Navždy spolu

Für immer Liebe

Manželský sľub

Drama / Romantický

USA / Francie / Austrálie / Velká Británie / Německo / Kanada, 2012, 104 min

v rámci žánru povedená záležitost, ačkoli prostředek filmu byl slabší - v podstatě to byla jen taková výplň mezi vydařeným začátkem a rovněž vcelku zdařilým koncem, díky kterému ve mně ve finále nakonec převládají pozitivní dojmy.. takže slabší čtverka a skvěle pasující tečka v podobě Pictures Of You na závěr :)(22.4.2012)

Originální romantická komedie, která funguje ve všech směrech. Herecký výkon Channing Tatuma byl dobrý a roli neměl rozhodně jednoduchou. Naopak Rachel McAdams mě občas otravovala a v její situaci bych se zachoval nejspíš jinak. Děj sice občas kolísal, ale byl aspoň pořád něčím zajímavý. Jsou daleko horší romantiky a když se vymyslí originální nápad je to jedině dobře.. 8/10 = 80%(5.4.2012)

Jsme to, co jsme, díky vzpomínkám, prožitkům a nasbíraným zkušenostem? Nebo to v nás je a budeme tím, co jsme, aniž nás výše zmíněné bude formátovat? Je nám osudová láska dána, nebo jde o jedinečný a neopakovatelný výsledek protnutí řady proměnných? Zajímavé téma zpracované formou, která možná nedává tak úplně objektivní odpověď, jen inspiruje k vlastní úvaze, ale za to mi nabídla příběh v podobě, která mi už trochu chyběla. V podobě čisté a nefalšovaně stoprocentní romantiky, která se za to, čím je, nestydí, a nesnaží se sama sebe shazovat. Ani povýšeným humorem, ani pomrkáváním do publika, ani různými artovými či jinými maskami. Díky tomu jsem si mohl užít téměř pohádkovou podívanou, kde sice bylo těch Tatumových sladkých pohledů a ušlechtilých gest možná až příliš, ale zase na druhou stranu, kdo z nás by na tom nebyl stejně, kdyby znovu bojoval o ztracenou lásku Rachel McAdamsové. A to i když se zdá, že se z té správné a suprové holky proměnila ve slepici. Zkrátka Navždy spolu je tuna koncentrované romantiky, která cynikům bezpečně zkazí den.(15.3.2016)

Každý z ústředního kvarteta (beru i Sama Neilla a Jessicu Lange) dostane svých pár minut na hereckém výsluní. Asi nejvíc překvapí Channing Tatum, který neprudí v každé druhé scéně, jak tomu bylo dřív. Je sympaticky civilní, jeho role je uvěřitelná a stejně jako většina postav nedělá překotná rozhodnutí. Škoda ale, že všechno musí vypadat až moc hezky a nechce moc diváka namáhat nějakou „přidanou hodnotou“. I přes několikero zavrávorání v druhé polovině téhle romanci, která jde předvídatelnou cestou, divák leccos zbaští, ale litovat toho zas tolik nebude.(15.9.2012)

Dámy, kdybyste se probraly po autonehodě se ztrátou pamětí a u vašeho lůžka starostlivě vysedával pěkný,romanticky založený a hodný chlap (a že je takových dnes jako šafránu) s tvrzením, že je váš manžel, utíkaly byste od něj? Já myslím, že málokdo ano, ale Rachel McAdams tu neustále jen brečí a křičí a je nevděčná natolik,že mi zkrátka šíleně lezla na nervy. Chovala se tak otravně, až jsem to občas musela vypnout. A nejsem žádná uslintaná fanynka Channinga, ale neodepíšu ho jen proto, že ho většina lidí má zaškatulkovaného jako "toho teen idola ze Step up"-bolest zahrál skvěle. Celkově příjemný film ,jen bych řekla, že by se to celé vešlo do 80 minut, stopáž je zkrátka moc dlouhá a občas utahaná, navíc sem tam nastaly takové ty klišé momenty..Ale za to shlédnutí to určitě stojí, jen jsem patrně měla větší očekávání. Čtyři slabší hvězdičky.(2.4.2012)

• - Poté, co se Paige (Rachel McAdams) dívá v baru do krabice od Lea (Channing Tatum), vyndavá cedulku "Na později", která není k ničemu připnutá a je v krabici volně. Následující záběr už je ukazuje, že je umístěna na negližé. (Jeldi)

• - Bill (Sam Neil) a Leo (Channing Tatum) spolu na večírku popíjí Skotskou SingleMallt whisky Laphroig. (CrownThomas)

• - Keď Paige (Rachel McAdams) pracuje na svojej soche a od hnevu odsunie stôl, sú jej ruky dokonale čisté, nie je na nich žiaden sochársky materiál. (toi-toi)