Šest Železných dam (S04E01) (epizoda)

The Six Thatchers

Šesť Thatcheriek

Krimi / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 2017, 1 h 28 min

• kiddo

Jak totálně zabít tempo a dějovou přípravu z konce 3. série a vánočního speciálu, vyplácat celou třetinu série na nekoherentní píčovinky bez pointy, vypotřebovat očekávaný zvrat ještě před tím, než se vlastně cokoli rozjede, pojmout ho tím nejtelenovelovitějším, totálně významu prostým způsobem vůbec, a navrch to zastříknout vycucaným melodramatem, které popírá veškerou narativní logiku, předchozí vývoj i dosavadní charakterizaci. The Sign of Three bylo místy aspoň legitimně vtipný, tohle je Downův syndrom i mezi potraty a jo, tenhle můj vzteky vypocený dadaismus stoprocentně dává větší smysl než cokoli, co jsem právě přinutila starého zhlédnout. Neuvěřitelný.(2.1.2017)

• sharky

Sherlock meets Bond meets John le Carré meets Esmeralda. Jedna hvězdička za slibný rozjezd a mínus čtyři za příšerný závěr jak z té nejhorší telenovely. Ono když má něco deset dílů musíte být sakra opatrní s opakováním zápletek, (SPOILER) jakože Johnovi někdo blízký zase znova umře a John je z toho na zhroucení. Dohnat taková herecká esa jako Freeman a Cumberbatch k tomu, aby jejich emocionální projev vypadal nevěrohodně, na to už musí být tvůrce extrémně velký režijní a scénáristický babral.(9.1.2017)

Obsahuje spoilery. A tak sa stalo, že režisérka Freddyho smrti – Poslednej nočnej mory nakrútila Sherlocka. Samotný prípad je hrozne nezáživný a nebavil ma do takej miery, až... no, proste ma fakt nebavil. Možno tvorcovia mali rozšíriť skôr „vedľajší“ prípad s chalanom v aute, to bolo dobré, na rozdiel od „hlavného“ prípadu. Lenže potom to príde. Koniec a s ním zvrat, po ktorom sa univerzum zatrasie to takej miery, že po ňom už proste nič nemôže byť také, ako pred ním. A kvôli tomu musím dať 80%. „Zložil si sľub. Prisahal si!“(15.2.2017)

/KOMPLETNÉ VYSPOILEROVANIE PRÍBEHU!/ Slušný rozjazd s poriadnym prípadom, ktorý trvá, ale len do polovičky a potom sa zase rieši nepodstatná história Watsonovej manželky. Možno to niekomu prišlo dôležité, ale mne to bolo ukradnuté. Táto časť filmu začínala byť pre mňa utrpením. Ale i tak to bolo svižné a dobre spracovaná a tak som to dokázal prežiť. No a potom prišiel nejaký bývalý kolega, ktorému očividne preplo a chcel ju zabiť za to, že si nevytrpela to, čo on. Tento týpek bol polku filmu poriadna osina v zadku a bol som nadmieru šťastný, že potom zdochol. Totálným klincom do rakvy inak nepoškvrneného Sherleyho prípadu je veľkolepé finále, kde Watsonová manželka bezdôvodne umrie ,pričom očividne nemohla mať tak rychlé reflexy, aby zaregistrovala letiacu guľku a pod uhlom nárazu, ktorým to dostala to vyzeralo, že sa to o ňu len oškrelo. Nechápem ako sa jej podarilo z toho vykrvácať ,lebo z takejto "ranky" muselo byť sakra umenie umrieť. Tomu sa hovorí IRT ( Ignorance ,Rage ,Triggered, ) alias keď niekto ignoruje dôležité aspekty. VERDIKT: Rozhodne sa jedné o najslabšiu epizódu s výborným príbehom ,ktorého na kolená položila druhá polovička. Zle to nebolo ,ale tiahne z toho priemernosť na míle ďaleko. Preto dávam trocha nútených 70% a Známku: C+ ...a tak som sa tešil.(10.3.2020)

Třetí série byla slabší, vánoční speciál byl vyložený propadák, takže měla čtvrtá série tu nejlepší možnou premisu - už jsem se na ní jednoduše tolik netěšil, takže když jsem neměl přemrštěná očekávání, co jsem dostal? Skvělej, skvělej, přeskvělej díl a volám halejuja, hurááá, huráá kyselé zelí! Všechny roviny se krásně překrývají, tvůrci nemasturbují nad blbostmi (jako v tom poloodporném speciálu) a dávají přednost ději se zopár vtípky (chrastítko!). Někomu možná může vadit, že po většinu filmu není ústřední dvojice Holmes & Watson, nýbrž Holmes & Watsonová, což ovšem díky skvělému finále dává smysl. A ano, je tam pár chyb, ale jakékoliv naznačení by zavánělo spoileroidní kruciátou.(4.1.2017)