Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Skomírající detektiv (S04E02)

(epizoda)
  • Česko Prolhaný detektiv (více)

Watson se vyrovnává se šokující tragédií. Sherlock se mezitím pouští do boje se svým zatím nejschopnějším protivníkem – bohatým filantropem s temným tajemstvím. (Netflix)

chrispe

Zezačátku jsem byla rozpačitá. Koukat se na nějakou smažku, ať už jde o Sherlocka, nebo kohokoli jiného mi nepřipadá nijak zábavné a Watson byl na ránu pěstí. Ale potom se to rozjelo a konec měl grády. A teď píšu spíš o té citové stránce, než o úplným závěru. I když i ten je zajímavý, jsem zvědavá, co se z toho vyklube. ()

NorseSword24

Najlepšia epizóda celého seriálu! Hlavný záporák je síce slabý ale mentálne problémy Sherlocka a aj Watsona sú perfektné deje ktoré seriálu prinášajú zase niečo nové. A netreba ani epické, osudové scény aby to bolo perfektné. Po tejto ep som oficiálne rozhodnutý, že toto je moja najobľúbenejšia verzia Sherlocka. ()

balcazar

Po slabších epizódach, v ktorých som nekompromisne udelil priemerné tri hviezdy, som toto veru nečakal. Prípad Culvertona Smitha ma sám o sebe až tak nezaujal, ale v obsahu, výkonoch postáv a v celkovom zrežírovaní sa miešali okrem filmovej dramatickej roviny aj rozprávková (fakt pripomínal Quasimoda) či divadelná (sfetovaný Sherlock u seba v izbe a jeho výstupy). Do toho vpálime poriadnu dávku psychozvratov - zmena situácie každú minútu aj rozhovory Watsona s nebohou ženou a paráda je na svete. Mary som si obľúbil, paradoxne, až po jej smrti, sedela tu výborne. Záverečný zvrat bol neskutočne rýchly, no nemožno to považovať za chybu. Práve naopak, neskutočne ma navnadil na to, aby som si okamžite pozrel tretiu časť. ()

Navaran

Oki, o něco lepší než ten hrůzný díl před tím, ale pořád špatné. Mohli by přestat tlačit na pilu s emocemi (protože se jim to stejně nevede) a víc se soustředit na zápletku a děj... Tvůrci již rezignovali na jakékoli detektivno, což je vlastně k jejich prospěchu, nicméně i tak se jim vše drolí pod rukama. ()

sethi

Neviděla jsem žádný díl před ani po, přesto samostatná epizoda tvoří celistvý příběh. Překombinované, samý zvrat, psychedelické. Ale tak to si žádáme, že ano!? Ovšem herecky se nedá vytknout ani ň. Ústřední mužská trojice je prostě bezchybná a zvedá seriál z tříhvězdičkového průměru. ()

Kacer

Skvělá adaptace Umírajícího detektiva. Místy lehce přeplácaná. Knižní předloha lze jen doporučit. ()

0verseer

“She died, Mycroft. He's probably still in shock.” “Everybody dies. It's the one thing human beings can be relied upon to do. How can it still come as a surprise to people?” Po polovici štvrtej série musím skonštatovať, že sa Sherlock dostal presne tam, kde som nechcel vidieť a zrejme niet návratu. Po smrti Mary som dúfal, že sa tvorcovia vrátia späť k niečomu v štýle prvých dvoch sérií. Dostal som nadrogovaného Sherlocka a vcelku pozerateľný prípad, ktorý v závere opäť položila na lopatky ďalšia nezmyselná zápletka s utajovanou sestrou. Mary tak vystrieda ďalšia fantasy postava a seriál sa nám pravdepodobne opäť bude utápať v tejto spleti postáv s prehnane fantastickými vlasnosťami. Tu musím súhlasiť s tým, čo už napísal užívateľ Douglas. Všetkého jednoducho veľa škodí... ()

PlayEasy

A my že napsali, že Reichenbašský pád je vrchol celého seriálu??!!! .... Po prvním slabším díle "návratu" jsme se obávali psychologické s*ačky, což se v prvních minutách potvrdilo, záhy se z toho ale stala zábavná, originální a XXL napínavá epizoda dominující démonickým Tobym Jonesem a fantastickým závěrečným twistem - definitely 100% ! ()

IZFNP

At the top of his game, dámy a páni, takéhoto Sherlocka si pamätám z prvých dvoch sérií a takého ho milujem. Diel plný zvratov, hrátok s divákom, napätia i gradácie a všetkého, čo na seriály mám rada. ()

KukulienkaHO

Klamár detektív je znovu komornejšia epizóda, ako doteraz všetky predošlé od finále 3. série. Narozdiel od predchádzajúcej časti z nej ide mráz po chrbte. Čo znamená, že chladná atmosféra je dobre spravená aj využitá. Je to hlavne vďaka perfektnému Tobymu Jonesovi, ktorý tu stvárnil záporáka. Celá jeho postava je už obohraná, ale ako jednoepizódový zloduch skvele funguje. Celý dej však narúša neskutočne otravná postava Mary Watson, ktorá je po smrti, ale z nejakého dôvodu majú tvorcovia potrebu nám ju tu stále cpať (ja tú postavu mám rád, ale od začiatku tejto série sa nedá zniesť). V tomto prípade bolo osobnej časti príbehu viac, ako by bolo dobré. Päť minút pred koncom epizódy som bol nastavený, že dám určite 3*. To ale zmenili 2 posledné minúty deja. Neuveriteľný šok!, dávajúci zmysel. Len dúfam, že scenáristi pri poslednom diely skladačky moc neexperimentovali a nezamotávali celý príbeh seriálu nelogickými zvratmi a odhaleniami. Aby s toho napokon nebol "bullshit". P.S.: Bol by som rád keby sa s nami dôstojne rozlúčili v poslednom diely okrem hlavných hrdinov aj všetky ostatné výraznejšie postavy seriálu, čiže Mrs. Hudson, inšpektor Lestrade, Molly a Mycroft. ()

panki9922

Ono sa to snaží tváriť tak strašne chytro a cool a nabité zvratmi, ale tie zvraty nemajú potrebnú silu, tobôž nie, ak si človek uvedomí čo by taká Marry musela dokázať predpokladať. Cumberbatch a Freeman robia čo môžu, ale sú občas situácie, kedy aj ich herecké majstrovstvo vyznieva smiešne až trápne. A to zabolí. Asi najviac mi už od tretej série vadí, aké triviálne chyby Sherlock začína robiť v porovnaní s tým, aké neskutočné dedukcie predvádza. A neustále rozchody a zbližovanie vo vzťahu Sherlock vs Watson sú už tiež ako z telenovely. ()

Winster

Prosím Marry...zmizni :)) Aaaa pozor uz zase tykačka! V prvních pár minutách jsem se málem pozvracel u ústní dutiny toho hnusáka na začátku, tak křivou hubu a tak žluté zuby nemají ani pacienti z ulice, které nám vozí záchranka. Pokud to byl záběr ano vrhám...pokud ne tak mu doporučte návštěvu zubaře a dentální hygiény. Sherlocku!? Vy jdete ven ? :D Pro autory když už musíte zakomponovat dítě do seriálu...tak ho tam prosím alepsoň jednou za díl ukažte...jinak ho tam dávat nemusíte. ()

Grázl83

Absolutně zbytečný, divný a nudný díl bez nějaké pointy. Sherlokovo delirium mě vytáčelo, stejně tak opakované promlouvání s mrtvou Watsonovou manželkou. Navíc děj postrádá logiku, když geniální detektiv, který všechno pozná i podle písma v dopisu, si nevšimne, že je žena v převleku. Tajné dveře do pokoje v nemocnici o kterých nikdo neví :-). Zajímavý pouze pouze závěr, tzn. posledních pár minut. ()