Navždy spolu

Für immer Liebe

Manželský sľub

Drama / Romantický

USA / Francie / Austrálie / Velká Británie / Německo / Kanada, 2012, 104 min

Příjemná romantické komedie, která ve vás sice nezanechá obrovský dojem, ale dokáže vás příjemně pohladit na duši. Můžu prozradit, že žádné velké drama se zde nekoná, od 15. minuty je všem zcela jasné, jak příběh končí. Na druhou stranu je ve filmu krásně zachycena atmosféra, která právě spolu s příjemnou herečkou Rachel McAdams tvoří z filmu příjemnou podívanou pro čerstvě zamilované páry. 55%(13.3.2012)

Jedno klišé vedle druhého, což ovšem nic nemění na faktu, že příběh je poměrně emotivní, chemie mezi Tatumem a Rachel McAdams funguje obstojně a předvídatelnost je vykoupena řadou zručně natočených dialogů a interakcí. Ačkoliv se postupem času začnou nabalovat formou i obsahem velmi podobná vyznání lásky, tak je to vzhledem ke kontextu pochopitelné a nijak to neruší. Chyběl mi údernější (nemyslím doslovnější či sladší) závěr, který je mdlý a schází mu gradace. O herectví Channinga Tatuma bude žertovat zřejmě mnoho diváků, ovšem tato poloha mu naprosto seděla, přičemž Rachel sekundoval zdatně. Fandové romantických filmů budou spokojeni, protože se jedná o poctivou limonádu, která v sobě má malinko více hořké příchuti, než tomu obvykle bývá, což je právě její největší klad. Tradiční přístup k fenoménu "pravé lásky" zabalený do moderního hávu! 7/10!(12.3.2012)

Až na ten trochu nasilu naaranžovaný spokojený život, se mi to líbilo. Jenom jsem asi pár věcí nepochopila, nebo komu z vás přijde romantické, když si váš partner prdne a vy jako reakci na to zavřete okénko, to má být jako důkaz lásky? Po nehodě to příběh mělo, dokonce mě to do něj vtáhlo, takže já si nemám až tak na co stěžovat. Jen až si holky nevzpomenete, že takovej fešák jako Tatum je váš muž, asi fakt máte něco s mozkem:)(5.8.2012)

nuz, nebyt takychto filmov, asi by sme uz nadobro prestali verit v tu krasnu, jedinecnu, nadpozemsku, romanticku a bezhranicnu "az na veky vekov, navzdy ta budem lubit, nasu lasku nic neznici" lasku :) PS: Ak ju niekto z vas najde, ozvite sa mi. Celkom ma zaujima, kde a ako. Pripadne poslite mapu. :D(13.1.2015)

• Kaluž

Když je vám dvacet a jste čerstvě zamilovaní, tak se u toho se svým protějškem držíte za ruce, hihňáte se každé volovině a trpíte společně s hlavním hrdinou, který si ve vašich očích prochází neskutečným citovým peklem. Ovšem když je vám třicet a už máte ledacos za sebou, tak se u téhle přeslazené vztahovky jen cynicky tlemíte a kroutíte hlavou nad tou do nebes volající tupostí scenáristů, kteří mají navíc tu drzost vám před ksichtem mávat otřepaným sloganem "natočeno dle skutečné události". Ono vždycky neplatí, že víc hlav víc ví a obzvlášť u scénářů jednoduchých romanťáren to často bývá více než na škodu. Ale pes na to ser, mě pálí spíše jiná věc. Netrpělive totiž čekám na den, kdy Rachel McAdamsová dá definitivní vale dementním diblíkům v romantických hovadinách a začne se plně věnovat věcem jako byl Temný případ. A stejně tak se těším, až Channing Tatum konečně pověsí retardované hezouny na hřebík a začne si své role pečlivě vybírat. Protože to, co předvedl kupříkladu ve Foxcatcherovi, má k téhle růžové omáčce s příchutí nahořklých marshmallow opravdu hodně daleko. Jo, cynická obluda uvnitř mě zase běsní vzteky. Příště si raději znovu přetrpím 50 First Dates se Sandlerem než tohle obskurní "drama ze života".(12.2.2016)

• - Bill (Sam Neil) a Leo (Channing Tatum) spolu na večírku popíjí Skotskou SingleMallt whisky Laphroig. (CrownThomas)

• - Spoiler: Nejedná se o první snímek, kdy postava, kterou ztvárnila Rachel McAdams, trpěla určitou formou amnézie. Tím prvním  je Zápisník jedné lásky (2004). Zde Rachel ztvárnila postavu Allie v době mládí, kdy se zamilovala do Noaha (Ryan Gosling). Na sklonku života však Allie (Gena Rowlands) trpí amnézií a neví, s kým prožila celý život. Noah (James Garner) jí v sanatoriu pravidelně navštěvuje a čte jí ze zápisníku příběh o jediné ženě svého života. (D.Sleeper)

• - Poté, co se Paige (Rachel McAdams) dívá v baru do krabice od Lea (Channing Tatum), vyndavá cedulku "Na později", která není k ničemu připnutá a je v krabici volně. Následující záběr už je ukazuje, že je umístěna na negližé. (Jeldi)