozeným mozkem.Přitom by mohli dát do kupy nějaký zajímavý temný Rkový thriller.Škoda zbytečné plýtvání filmových tvůrců,ze kterých se dá pořád něco vymáčknout a nemá se s nimi plýtvat na céčkové scénáře. ()

Nettrass

Je to tak ,,úžasný,, film, že udělali chybu už v jeho názvu. Správný název není Trespass, ale Trapas. Tento název je také k filmu mnohem výstižnější... ()

Flego

Kdeže sú tie časy Joela Schumachera ( Hráči so smrťou, Voľný pád, 8 mm, Telefónna búdka, Fantom opery ) keď držal opraty vo svojich rukách. Problém snímku je v scenári a vo všetkých, čo mu uverili. Bezpochyby sa dá pozerať na túto prapodivnú konštrukciu, kde akčnosť prevláda nad logikou, a všetko sa deje v neuveritelnej rýchlosti. Technicky je film v poriadku, ale nič ostatné nefunguje. ()